Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ki miért lett ilyen? fórum

Ki miért lett ilyen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2006. dec. 29. 17:02

én mindig "vasgyúró" voltam, 8. osztályos koromig kifejezetten kövér... :(

aztán középsuliban valami történt, lement rólam pár kg, de aztán végülis megállapodtam a "töltöttgalamb" formátumnál :)

2006. dec. 29. 15:58

Azért lettem ilyen, mert gyári hibás vagyok!:)))

Agyilag is, meg súlyilag is!:))))

Már reklamáltam a gyártónál, de lejárt a garanciám!:)

2006. dec. 29. 15:48
lány koromban a 180 centis magasságomhoz 56!kg voltam!mindenki azt mindta,hogy sosem fogok elhizni!(bár igazuk lett volna!!!)az első terhességem alatt 30 kilót hiztam,ami kb 3 év alatt le is ment rólam.27 évesn terhes lettem megint,plusz 30 kiló,ami már nem negyon akart lemenni,két év mulva váratlanul megint terhes lettem,megint plusz 30 kilo!most év elején 90 kilo voltam ,mikor ugy döntöttem ez nem mehet igy tovább!!!február óta nem cigizek,minden nap 45 percet tonázok,és nem zabálok!:))most már odáig jutottam,hogy vissza tudom utasitani a finomabbnál finomabb falatokat is.kicsit eszem belöle,de mindig tudom hol a határ!:))(a tegnapi napot kivéve,de annak meg is lett a következménye:(()
2006. dec. 27. 17:21
én már régóta fogyózom:) nekem az anorexia az életstílusommá vált..miért lettem ilyen?..család, iskola, plusz hozzásegített a depresszió is vhol. Társra leltem anában, edben...
83. Darien (válaszként erre: 82. - Anita72)
2006. nov. 17. 11:51
Persze, hogy nem. Csak nem szeretem ezeket a megjegyzéseket. A pöriből soha nem fogok enni, mert vege vagyok. :) Ez nálam elvi kérdés.
82. anita72 (válaszként erre: 81. - Darien)
2006. nov. 17. 11:26
Nem kell mindenben megfelelni az anyóspajtásnak. Ha meg lefogysz akkor meg majd az lesz a baja, hogy nem eszel a pörijéből.
81. Darien
2006. nov. 17. 09:45

Én is körülbelül 16 éves korom óta fogyókúrázom. Mindig is "erősebb" voltam, mint a kortársaim, és persze otthon sem az egészséges táplálkozás elvei szerint ettünk (ilyen-olyan-amolyan okok miatt ezt nehéz lett volna megoldani).


A lényeg, hogy 2004. szeptember 1-én azt mondtam, hogy elég. Akkor 97 kg voltam. Azóta már sikerült lefogynom 79 kg-ra, de ezt több lefogyok-visszahízok folyamat eredménye volt.


Most, felnőtt fejjel kezdem megérteni a fogyókúrák és diéták mibenlétét, és csak most kezdek mentálisan is áthangolódni. Életemben először érzem úgy, hogy most sikeres leszek. Az álomsúly 66 kg, attól még messze vagyok, de nem adom fel.


Az is idegesít néha, hogy párom - persze nem szándékosan - mondogatja, hogy "de kis husi vagy", anyósjelöltem pedig "nagydarabnak" aposztrofál. Ez is hajt: nekik is meg akarom mutatni. És punktum. :)

2006. szept. 12. 17:49

Na, jó belefogok...!


46 éves vagyok és kb. 25 éve fogyókúrázom...!!!!!!!!

Sajna ez nem vicc.Mindíg is "erős testalkatú" voltam és időnként fölszaladt a súlyom. Szóval: 20 évesen is 60 kiló voltam, ami a 165cm-hez képest még nem vészes.Szülés....évek múlása....évente feljött 5-6 kiló, amit többnyire sikerült is leadnom. Aztán 30 évesen egyszer csak észrevettem, hogy egyre könnyebb felszedni és egyre nehezebb leadni! Ez 40 után csak fokozódott. 44 évesen 84 kiló voltam. Akkor kezdtem az Atkinset és le is adtam 4 kilót. De sajna én imádok enni és ráadásul az allergiámra szedett gyógyszerektől még nagyobb lett az étvágyam. Most megint 82 kiló voltam. Remélem csak voltam,2 napja csinálom a *t.

79. Ekka
2006. szept. 11. 19:44

Egyszerű: imádok enni:P

Bár, már nincs gondom a súlyommal egy ideje.. kb. 2-3 kg ingadozás, de ezt tudom "kezelni".

2006. szept. 11. 18:49
Én a harmadik gyerek után egyszerűen nem éreztem, hogy hol az elég. Gondoltam, nem baj, úgyis rámfér egy-két kiló. Mire észbe kaptam, már nem csak egy-két kiló volt a plusz :(. (Már mások szóltak.)Azóta odafigyelek, hogy legalább tartsam a súlyom, ha nem is sikerül lefogynom.
2006. szept. 7. 19:58

Én soha nem voltam vékony kisgyerek

inkább olyan husiska...a lényeg az hogy az oviban menzás voltam és otthon is ettem utánna...na akkor minden elszabadult...

úgy meghíztam hogy csak na

most vagyok 85 kg 170 centire...nah ez már tényleg a csillagos ég...Már egy éve együtt vagyom a barátommal és ez alatt az egy év alatt 10 kilót híztam!!!!!

Lehet h a nyugalomtól nem tudom...:(((

Remélem a menzakaja majd segít valamennyit mert ami ott van az nem sok minden kalóriát tartalmaz:)

76. Anda39
2006. aug. 21. 18:20
Amikor serdülni kezdtem, akkor kezdtem megvastagodni. Hájas is vagyok, ráadásul erős csontú, az átlagnál szélesebb vállakkal, vastagabb karokkal. Tul.képpen akkor híztam meg, amikor az első babámat vártam. De gondoltam, nem érdekes, eddig is le tudtam fogyni. Tévedtem. A következő terhességem már felesleggel kezdtem, de ekkor már nem híztam szinte semmit terhesség alatt - annál inkább szoptatáskor. Öt terhesség alatt jojózott a súlyom, most úgy állok, hogy a legutolsó szülésem óta fogytam egyszer 18 kg-ot, aztán másfél év szünet, most kezdtem a maradék 10 kiló lefaragását, ebből 4 már sikerült. Nem leszek olyan, mint anno, de a régi alakom úgysem fog visszatérni, csak jól akarom érezni magam a bőrömben. Szeretek csinosan öltözni, ehhez kell, hogy elégedett legyek azzal, amit-akit a tükörben látok.
75. +Nix+
2006. aug. 10. 09:50

ezt úúúúúgy utálom! mért kell a gyereket tömni? anyukám most is azt mondja,hogy anorexiás vagyok, és hogy nme eszem semmi normélisat, és túl vékony vagyok...BMI szerint még bőven normélis vagyok...


de gyereknek ,meg amíg hagytam, engem is tömnek. a szüleim is túlsúlyosak...:(

74. Cicamica (válaszként erre: 73. - Greentee)
2006. aug. 9. 12:04
Nálunk pont ez volt a nagymamával. Mindig azt mondta: "Szép, derék asszony" Ugye régen ez volt a divat, de sajnos nem mindenki érzi így jól magát! Amikor kicsi voltam tömtek is rendesen! Meg is lett az eredménye. :(
73. greentee (válaszként erre: 72. - Cicamica)
2006. aug. 9. 11:47

Hú, ez a nagyhalál! Amikor nagyi azt mondja a túlsúlyos 12 évesről, hogy "erős a csontozata", meg "szép, fejlett lyányka". Nálunk ez volt. Ami tény, az erős csontozat, bár jelzem, 100 kiló felett kifejezetten karcsú a kezem és a csuklóm, szóval az erős csontozat se mindenhol igaz.


De ezt jól bedumálják a gyereknek, aki aztán el is hiszi és lesz belőle túlsúlyos, hipertóniás, boldogtalan felnőtt.

:(

2006. aug. 9. 08:54
Én mindig "erős testalkatú" voltam, de nem ennyire. Mindig is utáltam magam, csak az a szerencse, hogy azért arányosan vagyok túl telt, máramennyire lehet. Mindenki így szokott meg, szeretett meg, csak nekem nem kényelmes ez a helyzet.
2006. aug. 7. 06:25

Nekem akkor kezdodott igazan amikor meghalt eletem elso szerelme. Nem akartam senkinek tetszeni el kezdtem enni es levagattam a derekig ero hajamat csutka rovidre:(

MOstani eszel mar nem ezt csinalnam de akkor ugy ereztem ezt kell tennem!

Azota vannak igazan a sulyomal problemaim.

70. e27a34352f (válaszként erre: 69. - F772199837)
2006. aug. 7. 00:08
igen, 15 vagyok. tudom, de mindig is nagy "zabagép" voltam, meg sajnos gyakran ettem csak azért mert mondjuk rosszkedvem volt. meg utáltam hogy mindig csak a kaja járt az eszembe. most már eszembe se jut. =) köszönöm az "aggodalmadat", megpróbálom azért enyhíteni a megvonásokat, mert elv. nem szabad joghurtot és gyümölcsöt ennem, mégis eszek, és ennek ellenére így is fogytam.
69. f772199837 (válaszként erre: 67. - E27a34352f)
2006. aug. 6. 13:54
Audrey! A 91 a születési éved? Ha igen, mérlegeld azt is, hogy nőttél is közben, és változik az alakod, hisz még kamasz vagy! Szerintem nem szabad túldramatizálni a súlyodat!!!
2006. aug. 6. 12:35
Ahogy sokan mások, én is a szülés után, a szoptatás alatt változtam meg, asszonyosodtam. Szélesedett a medencém, és párnásodtam, úh. már olyan karcsú és vékony sosem leszek, mint annak előtte, de próbálom a zsírpárnákat lefaragni.
2006. aug. 6. 12:33
sosem voltam nagyon vékony, ahogy nőttem jöttek maguktól a kilók is =S de betelt a pohár, nem hagyom magam! sikerülni fog! =)
66. Rekus
2006. aug. 2. 16:34

A szüleim válása után kezdtem el hízni. A helyzet rosszabodott, mikor anyu élettársa is bejött a képbe. Masszívan utáltuk egymást.

Aztán 16-17 éves koromban sikerült lefogyni 60 kilóra, úgyhogy délután 4 után nem ettem, és heti 3*kondi + 2*aerobic. De sajnos a sportolás lehetőség megszűnt, és társam sem akadt a mozgásra, úgyhogy szépen kezdtem mindent visszaszedni.

Egyetemen aztán jött a mozgástalan, csipszzabálós vizsgaidőszak, meg a büfé finom hot-dogja. 80 kiló fölé iperedtem.

Tavaly Atkinsszel sikerült 12 kilót leadni, de azóta sajna mind visszajött:(

De majd most;)

2006. aug. 2. 16:05
Én mióta az eszemet tudom, sportoltam: 4 éves koromtól jazz balettoztam, majd 10 évesen átmentem hip-hop-ot tanulni! Ezt nyolc évig csináltam(mellette még 3évig breaket is tanultam), az érettségi alatt hagytam abba, tehát egy éve. Az az életmód heti 6 edzést jelentett napi 4-8 órában, attól függött, hogy milyen versenyre készültem, ha Országos bajnokságra, akkor napi 5-6 óra edzés, ha EB-re vagy VB-re akkor nem ritkán napi 6-10 óra edzés! Egy hetem valahogy így nézett ki: Hétfő: délután 4-től edzés amég bírom (kb 8ig, 9ig), kedd, szerda, csütörtök:ugyanez,Péntek: akrobatika edzés 4 óra hossza, Szombat: reggel kilenctől estig versenyedzés, majd vasárnap verseny. Na, ezt abbahagytam a tanulás miatt. Hiába edzettem hébehóba, az azért nem ugyanaz. Na, egy év alatt fel is jött tíz kiló! :( Nem baj, most megcsinálom a *t, szeptembertől pedig megyek vissza táncolni, mert mégegyszer ki akarok jutni a Világbajnokságra! Hát ennyi! Pusz
2006. aug. 2. 15:56

Sosem voltam vékony, de mindig szerettem volna, ha nem is vékony, de legalább nem ennyire kövér lenni.

Terhesség alatt feljött 30 kg. Ez borzasztó. Aztán szétmentünk a párommal, akkor 1 hét alatt 8 kg-ot dobtam le.

Megnyugodtam és folyamatosan szedtem vissza a kilókat.

Szeretnék lefogyni, de olyan nagyon nehéz.

Imádom az édességeket, a tésztát.

Hát ez van.

63. Indy
2006. júl. 31. 15:11

Én sovány voltam.... túl sovány is időnként.

29 évesen egyszer csak elkezdtem hízni... orvoshoz mentem. Kiderült, hogy a pajzsmirigyemmel lehet a gond. Elkezdtek kezelgetni (szó szerint, mert amit csináltak az nem kezelés!) 4 év alatt 35 kg jött rám, pedig folyamatosan diétáztam. 800 kal. diéta melett 5 hónap alatt újabb 6-8 kg ragadt rajtam... de szerintük minden rendben volt, anak ellenére, hogy az 1-2 db 3 milliméteres göbökből a 4. év végére 10 db 2-3 cm-es + megszámlálhatatlan 3-5 milliméteres göb lett a pajzsmirigyemben...

Végül felháborodtam, orvost váltottam és az új orvos 2 hónapon belül a sebészkés alá zavart, ahol kivették a teljes pajzsmirigyemet, és még jó hogy időben, mielőtt elrákosodott volna. (Csak ennyit az első orvosom odaadásáról és odafigyeléséről!) Azóta gyógyszert kell szendnem (életem végéig!) és a gyógyszerbeállítás igen kellemetlen volt. De most már legalább van értelme a diétázásnak és az elmúltt fél évben 35 kg-tól szabadultam meg! Nem is hiszitek el milyen szenzációs érzés újra 36-os ruhákban járni a 46-os helyett!


Kívánom, hogy minannyian sikerrel járjatok és átérezzétek ezt a felemelő érzést! :)

2006. júl. 25. 21:21
hm... ezt kár volt írnod!
2006. júl. 25. 19:50
Úgy születtem hogy a nyakam összevolt forrva,legalábbis annyira kövéren születtem, de elmúlt ahogy nagyobb lettem.Szóval születésem óta kövér vagyok.Na és persze imádom a füstölt kajákat! olyan rossz hogy nekem nem adatott meg hogy vékony legyek:(
2006. júl. 25. 19:12

Sok-sok éve vettem egy könyvet az anyukámnak: Farkaséhség.

Beleolvasgattam a könyvbe, és sajnos nem elrémített, hanem arra ösztönzött vmi belülről, hogy próbáljam ki.

Sajnos megtettem. Félreértelmezve azt hittem, hogy megtaláltam a lakolás nélküli bűnözés megoldását. Bármennyit ehettem, ha kihánytam, nem volt bántudatom a zabálás miatt.

Ördögi körforgás ez...

Néhány éve beavattam a titkomba az egyik barátomat, aki elvitt egy neves pszichológushoz. 2szer jártam nála, utána anyagi okok miatt abbahagytam.

Sajnos csak annyit értem el, hogy a hányás leredukálódott, ma már csak hetente max. 1szer teszem, de a falásrohamok megmaradtak.

Ennek eredménye az 50 kiló plussz. :(

Mikor "elkezdtem" 60-62 kiló voltam, szülés után is! Most meg símán vágósúlyom van, egy disznót már kiteszek :(

59. +Nix+
2006. júl. 25. 18:44
én 3évesen híztam meg először, egy gyógyszer miatt. aztán meg az itthoni kajálások, mindig is kövér gyerek voltam, barátok nélkül. enni meg szerettem, szeretek a mai napig. 14éves korm óta fpgyózom, hol sikerül, hol nem. januárban akkori pasim megjegyzéseket tett rám, msot tartok 10kiló mínusznál,de sosem fogom magam vékonynak érezni, és életem végéig fogok fogyózni.
2006. júl. 1. 14:15
Volt amikor lefogytam 55 kilóra is, de aztán visszahíztam 85-re is.hogy lehetséges?Ez évek alatt jöttek fel a kilók, egyszerűen gyengeségből, nem volt akaraterőm, nem volt semmi köze az érzelmeimhez, egyszerűen csak elhagytam magam.Úgy gondoltam, hogy 1-2 kiló nem árt, persze felszaporodott 25 kiló feleslegesre.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook