Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerinted ki fizessen az első randin? fórum

Szerinted ki fizessen az első randin? (beszélgetős fórum)


1 2
48. BeauIieu (válaszként erre: 45. - Érdekes73)
2021. nov. 3. 19:21

Jajj, ne mar! Azert azt szamoljuk bele, hogy altalaban iskolas korban kerzdenek mar ilyet az emberek.

Regen oreganyammal mikor csoroskodtunk, megvettem a hazajegyet a szuleimhet hetvegere, megneztuk mi maradt, aztan kiszortuk minden kabat es taskaysebunket, hogy vegyek egy doboz cigit neki a hetvegere :D Tudom, tudom, rossz szokas, de egy 70 folotti dohanyoswt ne akarj megvaltoztatni, ez mar csaqk ilyen. Ha kertunk volna plussz penzt az apamtol, kuldott volna, Az em letezesem is o fizette, es nagzmamamnak mar ecek ota mindig kuldott penzt, mert a nyugdija nem volt eleg. A lakast is o vette meg regen, amiben lakott. Csak nem szerettunk "hulyesegre" kerni.


Van, amikor nincs.

Mondjuk ezt meg lehet mondani, es ha nem minusz 20 fok van, es diak vagy, ezt meg lehet mondani, es kiultok a parkba egy padra dumalni.

47. csemár (válaszként erre: 2. - Vigyefene)
2021. nov. 3. 08:38
Változnak az idők, ma már, ha jól tudom, az a szokás, hogy az fizet, aki kiválasztotta a helyszínt.
2021. nov. 3. 07:03

Sose mentem elso randin olyan helyre, ahol egy cappucinon es egy vizen kivul magasabb lett volna a szamla. Pl steaket vagy lazacot enni, azzal a felfogassal, hogy akkor jol bezabalok, ugyse en fizetem.


Es ugy gondolom, az elso randin ferjen bele ez egy pasinak.

45. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 2. 22:49
Ha egy hímnemű nem tud kifizetni egy kávét vagy ásványvizet akkor ne csajozzon szerintem.
44. 37e1ff8723 (válaszként erre: 43. - Vigyefene)
2021. nov. 2. 22:48
Amikor már bemelegedtetek. Szívesen.
2021. nov. 2. 22:45
Miről lehet megtudni azt hogy mikor van a randevúnak a közepe?
2021. nov. 2. 22:39
Nem. Rosszul sikerült randik voltak, ellenszenves emberekkel.
2021. nov. 2. 22:36

Mert kiderul, hogy nem fizet?


Hol van a feminizmus?

40. BeauIieu (válaszként erre: 37. - 37e1ff8723)
2021. nov. 2. 20:12

Miert lettel volna hulye? Kezdo esetleg.

En amugy egy evet voltam az elso fiummal.

39. vigyefene (válaszként erre: 38. - BeauIieu)
2021. nov. 2. 19:48
Nagyon sokat tanulunk abból amit olvasunk.
38. BeauIieu (válaszként erre: 36. - Vigyefene)
2021. nov. 2. 19:46

Kedvenc versem Adytol. Amikor a "legjobb baratnom" elment kozepiskolaba mas varosba tanulni, es a konykotest tanultak, a kovetkezo karacsonyra egy Ady kotetet kotott ujra ragasztassal, amit az antikvariumban vett. Ezt a verset jelolte meg, amit elotte nem ismertem.

De nem veletlen, hogy NEKEM ez lett legjelolve, ami egy csugya szakitas volt, mert egy akaratos szemelyell volt egyut.


Es en nyirtam ki parkapcsolatokat, mert akaratos vagyok. O csak atr mondta, "lampa".


Nekem ez nem csak egy vers.

37. 37e1ff8723 (válaszként erre: 24. - BeauIieu)
2021. nov. 2. 19:38
Én is fizettem randin, egyszer-kétszer, tizenéves koromban. Visszagondolva eléggé hülye voltam. 😀 Inkább maradtam volna otthon, egyébként is csak vesztegették az időmet. Mindig van nálam pénz, just in case, de nem rémlik, hogy fizettem randin az elmúlt évtizedben. 🤔
36. vigyefene (válaszként erre: 35. - BeauIieu)
2021. nov. 2. 19:14
Ahhhhha, egyéniség.
35. BeauIieu (válaszként erre: 32. - Vigyefene)
2021. nov. 2. 19:13

"Mit bánom én, hogy a modernek

Vagy a törvény mit követelnek;

Bent maga ura, aki rab

Volt odakint,

Én nem tudok örülni csak

A magam törvénye szerint.


...Mint lámpa, ha lecsavarom,

Ne élj, mikor nem akarom;

Ne szólj, ne sírj, e bonthatatlan

Börtönt ne lásd;

És én majd elvégzem magamban,

Hogy zsarnokságom megbocsásd."

34. vigyefene (válaszként erre: 33. - BeauIieu)
2021. nov. 2. 19:12
Ettől nem kell lazábbnak lenni. Gratulálok.
33. BeauIieu (válaszként erre: 30. - BeauIieu)
2021. nov. 2. 19:11
A "nem tudom, hogy parom-e" esetet ugy ismertem meg, hogy beszelgetni kezdtem a volt kollegavaban, amig a zoldre vartunk. Ennel hogyan legyek lazabb?
32. vigyefene (válaszként erre: 30. - BeauIieu)
2021. nov. 2. 19:10
Áááááá, nem. A Modernebbek közé tartozol.
31. vigyefene (válaszként erre: 29. - BeauIieu)
2021. nov. 2. 19:09
Pillanatok az életből. Ha valamait megtanultam, akkor az, hogy bármelyik pillanatban bármi történhet.
30. BeauIieu (válaszként erre: 28. - Vigyefene)
2021. nov. 2. 19:08
A felhozott peldak utan szerinted en erolkodok? Gondoltam atjon macskakorom nelkul is.
29. BeauIieu (válaszként erre: 27. - Vigyefene)
2021. nov. 2. 19:07

Gondolom, tudnal sztorizni, ha osszeulnenk a tabortuz koer :D


A legjobb "ismerkedos" sztorim apame.


Meg csak ketten voltunk tesok, nem negyen, es kisgyerekek (valahol a kommunizmus vegen), amikor a lerobbant Trabantot szerelte a faterom az ut szelen. A tusarkuban egy igazi utszeli odatipeg, hogy nem szeretne-egy menentet. Fater a fejet beverve felegyenesegik: bocs, most nem.

Es fel oraval kesobb a ribi vissalibbent, hogy ad naki ket narancsot ajandekba.

"bakker, egy ut szeli ringyo megsajnalt... Hogy nezhettem ki?"

28. vigyefene (válaszként erre: 25. - BeauIieu)
2021. nov. 2. 19:00

"Szoval egy pasit is csak le tudok szolitani, ha nagyon erolkodok."


Máskor erőlködés nélkül csinád, úgy mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. Mert az szerintem.

27. vigyefene (válaszként erre: 24. - BeauIieu)
2021. nov. 2. 18:57

Biztos vagyok benne, hogy példát mindenre/bármire lehet felhozni. Még Magyarországon éltem a '60-as években, amikor a gyárban oda jött hozzám egy nagyon csinos férjezett nő, és azt mondta hogy van 2 mozijegye, a férje elutazott, elmennék-e vele a moziba. Igen, de el ám....Mozi után leültünk egy parkba, kicsit beszélgettünk, és kérdeztem hogy akarna-e bemenni a közeli eszpresszóba, visszakérdezett hogy felmehetnénk-e inkább hozzám, az én lakásomra....De fel ám. Mielőtt disszidáltam Az Astória szállodában dolgoztam másodállásban, tudnék mesélni...

De itt abbahagyom, a lényeg az, hogy a nő kezdeményezhet, de mivel mi férfiak többet keresünk, stb...stb....illik nekünk fizetni.

Véleményünk pedig kialakul, sok függ attól, hol, hogyan nőttünk fel, és anyagi körűlményenktől függően.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - BeauIieu)
2021. nov. 2. 18:55
akkor állok elébe xd
25. BeauIieu (válaszként erre: 23. - 184481d874)
2021. nov. 2. 18:50

Tenyeg? XD


A parom (vagy mit tudom en kim, mert szetcuccolunk), hianyolta, hogy az anyanyelven csacsogjon. Par hete osszefutottam valakivel az utcan, aki 3, azaz harom eve szolgaltam ki a munkahelyemen, es megkerdezte hogy alakult a sorsom. Emlekezett hol nyaraltam elotte, merre kolzoztem a varosban, ilyen reszletekre. Szamot csereltem vele, es tok bolgodok, hogy a francia kozosseguk bovult.


Szoval egy pasit is csak le tudok szolitani, ha nagyon erolkodok.

24. BeauIieu (válaszként erre: 19. - 37e1ff8723)
2021. nov. 2. 18:42

En viccreltem.

Amogy 15 fele ismertem meg az elso baratom. En ugyan meg voltam lepve, de nem fizette ki az elso randin a mozijegyet. Azota mar o sem ilyen. De egy alkalmat nem tudnek felidezni, ami randinak indult, es nem a pasi fizetett.

Mas eseteket tudok, mikor csak haverkodtunk, es felesben fizetunk. De azok a pasik tudtak is, hogy nem potyazni mengyek. Haverokkal meg baratokkal, egy az enyem, eny a tied. Aki nem ilyen, az lekopik.

De en siman meghivtam egy elso randira valakit, mikor csoro voltam a sajat lakasomra, mert nem tolt ra keret. Ha tudom, hogy magam nem tudnam (nem akaernam) a szamlam fizetninem mennek el. Fozni jol tudok. Ha nem jott be, nem vakarozok es feszengek, hanem orultem, szia. Nem vagzok attol lekotelezve, hogy szettegyem, csak mert 5 meterre van az aagy.


Ha meg mondjuk talalkozok egy jo pasival, akit talan felszednek, kifogy az en piam, neki meg meg van valamennyi, fogom magam, piaert megyek, es kedvesen felajanlom, hogy szeretnel-e masikat. 95 szazalek felpattan, es hozza. A maradek 5 meg hozza a kovetkezo kort.


Szoval a velemenyem, nem kell, de ugyis ugy lesz.

23. 184481d874 (válaszként erre: 8. - BeauIieu)
2021. nov. 2. 18:31
Elhívhatod,ha meg van a szimpátia.
22. 37e1ff8723 (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2021. nov. 2. 18:02
😀
21. Napsugár8 (válaszként erre: 20. - Napsugár8)
2021. nov. 2. 18:02
* lenne-e egy kávét = lenne-e kedve egy kávét...
2021. nov. 2. 18:01

Igazat adok annak, aki szerint az első randin fizessen a férfi, de a nőnek nem illik a legdrágább italt, süteményt kérni.

Az is elfogadott, hogy a nő is előveszi a pénztárcáját, meglehet, hogy ezt a mozdulatot a férfi el is várja.

De azért az sem mindegy már a mai életben, világban, hogy anno ki hívta meg egy kávéra a másikat!! Ma már az sem gond, ha egy nő kérdezi a férfitől, hogy lenne-e egy kávét elfogyasztani ővele. Ez esetben bizony (szerintem) a nő fizessen. És majd elválik, hogy a férfi visszahívja-e, vagy annyi.

19. 37e1ff8723 (válaszként erre: 6. - BeauIieu)
2021. nov. 2. 18:01
A férfi. Mindig.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook