Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ki miért lett ilyen? fórum

Ki miért lett ilyen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
27. zse pi
2006. máj. 26. 11:31

Én 2,90-nel születtem, de egy hónap múlva a tanácsadáson már mutogatták a hurkáimat, hogy így kell kinéznie egy kisbabának... :)

Mindig is kerek voltam, nem is emlékszem, hogy valaha is lapos lett volna a hasam.

+10 kiló akkor jött rám, amikor hol leszoktam, hol meg visszaszoktam a cigire. Az ízekkel pótóltam a nikotinéhségemet.

A másik ok is volt: megtaláltam a párom, boldog voltam, és nem érdekelt, mit mikor eszem. Együtt voltunk, nagy kajálásokat csaptunk...

Persze most is van, hogy bezabizunk, de már ésszel csináljuk.

Jobban is érzem magam!!! Köszönet ennek az oldalnak!

26. kisgé (válaszként erre: 1. - Sophie.m)
2006. máj. 26. 08:55
Én elhagytam magam már 20 évesen. Boldog voltam és zabáltam, nem figyeltem oda, főleg este szerettem enni és sokat. Mértéktelen voltam és ettől utáltam magam.
25. rozsa3 (válaszként erre: 24. - Szika)
2006. máj. 26. 08:45
Szerintem alakt kérdése is a dolog, és a természet is belejátszik. Engem tornáztattak volna, a torna órákkal mindíg gondom volt, főleg a gimnasztikával. Nagyon megutáltatták velem, csak úgy 30 évesen kezdtem aerobikozni. Szívesebben olvastam, az nagyon izgalmas és érdekes volt számomra. Pedig összességében mozgékony eleven gyerek voltam aki imádott enni.
24. szika (válaszként erre: 23. - 549be03e80)
2006. máj. 26. 07:53

Nálunk az volt a hozzáálllás, hogy jó lenne letenni azt a könyvet, és menjek futkosni vagy bármi mást..mert kövér vagyok És ne egyek ezt, ne egyek azt, mert kövér vagyok...és közben mindenkinek mindent lehetett, mert vékonyak voltak...úgyhogy jött a zugevés, és a ó júsban lévő gyerekből máris gombóc lett :)

De nem tudom, hogy én jobban fogom e csinálni, és rólam mit mond majd a gyerekem...úgyhogy addig nem is nyilatkozok róluk, mert az tuti, hogy jószándék volt mögötte..csak az eredmény nem ez lett. :))

2006. máj. 26. 06:32

gyerekkorom ota mindig pufi voltam.Erre csak ratett egy lapattal a hulye szuloi hozzaallas, hogy "fiam a sportolok mint hulyek, ezert valasztjak a sportot, mert mashoz nem ertenek.Sport helyett olvassal inkabb!":(

Hat csinaltam, meg is lett az eredmenye, de a lenyeg, ez mar a multte!:) Naponta edzek es kemenyen!:) Es azert konyveket is olvasok mellette erdekes modon....:))

22. szika
2006. máj. 26. 00:06
én ma megettem egy fél doboz jégrémet :))) de jó volt...de persze csak ditásat, cukro nélkül, csökkentett zsírokkal. De akkor i...és csináltam nyammos túrótorták mókica módra:) és holnap abba is belenyalakodok. :) Nem tudom, de mintha visszatért volna z étvágyam. :) pedig napok óta semmi nem kell. Na jó étvégyam ma is inkább finomak nézésében merült ki. :) azt valahogy mostanában sokkal jobban élvezem :)Ettől tn csak nem hízok tovább :)))))))
21. 4726e582cf (válaszként erre: 20. - E71af41436)
2006. máj. 25. 21:06
Ott legalább had búnözzél :DDDD. Én ott rendszeresen szoktam :)), mert ugye amúgy meg nem szoktam :).
2006. máj. 25. 20:59
jaaaaaaj,enni én is nagyon szeretek :) és milyen jókat főzök...nyamnyam...na,még gondolatban sem bűnözök :)
19. rozsa3
2006. máj. 25. 20:05

Életemben másodszor sikerült ilyen szép nagyra növelnem magamat.

Hogy miért? A második a lényeges, válás alkalmából 25 kg-ot ledobtam 1 hónap alatt. Hogy nem hiszitek el? pedig nem is fogyóztam. A volt férjem kijelentette, hogy még sosem néztem ki ilyen jól.

71 kg-ra lefogytam, nekem nehéz a csontozatom, az már majdnem jó súly volt.

Szerintem egyszerüen szeretek enni, főzni, sokat ülök, fősulira jártam munka mellett, az aerobikot teljesen felváltotta a tanulás. Csak ülve tudok írni. És ami még ennél is rosszabb, most boldogságomban híztam vagy 5 kg-t. De lehet, hogy a tél miatt van... vagy a mókusok miatt.

2006. máj. 25. 12:28

Hát én nem teljesen értem, hogy miért dagadtam meg. Nem változott meg az életstílusom olyan, mint régen. Aztán egyik tavasszal azt vettem észre, hogy egy hónap alatt nem jöttek rám a nacijaim. Aztán nem volt megállás. Talán az ülő munka? De előtte is ültem, csak akkor a suliban.

Arra gyanakodtam, hogy a fogamzásgátló, de a téma még vizsgálat alatt van jelenleg. Minden esetre a dokim szerint is ez lehet az oka :(

17. zoja
2006. máj. 25. 11:38
Én csak azért híztam meg mert imádok enni.Még éjjel is szoktam sütni ha találok egy jó receptet.Bármikor tudok enni,éjjeli időpőpont nem akadály nálam.Bár most épp lefogytam ,de nem enni a saját főztömből ,főleg ha sikerül is az egy önkínzás.Persze ha lefogyok anyám csak azt mondja:most már ne fogyj tovább,mikor 10kg súlyfeleslegem van :na most jól nézel ki!
2006. máj. 25. 11:24
Nekem a házasság meg a két gyerek plusz 20 kilót hoztak. Ez még nem lett volna akkora gáz. De a kisebbik gyerekem születése után egy évvel elkeztem egy főiskolát, és minden vizsgaidőszak újabb plusz 5 kilót eredményezett. Idén végzek, és így a három év alatt még 25 kilót híztam.
15. Manon
2006. máj. 25. 08:21

Sajnos én akkor kezdtem hízni, mikor befejeztem a középsulit, az érettséginél 55 kg voltam!:)

Majd szép lassan a munka+a szakma tanulás mellett elmaradt a sport. És mivel egész nap nem jutott időm enni, így este pótoltam. Kezdtek lerakódni a kilócskák! Majd jött a házvétel, és a velejáró sok meló! reggeltől estig dolgoztam már ekkor. így este 10-re értem haza. Mit csináltam, mivel főzni nem volt kedvem ekkor már, pizzát rendeltünk, illetve mc-be mentünk a párommal! Hát ez lett belőle, 20 kg felesleg 3 év alatt!:(

Most én ennek iszom a levét!

14. szika
2006. máj. 24. 22:37
Én szintén a babának is kövér kategóriát erősítem. De ami akkor még aranyos volt, az az évek elett nem lett szebb. Voltam pár éve már 68 kiló is, de ahhoz heti 4 dupla aerobic, és szénhidrátmentes diéta kellett. És mivel abbahygatam, mert annak ellenére, hogy küzdöttem, mégsem látszott, visszajött szépen. És fogamzásgátlóváltás is rátett 10 kilót, utána már hiába tértem vissza régihez, a súlytöbblet maradt. Életformaváláts mellett döntöttem. Kiderül, mire jutok magammal. :)))
2006. máj. 24. 22:23

Nekem 3 év alatt sikerült így +hízni.

Sajnos én is csokival vigasztalódtam, mást szinte nem is ettem, csak édességet.

Az is bejátszott, hogy nem maradt túl sok pénzünk az albérlet kifizetése után, így sokszor ettünk palacsintát, tejbegrízt, tejberizst, krumplit. És úgy tünik az olcsó ételek általában hizlalnak.

2006. máj. 24. 21:48
Nem mondhatnám, hogy kövér voltam, sőt gyerekkoromban inkább még vékonyka is, aztán olyan átlagos, szerintem csinos. De sosem így gondoltam, és állandóan fogyni akartam, ész nélkül. Ezt így értsd, ahogy írom. Koplaltam egész heteket, csak ittam. Aztán "diétáztam": délben egy pohár vízben megfőztem egy fél leveskockát, ettem hozzá három almát, ez volt a napi menü két hétig, 12 kiló mínusz lett az eredmény, ez középiskolában volt. Akkor azt gondoltam, milyen klassz csaj vagyok, most azt gondolom, mekkora hülye voltam! Nyolc éve férjhez mentem, egyből kismama lettem (így is terveztük), amit híztam, az le is ment, aztán valahogy mégis elkezdtek gyarapodni a kilók. A kisfiam egy éves volt, amikor ismét kismama lettem, immár kicsit dundibb voltam, de terhesség alatt figyeltem, így megint nem híztam túl sokat, viszont kiderült a terhesség alatt, hogy van egy ciszta a pajzsmirígyemben. A szülés 4200 grammos babával gyorsan, simán, gátrepedés nélkül ment, de a vérnyomásom annyi volt, hogy meg sem merték mondani, kétóránként kaptam a nyelvem alá valami gyógyszert. A terhesség alatt plussz kilók lementek a szüléssel, így erre most sem panaszkodhatok. De a szülés után megint gyarapodni kezdtek a kilók, közben arra vártunk, hogy a lányom abbahagyja a szopizást, és akkor a cisztát kioperálják. Kicsit megbolygatta az anyagcserémet, fél év műlva megműtöttek, valamivel utána elkezdtem fogyni, szerencsére a ciszta jóindulatú volt, rendszeresen jártam ellenőrzésre, a kilók mentek szépen lefelé, aztán egy kontrollt kihagytam, és elszaladt az idő, elkezdtem megint hízni, persze az étvágyammal sem volt gond. Próbáltam fogyókúrázni többször, de nem sok sikerrel. Most újra elszántam magam, mert azt vettem észre, hogy nagyon nincs rendben ez: kezdtem elhagyni magam, mindenhol feszélyezve éreztem magam, legjobb az volt, ha itthon lehettem. Ja igen, GyES-en vagyok a kisfiammal, így nem járok dolgozni, emberek közé, a napi rutin: oviba, suliba vinni a kicsiket, néha a boltba, postára, de semmi extra, ha nagybevásárlást csinálok valamelyik hiperben, akkor vagy korán reggel (hajnalban), vagy későn este, és élvezem, hogy egyedül flangálok a sötét városban. Hát, jó hosszúra sikerült, de így kerek.
2006. máj. 24. 21:41
Na èn voltam duci,aztàn nagyon sovàny,aztàn meg elefànt:).Miutàn fèrjhezmentem teljesen elhagytam magamat.Aztàn a gyerek szuletèse tett mèg rà egy lapàttal.
10. emagdi
2006. máj. 24. 21:29

Én világéletemben kövér voltam, hol jobban, hol kevésbé. Illetve hol jobban zavart, hol nem törődtem vele.

Igazából nálunk a családban mindenki kövér, nyilván azért, mert nem éppen a kalóriaszegény ételek kerültek az asztalra.

Én tuti, hogy elsősorban az édességektől (kiváltképp a csokitól) híztam meg.

2006. máj. 24. 21:25
Az én párom is ki van békülve velem, így szeret. De sokszor mondtam neki, hogy igazán piszkálhatna, noszogathatna, mert az talán ösztönző, ha ő, a nagyŐ mondja. De nem noszogatott, nem bíztatott, mert ő így is szeret. De azért mégiscsak sikerült addig duruzsolnom ezt a fülébe, hogy végre legalább bíztat, és velem lelkes. :-) De a kérdés nem ez volt. Hát, majd visszatérek, és mesélek.
8. 4726e582cf (válaszként erre: 7. - E71af41436)
2006. máj. 24. 21:09
Hm, érdekes a szerelem. Enyim paskorta is odavolt értem, a mosti 12 kilóm előtt is :), de aztatot mondja, hogyha rosszul érzem magam a bőrömben, akkor tennem kell ellene, csak akkor fogom jól érezni magam :). És persze az egészség a leglényegesebb. 97 kilósan nincs egészség... 122-n sem volt :(.
2006. máj. 24. 21:03
az a vicces,hogy kb 5 évvel ezelőtt 80 kg voltam. aztán szerelmi bánatos lettem,és csak ettem csak ettem és ettem és ettem....egészen a duplájára.És azért elmondhatom 80 kilósan jó csajszi voltam. de majd megint az leszek.igaz mostani pasimnak így is tetszem,bár aztat mondja örülne még nekem soksoksoksok évig...szal ha fogyok,az nekem jó. :)
6. 4726e582cf (válaszként erre: 5. - Hoxa)
2006. máj. 24. 20:33
Hát sosem voltam vékony, csak kicsit telt és most nagyon telt :)
5. Hoxa
2006. máj. 24. 20:32
Ha lenne erőm elővenni a scannerünket és bescannelném az ovis csoportképet, akkor meg tudnám mutatni, hogy én már ott is KIEMELKEDŐ EGYÉNISÉG voltam. :)))))
4. 4726e582cf (válaszként erre: 3. - E71af41436)
2006. máj. 24. 20:21
Én is dagadtra ettem magam, és a sport abbahagyása :(.
2006. máj. 24. 20:06
én tudom! bánatomban dagadtkára ettem magam....és még finom voltam :) magammal :) ja,amúgy én vezetem a listát...sajna :(
2006. máj. 24. 20:04

Olyan összetett ez a dolog...

De nagyon érdekes a téma!!!

Megígérem,elgondolkodom a magam sorsán(bár most épp/már nem vagyok dundi),és ha összeszedtem a gondolataimat,beszámolok róluk!

2006. máj. 24. 19:22
A fórumon főleg olyanok vannak, akik - hát - kissé túlsúlyosak. És lefogyni szeretnének. Ahogy én is, tán - ahogy nézem a mérlegelő adatokat - az egyik legdundibb lehetek. :) Nektek hogy sikerült? Nem lefogyni, hanem meghízni? Ez is érdekes, elrettentő téma...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook