Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kierőszakolt házasság lenne ez? fórum

Kierőszakolt házasság lenne ez? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2018. ápr. 23. 13:15

"én már két éve szeretnék eljegyzés"


Kedves Csimber!

Ez mi, ha nem "erőszak"? Eljegyzést nem kérni, szeretni kell, hanem az meglepetés...


Valószínűleg szeret a párod, mert "engedelmeskedett" a gyermekvállalásnak is.

Ezek után aláírni egy papírt... Nem más, mint egy drága mulatság. De semmi esetre sem őszinte a leírtak alapján.

3. linzerkarika888 (válaszként erre: 1. - Csimber)
2018. ápr. 23. 13:04

A férfiak, ha komoly dolog jön el az életükben, ha komoly dolgokra szánják el magukat, előfordul, hogy megijednek, bepánikolnak.


Te annyit tudsz tenni, hogy nem erőszakoskodsz vele, nem hozod fel témába a házasságot, gondolom Te sem szeretnéd, hogy azért vegyen el, mert Te akarod.

Akkor beszéljetek róla, amikor ő úgy érzi.


Hogyha pedig úgy érzitek mindketten, hogy egymással akarjátok leélni az életetek, de látod, hogy ő pánikol, szeretettel tudod megnyugtatni és a sok kommunikációval.


Azt lásd meg, hogy az alaptermészete milyen. Pl, ha házasságellenes, akkor fegyvert is foghatsz rá, akkor sem fog akarni elvenni.

2018. ápr. 23. 12:53
igen
2018. ápr. 23. 12:52

Szóval 4 éve együtt vagyunk, én már két éve szeretnék eljegyzést.

Tudni kell, hogy párommal két éve szakítottunk, mert ő nem tudta, akar-e gyereket, meg házasságot.

Én pedig akartam.

Aztán újra összejöttünk, és már teljesen másképp állt hozzá a gyerek dologhoz, sőt, akarta is. Már várjuk a kisbabát.

A házassággal már úgy van, eddig ellenezte, de mostmár kezd ezzel is megbarátkozni. Tudja, hogy nagyon szeretném, ha házasságba születne a gyerekünk.

De félek, hogy nem kierőszakolni akarom ezt nála... El szeretném érni, hogy ő is vágyjon rá, mint a babára. Pl. azt sem hittem volna, hogy így fogja várni a babát, meg hogy egyáltalán valaha is akarni fogja...

Házassággal ugyanez van.

Inkább így bizonytalan magában, fél a dolgoktól, de ha sokat beszélünk róla, akkor átgondolja, és rájön, hogy nem akarok rosszat tőle.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook