Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertemet szeretném csinosítani. Egyszerű ötleteket várok pl.szalonnasütőhely, grillező, medence a gyerekeknek, virágágyások, stb. fórum

Kertemet szeretném csinosítani. Egyszerű ötleteket várok pl.szalonnasütőhely, grillező, medence a gyerekeknek, virágágyások, stb. (beszélgetős fórum)


1 2 3
87. d441802019 (válaszként erre: 86. - Pné Veronika)
2010. jún. 15. 18:33

Tényleg nagyon jó! (az én meglátásom az, hogy még a strandnál is jobb)

Milyen klórral, hypoval tisztítod a vizet? Sima háztartásival? vagy van ehhez valami speciális szer...

2010. jún. 15. 15:08

Nekünk is a kádas dolog volt évekig, nincs mit szégyenleni rajta!!!


A gyerekek nagyon élvezték és meg nem mondaná senki, hogy anno mikor mi gyerekek voltunk, a nagypapámnál a "disznóvágásos forrázó dézsába" (fene tudja mi a szakszerű neve) pancsoltunk. Mindegy volt, csak víz legyen. :-))


Viszont a medencéről már tudok tapasztalatokat mondani nektek.

Nem kell megijedni tőle, a vizet egyszer feltöltöd és csak figyelsz rá.

A víz egyébként is zöldül mindenben, ha melegszik, de egy kis odafigyeléssel (heti 2 ellenőrzés), klórral, hypoval vagy a gyári szerekkel szuperül karban tartható.

Nekünk most a 3,6 felfújható szélű van, a gyerekek imádják, képe is van a naplómban. Nem egy bonyolult dolog és ha azt nézem, hogy 1-1 strandos nappal mennyit megspórolok... Hááát, nekem jó ez itthon. :-)))

2010. jún. 15. 14:29

Háááttt, egy most divatos medencében én is gondolkozom már rég... csak igen: nekem is fura ez, hogy tablettázni, klórozni kell folyton a vizet, hogy ne algásodjon.

A mi időnkben még nem volt ilyen... persze a pancsoló is kisebb volt; "naponta vízcserélős". :-)

2010. jún. 15. 13:57

Sziasztok!

Nálunk most ásták ki az új vízvezeték csőnek az árkot.

Hát csodaszép a kert most,de mindegy,ez most a fontos.

Most éppen a gyerekek medencéjéről gondolkozok,hogy vegyünk-e,de milyet?

Most régi bádogkádban pancsolnak.szégyen-nem szégyen,ez van.

a lányon rágja a fülem a medence miatt.

sok baj van vele szerintem.

szerintetek?

2010. jún. 15. 13:38

Ők is beszélnek velük. Látszik is a cseresznyefájukon. Minden tavasszal a csodájára járunk a sok virág miatt... nyáron meg csorgatjuk a nyálunkat a termés láttán. :-D

/persze kapunk belőle mindig. :-) /

82. Pné Veronika (válaszként erre: 81. - D441802019)
2010. jún. 15. 13:24
Igen, csak a szomszédok kellő távolságban legyenek, nehogy azt higgyék, hogy zizi vagy... :-)))
2010. jún. 15. 13:17
ja, a beszélgetés alap. :-)
80. Pné Veronika (válaszként erre: 79. - D441802019)
2010. jún. 15. 13:13
:-)))
2010. jún. 15. 13:11

...megpróbálom jobban visszametszeni, mert most abszolút nem akar virágozni. Hozott egy sor virágot, és azóta semmi. Az elvirágzott szárakat lemetszettem, de lehet, hogy túl magasan.


És igaz a mondás, hogy "a szomszéd kertje mindig zöldebb", neki persze egész nyáron akkora virágokat hoz a futórózsája, mint a fejem! :-)

78. Pné Veronika (válaszként erre: 77. - D441802019)
2010. jún. 15. 12:58

Köszi. :-)

Úgy szoktam, hogy tavasszal megmetszem, aztán mikor elvirágzik, akkor is visszavágom az elnyílt ágakat.

Kap tápoldatot is és "beszélgetni is szoktam vele". :-)))

De viccet félretéve, szerintem jó helyen van.

A táp csak sima wuxal, semmi extra, de jól bevált eddig mindennél.

2010. jún. 15. 11:50

Veronika: Gyönyörű a futórózsád!!!

Szoktad metszeni a folyamatos virágzás érdekében, vagy ő ilyen tartós virágú fajta? ha metszed, akkor hogyan?


Nekem is van futórózsám, de sajnos elég gyorsan elvirágzó fajta... szeretném, ha folyamatosan virágozna, de nem tudom mi ennek a titka?! :-/

2010. jún. 15. 11:40

Sziasztok Csajok!


Gondolom azért nem írogatunk ide mostanában, mert mindenki kertészkedik. :-)


Dísztök magot vetettem 2 hónapja, már elég gyorsan fejlődő kis palántáim vannak, amiket tegnap szétültettem nagyobb virágcserepekbe. Terveim szerint a terasztetőt tartó fémszerkezetre szeretném majd felfuttatni. Állítólag nagyon jól tűri, sőt, szereti a meleget... a teraszunk éppen egy ilyen hely, amire "hűsítő" megoldást keresek.

Van valakinek valami tippje ezen kívül? /valószínűleg nem lesz elégé sűrű ahhoz a növényzet, hogy megfelelő árnyékot biztosítson/

Bambuszárnyékolóra gondoltam, de az is kevés lenne. Beton-alapú a teraszunk egyelőre, és a nap túlnyomó részében odatűz a nap.

Felette üvegszálas, átlátszó hullámlemez van, ami szintén nem biztosít árnyékot.


Egyébként kinek mi a tapasztalata a dísztökkel? Mire kell odafigyelni a nevelésekor? :-)

75. Pné Veronika (válaszként erre: 74. - Sztolyka)
2010. ápr. 29. 13:01
Ez tök jó... :-)))
2010. ápr. 29. 11:48

A szalonnasütő típusok


Az emberek személyisége látványosan megnyilvánul szalonnasütéskor.

Az első, aki nyársat ragad és a még szinte be sem gyulladt a tűz, már a közepébe tartja a szalonnát, ő a Hübelebalázs.

Zsír alig lesz a kenyerén, de szalonnája kívül garantáltan szétég, belül pedig nyers marad.

A Precízion kenyerén bezzeg sosem fekete a zsír, a végtermék pedig tökéletesen egyenletes zsíroskenyér: átsült szalonnadarabok és hajszálvékony hagymakarikák.

Az Anyácska/Apácska típus mindenkinek segít nyársat faragni és a szalonnát feltűzni. Ha elszaladsz egy italért, szívesen tartja a nyársadat, és biztos, hogy ad egy falatot az ő zsíroskenyeréből a Hübelebalázsnak.

A Főnök-típus kezében sosem látsz nyársat, valahonnan mégis mindig van pöpec módon elkészített zsíros kenyere.

A Művész nyársa és a szalonna irdalása különleges, művészien rendezi el kenyerén a hagyma- és szalonnadarabokat. Szinte sajnálja is megenni az eredményt.

2010. ápr. 26. 12:56
Köszi:D
72. Pné Veronika (válaszként erre: 71. - Emíliaaa)
2010. ápr. 26. 11:14
Szóval: "Minden ami foglalkoztat" naplóm, 3. oldal, 1498. bejegyzésem. :-)
71. Emíliaaa (válaszként erre: 70. - Pné Veronika)
2010. ápr. 26. 11:09
Köszönöm szépen!!!
70. Pné Veronika (válaszként erre: 69. - Emíliaaa)
2010. ápr. 26. 11:07
Megkeresem és írok...
69. Emíliaaa (válaszként erre: 68. - Pné Veronika)
2010. ápr. 26. 10:06
nem találom a naplódban a képeket a kerti sütőröl.:( belinkelnéd nekem légyszi
68. Pné Veronika (válaszként erre: 66. - D441802019)
2010. ápr. 25. 22:39

:-)))


Örülök, hogy "tetszem". :-)Nézelődj csak nyugodtan... :-) Ha valamiben tudok segíteni, csak szólj. :-)

2010. ápr. 25. 21:00

Sziasztok


Mi is most készülünk szalonnasütőt/bográcsot készíteni házilag, szinte ingyen.

Olyasmi lenne mint Pné Veronika Idézem " Nekünk olyan "tüzeldénk" van, ami kombi.

Egy régi üstházat raktunk le, körbe lett téglával és terméskővel burkolva."


nekünk is üstház szerűség lenne a közepén, és tégla lenne végül is a külseje.Csak sajnos nem hőálló téglánk van.. . és nem is kisméretű hanem nagy méretű.Azt találtuk ki régi cserépkályha darab lenne a tégla belsejére "ragasztva" hőálló samott habarccsal.

Mit gondoltok?

Tudnátok valami ötletet adni mivel fedjük felül?,

Valami ami mutatós is lenne és olcsó, könnyen kivitelezhetŐ??

Mit gondoltok muszáj betonalapot csinálni neki?

Köszönöm, ha valaki esetleg készített már hasonlót és tudna segíteni.

66. d441802019 (válaszként erre: 65. - Pné Veronika)
2010. ápr. 11. 18:23

Ez igen. Ti aztán tudtok élni. :-)

Tényleg jó az a sütöde, megmutatom férjemnek, hátha ihletet kap. ;-)


Ha nem haragszol, beleolvastam a többi naplódba is. Nagyon sok hasznos dolgot láttam, ezért valószínűleg tüzetesebben is át fogom majd olvasni. :-)


Kész lettem a pihenőágy felújítással. A keretet felcsiszoltam, portalanítottam. Vettem 890 Ft-ért festék spray-t, ami egyébként benzin és olajálló. A huzatot vagyis magát az ülő-részt puha zöld anyagból varrtam meg (hasonló a plédhez).

Az egész akció mindent összeszámolva kb. 2000 Ft-ba került, és igazán jól sikerült, úgyhogy most örülök. :-)

2010. ápr. 9. 22:49
Elfelejtettem, Napló - Minden ami foglalkoztat
64. Pné Veronika (válaszként erre: 58. - D441802019)
2010. ápr. 9. 22:48
Leírást nem tudok így hirtelen neked, de pont ma használtuk a sütőt. Nem éppen fogyis, de szalonnasütés volt. Megnézheted a képet a naplómban, nem olyan rég tettem fel. :-)
63. 37fda6506d (válaszként erre: 59. - D441802019)
2010. ápr. 7. 16:42
Megnéztem az oldalt :-) , tényleg jó ötletek vannak.
2010. ápr. 7. 15:23
ja a rönkfát is mi szerezük be áron alul!:) és itt megcsináljuk ahogy a megrendelő kéri és mi leszállítjuk,összeszereljük
61. d441802019 (válaszként erre: 60. - Krisztina:))
2010. ápr. 7. 15:16

Szia!


A magam nevében én azt mondom: a képek érdekelhetnek, de a rönkfa beszerzési ára is elég drága nekem sajnos, így belőlem biztos nem lesz megrendelő. :-S

Nem is igazán vannak ilyen kerti bútoraink, mindent sk igyekszünk megcsinálni.

Azért köszi...

2010. ápr. 7. 15:12

szia!

A párom ilyesmivel foglalkozik!

Pl:homokozók,hintágyak,sörpadok,szalonna sütők,gyerekjátékok,,viráládák készítése rönkfából!

Mivel itthon csinálja jóval a bolti ár alatt van és olyan amilyet te akarsz!

Ha gondolod priviba tudok képet is küldeni!

2010. ápr. 7. 14:56

Ismét találtam egy remek oldalt: [link]


A kert, növényápolás menüpont alatt rögtön két leírást, azzal kapcsolatban, amiről szó volt itt a fórumon:


Grillező könnyedén (bár nem egészen ilyen tűzrakó helyre gondoltam, de azért érdekes elolvasni, hogy hogyan tudunk megépíteni sk. egy amúgy több százezer Ft-ot érő gillezőt):


[link] cikk.html;jsessionid=451140EF9F5BA3C19D1768BC3B63013C?article_id=23727&heading_id=16


Építsünk tavat:

[link] cikk.html;jsessionid=451140EF9F5BA3C19D1768BC3B63013C?article_id=23719&heading_id=16

58. d441802019 (válaszként erre: 55. - Pné Veronika)
2010. ápr. 7. 14:11

Én is ilyesmire gondoltam, hogy lehessen benne bográcsozni + szalonnát sütni is.

A megépítése hogyan történt? Mekkora az átmérője ennek?

Jó lenne erről valami leírás. :-)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook