Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki tudna nekem segíteni: olyan gyalut v. reszelőt keresek amivel a sárgarépát, retket esetleg uborkát is szép vékonyra készíthetem? fórum

Ki tudna nekem segíteni: olyan gyalut v. reszelőt keresek amivel a sárgarépát, retket esetleg uborkát is szép vékonyra készíthetem? (tudásbázis kérdés)


14. Szilvita (válaszként erre: 10. - Pgiz)
2011. jan. 15. 15:43

Nekem egy ezer forintos utánzat van évek óta, és istenien vág. Pont úgy, mint az eredeti, mert anyósomnak meg az van, és azt is szoktam használni. Nincs különbség köztük.

Én amit ajánlok, az szerintem a csúcs, ha nem gyufaszálakat akarsz, hanem szeleteket.

[link]

Nekem egy ilyen volt, sajna egy pucoláskor véletlen kidobtam, hát nem tudom az életem enélkül elképzelni:)

13. vakri
2011. jan. 15. 15:40
Én még a gyerekek előtt valamikor ezt a V gyalut tv shopból, ami legalább 15 éve volt ha nem több. De még mindig ugyanolyan éles, csak a zöldségfogó egyik tüskéje esett ki, de így is használható.
12. bucili (válaszként erre: 10. - Pgiz)
2011. jan. 15. 15:32
Igen, ez az, nekem is ilyen van, csak az olcsóbb műanyagból. De a pengék kiváló acélból vannak.
2011. jan. 15. 15:31
Én is V-gyalut vettem, de valahol valami 100 Ft-os boltban , egy ezres volt.Már tönkre gyapáltam, mert állandóan forgalomban van. NAGYON JÓ, HASZNOS, PRAKTIKUS CUCC 
10. pgiz
2011. jan. 15. 15:24

V-gyalut lehet rendelni, keresőbe beírod, akkor megtalálod a kapcsolatot. Szuper jó, és valóban nem kell erőlködni a használatakor.

Gyufaszál méretűt és hasábbugonya méretűt lehet vele gyalulni, pl. krumpliból vagy uborkából 3 féle vastagságú korongot.

Óvakodj az utánzatoktól!

9. bucili (válaszként erre: 8. - Bucili)
2011. jan. 15. 15:11

A képen ugyan nem látszik, de a mellékelt zöldségekből kitűnik, kell legyenek hozzá cserélhető gyalulapok.

Kimondott konyhafelszerelési üzletben (az IKEA nem az) biztosan találsz többfélét is.

8. bucili (válaszként erre: 5. - Lazsuci)
2011. jan. 15. 15:07

Nem értem, hogy nem működik! Nekem 20 éve van hasonló, kiválóan szolgál. Ilyesmi:


[link]

2011. jan. 15. 15:06
3 lukacsos*
2011. jan. 15. 15:06

szia!

I*KEA-ban van nagyon jó sajtreszelő,ami 4 oldalú,ebből lukacsos és egy 3as szeletelő oldala van.Én már csipszet is csináltam vele(burgonyát szeltem vele nagyon vékonyra!)

5. lazsuci (válaszként erre: 4. - Bucili)
2011. jan. 15. 15:02
Pontosan ez a problémám, már 2 bespájzoltam, de egyik sem működik
4. bucili (válaszként erre: 2. - Lazsuci)
2011. jan. 15. 15:00
Bármelyik konyhafelszerelési boltban találsz többrészes műanyag gyalut, amihez zöldségfogó is van (ezért, nehogy az ujjadat is legyaluld).
2011. jan. 15. 14:56
IKEA-ba lehet kapni több oldalú reszelőt, az egyik oldalával lehet ilyet csinálni :)
2. lazsuci (válaszként erre: 1. - Lazsuci)
2011. jan. 15. 14:56
Azt ki felejtettem hogy CSÍKOKRA ((:
2011. jan. 15. 14:55
Ki tudna nekem segíteni: olyan gyalut v. reszelőt keresek amivel a sárgarépát, retket esetleg uborkát is szép vékonyra készíthetem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook