Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kicsi fiam 7 éves és túl lassú. Mivel tudnám fejleszteni? fórum

Kicsi fiam 7 éves és túl lassú. Mivel tudnám fejleszteni? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 21. 22:42
Köszönöm
2013. jan. 21. 15:28
A gyerekek már csak ilyenek. A fiadnak biztos rossz, hogy csúfolják, de szerintem is úgy lehetne ezen segíteni, hogy szólsz az óvónőnek erről, és ha valami kis fejlesztő játékot játszol vele. Talán ebben is tud segíteni. A csúfolódás sajnos mindenhol előfordul, ha nem ezért, akkor azért.. Engem is csúfoltak kislány koromban, mert porcelán fehér bőröm volt (van) és jól esett nekik, ha albínónak nevezhettek. Szóval nem egyedi eset, de változni fog a dolog, ne félj.
2013. jan. 21. 15:17
Nem tudom miért rágódsz ezen?Semmi baja,tényleg örülj neki.Én nagyfiam is ráérős.Én 16évesen,ha késésben voltam,rohantam busz után is.Ő inkább elkêsik:)Viszont okos,értelmes,a többiek mennek utána-meg is lepődtem,h ő hangot adott a véleményènek,erre a többiek mentek utána-tanár mesêlte,ő meg a vállát vonogatta.
14. megi04 (válaszként erre: 13. - Megi04)
2013. jan. 21. 15:05
*okosan
13. megi04 (válaszként erre: 10. - O.melinda)
2013. jan. 21. 15:04

HOl a probléma? Felnőtt korában nem lesz idegbeteg,infarktusra,brutalitásra hajlamos!

Annyira utálom,ahogy ez a társadalom beskatulyázza a gyerekeket! Tanítsd meg rá,hogy ha csúfolják,hogy lassú,akkor mondja meg,ő ráér! Aki meg nem,az kapkodjon!

Ő ilyen.Ez az egyénisége.Ha nem a tanulás rovására,akkor hagyd békén,különben önbizalom hiányos,szorongó gyerek lesz.

Nem vagyok szakember,csak 4 fiút neveltem/ek.

Fejlett nyugati civilizációk,már régen-okosa-tudják,hogy hagyni kell a gyereket,a saját tempójába haladni!Én pl.ha kell,kiolvasok egy könyvet 2 nap alatt is,házi munka mellett,de minek kapkodjak?:)

12. c6973617d3 (válaszként erre: 10. - O.melinda)
2013. jan. 21. 15:02
Akkor ő egy ilyen lassú típus, reméljük, a suliban nem fogják ezért csúfolni, de azért óvónéninek megemlíthetnéd, hátha elbeszélgetne a gyerekekkel, hogy emiatt ne csúfolják
2013. jan. 21. 14:59
mindenképpen tornával fejleszteném az mindenre jó,,,
2013. jan. 21. 14:59
még óvodás,nagycsoportos.Szellemileg okos gyerek,minden felmérése 90%-os,vagy a feletti.Nagynövésű,nem kövér.Inkább meggondolja a dolgokat,tehát nem hirtelen cselekszik.Őt ki kell várni.Bár tud gyors is lenni,de azt ritkán alkalmazza
2013. jan. 21. 14:57

egyébként ezt a kérdést én is felvetettem


[link]

8. c6973617d3 (válaszként erre: 4. - O.melinda)
2013. jan. 21. 14:54
csúfolják?...és a tanár néni mit mond, első körben őt kérdezném meg, hogy lát-e valódi lemaradást a társainál, ha igen elvinném korai fejlesztőbe vizsgálatra.
2013. jan. 21. 14:54
Ha van olyan dolog, aminél a gyakorlás javít a helyzeten, akkor azt gyakoroljátok, pl. cipőkötés
2013. jan. 21. 14:53

Sajnos ezen változtatni nem nagyon tudsz. Mi is ebben a cipőben jártunk. 1 év elteltével nagyon kicsit javult.

A sürgetés hajtás csak ront a dolgon. Esetleg próbálj meg apró jutalmat kitűzni ha gyorsabban végez egy adott dologgal.

2013. jan. 21. 14:52
reflexfeladatokat játszok vele,pl.piros pacsi,stb
2013. jan. 21. 14:50
csúfolják a gyerekek,hogy csigalassú.Emiatt akarom
2013. jan. 21. 14:50
Esetleg tornázni elviheted. Kicsiknek valóra. Semmiképpen sem küzdősportra. Csak ami megmozgatja. Vagy úszásra. Szintén nem versenyszerűen. A mozgás az idegpályákat is dolgoztatja.
2013. jan. 21. 14:47
Mit értesz az alatt, hogy túl lassú? Szerintem türelmesnek kell lenni vele. Nem vagyok fejlesztő pedagógus, de szerintem az egyéni temperamentumot nem nagyon lehet fejleszteni. Lehet, ő ilyen belső megfigyelő típus. Ne akard siettetni, mert attól csak szorongó lesz.
2013. jan. 21. 14:44
Kicsi fiam 7 éves és túl lassú.Mivel tudnám fejleszteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook