Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki szült Dr. Szentágothainál a kistarcsai kórházban? Hogyan voltatok megelégedve vele? fórum

Ki szült Dr. Szentágothainál a kistarcsai kórházban? Hogyan voltatok megelégedve vele? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. júl. 29. 21:29

Szia Piroska!

Bár régi a kérdés, de azért én válaszolok rá: "ki szült Szentágotai dr.-nál Kistarcsán?" Jelentem én igen, 4 gyereket és rendkívül elégedett vagyok vele.

1992-ben ismertem meg a doktor urat, azóta járok hozzá, néha "hűtlen voltam", de mindig visszatértem hozzá. Nem véletlenül. Nagyon rendes, türelmes ember és orvosként is elégedett vagyok vele.

30. piroska103 (válaszként erre: 29. - Butterfly4444)
2010. dec. 9. 13:43
Hááát... Ezt neked kell eldönteni. De ha nem fog ráérni, akkor ajánlani fog maga helyett más jó dokit szerintem.
29. Butterfly4444 (válaszként erre: 28. - Piroska103)
2010. dec. 9. 12:42
IGen tudom, de ha most kérném fel,hogy ő legyen az orvosom akkor már csak a magánrendelésére mehetnék, és akkor szerintem januárig behívna min. 2*. Mert szerintem mehetnék majd 16 hetesen, aztán a 20 hetes genetikaira. Így meg megspórolnék még 18000 ft-ot. Szóval nem tudom, hogy érdemes -e spórolni,vagy inkább bebiztosítani magamat és nem gondolkodni annyit a végösszegen.
28. piroska103 (válaszként erre: 27. - Butterfly4444)
2010. dec. 9. 10:46
Hát figyelj, nála nem késő, ha a végén kéred fel, inkább az a kérdés, hogy akkor nem tud változtatni, ha már van programja.
27. Butterfly4444 (válaszként erre: 26. - Piroska103)
2010. dec. 9. 09:38
Most azt ötlöttem ki, hogy bejelentkeztem hozzá a kórházba 20 hetes genetikai uh-ra január végére és akkor majd a vizsgálat végén felkérem, hogy ő legyen a dokim. Csak egy kicsit azért félek, hogy nehogy késő legyen.
26. piroska103 (válaszként erre: 24. - Butterfly4444)
2010. dec. 8. 23:05
Na várj csak! Most akkor fogadtok dokit?
25. Butterfly4444 (válaszként erre: 22. - Piroska103)
2010. dec. 8. 19:00
Ja, igen a nyár, az mindig sokkal kétségesebb időszak mint a többi.
24. Butterfly4444 (válaszként erre: 21. - Anda11)
2010. dec. 8. 18:59

Szia !


Üdv. itt a fórumon. Én is 13 hetes vagyok és jún 18 körül fogok szülni. Tényleg jó lesz, ha minél előbb felvesszük a kapcsolatot a dokival :)

23. Anda11
2010. dec. 7. 13:03
Köszönöm az infót! Megnézem :)
22. piroska103 (válaszként erre: 21. - Anda11)
2010. dec. 7. 00:00

Szia!


Van egy babanetes fórum a Flórban szülő kismamáknak ha érdekel. Szülészetek, kórházak menü alatt megtalálod. Szerintem nem fogod megbánni, hogy nála szülsz, fogadhatod később is, csak annyi van, hogy akkor addig nem tudod biztosan, hogy akkor pont ráér-e vagy nem, ugyanis ha nem ér rá, akkor mondani fogja. Ha nyárra vagy kiírva, akkor jobban jársz, ha minél előbb megbeszéled vele, mert a nyár ilyen szempontból macerás.

21. Anda11
2010. dec. 6. 19:19

sziasztok!


Úgy örülök ennek a topiknak, mert én is a kistarcsaiban szeretnék szülni a Szentágotainál. Most 13 hetes vagyok, junius 14-re vagyok kiírva. Egyelőre én is sztk-ba járok, minden jól megy, így arra gondoltam, hogy ráérek egy kicsit később megkeresni őt.Remélem ezzel nem lesz gondja. Mi sem vagyunk túl jól eleresztve anyagilag, de 41 éves vagyok és ez az első babánk. Szeretném ha a szülést egy ismerős és lelkiismeretes doki vezetné le.

20. Butterfly4444 (válaszként erre: 19. - Piroska103)
2010. dec. 5. 19:25
Testvérek féltékenység nélkül. A la leche liga honlapján találtam az ajánlott olvasmányok között. Nagyon sok jó könyvet sorolnak fel ott.:)
19. piroska103 (válaszként erre: 18. - Butterfly4444)
2010. dec. 5. 18:01
Milyen könyv?
2010. dec. 4. 13:25

Tényleg ? Nálunk is van nevelési tanácsadó. Bár nem nagyon tudom elképzelni mennyire lennének kompetensek a problémám megoldásában.

Itt van nálam egy szuper könyv, kölcsönöztem a könyvtárból, na azt kellene elolvasni, hátha adna vmi jó gyakorlatba is átültethető tanácsot.

17. piroska103 (válaszként erre: 16. - Butterfly4444)
2010. dec. 3. 13:54
Igen, szerintem is sok függ tőlünk. De ha gondod van, képzeld, nemrég tudtam meg, hogy a kerületi (vagy helyi) nevelési tanácsadóban kaphatsz ingyenes pszichológusi segítséget. Ez azért jó hír, nem? :) Mert azért könnyebb egy dolognak úgy nekifogni, hogy tudod, hogy ha nem megy, akkor még van egy lépésed. :)
16. Butterfly4444 (válaszként erre: 15. - Piroska103)
2010. dec. 3. 12:27
Mondom neki az elejétől fogva ,hogy van egy kisbaba a hasamban, aki neki a tesója lesz. Mosolyog rajta, azt kérdi igen? De szerintem még nem igazán tudatosult benne, hiszen még a pocakom nem nő. Gondolom amikor már egész nagy lesz a hasam, akkor már kezdi majd érteni a dolgot, de valójában akkor lesz érdekes a dolog a számára amikor megszületik majd a tesója. Én csak reménykedem benne, hogy nem fog kirívóan rosszul viselkedni miután megszületik majd a pici. Annyi rossz példát hallok a környezetemben. De biztosan sokminden függ a nagy temperamentumától, a szülőktől is, hogy hogyan próbálják kezelni a helyzetet és valahogy nem elhanyagolni a nagyot.
2010. dec. 3. 10:45

Szia!


Hát igen, én január végén vagy február elején fogok szülni, ha minden jól megy. :)

És hogy viseli a nagy, hogy jön a tesó?

2010. dec. 2. 16:08

Szia !


Én ha minden igaz június 18-a körül. Tehát még elég messze van.

13. piroska103 (válaszként erre: 12. - Butterfly4444)
2010. dec. 2. 12:42
Hát én is kívánom neked, hogy minden rendben legyen. Mikor fogsz szülni? Én január végén.
12. Butterfly4444 (válaszként erre: 11. - Piroska103)
2010. dec. 2. 07:51

Ilyen típus, már nem lehet változtatni rajta. Ha azt nézzük ezzel együtt fogadtam el,hiszen tudtam róla régóta ,hogy nem túl empatikus.

Olvasni sajnos nincs ideje, én viszont szívesen elolvasok helyette bármit, aztán referálok róla. Eddig is így volt,de valahogy úgy vettem észre nem túlzottan érdeklik az én elméleteim és olvasott tudásom.

Hál istennek a nagyobbik gyermekem teljesen egészséges, semmi baja.

Nagyon szeretném,hogy másodjára is így legyen!

2010. dec. 1. 23:15
Hááát... Ne haragudj, de én nem értem meg! Annyira megdöbbentett a hozzáállása, hogy én inkább nem írok semmit, mert nem szeretném bántani azt az embert, aki a szíved párja. De egy biztos: nem róla mintázzák a szuper férjet! És a lelketlensége vissza fog ütni előbb-utóbb. A nagyobbik gyerekkel nem történt semmi? Mert az a gyerek, akit újra kell éleszteni, nem mindig teljesen egészséges. Tudod, én a te helyedben azért egy kis szakirodalmat elolvastatnék erről a párommal. Mert ha az első alkalommal ilyen történt, hogy újra kellett éleszteni a gyereket, hááát... Ezek után ha rád nincs tekintettel, legalább a saját gyermekére lehetne... Jaj, ne haragudj, de egyszerűen nem értem ezt az embert! Ilyen önző nem lehet! Nem élhet valaki így, egyszerűen nem!
10. Butterfly4444 (válaszként erre: 8. - Piroska103)
2010. dec. 1. 16:17

A pénzről meg csak annyit, hogy természetesen szívesen lemondanék bármiről ,hogy jó kezekben lehessek. Bár nálunk nincs ajándékozás így sem, csak a gyereknek. Viszont szeret csavarogni a párom és arra áldoz is. De én abba nem szólhatok bele, hiszen az ő pénzéről van szó. Ő kiegészíti a gyesemet vmennyivel, de az pont arra elég,hogy megvegyem a legszükségesebb dolgokat. Szóval nem tudnék félretenni nagyon. ha meg mégis sikerülne, akkor meg megint csak azzal érvelne, hogy ne gyűjtögessem az ő pénzét. Még arra gondoltam ,hogy családi berkekben megoldjuk és akkor nem az ő pénztárcája fog csorbulni. Kaját meg rezsit áll,de már tekintetben nem tudok az ő pénzével számolni. Hiszen már akkor megmondta nekem amikor teherbe estem, hogy nem vagyok én krőzus!

Megértem őt is, viszont úgy érzem, most rajtam a sor, hiszen rólam és a kisbabámról van szó.

9. Butterfly4444 (válaszként erre: 8. - Piroska103)
2010. dec. 1. 16:13
Istenem, a szivemből beszéltél. Igen, a párom nagyon rendes ember,viszont van egy alapvető hibája. Nem túl empatikus. Ez kiderült a szülésnél is, amikor gyakorlatilag nem hitte el nekem ,hogy mennyire fáj és ,hogy tényleg úgy érzem már a végét járom . Azt gondolta benne van egy jó adag önsajnálat is. Anyukám mesélte, hogy felvette a telefonjára, ahogyan ordítok és mutogatta nekik,hogy hisztiztem végig. Szóval ez mindent megmagyaráz. Azzal is próbáltam érvelni most neki, hogy nemcsak nekem, de a babának is kára lehet,ha nincs szakértő kezekben az ember. Mert a gyerekeiért bármit megtenne. Viszont ezt meg nem tudja elképzelni, mármint ,hogy bármi baj lehet esetleg. Persze amikor a kifiamat anno 33 óra vajúdás után kiemelték a pocakomból, hosszú percekig nem vett levegőt a kisbabám és akkor háromszor is újra kellett éleszteni, akkor nagyon-de nagyon megijedt a párom is. Lehet,hogy már a picikém is a tűréshatáron volt már akkor és így reagált a hosszú fájdalmas küzdésre, hogy végre már kinnt lehessen.
8. piroska103 (válaszként erre: 7. - Butterfly4444)
2010. dec. 1. 15:25
Persze, megértem én, de az is igaz, hogy neked kell végigszenvedni a szülést. Mi lenne, ha elmagyaráznád neki, hogy ez nagyon fáj ám, nem csak fáj, hanem iszonyatosan, elmondhatatlanul fáj. És ráadásul az a baj, hogy ha hosszú a vajúdás, abból könnyen lehet baj is. Nem értem meg azt a férfit, aki hagyja a szeretett nőt szenvedni csak a pénz miatt. Értem én, hogy kell a pénz, de a ti életetek meg a te szenvedésedről van szó. Egyébként meg az a baj, hogy tényleg ha fogadott orvosod van, akkor jobban odafigyelnek. Most gondolj bele, hogy ki tudja, ki lesz akkor az ügyeletes? Én olyan rémtörténeteket hallottam már, hogy ááá... Ahogy beszéltek az anyukákkal és amennyire kiszolgáltatott helyzetbe hozták... Én biztos, hogy felrúgtam volna azt a dokit, aki úgy viselkedik velem. Na, mindegy, nem tudunk mit csinálni. De azért jó ha tudja, hogy ha fogadsz egy orvost, sokkal kisebb a kockázat, kisebb az esélye a baleseteknek, mert a doki meg is szeretné kapni a pénzét. Ráadásul ha belegondolsz, amikor fogadsz egy orvost, akkor ő csak veled foglalkozik, az ügyeletes viszont a többi négy anyukával is, mert az Flórban (gondolom, ott fogsz szülni) nagyon sokan szülnek folyamatosan. Istenem, annyira sajnálom, hogy ez van nálad! Nincs valami, amivel meg tudnád győzni? Mi lenne, ha azt mondanád, hogy lemondasz valami másról (nyaralás, egy évi ajándék, karácsony, meg bármi), csak fogadjátok fel az orvost? Akkor talán megértené, hogy neked ez mennyire fontos.
7. Butterfly4444 (válaszként erre: 6. - Piroska103)
2010. dec. 1. 14:47
Nem, természetesen nem. Csak szerintem sokkalja a végösszeget. Mert ha azt nézzük, a szülés nála 90 e, plusz még lehet ugyanennyire számítani a terhesgondozás díjára is, ami ugye 9000 ft. A párom szerint tökéletesen megteszi ha Gödöllőre járok helyben az sztk-ba a nőgyógyászhoz, és remekül meg fog szüleszteni az éppen ügyeletben lévő szülészorvos. Én viszont attól tartok megint elhúzódik a vajúdás, szenvedhetek, nem tágulok és nem biztos, hogy az ügyeletes orvos majd pl.8 óra vajúdás után úgy dönt végre megcsászároz, hanem még hagy hosszú órákig szenvedni. Persze én is szeretnék természetesen szülni császár után, de ha azt nézem, mennyire nem tágultam az előző szülésemnél sem, nem valószínű, hogy ezúttal majd viharsebességgel fog ez bekövetkezni.
6. piroska103 (válaszként erre: 5. - Butterfly4444)
2010. dec. 1. 13:36
Igen, csak te fogsz ott állni kiszolgáltatottan. Egyébként kérdezd meg tőle, hogy ha ő a szabadidejében be kellene menjen a munkahelyére akár éjjel, akár nappal, eldobni mindent (amikor szültem, a doki épp érettségi találkozón volt és tíz percenként hívogatta az ügyeletes orvost), akkor ő is megtenné ezt ingyen?
5. Butterfly4444 (válaszként erre: 4. - Piroska103)
2010. dec. 1. 12:10
Köszi. Én örülnék neki, ha ő lehetne az orvosom, csak sajnos a párom nem igazán szeretne orvost fogadni,mert roppantul sajnálja a pénzt rá. ja , meg az elvei.
4. piroska103 (válaszként erre: 2. - Butterfly4444)
2010. dec. 1. 02:50

Én bevallom neked, hogy nem mernék kockáztatni, mert ha nincs fogadott orvosod, tényleg sokáig hagynak vajúdni. Én három óra, 45 perc alatt szültem meg az első gyermeket. Tudod, nagyon sokat tud jelenteni az, hogy végig ott volt velem a szülésznő, a doki készenlétben, segítettek, teljes biztonságban éreztem magam. Ezt nem lehet megfizetni, engem nem érdekel, ez az, amire én soha nem fogom sajnálni a pénzt. Még úgy sem, hogy tudom, hogy mennyire nincs. Pedig nekünk nagyon nincs, de erre van, mert a gyerekem élete múlhat rajta. A rossz élményről nem is beszélve.

Szerintem beszélj vele, vele mindent meg lehet beszélni, nagyon korrekt, nagyon rendes doki. :)

3. Butterfly4444 (válaszként erre: 3. - Csijota)
2010. nov. 30. 22:37
Hát igen, ez az amikor valaki kikap ügyeletben egy rendes és hozzáértő orvost. Én is sokáig vajúdtam (33 órát)és nálam is váltották egymást az emberek. Azt mondta, hogy 3 év kell ahhoz ,hogy a második nagy valószínűséggel simán szülessen? Nekem pontosan 3 év lesz a két pici között, persze nem tudatosan. Ezek szerint te úgy érzed támogatja a császár utáni természetes szülést?
2. Butterfly4444 (válaszként erre: 2. - Piroska103)
2010. nov. 30. 22:35

Köszi a választ. Azért tettem fel a kérdést,mert elgondolkodtam azon, hogy fogadjak -e orvost a szüléshez és ő itt rendel a lakóhelyemen, és nem mellesleg sokan dícsérik. Viszont kíváncsi lennék ,hogyan áll hozzá akkor a szüléshez amikor valaki az előző babáját császárral hozta világra. Vajon mennyire támogatja másodszorra a természetes szülést, vagy pedig inkább óvatos,és császároz másodszorra is.

Most azon is elgondolkodtunk a párommal, hogy egyáltalán kell -e nekünk fogadott orvos, vagy pedig elég lesz talán egy szülésznőt fogadni. Én viszont nagyon tartok attól, hogy megint nagyon sokáig hagynak vajúdni és ráadásul eredménytelenül.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook