Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kistarcsai kórházban mi a szokás, ha faros a baba? Befektetnek előbb vagy megvárják a szülés megindulását? fórum

A kistarcsai kórházban mi a szokás, ha faros a baba? Befektetnek előbb vagy megvárják a szülés megindulását? (tudásbázis kérdés)


8. Szabianyu (válaszként erre: 7. - Lurkó4)
2012. júl. 10. 18:51

Szia!

Köszönöm válaszodat! Nekem elég összetett a helyzetem ,mert az első császár volt ,a második sima de megrepedt a heg,egy faros babát nem mernék bevállalni természetes úton,az utolsó pillanatig bízom benne hogy befordul ,de számolnom kell ezzel az eshetőséggel is ,mert 2 gyerkőcöm van itthon és nem mind1 a felépülés sem.

2012. júl. 10. 18:10

Szia!

Attól függ, kihez kerülsz. Melyik doki az orvosod?

Van olyan aki ügyesen megfordítja a babát( Pl. Vámosi Tamás) és van olyan is aki nem kockáztat, inkább császároz. Persze ez a helyzettől is függ.

nekem a 2 kisebb gyerek faros volt, az egyik az utolsó 5 napba fordult be valamikor (de magára is tekerte a köldökzsinórt), a másik még akkor is fordult amikor már szülni mentünk. A doki a döntésnél sok mindent mérlegel. A körülmények döntők, nem csupán azt figyelik, hogy az anyuka mit szeretne.Bár szerintem, ez döntő fontosságú kéne legyen. Látszatra ugyanolyan szülésnél is lehet más és más a helyzet.

Pl. én a 4. gyermekem szülésénél 38 évesen, császáros szülés után is meg tudtam spontán szülni a negyedik gyereket (hála a kistarcsai dokinak, aki segített ebben!),a barátnőm aki velem egy idős, osztálytársak voltunk végig a sulikban, 2 hónappal később császárral szült, arra hivatkozott az ő orvosa (nem Tarcsán), hogy ennyi idősen már jobb a császár. Orvos és eset függő is a dolog.

Az orvosnak is hinni kell az anyában, és az anyának is az orvosban.A mai individualizált világban ez nem könnyű. Szerencse, ha jól összetalálkozik orvos és beteg.

Különben jók a dokik a Flórban, én hálás vagyok a saját dokimnak nagyon-nagyon, és jó a szülészete is.

6. Szabianyu (válaszként erre: 4. - Malkata)
2012. júl. 4. 17:39
persze tudom :))) de nem jobb tudni hogy mire számíthatsz ,mintha valami váratlanul ér??? lehet hogy már most fejvégű de én nagyon kíváncsi vagyok.Izeg mozog állandóan :)))
2012. júl. 4. 17:35
Nekem mikor kiderült, hogy faros, haza se engedtek míg a dokimmal nem beszéltem! De másnapra császárt rendelt el, ahol valami fő fő is megvizsgált, nem e csak azért mondjuk, hogy faros, hogy császár legyen!
4. malkata (válaszként erre: 3. - Szabianyu)
2012. júl. 4. 17:18
:) Én kicsim szerdai UH szerint keresztbe volt bal oldalon a fejecskéjével, szombaton voltunk repetázni, akkor farosan jobb oldalon a buksival, szerintem naponta forog:D Fog is még nálad is jópárszor:))
3. Szabianyu (válaszként erre: 2. - Woroscsaj)
2012. júl. 4. 17:16

Köszönöm.

Van még ideje a babusnak megfordulni ,de szeretnék lelkileg felkészülni erre az eshetőségre is.Ha kérdezek mindig azt mondják hogy még megfordulhat.

2012. júl. 4. 16:48
Szerintem orvos függő,akihez jártam nem nagyon akart olyanokat mondani hogy mikor hogy feküdjek be,de aztán átkerültem máshoz(másik kórházba) ott a kiírt napra hívtak és császároztak.(mondjuk felajánlotta a doki a megfordítást is mint lehetőség!
2012. júl. 4. 15:57
A kistarcsai kórházban mi a szokás ha faros a baba?Befektetnek előbb vagy megvárják a szülés megindulását? Válaszokat előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook