Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki az alkoholista? Mi az a határ, amikortól alkoholistának számít valaki? fórum

Ki az alkoholista? Mi az a határ, amikortól alkoholistának számít valaki? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. okt. 5. 18:32
szerintem az alkoholista az ,aki mindennap megiszik egy felest is ,és nem az ,aki mondjuk havonta egyszer földig issza magát .....
49. 052c295741 (válaszként erre: 35. - Raistlin Majere)
2010. márc. 7. 12:26

Logikusnak tűnik, hogy függ a testsúlytól, de rossz hírem van.


NEM FÜGG.

2010. febr. 15. 18:44

sajnálatos, hogy az alkoholbetegséget csak akkor vesszük észre, amikor az elvonási tünetek kijönnek.


pedig az a betegségnek már a harmadik fázisa.


Jóval előbb elindul... Már évekkel előtte...

2009. ápr. 16. 11:36
Ó
2009. ápr. 16. 11:31

A WHO szerint az alkoholfogyasztók lehetnek:


1. absztinensek: nem fogyasztanak alkoholos italokat


2. szociális ivók: főleg társaságban isznak, az ivás célja nem a részegség bár időnként ez is előfordulhat.


3. nagyivók: rendszeresen és sokat isznak, gyakran lerészegednek, közéjük tartoznak a "probléma-ivók", akik nem rendszeresen de önkontroll nélkül isznak hogy gondjaiktól megszabaduljanak. (ezek az emberek gyakran válnak alkoholbeteggé)


4. alkoholbetegek:függetlenül a rendszeresen elfogysztott alkohol mennyiségétől, alkohol dependencia alakul ki és a betegek tevékenysége illetve gondolatai az alkohol megszerzése körül forognak kezelésük esetén szabályos elvonási tünetek alakulnak ki ami mindenképpen orvosi ellátást igényel.

45. tafonta (válaszként erre: 39. - Cherry13)
2009. ápr. 16. 10:58
Sztem hagyd el! Időnként fájdalmas döntéseket is kell hozni. Már bocs, hogy ilyen radikális a javaslatom, de jobb előbb, mint később. Keress egy normális társat! Sok sikert hozzá!
44. drnéni (válaszként erre: 41. - Tücsimücsi)
2009. márc. 17. 22:29
Sajnos ez nem rajta múlik.
2009. márc. 17. 22:20

Tücsimücsinek igaza van.Az az alkoholista,aki reggel

addig még meg nem issza az első felest,teljesen használhatatlan.A baj ezzel csak az, hogy az első után már alig várja a másodikat,és ez így megy mindaddig még el nem fogy a pénz.Itt jön aztán a még ennél is nagyobb baj, jelentkeznek az elvonási tünetek.Ez az alkoholizmus súlyosságától függően lehet agresszió a családdal szemben,lopás, hogy italra legyen pénz, de súlyosabb esetben hallucinációk, viziók is felléphetnek.Addig van remény a gyógyulásra ameddig az alkoholista beismeri, hogy ő igen is alkoholista,és próbálkozik a leállással.Sajnos ez ilyen súlyos esetben már csak orvosi segítséggel megy,mikor is gyógyszeresen úgy mond kiváltják az elvonási tüneteket.Az alkoholizmusból soha nem lehet kigyógyulni, ugyan is hiába nem iszik valaki évekig,ha egyszer újra megkóstolja, akkor annyi.A szervezet, az agy emlékszik.Lehet,hogy az első 2-3 esetnél még meg tud állni, vérszemet kap, hogy hű én most már ihatok,mert tudom,hogy hol a határ..Sajnos azonban ez nagyon rövid ideig tart,és vissza esni sokkal könnyebb mint leszokni.

2009. márc. 17. 21:48

Alkoholbetegség meghatározása: „Alkoholbetegnek tekintjük azokat az egészségügyi ellátásra szoruló rendszeres italfogyasztókat, akik italfogyasztásuk következtében személyiségi, maga-tartási, társadalmi életviteli formában súlyosan sérültek, az alkohollal pszichés függőségbe kerültek vagy/és szomatikusan is károsodottak”


(Egészségügyi minisztérium definíciója)


Minden alkoholista így kezdi. Az alkohol miatti veszekedések és a dömpingszerű fogyasztás, illetve a bagatellizálás, mentségek keresése nagyon rossz jel.

41. tücsimücsi (válaszként erre: 39. - Cherry13)
2009. márc. 17. 21:28
Ez még nem alkoholizmus, mert még nem alakult ki a függőség. De ne is hagyd, hogy kialakuljon.
2009. márc. 17. 21:26
Szerintem az számít alkoholistának aki már a szó legszorosabb értelmében remeg a piáért....az már alkoholizmus.
2009. márc. 17. 20:39
Segítsetek nekem! Másfél éve van barátom, aki napi szinten issza a sört jó rokker módra! Nem iszik sokat, csak 1-2 doboz sört. Hétvégén persze a kocsmában még többet! Amikor hétvégén nem megyünk kocsmába, akkor otthon iszik. Már nem egyszer kértem, h ne igyon, mert nem egészséges, de erre az a válasz, h de neki ez jól esik! Múltkor volt nagyobb balhénk, mert már 3 hete ivott egyhuzamban minden este, nem kis mennyiségeket. Azóta tartott 2 nap szünetet, és most nagyon büszke magára! De persze ugye ő nem alkoholista, mert az az alkoholista, aki részegre issza magát! Meg sem hallgatja, amit én mondok! És azt mondta, hogy majd akkor fog kevesebbet inni, ha én alátámasztom azt az állításomat, hogy ő miért alkoholista! De mivel talált egy linket, hogy napi 1-2 pohár bor vagy sör egészséges, így én mondhatok neki bármit! De nagyon szeretem őt, és nem akarom csak ezért elhagyni! Mit csináljak?????
2009. jan. 9. 08:11

"Mi az a határ, amikortól alkoholistának számít valaki?"


Napi szinten inni. !!!

2009. jan. 9. 08:06
Amiről én beszélek, azt a mennyiséget nem lehet mérni cl-ben. Kortyot értek, reggel egy korty, szerintem fel sem tud szívódni. Vagy árthat ez is? Este pedig az altatót váltottam ki 2-3 kortynyival. De itt ne férfikortyot értsetek. Nekem csíp és még ott tartok. Csak félek, nehogy rászokjon a szervezet és később többet kívánjon. Vagy ez nem így van?
36. Pircsi24 (válaszként erre: 35. - Raistlin Majere)
2009. jan. 8. 11:18
Persze hogy egyebek függvénye is mit kajáltál stb. csak iránymutatóként másoltam be.
35. Raistlin Majere (válaszként erre: 33. - Pircsi24)
2009. jan. 8. 11:07
Ez sok mindentől függ, pl a testsúlytól is :-)
34. Jakus
2009. jan. 8. 10:54

A WHO ( Egészségügyi Világszervezet ) szerint akkor alkoholista egy ember,ha érzelmileg kötődik az alkoholhoz,magyarán:ha nem issza meg a szokott ( akár kis,akár nagy )adagját,akkor ingerült,feszült,agresszív-tehát hiányérzete van emiatt.Nem tartozik ide persze az az ember,aki az ebédhez étvágyserkentőleg elkortyol egy pohár bort!Hiszen ő valószínűleg nem kötődik hozzá érzelmileg.Az alkohlizmus nem függ az elfogyasztot alkohol mennyiségétől,sem az erősségétől.Sokan felháborodnak,hogy az orvosuk,vagy a szomszéd azt mondja rájuk,hogy alkoholista."De hát ők sohasem részegek!"Nem kell soha részegnek lenni ahhoz,hogy valaki alkoholista legyen,sajnos.Ezt el kell fogadni!

Az is alkoholista,aki agreszív,ha nem issza meg az üveg sörét minden nap,pedig attól nem rúg be,de függ tőle érzelmileg!

Radiológus asszisztens vagyok,naponta ultrahangozunk alkoholista betegeket,akik állítják,hogy sosem részegek,"csak" ezt és azt isznak meg minden nap.A májuk már tönkrevan,és felháborodnak:"Én?Alkoholista?Kikérem magamnak!"

Ez az igazság,akár tetszik,akár nem!

2009. jan. 8. 10:43

Ha reggel hatkor amikor kel megiszik egy kortyot kiürül mikorra napközben autóba kerül.



1 dl pezsgő, vermut 2 óra

2 dl asztali bor 2 óra

1 dl desszert bor 2-3 óra

0,5 l sör 3 óra

5 cl likőr 2-3 óra

1 koktél 2-4 óra

5 cl konyak 2-3 óra

5 cl pálinka 2-4 óra

5 cl vodka 2-3 óra

5 cl whisky 2-3 óra

5 cl gin 2-3 óra

5 cl rum/kommersz/ 2-3 óra

5 cl "erős rum" 3-4 óra

5 cl "extra erős rum" 4-6 óra

32. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 29. - Raistlin Majere)
2009. jan. 8. 10:27
Hát azért a misebor meg a likőr alkoholtartalma között van egy ki különbség. Úgy tudom a gyomorkeserű 30%-os legalább.
2009. jan. 8. 10:26
de azt a reggeli hányinger dolgot ha gyakori tényleg megnézethetnéd, ha másért nem azért hogy magad is megnyugtasd
30. Pircsi24 (válaszként erre: 28. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 8. 10:22
Annyit azért feltételezzünk már alapból a másikról hogy addig nem vezet míg el nem múlik a hatása ;)
29. Raistlin Majere (válaszként erre: 28. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 8. 10:19
Reggel egy kortyról volt szó. Azt nem mutatja ki semmi szonda, mint ahogy a papok miseborát sem :D
28. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 23. - Hotdog68)
2009. jan. 8. 10:17
Hát csak azt nem értem ha reggel megiszod és napközben vezetsz és beleszaladsz egy szondázásba? Nem tudom hány %-os de ?
27. a9e1c02a7b (válaszként erre: 22. - Hotdog68)
2009. jan. 8. 10:15
Hát, ettől még nem vagy alkoholista.
26. Pircsi24 (válaszként erre: 22. - Hotdog68)
2009. jan. 8. 10:10
Ha te ettől vagy jobban számít minek titulálják? Ne foglalkozz vele, pláne ha úgyérzed függő sem vagy tőle.
25. Raistlin Majere (válaszként erre: 22. - Hotdog68)
2009. jan. 8. 10:09

Gyomorproblémáknál nekem is a Jäger vagy az Unicum a legjobb orvosság.

Azért ha rendszeres, nem ártana kivizsgáltatnod magad, hogy mitől lehet reggelente hányingered...

24. Raistlin Majere (válaszként erre: 22. - Hotdog68)
2009. jan. 8. 10:08
Biztosan nem károsítja jobban a szervezetedet annál, mintha ugyanerre a problémára nyugtatót vagy altatót szednél. :-) Sztem ne aggódj!
2009. jan. 8. 10:06
napközben soha, mert szoktam vezetni
2009. jan. 8. 10:05
Jó akkor megmondom miért kérdem: regel van gyakran hányingerem(nem vagyok terhes) iszom egy-két korty Jagert. Este viszont nagyon nehezen alszom el és az altató helyett vagy egy deci bor, vagy 1-2 korty Jager vagy Metaxa. és akkor hamarabb elalszom. de nem mindennap.
21. sshine (válaszként erre: 20. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 8. 09:17
Persze, hogy nem. Miert igy hangzott, hogy tamogatom a dolgot? Mert egyaltalan nem. Csak ugy megemlitettem hogy itt igy mennek a dolgok. Az nem jelenti azt hogy jol mennek, de igy mennek. Senkinek nem lenne szabad innia munkaido elott\alatt. Szerintem is az a normalis, ha neha iszik az ember egy-egy pohar valamit, de napok, hetek, honapok telnek el ugy hogy eszebe se jut...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook