Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki az alkoholista? Mi az a határ, amikortól alkoholistának számít valaki? fórum

Ki az alkoholista? Mi az a határ, amikortól alkoholistának számít valaki? (tudásbázis kérdés)


1 2
20. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 17. - Sshine)
2009. jan. 8. 09:07
Akkor szerinted egy buszvezető megihatja a napi adagját amikor szolgálatban van?
19. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 16. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 8. 09:04
És ami nagyon lényeges én pld egy névnapi vagy születésnapi összejövetelen se iszom ha épp nem kívánom hiába kínálnak.Én ilyet nem ismerek hogy illendő volna innom mert más is iszik akkor.
2009. jan. 8. 09:01
szerintem nem az az alkoholista aki megiszik egy pohár bort vagy egy üveg sört hanem az aki naponta hullarészegre issza magát
17. sshine
2009. jan. 8. 09:00
Ha napi egy-ket pohar bor/uveg sor alkoholistanak szamit, akkor egesz Angliat be kene csekkolni rehabra, mert itt aztan 1-2 pint sor a vilag legtermeszetesebb dolga, sot ha csak annyit iszol akkor furcsan neznek rad. Minden utcaban van 5-6 pub, es mind tele... Szerintem vereskati definicioja a legjobb. Akkor alkoholista valaki, ha az alkohol kihatassal van az o es kornyezeteben elok eletere.
16. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 4. - Kunikunda)
2009. jan. 8. 08:58
Ez a lényeg! Ha a napot inkább ivással mint evéssel kezdi annak ellenére hogy dolgoznia kell, és nem képes megállni hogy minden nap ne igyon.Én pld karácsony elött vettem egy üveg vörösbort mert megkívántam és megiszogattam.De szilveszterkor nem vettem és ittam egy kortyot se mert épp nem kívántam. És teljesen esetleges hogy mikor iszom alkoholt sokszor hónapokig se.Pedig nem kell dolgoznom.
2009. jan. 8. 08:58

Azzal még nincs is gond ha napi eggyet!Az nem aloholista!

Aki napi egynél többet és mégtöbbet!Majd már remegve nyúl az üveg után és a reggelt azzal kezdi a napot azzal zárja.Majd mikor valaki azt mondja neki ez surolja az alkoholizmus határát ő idegesen agresszívan tiltakozik!Na Ő az alkoholista!!!

14. Pircsi24 (válaszként erre: 9. - 7934d1ac97)
2009. jan. 8. 08:58
Ő az a fajta alkesz lehet aki küzd ellene amíg tud aztán visszaesik.
13. jolie (válaszként erre: 7. - ELEN)
2009. jan. 8. 08:57
én is hallottam ezt a tv-ben, egy kicsit durva
2009. jan. 8. 08:55
aki reggel ivással kezd,este azzal fekszik és még éjjel is felébred nehogy "kiszáradjon"!!!
2009. jan. 8. 08:54
azok,akik napi egy pohár bort megisznak,vagy egy üveg sört,abban az esetben mondhatóak alkoholistának,ha erről nem tudnak lemondani.
2009. jan. 8. 08:54

Ez tényleg érdekes, de ez legyen a legnagyobb probléma az életben ha valakire napi 1 pohár bor fogyasztásáért rásütik hogy alkesz :)


Viszont én inkább azt tartanám alkoholistának, aki le sem tud mondani a napi egy pohárról. Akinek végülis teljesen mindegy megissza vagy sem, azt akarom kihozni hogy nem függő tőle, úgy gondolom az nem alkesz.

9. 7934d1ac97 (válaszként erre: 4. - Kunikunda)
2009. jan. 8. 08:52

Van egy ismerősöm, aki akár 4-5-6 hónapig is simán kibírja pia nélkül. Aztán kap egy "gellert" mert számunkra kivül állók számára érthetetlen, hogy egyik napról a másikra miért csinálja, de elkezd piálni. De ilyenkor kb. napi 2 l !!! bor az adagja. Ezekben a hónapokban mikor iszik, olyan dolgokat is megcsinál, hogy akár már reggel bepiál és nem megy dolgozni és a családja se tudja hol van. Ilyenkor az egész család, testvérek stb. elkezdik keresni, újra és újra tépik a szájuk hogy miért csinálja, hogy hagyja abba ott vannak a kisgyerekei stb. Mikor egy kicsit kitisztuk, eltellik akár 10 nap is hogy semmi aztán újra. Aztán megin jön a 4-5-6 hónap tiszta időszak, és újra iszik. Évek óta ezt csinálja és nem tudnak vele mit csinálni a családtagjai.


Ő is alkolista a mi szemünkben, de a te állításoddal ez ellent mond, hogy egy napot se bír ki.

2009. jan. 8. 08:52
Az én férjem is megiszik 1 sört esténként,de NEM alkoholista.Fizikai munkát végez és én úgy gondolom ennyi jár neki!Az apám az volt.A különbség nagy!
7. ELEN (válaszként erre: 2. - Fef600b7b6)
2009. jan. 8. 08:49
Egy reggeli műsorban hallottam,hogy igen,napi egy pohár bor már annak számít...
6. Raistlin Majere (válaszként erre: 2. - Fef600b7b6)
2009. jan. 8. 08:39

Akkor aki otthon a vacsorához minden este jóízűen megiszik egy pohárka (1-1,5 dl) minőségi vörösbort, az alkoholista? Ajjaj, akkor bajban vagyok. Pedig én úgy tudtam eddig, hogy az egészségemért teszem :D

Régen a parasztok mielőtt kimentek a földekre dolgozni, minden reggel megittak egy kupica pálinkát, nem hiszem, hogy ettől alkoholisták lettek volna.

Gondolom az az alkoholista, akinek már hiányzik ha nem ihatja meg a napi adagját.

2009. jan. 8. 08:38

Alkoholbetegnek tekinthetjük azokat az egészségügyi ellátásra szoruló rendszeres italfogyasztókat, akik rendszeres alkoholfogyasztásuk következtében személyiségi, magatartási, társadalmi szempontból vagy szomatikusan károsodtak. A WHO szerint a mértékek amik fölött már egyértelmû:

20-40 ml/nap tiszta szesz

2-3 dl bor/ nap

0,5 dl tömény

1 üveg sör. Magyarországon ezt normál adagnak tartják.

Magyar adatok:

1 l bor/nap

1-2 l sör/nap

1-2 dl tömény. Rendszeresen naponta.

2009. jan. 8. 08:36

Szerintem nem kell részegségig inni,csak rendszeresen. Ha már nem bir ki ugy egy napot az ember,h. ne igya meg a megszokott adagját.

Az is alkoholista.

2009. jan. 8. 08:33
Aki nem tud nemet mondani egy-egy kínálásra.
2009. jan. 8. 08:30

Én úgy tudom, azt hallottam, ha valaki mindennap megiszik 1 pohár bort az már alkoholistának számít... bár ez szerintem azért túlzás... De határozottan emlékszem, hogy ezt hallottam még anno...

Azonkívül ha valaki alkoholista volt, aztán járt elvonón és nem iszik az is alkoholistának számít...

2009. jan. 8. 08:28
Ki az alkoholista? Mi az a határ, amikortól alkoholistának számít valaki?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook