Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új albérletbe költözünk hó végén. A lakás tulaja már kéri a rezsi díját, pedig még be sem költöztünk. Mikor kell rezsit fizetnünk? fórum

Új albérletbe költözünk hó végén. A lakás tulaja már kéri a rezsi díját, pedig még be sem költöztünk. Mikor kell rezsit fizetnünk? (tudásbázis kérdés)

27. b4c06bc553 (válaszként erre: 24. - Szimba)
2011. febr. 21. 15:16

Ha megnézed a távhő számlát, akkor azon (hátul) rajta van, hogy az alapdíj viszont a február hónapra van számolva.

Valószínűleg egyedi mérőtök van a lakásban, ezért a havonta bediktált felhasználás a következő hónapi számlán fog majd szerepelni. :)

26. Kmeli
2011. febr. 12. 08:54
Amikor már használtatok rezsit :) Tehát következő hónapban
2011. febr. 12. 08:49
A bérleti díj előre ,a rezsi utólag jár!
24. szimba (válaszként erre: 13. - B4c06bc553)
2011. febr. 12. 07:02
érdekes. mi februárban a decemberben fogyasztott távhőt tartalmazó csekket kaptuk meg. telefon, víz, villany, gáz... - mindent utólag fizetünk. mondjuk nem is értem, hiszen mindent mérnek, akkor hogy lehet előre fizettetni, ha nem tudják, mennyi lesz a fogyasztásod?
2011. febr. 11. 20:32
kedves albérletes. nehogy előre fizess rezsit. amikor beköltözöl írjátok le a mérőóra állásokat a tulajdonossal. ez legyen a viszonyításod. egy hónap múlva fizess rezsit. ha nem megy bele a tulajdonos akkor inkább költözzetek másik helyre. lehet hogy később gondod lesz még vele. olyan albit ajánlok nektek ahol a közös költségbe benne van a vízdíj. II.ker zöldmál; xIII. újlipótváros... sok sikert
2011. febr. 11. 18:34
Én csak annyit tudok, hogy a rezsi a fogyasztást jelöli, hogy te mennyit fogyasztottál a lakásban,. ahol laksz. De mivel még nem laksz ott, így nem fogyasztottál még semmit, így mit kér el tőled? Jól gondold ezt meg, mert ha át akar verni, hogy kifizettesse veled az előző bérlő tartozását, akkor ne hagyd magad! Ja és bérleti díjat és kaukciót is csak abban az esetben fizessél, ha megvan az érvényes bérleti szerződés. Egyik fele a tulajnál, másik nálad.
21. Kmeli (válaszként erre: 13. - B4c06bc553)
2010. dec. 26. 12:17
Az a dátum a befizetési HATÁRIDÖT jelenti,amiröl te beszélsz
20. Kmeli (válaszként erre: 13. - B4c06bc553)
2010. dec. 26. 12:16
De ha még nem laktak ott,akkor mit fizessenek ELŐRE,könyörgöm????
2010. dec. 26. 12:15
a "nem" szócska kimaradt az "olyannal még" után
18. Kmeli
2010. dec. 26. 12:14
A-AAAAAAA!!!!! Ne hagyjátok magatokat becsapni,ilyen nincs!!!! Mire fel kérne rezsit,mikor ti még nem is fogyasztottatok ott semmit???? Bolond ez?! Az elsö havi albérleti dijat és a kauciót (ha kért) azt az odaköltözéskor kell fizetni,elöre.De rezsit mindig utólag fizetünk!
2010. dec. 26. 12:13

Sziasztok!

Meglepő, amit írtok! Közel 6 évek élek albérletben, több helyen is laktam már. A bérleti díjat volt, h előre fizettem, volt, h lelakott hónap után. De! a rezsit mindig csak a lelakott hónap után; olyannal még találkoztam, aki előre kérte volna!

Szerintem hasonló helyzetben, mit amit a fórum író felvetett, ne hagyja magát senki - miért fizetnéd előre e rezsit, ha még egy hónapot sem laktál a lakásban?

16. Audrey79 (válaszként erre: 13. - B4c06bc553)
2010. dec. 26. 12:03

Ne nézz már hülyének....!!! SOha SEMMIT NEM kellett előre fizetnem.

Most kertes házunk van és a mostani számlák SEM előre szólnak !

15. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Tadzs_mahal)
2010. dec. 14. 18:13
Itt ahol en elek sokszor elkernek elöre 1-2-havi lakbert is , mielött beköltöznel , letebe ! Az alberlet errefele sokszor dragabb mint a föberlet , ne is beszeljunk a kulönbözö kikötesekröl -:(
2010. dec. 14. 17:56
Már nem aktuális, de azért hozzászólok. Nekünk sosem kellett előre fizetni. Mindig a használat után kell fizetni. Nem is hallottam még olyanról, hogy előre kéne fizetni, de ezek szerint van ilyen is. De mivel mindenki másképp csinálja ezért a szerződésben szerintem benne kéne lennie, hogy mikor és hogy kell fizetni. Nekünk benne van.
13. b4c06bc553 (válaszként erre: 12. - Audrey79)
2010. nov. 26. 12:04

Nekem van lakásom (még).

Jönnek a számlák, azon meg rajta van a dátum, hogy milyen időszakot kérnek tőled!

Olvass el egyet, hogy ELŐRE kell fizetni!

Megkaptam most már a december havi távhő, díjbeszedő számlát, a közös költséget is dec. 1-től 5-ig kell fizetni - vagyis előre!

Nézd meg a számlákat!

2010. nov. 25. 11:44
Bocs : az első mondatban a főbérlőre céloztam, ha valaki nem értené. Egyébként nekem is lelépett az albérlőm úgy, hogy nem fizette ki az ustó havi rezsit plusz vitte a fürdőből a szekrényemet (tükröstől , kagylóstól)... Az összes csillárt, karnist elvitte és a kaukció (sajnos csak 1 havit kértem) nem futott ki mindent.
11. Audrey79 (válaszként erre: 10. - Tadzs_mahal)
2010. nov. 25. 11:41

A kaukciót azért kéri a bérlő, ha te valami kárt okozol neki és lelépsz. Pl durván lelakod a lakást, vagy lelépsz villanyszámla lerendezése nélkül.

Én Bp-en albiban laktam és vidéken kiadtam a lakásomat. Kaukciót tőlem is kértek (én is kértem az albérlőmtől), de rezsi előre kifizetéséről szó sem volt. Nem akarok gyanakvó lenni, de nem az előző lakója dolgait akarja rendeztetni veled? Kinek a nevére fognak jönni a számlák, átírattátok a közös kts-et és víz, gáz villanyt, vagy ő hozza a csekkjeit. Célszerű átiratás hiányában is leolvasni minden mérőt és az előző fogyasztásokat tisztázza ki ő.

10. tadzs_mahal (válaszként erre: 9. - B4c06bc553)
2010. nov. 23. 21:52

Persze, én nem is vagyok az a veszekedős fajta. Ahhoz már nagyon fel kell mérgelni hogy kiabáljak.

Eddig sehol nem kértek előre semmit. És nem is szólt róla, nincs benne a szerződésben sem.

Na mindegy. Pénteken beszélünk vele, remélem sikerül közös nevezőre jutnunk. :/

9. b4c06bc553 (válaszként erre: 8. - Tadzs_mahal)
2010. nov. 23. 12:57

Nem akarom a bérlőt védeni, de előre kell fizetni a fűtést, a víznek és a csatornának az alapdíját (a következő harmadik hónapban lesz csak rajta a számlán a felhasznált mennyiség), a közös költséget is előre kell fizetni, amiben a szemétszállítás, a lifthasználat is benne van...


Szerintem beszélj vele (ez üzlet, higgadtan kell tárgyalni) és mond el hogy a jövő hónapban fogod fizetni, mert nem számoltál rá.

Neki is és neked is az a jó, ha megmarad a normális viszony - ő sem akar most új bérlőt keresni, te sem szeretnél új lakást.

2010. nov. 23. 12:20

Két havi kauciót kért és úgy egyeztünk meg, hogy beköltözéskor megkapja a harmadik havi bérleti díjat. Eddig mindenhol utólag kellett fizetnünk, ezért nagyon nem tudom hogy most le akar húzni vagy ő így szokta csinálni, de legalább szólhatott volna hogy nála előre kell fizetni, mert akkor mondtam volna hogy foglaljuk bele a szerződésbe. És akkor nincs vita.

Jövő hónapban a jelenlegi lakás rezsijét kell letisztáznunk, nem tudunk egyszerre kettőt fizetni.

Szerződés aláírásakor egyáltalán nem szólt hogy decemberben már fizessünk rezsit. Ha nem szólt és a szerződésben sincs ilyen, akkor mondhatom neki erre hivatkozva, hogy mi utólag fizetünk,nem? Elvégre a kauciót azért kérte, hogy az elmaradt számlákat kiköltözéskor abból fizesse meg az esetleges rongálást. Már olyan gyomoridegem van miatta. Hétvégén költözünk és nem tudom mit csináljak.

7. b4c06bc553 (válaszként erre: 6. - Vikucka)
2010. nov. 23. 12:17

Ha beköltöztök, akkor a szerződésbe bele kell foglalni, hogy hol áll a vízóra, a villanyóra, a fűtés (ha van) és lehet úgy is fizetni, hogy a felhasznált mennyiséget kiszámoljátok közösen a szolgáltatóval.

Ez szerintem bonyolultabb, mert ha nem laktok ott az év végi elszámolásnál (ami lehet, akár augusztus, vagy február is) akkor utólag a tulajdonosnak kell az esetleges tévedéseket állnia. (mert ti már akkor nem laktok ott)

Az átírás is pénzbe kerül? Ezt nem tudom.

6. vikucka (válaszként erre: 5. - B4c06bc553)
2010. nov. 23. 12:08
amit persze nem ad vissza. Nekünk ő megállapított egy bizonyos árat a gázra, vízre, villanyra és azt fizettük. Persze év végén ha volt elszámolás és visszakaptunk volna pénzt, akkor persze nem kaptuk. Szerintem a legtisztább, ha a nevetekre írják az órákat, de persze az is pénzbe kerül...
5. b4c06bc553 (válaszként erre: 2. - Tadzs_mahal)
2010. nov. 23. 11:58
A rezsiket általában előre kell fizetni! A szolgáltató így kéri. Mivel azok fix összeg, ezért azt előtte való hónap végéig be kell fizetni. Majd lesz az éves elszámolás, és a különbözetet akkor kell majd a tulajdonosnak fizetni (ha közben volt árváltozás, vagy valami miatt nem volt pld. fűtés, vagy vízszolgáltatás...ezeket a szolgáltató utólag! év végén elszámolja)
2010. nov. 23. 11:55

szia!

Mi mikor ide beköltöztünk a tulajnak csak a első havi lakbért és a kauciót adtam. Következő hónapban, a már lelakott havi rezsit és a tárgyhavi lakbért fizettem. Mondjuk nálunk nem fix a rezsi, viszont nem nagyon tér el egymástól havonta (pár száz forint).

2010. nov. 23. 11:55
Nem kért kauciót? Amúgy szerintem logikusan a kövi hónapban kell fizetnetek először, vagy kér kauciót ezek szerint...ezt tőle kérdezd.
2010. nov. 23. 11:52
Új albérletbe költözünk hó végén. A lakás tulaja már kéri a rezsi díját, pedig még be sem költöztünk. A rezsi egy fix összeg, tehát minden hónapban ugyanannyit kell majd fizetnünk. A szerződésben szó sincs előrefizetésről. Most akkor miért kéri előre a pénzt a tulaj?
2010. nov. 23. 11:50
Mikor kell rezsit fizetnünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook