Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kierőszakolt házasság lenne ez? fórum

Kierőszakolt házasság lenne ez? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
64. PöttyösPanka (válaszként erre: 63. - Mézes-Krémes)
2018. ápr. 24. 12:45
Igen, ez jó kérdés.
63. Mézes-Krémes (válaszként erre: 61. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 24. 12:45

Igen? Na, látod, ezt pl. nem tudtam. :D

Amúgy kérdés, hogy mit nem akar vajon a pasi, magát a papírt nem akarja, vagy magát a ceremóniát nem?

62. Mézes-Krémes (válaszként erre: 38. - 9b10f3d7ff)
2018. ápr. 24. 12:42

Nem feltétlenül van ebben igazad.


Attól még, hogy csak vele akarja, és oda van, attól még ez nem egyenesen arányos azzal, hogy lagzit is akarjon, és erről egy papírja legyen. Lehet, hogy úgy vélekedik az egészről, mint én, és a gondolatától is kirázza a hideg, hogy ennyi ember előtt produkálja magát. Mert engem pl. igen, én el se tudom képzelni nő létemre magamat egy ilyen szituációban, és nem a másik miatti érzéseim megléte vagy hiánya miatt. :)

61. PöttyösPanka (válaszként erre: 60. - Mézes-Krémes)
2018. ápr. 24. 12:42
Hétköznap minden további nélkül összeadnak teljesen ingyen.
2018. ápr. 24. 12:38

Sziasztok! 30 körüli nő vagyok. Úgy látom, hogy nem igazán egy tipikus példány. :) Én pl. soha de soha nem ábrándoztam habos-babos eskövőről, és boldogító igenről!

A házasságot, mint olyat, és egy esküvőt, egyáltalán nem vágyom, és nem tartom sokra se, hiszen sok következménye nincsen. Egy papír, amit BÁRMIKOR meg is lehet szüntetni.


Sokkal többet tulajdonítok egy közös lakásnak, egy közös gyereknek, vagy akár egy közös tetkónak is. Ugyanis az utóbbi kettő örök életre szól, a közös lakás meg pl. macera lehet, ha különválnak az utak, stb.


Nem tudom elképzelni magamat egy olyan szituban, ahol boldog boldogtalan előtt ígérgetjük egymásnak a hűségünket és szerelmünket egy életre, ráadásul mindezért egy valag pénzt kiadva. Nekem ez valahogy neeeeem, nem vágyam.


Nem biztos, hogy arról van itt szó, hogy a szóban forgó pasi ne szeretné vagy ne akarná a fórumindítót teljesen és tisztán, őszintén. Ez ennél szerintem sokkal összetettebb lehet, árnyaltabb.

59. PöttyösPanka (válaszként erre: 55. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 24. 12:38
A férfiaknak vannak ilyen kis rituáléik, ami lehetővé teszi, hogy még ebben a felfordult világban is férfinak érezzék magukat. Ugyanis ez nagyon fontos az önértékelésüknek, és máshogy nem tudják feldolgozni, hogy a mai világban már nincs helye az erős, a családját ellátni és megvédeni képes férfinak. Viszont ők az agyuk több millió éves bedrótozását képtelenek ilyen hirtelen megváltoztatni, mert valamelyest rugalmatlanabbnak teremtette őket a természet, mint a nőket. Ezért annak a nőnek, aki szereti és tiszteli a párját, meg kell neki adnia ezeket kiváltságokat, hogy ne csorbuljon az önértékelése.
58. linzerkarika888 (válaszként erre: 55. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 24. 12:25

Szerintem arra gondolhatott, hogy a férfi legyen férfi, a nő pedig nő. Manapság nagyon hajlamosak az emberek, hogy a nemi szerepeket felcseréljék, ebben az esetben, hogy mondjuk a nő kéri meg a férfi kezét.

Én hagyománytisztelő vagyok, - legpozitívabb értelemben - és én is pl. azon az állásponton vagyok, hogy a férfi kérje meg a nő kezét.

Egyszerűen a férfi, ha ezt a lehetőséget elveszik tőle, már bocsánat, de töketlennek fogja magát érezni, mert egyszerűen ez az ő dolga kéne, hogy legyen.


Semmiképp sem kierőszakolással!! (Mármint ezt az utolsó mondatot a fórumcímre reflektálva.)

57. papája (válaszként erre: 56. - 124637ff9b)
2018. ápr. 24. 09:09
Igazad van, sajnálom.
56. 124637ff9b (válaszként erre: 53. - Papája)
2018. ápr. 24. 08:46

Nem volt célom a személyeskedés, főleg, hogy máshol már írtad, hogy házasságban élsz.

De más élete nem vigasz a sajatunkra.

55. 86d0584f0e (válaszként erre: 53. - Papája)
2018. ápr. 24. 08:29

Amikor két ember együtt él, már mindent megbeszéltek a közös jövőről, nyilván, különben miért akarnának házasodni, és a szabad akaratuk egyezett, akkor hogy jön a méltóság a megkéréshez?


Az nem adja egyik fél méltóságát sem, az nem itt kezdődik.

54. Traveldiary (válaszként erre: 21. - 31bc25d879)
2018. ápr. 24. 08:19
Az illető 39 éves, nem pedig 5. 😀
53. papája (válaszként erre: 42. - 124637ff9b)
2018. ápr. 24. 08:07
Több évtizede élek boldog, nem kierőszakolt házasságban. A példákat vigasztalásként írtam .Természetesen házasság párti vagyok, de nem hiszem, hogy a nőnek kell megkérni a férfi kezét. Ennyi méltóságunk azért csak legyen.
52. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Csimber)
2018. ápr. 24. 06:39

"El szeretném érni, hogy ő is vágyjon rá,"


Nem vagy kicsit telhetetlen? Nem csak azt akarod megmondani neki, hogy mit tegyen, de még azt is, hogyan >érezzen<? Látom nem mondtál le arról, hogy "engedelmeskedjen" neked, pedig egy felnőtt kapcsolat nem szólhat arról, hogy át akarjuk nevelni a párunkat. Egyrészről senkit sem lehet megváltoztatni, másrészről vagy szereted és elfogadod olyannak, amilyen, vagy nincs is értelme az egésznek. Miért akarod, hogy elvegyen, ha annyira nem szereted a személyiségét, hogy egy másik embert akarsz belőle csinálni?

51. 86d0584f0e (válaszként erre: 49. - Gribedli***)
2018. ápr. 23. 22:48
Nem, az ember nem azért házasodik, mert egyszerűen szeret valakit.
50. linzerkarika888 (válaszként erre: 49. - Gribedli***)
2018. ápr. 23. 21:45

Igazad van.

Erre szokták szerintem mondani, hogy életben kell tartani a "parazsat", dolgozni kell egy kapcsolatért, hogy működjön.

Szerintem amíg mindkét fél küzd ezért, nem lehet gond. :)

Persze az más kérdés, amikor minden fos, és menthetetlen.

49. gribedli*** (válaszként erre: 48. - Linzerkarika888)
2018. ápr. 23. 21:39
Az ember azért házasodik mert szeret valakit. De életünk során ki is szerethetünk a másikból és nem kötelezô a fosban maradni.
48. linzerkarika888 (válaszként erre: 47. - Gribedli***)
2018. ápr. 23. 20:54

:D

Öhm...

Bocsi, de nekem ez nagyon fura.

Az ember azért házasodik, mert azzal az emberrel akarja leélni az egész életét. (Jobb esetben.)

Nekem kicsit fura ez a laza hozzáállás, hogy "jobb a minőség, mint a mennyiség".

2018. ápr. 23. 19:58
Nálunk a férjem volt az, aki jobban noszogatta a házasságot, és végtére is igaza volt. Ez egy kinyilvánítâsa a szerelemnek mâsok elôtt is, de napjainkban már szabadon dönthet mindenki arról is, hogy válik. Nem az számít, hogy mennyi ideig tart egy házasság hanem hogy ameddig tart, az milyen volt. De így is úgy is tarthat akár sokáig is, csak a minôség fontosabb a mennyiségnél.
46. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Csimber)
2018. ápr. 23. 19:54
Szerintem hâzasodjatok össze mert jó házasnak lenni, és legfeljebb elváltok ha mégsem mûködik. Ki mondta, hogy egy házasságot ne lehetne felbontani? Éljetek a mostban. Ha most jól vagytok és most szeretitek egymást, nyugodtan pecsételjétek ezt meg egy "papírral", ha pedig egyszer mégse akartok tovább együtt élni, elváltok és slussz. Mi rossz van abban?
45. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Csimber)
2018. ápr. 23. 19:45
Bocsi, de elég erőszakosnak tűnik a dolog.
44. Bichter1 (válaszként erre: 1. - Csimber)
2018. ápr. 23. 19:21

Igen, a kérdésedben ott a válaszod is :(


..lehet bizonytalan a dolgában, de miért nem hagyod meg a párodnak, hogy férfi legyen és akkor kérje meg a kezedet, amikor Ő is vágyik' erre? Miért te akarsz lenni a férfi?

...itt egy csodálatos élmény, hogy a közös babátokat várjátok (végre) és ezzel a tudattal szerintem ő most jól el van, jól érzi magát. Ne akarj nagy hirtelen ennyi mindent tőle.


Boldog babavárást kívánok és ha még egy apás-szülésnél is ott van, mit kívánhatsz ennél többet erre az évre tőle?


Hagyd meg neki a döntés lehetőségét, ne akarj helyette mindent eldönteni :)

2018. ápr. 23. 19:06
Gyereket stabil kapcsolatba (házasságba) kell szülni.
42. 124637ff9b (válaszként erre: 41. - Papája)
2018. ápr. 23. 19:02

Hát most ez így attól érdekes, hogy Csimber attól legyen boldog vagy nemboldog, hogy másnak milyen az élete?

Ő konkrétan a saját életében él a saját viszonyulásával és saját érzéseivel a házasságot illetően, nem mellékesen a saját párjával.


Érdekes az is, hogy milyen sokan szűkítik le a kört erre az egy mondatra: "nem a papír számít" -

És általában ezt azok mondják, akik nem házasságban élnek.

Bizony, egy házasság nem a papírtól több egy élettársi kapcsolatnál.

41. papája (válaszként erre: 1. - Csimber)
2018. ápr. 23. 18:53

Sógorom soha nem vette el a nőt, aki két fiút szült neki. Csak azért sem, minél jobban akarta. A nő gyűrűt vett, bejelentkezett az anyakönyvvezetőnél stb...Azóta a sógor meghalt, de együtt éltek végig és felnevelték a gyerekeket.

Barátnőm lánya kijelentette soha nem megy férjhez és gyerek sem kell neki. 40 évesen közölte a párjával, akivel 20 éve együtt élnek, hogy most pedig gyereket akar. A gyerek születése előtt gyorsan összeházasodtak, hogy ne kelljen apasági nyilatkozat. Úgy is boldogok voltak és így is. A nő továbbra is a lány nevét használja.

Itt a példa különböző esetekre, ne aggódj, házasság nélkül is működhet a kapcsolatotok, boldogok is lehettek, nem a papíron múlik.

40. vacsa (válaszként erre: 8. - Csimber)
2018. ápr. 23. 18:43
Jájjj.
39. Smirnoff (válaszként erre: 35. - Linzerkarika888)
2018. ápr. 23. 18:34

Tudva, hogy 2018. van, már nők is tartanak a házasságtól.

Vagy csak soha nem szerette volna, mert blablablablabla, és konkrétan a nővéremre gondolok. Blablablabla, blablabla... Mondta ezt a párjának, aki gyermeki apja, közös ingatlanának fele tulajdonosa. Ő soha nem akart se férjet, se gyereket. Minden megoldható, lepapírozható.

38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Csimber)
2018. ápr. 23. 18:32

Igen az lenne.

Ha CSAK veled szeretné leélni az életét, megörülne érted, akkor nem hezitálna, ő nyúzna, hogy legyél a felesége.

Ámíthatod Magad, hogy határozatkan, de minek?


Egyébként meg házasság nélkül is lehettek nagyon boldogok, és házassági okmánnyal is lehetsz nagyon elhanyagolt, szomorú. másodrangú a kapcsolatokban.


Hagyd, amíg ő érzi, hogy szüksége van rád annyira, hogy ezt papíron is lefektesse.


Ne ezen agyalj! A babára készülj, boldog babavárást!

2018. ápr. 23. 18:24
Igen.
36. mignon11 (válaszként erre: 1. - Csimber)
2018. ápr. 23. 18:22
Ne eroltesd...
35. linzerkarika888 (válaszként erre: 34. - Smirnoff)
2018. ápr. 23. 17:09

Az utolsó mondatoddal én is nagyon egyet tudok érteni!

Csak nem szerettem volna megbántani a fórumindítót..


Szerintem a férfi azért nem akar megházasodni, mert így úgy érzi, hogy akármikor megszökhet, ha úgy akarja..

Egy gyerek sem tarthat össze egy kapcsolatot, nem abból az indíttatásból kell vállalni.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook