Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertes házból panelba költözünk fórum

Kertes házból panelba költözünk (beszélgetős fórum)


1 2
23. Marjann (válaszként erre: 22. - Marjann)
2015. febr. 16. 13:11

A csönd alatta zat értem, hogy ha megy a tv, vagy beszélgetünk párommal, akkor már nem hallok semmit.

Előző lakás ablaka egy 4 sávos főútra nézett, villamossal. Na az zavaró volt. 2 hónapig. Mindent meg lehet szokni.

22. Marjann (válaszként erre: 19. - Ikrekanyukája)
2015. febr. 16. 13:10

A kertet megértem. Nekünk anyuéknál erkély volt, az azért hiányzik:(


Zaj a lakástól függ. Pécsen hallottam, ahogy a felettünk lakó porszívózik, üvölt a gyerekeivel, vagy kihúzza az ágyat. Előző lakásban azt hallottam, ha a szomszéd zenét hallgatott a közös fal mellett. Most néha hallom, ahogy a szomszéd dumál. DE mindent csak akkor, ha nálunk csönd van. Szerintem napközben lesz nálatok akkora alapzaj a gyerekek mellett, hogy nem fogod hallani. Max este lehet zavaró, ha a gyerekek elmentek aludni, de én ezen sem aggódnék. Egyébként az előző panelban pl ahol laktam a szomszéd nem vette észre amikor hajnali 2kor mostam :)

21. mafalda (válaszként erre: 19. - Ikrekanyukája)
2015. febr. 16. 13:02
Az a szigeteléstől függ.De a wc lehúzása hallatszik,a fapapucs kopogása is ha nincs szőnyeg,ill. a konyhában ha ott kő van..A nagyon hangos tv,magnó,stb.ha nálatok épp csend van.De ha sok az öreg,akkor ők talán nem fognak zajongani:)
2015. febr. 16. 13:00

Én mindenképpen bemutatkoznék a szomszédoknak és az alattam,felettem(az ő zajukat ti fogjátok hallgatni) lakóknak.Ha barátságos és udvarias vagy,ők is azok lesznek.(reméljük!)

Én találkoztam olyannal,hogy a közös helységben kitett plakáton kívül minden lakásba(postaládába) bedobtak egy sokszorosított értesítést a felújításról.Ez nem nagy munka,biztosan az is látja aki nem olvassa a hirdetőt és udvarias gesztus.

Nekem nem voltak rossz tapasztalataim a panellal,persze jó szomszédaim voltak és a dobos srác nem felettünk lakott:)))

2015. febr. 16. 12:57
A rezsi állítólag 40 ezer körül van. Ez sokkal kevesebb, mint amit most fizetünk erre a nagy családi házra. Mondjuk a lakás is kb. fele akkora lesz... A ház szigetelt, újak a nyílászárók és még napelem is van fent a tetőn. A panelban tényleg nagyon áthallatszanak a zajok? Akár még a szomszéd horkolása is?
2015. febr. 16. 12:54
A sajnálkozó és részvétnyilvánító hozzászólásokkal nem kívánok foglalkozni. Ők biztos palotában laknak, ahol még a vízcsap is aranyból van. A többieknek nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat.
2015. febr. 16. 12:43

Én nem kopogtam be sehova és nem állítottam meg senkit. Megállítottak minket a lányom miatt. Van pár dolog amit nem illik.

Estétől reggel porszívózni, mosni, húst klopfolni, szobát átrendezni...


Mi 3 gyerekkel csakis kertes családiba megyünk, ha találunk Budaörsön értelmes, jó állapotú kiadó házat. Panelbe nem mennék. Rengeteg a rezsije.

16. kleeri
2015. febr. 16. 12:42

nem kell sajnálkozni, valószínű okkal költöznek oda,

ott is emberek laknak, egyik lépcsőházban jobbak a másikban zajosabbak, a harmadikban visszahúzódók


semmi gond nincs a panellal, 40 éve abban lakom,

gyerekeknek lesz inkább furcsa, hogy nem futhatnak ki a kertbe,


egyébként érdemes a házirendet megnézni és ahhoz megpróbálni alkalmazkodni, bemutatkozni meg a közvetlen szomszédnak érdmes, a többiekkelmenet közben megismerkedsz,

a felújításról tényleg érdemes egy plakáton értesíteni a többieket, hogy ne legyen nagy morgás, persze akkor is lesz, csak legalább nem zaklatnak miatta


boldog új életet kívánok

15. ikrekanyukája (válaszként erre: 14. - Marjann)
2015. febr. 16. 12:38
Na, nálunk az összes szomszédnak van kutyája. Van, akinek kettő is. (Nekünk is.) És annyira picik a kertek, szinte karnyújtásnyira van a másik ház (teraszos elrendezésű, hegyi terep, kakas is van két szomszédnál is, meg libák is! Van ám itt is hangzavar! Én már megszoktam ezt a fajta zajt. Remélem, nem fogom a panelban úgy érezni, hogy be vagyok zárva, és megfulladok... Itt csak kitárom a teraszajtót, és kimegyek a kávémmal, és felettem az ég, alattam az egész város... Na, most OK hogy az új helyen is egy szép parkra néz az az ablak, de mégis más... Nagyon fogok igyekezni, hogy jó viszonyt ápoljak a szomszédokkal, mert a gyerekeink tényleg nagyon sokat futkosnak itthon (pedig járunk játszótérre)...
2015. febr. 16. 12:33

A felújítás miatt tényleg érdemes kiírni egy papírt. Azt illik. Bemutatkozás-ügyben szerintem nem nagyon vannak szabályok. Világ életemben panelban laktam, nekem még soha nem mutatkozott be senki :) Én mondjuk költözéskor a szomszédoknak bemutatkoztam, de velük úgyis összefuttok a folyosón, elég elkapni őket akkor. Az alattatok lakóval esetleg lehet érdemes beszélni. Ha jó fejnek tűnnek és simán elmondanám, hogy kertesből jöttem, van két gyerkőc... inkább tudja előre, legyen előre egy jó viszony, mint hogy kiakadjon valamin (futkosnak a gyerekek, leáztatja a mosógép, akármi lehet).

Egyébként nem kell a paneltól félni. Igaz, én soha nem laktam kertesben, de soha nem is volt bajom a panellel. Nem mondom, voltak idióta szomszédok (pl aki minden hétvégén, minden nap reggel 7kor porszívózott), de meg lehet szokni. Engem pont ennyire zavarna egy ugatós kutya a szomszédban, vagy egy kakas.

2015. febr. 16. 12:32
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. Az élet hozta úgy, hogy kertesből panelba kell mennünk, sajnos anyagi okok miatt nincs más választás. Viszont egy elit helyen van a panel, nem is a dzsumbujban, hanem két különálló ház van, jó messze a többitől, egy szép park által övezve. Állítólag itt csak kihalásos alapon lehet lakást venni, annyira jó a hely. Van előtte egy játszótér, ami tuti zajos, mondjuk engem nem zavar. A többi lakásból áthallatszó zajok fognak zavarni valószínűleg. Akitől vettük, azt mondta, hogy jó a lakóközösség, bár főleg öregek laknak a házban, ami nem tudom, hogy hátrány vagy előny. Ez a három gyerekes család is elég zajos, de én amiatt is aggódom, hogy az örökmozgó gyerekeim vajon nem fognak-e zavarni másokat. Furcsa lesz, az biztos. És erkély sincs, csak franciaerkély, amit ráadásul az előző tulaj lezáratott, és egy sima ablak van ott. Nem is tudom, hogy fogok teregetni! A kert annyira nem hiányzik, nekem csak nyűg volt a kertimunka. De a régi házunk környéke (hegyen lakunk, elképesztő panoráma a városra, és 5 percre egy csodás kirándulóhely), na ez pl. hiányozni fog. Meglátjuk... Egyelőre pozitív vagyok... Remélem, szeretni fogjuk, főleg a gyerekeink, mert az a legfontosabb.
2015. febr. 16. 12:05

Elég az emeleti szomszédoknak bemutatkozni szerintem, meg alattatok akik laknak, hogy tudják kik rohangálnak éjszaka. :-D


A váltást én sem értem, felfoghatatlan számomra, de biztos jó okotok van panelbe költözni. :-)

11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ikrekanyukája)
2015. febr. 16. 12:05
Csórikám...sajnálom.
2015. febr. 16. 12:02

Mikor mi költöztünk panelba,csak a közvetlen szomszédoknak mutatkoztunk be,meg a gondnoknak kellett leadni az elérhetőséget.A felújítás miatt kell egy papírt kirakni,ezt mindenki elvárja és sokkal toleránsabbak így az emberek,még ha zajjal is jár a dolog.


Miért pont panel egyébként?Ennél szarabb lakhatás nincs is talán!

2015. febr. 16. 11:58
Részvétem! :/
8. Kilimcs (válaszként erre: 4. - Csurmi)
2015. febr. 16. 11:56
hat igen... pl nem lehet zongorazni reggel este... nahy ejhelig tarto bulit illik bejelenteni stb... eleg sok kozossegi szabaly van ami kertesben ha nem csak egy zsebkendo a telek fel se merul
2015. febr. 16. 11:53

hat fura lesz valszeg.

amugy lepcsohaza valogatja mi hogy megy. mi most epp egy nagyon baratsagosban lakunk, sok a gyerek is. nem jarunk ossze vasarnapi ebedre de mindenkinek van egy ket jo szava mindig. ki ki hozzateszi a magaet a haz koruli viragoskerthez gondozott parkhoz. stb.


de az elozo lepcsohazban meg meg kb harom szomszedot ismertem. ott mindenko zarkozott volt. tok mas rendszer. az azelottiben a ketto kozti...


osszessegeben elmondhato hogy mivel kevesebb a tér mindenki kicsit tavolsagtartobb mint egy lazabb kertes kornyeken.


mondjuk a nagyobb panelreszeket nem ismerem. nekunk a szomszedunk mar kertes haz. igy onnan is vannak

szomsuedok. meg csupa zold a kornyek.


miert koltoztok be? mi pont kifele mennenk:) amugy en azt latom ez habitus kerdese. van aki imad panelben. pont mert nincs kert. van aki rosszabbul birja mert nincs kert :)

2015. febr. 16. 11:51

A hidetőtáblára írd ki, hogy Kedves Lakók! Az X család vagyunk , a valahányadik emeletre költözünk. A lakásfelújítás alatt tapasztalt kellemetlenségek miatt elnézésüket Kérjük. A munkák várható befejezése ...dátum.


AMúgy igen, illik becsöngetni az emeleti szomszédoknak és a közvetlen alattatok lakókhoz is.


Kertesből panelbe?? Brrrrrr. jól meggondoltátok?

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Ikrekanyukája)
2015. febr. 16. 11:50

Szerintem nem kell bekopognod sehova.


A felújításról viszont értesítsd őket időben, hogy ettől és eddig felújítás lett, kéred a megértésüket. Ha Ti nem lesztek ott, írjátok oda az elérhetőséget, hogy ha a mesterek nagyon zavaróak, tudjanak kit értesíteni.


Ennél jobb bemutatkozás nem kell, akkor tudják figyelmesek vagytok a többi lakó irányába is.


Ha találkozol valakivel a lépcsőházban, persze köszönj nekik, ha érdeklődnek, akkor mond el, hogy Te vagy az új lakó.

2015. febr. 16. 11:49
Nálam volt olyan is például, hogy reggel 7 körül porszívóztam. Na akkor szépen megszóltak, hogy hát ezt nem igazán kellene :) Utána megnéztem a házirandet, hogy 8 előtt nem lehet ilyen zajjal járó dolgokat csinálni. Nem árt ha a házirendet te is átolvasod majd, hogy ne legyen ilyen kellemetlenséged.
2015. febr. 16. 11:47

én is így költöztem, de mi nem kopogtunk be senkihez, néha megállítottak bennünket, és megszólította. Mikor még a felújítás ment, akkor kérdezgették, hogy mikor költözünk be. Sajnos minálunk elég nagy zajjal járt a felújítás, ez többeknek nem tetszett. De én nem nagyon szeretem a lépcsőházat, jobb a családi ház sokkal sokkal.

Nálunk a felettem lakónál néha ott az unoka, aki futkározik elég sokat ha ott van :) kicsit hangos, de a gyereknél szerintem tolerálják. Én is mert én is szeretnék lassan babát. Szerintem ez nem lesz gond talán nálatok sem.

2015. febr. 16. 11:42

Még soha nem laktunk panelban. Mik a szokások beköltözéskor? 8 lakás van a lépcsőházunkban. Ilyenkor illik mindenkit meghívni? Vagy mindenkihez egyenként kopogjak be, hogy bemutatkozzunk? A kertes házas övezetben minden szomszéddal nagyon jóban vagyunk, és szeretném, ha itt sem lenne másképp. Ráadásul van két nagyon eleven gyerekünk (bár szerencsére egy háromgyerekes család lakását vettük meg, ők is zajosak voltak).

Ha a felújítás során a lépcsőházban jön valaki, állítsam meg, kérdezzem meg, hogy itt lakik-e, és ha igen, akkor mutatkozzak be? Elnézést a buta kérdésekért, de gondolom, itt is vannak szokások, amiket illik betartani.

2015. febr. 16. 11:42
Kertes házból panelba költözünk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook