Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A hétvégén költözünk albérletbe. Mit használjak fertőtlenitéshez, és hogyan csináljam? fórum

A hétvégén költözünk albérletbe. Mit használjak fertőtlenitéshez, és hogyan csináljam? (tudásbázis kérdés)


25. Veronika27 (válaszként erre: 22. - 2656c806ea)
2010. márc. 19. 08:41

Úristen, komolyan kérdeztem!

Kíváncsi voltam, más mivel szokta, mivel a Domestosnak nem igazán bírom a szagát.

2010. márc. 18. 18:14

Domestosszal sikálj át mindent.

Az evőeszközöket áztasd be Neomagnolos vízbe..

23. 2656c806ea (válaszként erre: 18. - MelisUK)
2010. márc. 18. 17:36
miért szoktatok mindig másik albérletbe költözni?
2010. márc. 18. 17:35
Úristen! Ezt nem kérdezed komolyan? Te még soha nem takarítottál,vagy csináltál egy nagy fertőtlenitést bizonyos dolgokon időnként? Alapvető.
21. Borsa (válaszként erre: 20. - Veronika27)
2009. márc. 3. 08:20
Akkor már csak be kell lakni. Minden jót hozzá!
20. Veronika27 (válaszként erre: 19. - Borsa)
2009. márc. 2. 18:47
Igen, sikerult! Minden tiszta es bacimentes:)
19. Borsa
2009. márc. 2. 10:57
Na, sikerült a költözés, és a nagy fertőtlenítés?
2009. febr. 26. 20:48
Mivel mi folyton másik albiba megyünk, ezért tányérjaink, poharaink nincsenek, de saját edénykészletünk van, karácsonyra kaptunk anyuméktól egy fantasztikus Tefal rozsdamentes készletet. Nem veszünk ilyen saját cuccokat, mert így is annyi holmink van, hogy extra nehéz a költözködés. Azért vannak konyhai eszközökben is sajátaink, mint pl az olajsütő, kenyérpirító, vízforraló, turmixgép, robotép, de törékeny tányérokat és poharakat nem veszünk majd csak a saját lakásunkba.
2009. febr. 26. 20:45

A tányéroknak és bögréknek elég, ha elmosogatod jó meleg vízzel és mosogatólével, majd engedsz forró vizet a csapba, bedugod a dugót, beleteszed az edényeket, poharakat, tányérokat és öntessz hozzá ecetet. Ez fertőtlenít, vízkőtlenít és csillogóssá varázsolja a dolgokat.

Nekem ez a hatodik albi, amiben élek, így nagy tapasztalatom van. Én is mindig mindent körbetakarítok. Ilyenkor rengeteg tisztítószert elhasználok. Megválogatom, hogy milyen albiba megyek, de még így se találtam számomra megfelelő tisztaságú lakást.

16. Veronika27 (válaszként erre: 15. - ELEN)
2009. febr. 26. 20:16

Evoeszkoz nincs, csak tanyerok meg bogrek, de szerintem majd hasznaljuk az uj tanyerkeszletet meg a sajat bogreinket. Vettunk par uj dolgot is.

Koszonom mindenkinek, aki tanacsokkal latott el!

15. ELEN
2009. febr. 26. 18:55

Én minden albérletben úgy kezdtem,hogy sósavaztam a kádat,wc-t,mosogatót.

Voltam már jó párban,egyiknek sem lett semmi baja,nem kell megijedni a sósavtól.

Volt olyan főbérlőm aki hónapokkal az elköltözésem után felhívott,hogy mivel mostam ki a kádat,olyan szép.

Hiába tisztán vettem ki egy lakást,én ezzel kezdtem.


Evőeszközökről nem tudok nyilatkozni,sose használtam másét,de talán a domestosos forró mosás,esetleg áztatás tényleg jó lehet.

2009. febr. 26. 18:09
Mindenképpen tömény domestost!Áztasd be az evőeszközöket,utána mosd el jó alaposan!Én amúgy is szoktam néha mindet fertőtleníteni!A tisztaságmániám:(
2009. febr. 26. 18:00
Hát, én is a Domestost tudnám ajánlani, a csempékre, fürdőszobába, konyhába, wc-be is. A tányérok meg bögrék szintén lehetnek ebben elmosva, jó forró vízben, aztán tiszta vízzel jól leöblíteni őket! Kitartás és sok puszi! :-))))
2009. febr. 26. 17:24

szia. mi is mindent letakarítottunk, csempéktől kezdve mindent. valami tisztítószerrel, nem is tudom,hogy mi volt a neve. Hát,ha "félsz" a tányéroktól, poharaktól,akkor vegyél magatoknak,de sztem egy forróvizes mosogatás elég.

Nem hinném,hogy domestos kell ,meg ilyenek, de hát persze lehet :)

11. Veronika27 (válaszként erre: 10. - Borsa)
2009. febr. 26. 16:04
Tenyleg olyan szep! Nem akarom reklamozni, de ha gondolod priviben kuldok egy cimet, ahol tudsz sok kepet megnezni rola. Es ami a legjobb: rengeteg fele szabadidos program van itt.
10. Borsa (válaszként erre: 9. - Veronika27)
2009. febr. 26. 15:25

Akkor marad a sikálás :( Kitartást!!!

Tényleg olyan szép Maribor, mint a képeken, vagy azért mégsem...

9. Veronika27 (válaszként erre: 8. - Borsa)
2009. febr. 26. 15:16
Sajnos annyira nem extra a lakas, hogy mosogatogeppel meg tudnam ezt oldani :(
8. Borsa (válaszként erre: 7. - Veronika27)
2009. febr. 26. 14:26
Én megtenném, de egy nagyon alapos forró vizes mosogatés (esetleg mosogatógépes) nem árt, az biztos ... de én eléggé tisztasábmániás vagyok ám ...
2009. febr. 26. 14:14
Megegy kerdes: A tanyerokat, bogreket is fertotlenitsem?
2009. febr. 26. 14:13
Koszonom szepen a tanacsokat, megfogadom!
5. mh07 (válaszként erre: 1. - Veronika27)
2009. febr. 26. 09:32
Flóraszept, Domestos mind a kettő fertőtlenítő. De nagyon-nagyon alaposan el kell öblíteni utána mindent, mert vegyszer! És egy gyakorlati "jótanács" soha ne engedj ezekre a szerekre forró vizet. Először is a gázképződés miatt, másodszor a szaniterek elszíneződhetnek!
2009. febr. 26. 09:22
Amit lehet, fürdess meg Dome**os vízben. Az legalább fertőtlenít. A csempéket, egyéb felületeket tisztíthatod gőztisztítóval, amibe raksz ecetet - az is szépen fertőtlenít, zsírtalanít, és ad a vízkőnek is.
3. Veronika27 (válaszként erre: 2. - Meliga)
2009. febr. 26. 09:11
Csak ennyi? Ez tul egyszeru :))
2009. febr. 26. 09:09
Mosd el a hsználati eszközöket.Takarits ki.:)
2009. febr. 26. 09:03
Sziasztok! A hetvegen koltozunk alberletbe. Szeretnem kitakaritani (tisztan adjak at, na de azert megis). Mit hasznaljak fertotleniteshez, es hogyan csinaljam? Tanyerok es egyeb konyhafelszereles is vab benne. Mikre erdemes meg odafigyelni, megtenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook