Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
3365. libikóka
2020. ápr. 29. 12:39
Most hogy szóba került a vaj ,gondolkodtam ha elfogy kókuszolajam ,meg az undi oliva ,megpróbálom helyette az MCT olajat.
3364. libikóka (válaszként erre: 3357. - Jógini1)
2020. ápr. 29. 11:47
Ja azt még kihagytam : GRATULA:)))))))))))))))
3363. libikóka (válaszként erre: 3360. - Ancsikancsesz)
2020. ápr. 29. 11:45
Gazda vaj,Dublin Dairy(ír vaj) BIO vaj..(spar) a kávéhoz még annyit, remekül lehet vele játszani a zsírral ,mert ha a kajába nincs gusztusod ,akkor ezzel engyenlithetsz ebben tuti nem veszed észre és már be is vitted:))) Természetesen eszem eszünk fevágottat,persze a feldolgozott ételekkel jó vigyázni ,(minőségit)de nagyon jól jön ha nem akarsz főzni vagy nincs időd, és egyél mellé zöldeket.Tehát jó minőségű szalonna ,kolbi sonka ,szalámi virsli jöhet:)))))
3362. libikóka (válaszként erre: 3361. - Szamocav)
2020. ápr. 29. 11:34
Ugye mondtam ,kizárt hogy híztál :))))))Örülök nagyon.....19 atya ég:))))))))
3361. szamocav
2020. ápr. 29. 11:18

És megtört a jég! 🤣🤣🤣 A centit megkeresni ugyan nem volt időm, de szerda van, és ráálltam a mérlegre. Ugye az utolsó alkalom április 9-én volt. Akkor 74,6kg volt.

Mint meséltem most nem vagyok annyira fegyelmezett, itt is- ott is becsúszik a ch. Tegnapelőtt nokedli, tegnap... hm.. csináltam brokkolikrémlevest, de az ugye életem férfijainak vajmi kevés, ezért kaptak utánára kakaóscsigát. De azt ugye MEO-zni kell. 1: nem is tudom, 2: nem is olyan rossz, 3: ez egész jó, 4: már megint istenit alkottam 😅 Ma reggel: "de hát megígértem a lányoknak.." ráálltam a mérlegre: 73,6kg

Szombaton lesz 4 hónapja, hogy elkezdtem a ketót, és az utolsó két hónapban azért nem remekeltem, voltak rendesen kilengéseim. Az eredmény így is pontosan -19 kg!!

Azért is írom le a megbotlásaimat, hogy mindenki lássa, azért mert nem tudod sikeresen mindennap 100%-osan betartani a szabályokat még nem kell feladni! Most egy olyan időszakot élünk, ahol mindannyian túl vagyunk terhelve. Én sem vagyok túl szigorú magamhoz, hiszen ez egy tipikus ezt az időszakot túl kell élni szakasz az életünkben. Viszont próbálom nem mindig kifogásként használni ezt, hogy ehessek olyan dolgokat, amik nem jók, csak néha 🤣🤣

3360. Ancsikancsesz (válaszként erre: 3357. - Jógini1)
2020. ápr. 29. 11:17

Köszi, igen segít. Én mandulatejet fogyasztok a kv-hoz reggel. Aki vajat tesz a kv-ba attól kérdezném, mindegy milyen? Olvastam valahol, hogy 82 %-os a legjobb. Ezt figyelitek? Vagy vaj és kész?

Még valami... Felvágottakat fogyasztotok? Mondjuk a virsli is az, de az nem baj ha vannak benne mindenféle adalékok?

3359. libikóka (válaszként erre: 3357. - Jógini1)
2020. ápr. 29. 10:09

Hát hol sopánkodnánk ha nem itt:)

Tolok én is mai kaját: velő pöri salival, lágytojás -abonett

3358. szamocav (válaszként erre: 3357. - Jógini1)
2020. ápr. 29. 09:36
Gyere-gyere panaszkodni, ez nálam is bevált már.. gondolkodtam rajta, hogyha itt mekegek, vajon érzi a mérleg??? 😅
3357. jógini1
2020. ápr. 29. 09:26

Máskor is jövök panaszkodni :) Tegnap írtam, hogy 10 napja semmi fogyás, mára lement egy kg.

Leírom ma mit eszek, hátha segít, bár én tejtermék nélkül csinálom a ketot.

R:2 virsli, jégsaláta,fitt&well kenyér, kv kókusztejjel

E:párolt karalábé, sült csirkecomb

V:olajos hal (az olaj nélkül),uborka

Nekem szorulásom van, de a fitt&well kenyérből 2 szelet(60g) megoldja. Ez lenmag és szezámmagból van, 6g ch/100g, LIdlben, Aldiban veszem.

A növényi olajok nagyon károsak, túl sok bennük az omega6, és ez okozza a szív és érrendszeri bajokat. Ezért öntöm le a halról az olajat. Kacsazsírral és kókuszzsírral főzök, salátára oliva.

3356. libikóka (válaszként erre: 3354. - Ancsikancsesz)
2020. ápr. 29. 06:50

Ha szereted a kávét , a ketokávé az egyik legjobb dolog! Megfelel 1 kisétkezésnek .Én naponta kétszer eszem ,de késő délelőtt és ha úgyérzem kell v,mi délután is iszom egyet. Ez nem presszó, inkább hosszú kávé:

1tk vaj,1tk kókuszolaj,kávé, 1 lötty tejszin(eritrittel édesíthetsz) botmixer és kész:))

furán hangzik de nagyon finom szinte desszert kategória:)) Csak hajrá :))

3355. Ákom-bacon (válaszként erre: 3354. - Ancsikancsesz)
2020. ápr. 29. 05:48

Na, nem a székrekedéstol kell tartanod! Áá! Fordítva! Inkább hasmenéstol!

A tejszínbol a magas zsirtatalmut vedd, sőt úgy általában mindenből.

Én az elején megittam a kavemat a dl tejszínnel, jól felverve az bizony egy fél pohárat kitesz. Az után már nem voltam éhes! Már ritkán csinálom, csak lottyintek egyet.

Én úgy kezdtem a számolást hogy elovettem a tápanyagtáblázatot, és kísértem az alacsony szénhidrát tartalmú és magas zsirtatalmu élelmiszereket.

3354. Ancsikancsesz (válaszként erre: 3344. - Ákom-bacon)
2020. ápr. 29. 05:34

Nagyon köszönöm a tanácsaidat és a tapasztalataidat! Még hondom van a számolgatással. Pedig használok kalkutátort. De néha meglepődöj, hogy miben is van szénhidrát. Olvastam a ketós kv-t. Még a vajat kell bedzereznem hozzá, de ha azt mondjátok, h tejszínnel igyam akkor ok. De mennyivel? 1 dl vagy csak egy kevéske? Na ezeket nem tudom még. Nagyon kíváncsi lennék egy napi étkezésetekre. Mit és mennyit? Első nap 1.7 kg-ot fogytam, mára viszont semmit. 88-ról indulok 😩

A wc ügyben egy próbát megér, ha reggel egy pohár langyos vizet isztok(majdnem meleget) , vagy más meleg folyadékot.

3353. libikóka
2020. ápr. 28. 22:51
Az is tény hogy támad a szundi:)reggel meg korán:) aludjatok jól:))
3352. libikóka (válaszként erre: 3351. - Ákom-bacon)
2020. ápr. 28. 22:42
Én is végig olvastam ám a fórumot,ami azt illeti többször is:)Ami tény az tény:)
3351. Ákom-bacon (válaszként erre: 3349. - Libikóka)
2020. ápr. 28. 22:25
Á, dehogy!
3350. Ákom-bacon (válaszként erre: 3348. - Libikóka)
2020. ápr. 28. 22:25
Ugye? Erről senki nem beszél! 😆
3349. libikóka (válaszként erre: 3347. - Ákom-bacon)
2020. ápr. 28. 22:04
Ketóban csak minimál szinten tolom , magamra nincs nagy türelmem.Te sokkal jobb vagy benne:)
3348. libikóka (válaszként erre: 3344. - Ákom-bacon)
2020. ápr. 28. 21:59
Egyébként ,klotyótéma!! Jó h.írtad mert okozott némi fejtörést(már nálam is rendben)
3347. Ákom-bacon (válaszként erre: 3346. - Libikóka)
2020. ápr. 28. 21:58
Jaaa! Na, akkor ötletelhetsz nekünk is! 😀
3346. libikóka (válaszként erre: 3345. - Ákom-bacon)
2020. ápr. 28. 21:42
:)))))))))))Az is v.ok:)))))))))
3345. Ákom-bacon (válaszként erre: 3343. - Libikóka)
2020. ápr. 28. 21:32
Hú, te aztán belejöttél a szakacskodasba! 👍
3344. Ákom-bacon (válaszként erre: 3328. - Ancsikancsesz)
2020. ápr. 28. 21:29

Nem baj, hogy le van írva, el tudjuk mondani szazadszorra is! 20 g szénhidrát az fontos, fehérjét egyél annyit amennyire elettanilag szükséged van, zsírokat annyit amitől már nem vagy éhes! Gyümölcsöt nem szoktam enni, zöldségeket igen, úgy hogy ebédre 10 ch-ot eszek, olyan zöldségekből valogatok, aminek max. 8g a szénhidrátja, hogy azért legyen egy kis kupac a tanyeremon! 10 ch-ot a reggeli és vacsora között osztok el. Bizony a kalória számolás nagyon fontos általában mindenkinél itt 1000-1100 körül jön ki az ajanlott úgy látom. Sokan emellett még az intermittent fastingot is csináljuk, vagyis nem egész nap eszünk amikor ránk jön, csak egy bizonyos intervallumban. Azt mondják akkor indul be biztosan a ketozis folyamata, ha 16 órás koplalást biztositunk a szervezetünk számára. Lehet desszertet csinálni, ha belefer a kalóriaba. Ha elindul a fogyás úgyis lelkes leszel, és még jobban akarod csinálni, nem akarod majd elrontani a ketodat. Ami fontos az hogy egyél! Lehet enni, nem kell ehezned, sokan beerjuk már az aliggal, de nem így volt ez az elején, nem kell rögtön minket követned. Egy idő után magadtól érzed hogy nem akarsz annyit enni, nem leszel éhes. Keto mellékhatások: léteznek, erről nem tudok nyilatkozni, semmi bajom nem volt soha 🤷 lehet hogy szerencsés vagyok! A széklet az változhat nekem is a zsírosabb ételektől az elején tök más volt, de ez hamar elmúlt és annak ellenére hogy már egész máshogy eszek mint ezelőtt ugyanolyan már mint volt, annyiban változott, hogy nem megyek minden nap a WC-re! Hát igen ez egy kényes téma, de sebaj már leírtam, és ez is fontos lehet! 😆

Hát igen tejet azt ne igyál, a kávénkat tejszínnel isszuk, ami mellesleg nagyon finom!

Most ez jut eszembe hirtelen, de kérdezz csak bátran, mindig van itt valaki aki válaszoljon!

3343. libikóka (válaszként erre: 3340. - Ancsikancsesz)
2020. ápr. 28. 21:23
Szeletelt sajtba sonka tekerget,főtt tojás,abonett megkenve jó vastagon vaj sajt avokádókrém+ sonka szalámi kolbász, ch csökkentett kenyérke (szenvics) tepertő kockasajt( figyelni kell a ch-ra nem mind jó) Mellé zöldek retek paprika ubi pari. És nincs utazás kávé nélkül ,1 ketokávé termoszban nagyon jó lehet !
3342. jógini1 (válaszként erre: 3340. - Ancsikancsesz)
2020. ápr. 28. 21:22
Kolbász! Mindig avval megyek túrázni.
3341. szamocav (válaszként erre: 3340. - Ancsikancsesz)
2020. ápr. 28. 21:08
Ha nagyon muszály enned útközben, akkor a magok segíthetnek, de porciózd ki előre, mert bizony könnyen elszalad az emberrel a ló!
2020. ápr. 28. 20:33

De rendik vagytok! Olvasok, olvasok. Már a 3.oldalin tartok...

Azt mondjátok meg nekem, hogy mit esztek, ha úton vagytok? Amit csak bekaptok utazás közben. Magvakat? Mert eddig banánt, almát vittem magammal, de most ezeket nem ehetem, ugye.

3339. libikóka (válaszként erre: 3336. - Jógini1)
2020. ápr. 28. 20:19
Ha úgy érzed hogy ez az étrend megfelelő neked,jól érzed vele magad,akkor tuti hogy sikerül:)))) Az hogy nem eszünk ch gyakorlatilag(te is tudod)záloga a fogyásnak:))) Jó pár éve tartogatjuk a raktárainkat!!! Rácz András is mondta TÜRELEM:)))))Lefogyunk meglátod:)) és milyen jóóóó lesz:))
3338. libikóka (válaszként erre: 3335. - Szamocav)
2020. ápr. 28. 20:09
Köszi:)))) Hirtelen nem is tudtam írjak ,mert ennél " hajnali ketőőnél" leakadt az agyam!!!!!! Ne bánd most hogy nem tudsz a ketora figyelni,hisz így is SOKAT-SOKAT fogytál:)) az meg szinte kizárt hogy ilyen hajtás mellett híztál volna ,,legfejebb vizlehet benned több a ch miatt:))) Igaz hogy holnap szerda de csak aludj át minden időt amit lehet ez most fontosabb:)))))
3337. jógini1
2020. ápr. 28. 19:41
Viszont nem ettem félre, ez alatt az idő alatt.
3336. jógini1 (válaszként erre: 3332. - Libikóka)
2020. ápr. 28. 19:39
Nagy örömmel olvaslak, akkor még nekem is van remény. 37 napja kezdtem, és kb. 10 napja állok egy helyben. Én azt vettem észre ( már régebben is), hogy időre jár a hasam. Amikor enni szoktam, akkor éhes vagyok, mindegy, hogy mennyit ettem az előző étkezéskor. Szeretnék én is 2x enni, de még nem megy. Még 4 kell.
❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook