Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kérhetem-e a lakástulajdonost, hogy a közös költségből csak a minket érintő tételeket fizessük? fórum

Kérhetem-e a lakástulajdonost, hogy a közös költségből csak a minket érintő tételeket fizessük? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
23. simple (válaszként erre: 15. - C3fa72a17e)
2014. ápr. 23. 17:51
Ebben neked teljesen igazad van, és ha nem egy zsugori a tulaj biztosan meg fogja érteni.
22. Ficánka5 (válaszként erre: 18. - Globus)
2014. ápr. 23. 17:50
Na a hiba az én készülékemben van, mert én azt,hogy "felbontották elemeire a közös költséget, és csak részekben fizették" có szerint értettem. Bocsika!!
21. simple (válaszként erre: 14. - C3fa72a17e)
2014. ápr. 23. 17:49
Ezt én értem, és én sem vagyok híve az egy éves szerződésnek! De legtöbben csak így adják ki, ha meg az ember aláírta akkor ne sírjon szerintem! Azt mondtad normális a tulaj, akkor tuti belemegy hogy innentől váltsatok határozatlan idejűre, és így is lehet hogy még maradtok évekig, nem lehet tudni...
20. 31bc25d879 (válaszként erre: 15. - C3fa72a17e)
2014. ápr. 23. 17:49

Teljesen igazad van. De alaphelyzetben TE vagy rászorulva és nem fordítva.

Tehát:

1. Kifizeted amit mond

2. Nem fizetsz, fogod a halekot és keresel másik albérletet.

3. Megegyezel vele. Leülteted és elmondod neki, hogy nektek az a havi 5.ezer is baromi sok és nem tartod korrektnek és kéred, hogy...

Ha tényleg rendes és ti is vele, szerintem ezen a havi 5.ezren nem múlhat, nem fog múlni a boldogságotok. Neki is érdeke, hogy megbízható, tiszta, gondos albérlője legyen. Ha azt látja, hogy időben és rendesen fizetsz, a lakást nem lakjátok le, szerintem beadja a derekát. Én beadnám és kompromisszumot kötnék.

19. c3fa72a17e (válaszként erre: 18. - Globus)
2014. ápr. 23. 17:46
Így van, jól értetted. :)
18. globus (válaszként erre: 13. - Ficánka5)
2014. ápr. 23. 17:44
Dehogynem. Azt vezette le, hogy csak bizonyos részeit fizetné, kivéve x és y komponenst, ami nem tartozik rá. Rosszul értettem volna?
2014. ápr. 23. 17:44
De ilyet, hogy lifthasználat, takarítás, rovar írtás, az oké, azt vállaljuk.
2014. ápr. 23. 17:43
Ezek a tételek majd 4000 ft-ra jönnek ki.
15. c3fa72a17e (válaszként erre: 13. - Ficánka5)
2014. ápr. 23. 17:42
De én -mint nem tulajdonos- miért fizessem a közös képviselő fizetését , a tollát, ceruzáját? Meg a zárcseréket, vagy a tűzoltóberendezés ellenőrzését? Vagy az ügyvédi díjakat?? Ezekre gondoltam, hogy fizesse ő.
14. c3fa72a17e (válaszként erre: 7. - Simple)
2014. ápr. 23. 17:40
De egy év alatt bármi történhet önhibán kívül akár. A kauciót ezért ne bukja már a rendes bérlő, ha mindent kifizetett és nem lakta le a lakást. Szerintem...
13. Ficánka5 (válaszként erre: 2. - Globus)
2014. ápr. 23. 17:40

Ő nem ezt írta le, hogy részleteiben fizetne! Értem a promlémáját és meg is értem, hogy jó lenne kevesebbet fizetni. De bármilyen jóindulatú vagyok, tulajdonosként csak utolsó tételre mondanám azt, hogy igen, elfogadom, mert a többit én a mindennapi fenntartás, üzemelés költségének számítanék.


Viszont logikailag végképp nem értem az (iparűzési adó, építményadó, kamatadó, nav,szja szociális hozzájárulás; sort, mert azt aztán beépíteni a közös költségbe abszurd. Pl az iparűzésit azért kell fizetni, mert bevétele van a háznak, magyarul arra van fedezet, akkor miért fizetteti meg a tulajjal is?


Szja?? Ez röhej!! Hacsak a béreket nem nettóban kezdi az elszámolásban figyelembe venni és így jut el a bruttó bérig, ami már tényleg a ház működési költsége. Az SZJA egy levonás és nem ktg.


Na de ezekkel kapcsolatban nem a tulajjal kell megegyezni, hanem a tulajnak a házzal. Én legalábbis így gondolom korrektnek. Én is társasban lakom, nem ismeretlen az elszámolás. Egy fél napi szórakozásom, míg végigrágom, dühítem magam rajta.


Sok sikert az egyezkedéshez!!

12. c3fa72a17e (válaszként erre: 5. - 31bc25d879)
2014. ápr. 23. 17:38

Igen, mi is előnytelennek érezzük az 1 éves szerződést, ezért szeretnénk határozatlan idejűre változtatni 1 hónapos felmondással. Ezt a lakást hamar kiadja, mert nagyon jó helyen van és szép. Mi pedig rendben tartjuk. Nagyon rendes a tulaj és mi is azok vagyunk vele. :) De szeretnénk, ha beszállna a közös költségbe is.


Ráadásul nem egyszer voltak magánéleti gondjaink a párommal, majdnem szét költöztünk....egyedül nem tudná egyikünk sem fent tartani ezt a lakást, a kauciót pedig nem szívesen buknánk, ha előbb elmennénk. Ezért sem szeretnénk újabb 1 évet aláírni. Talán meg fogja érteni... próba cseresznye.

11. simple (válaszként erre: 8. - F8db0709b8)
2014. ápr. 23. 17:38
Ez azért nem így van, mert mindenhol mást tartalmaz a közös költség.
10. simple (válaszként erre: 3. - C3fa72a17e)
2014. ápr. 23. 17:37
Igazad van, és ezt mindenhol így kellene csinálni. Csak sokan 5 forintért az anyjukat is....
9. Mezei Virág (válaszként erre: 4. - C3fa72a17e)
2014. ápr. 23. 17:37

Elméletben igazad van.

Gyakorlatban kifizetteti mindenféleképpen.

Akkor is, ha nem tisztességes...

2014. ápr. 23. 17:36
A közösköltség alapból a tulajdonost terheli,a vízdíj ami a tiéd belőle...
7. simple (válaszként erre: 5. - 31bc25d879)
2014. ápr. 23. 17:36
Ezekre a helyzetekre is van a kaució. Ha aláír az ember egy évet de előbb el akar menni akkor nem kap vissza semmit.
6. simple (válaszként erre: 1. - C3fa72a17e)
2014. ápr. 23. 17:35
Teljesen jogos, amit szeretnél, mikor mi adtuk ki a lakásunkat így adtuk ki. ami felújítási alap stb. tehát amihez a bérlőnek semmi köze azt mi fizettük, a lifthasználatot, szemétszállítást, stb. amit ők használtak azt pedig ők. Minden évben szoktunk kapni papírt az éves közgyűlésen arról, hogy miért annyi a közös költség amennyi, és abban részletezve is van hogy mi mennyi ebből az összegből, szóval ezeket lehet tudni.
2014. ápr. 23. 17:30

Szerintem mindent lehet, a tulajjal kell megegyezni. Ő simán rábólinthat, hogy csak a felét fizesd, vagy egyáltalán ne fizesd, fizeti ő, vagy amennyiben megállapodtok. Ez csak kettőtökön múlik.

Nekem ez a kötelezően ott töltendő 1 év nem szimpatikus. Az ahhoz hosszú idő bármely fél részéről. És mit tud csinálni ha teszem azt fél év után azt mondod, hogy találtál kedvezőbbet? Semmit.

2014. ápr. 23. 17:26
A nyitómban felsoroltam a tételeket, szerintem van benne ami a tulajdonos sansza lenne, miután a lakásában értéknövelő. És nagyon nem mindegy egy családnak hogy pl. 5000 ft-ot fizet havonta vagy 10.000-et.
3. c3fa72a17e (válaszként erre: 2. - Globus)
2014. ápr. 23. 17:25
Pedig van ilyen. Csak szeretik a teljes összeget a bérlőre hárítani. Pedig a bérlő csak a lakáshasználatból eredő kiadásokat köteles fizetni, mivel a tulajdonhoz semmi köze. Miután nem a tulajdonom a lakás, mire fizessem a ház felújítási hitelt, ami végülis a lakás értékét növeli az esetben, ha pl. eladásra kerül?
2. globus (válaszként erre: 1. - C3fa72a17e)
2014. ápr. 23. 17:19
Nem hallottam még olyant, hogy felbontották elemeire a közös költséget, és csak részekben fizették. Ha sikerül elintézni, írd le, mert érdekel :)
2014. ápr. 23. 17:16

Sziasztok! Hozzáértők segítségét szeretném kérni: Lassan 1 éve bérelünk egy lakást párommal és gyermekeinkkel, melynek havi közös költsége 10000 párszáz forint. Előző lakhelyünkről gyorsan kellett költöznünk (eladták a házat) és muszájból, de aláírtunk itt 1 éves bérleti szerződést és benne vállaltuk a közös költség fizetését is.


Júniusban -úgy szól a szerződés, ha egyik fél sem jelzi az ellenkezőjét akkor a bérleti szerződés automatikusan hosszabbodik ismét 1 évvel- lejár az éves szerződés, de mi módosítani szeretnénk.


Többek között aszerint, hogy nem szeretnénk újabb 1 évet aláírni -bármi történhet 1 év alatt...-, hanem határozatlan idejű szerződést kötnénk egy hónapos felmondási idővel. És a közös költségből csak a ránk eső díjakat szeretnénk fizetni.


Találtam erre vonatkozó jogszabályt, miszerint a közös költségből az ingatlan fenntartásának költségei (2003. évi CXXXIII. törvény- a társasházakról) a tulajdonost terheli. A közös képviselő megadta a tételeket amelyekből összeáll a közös költség. Ebből csak a ránk eső részeket szeretnénk a lakás használatára vonatkozó tételekből fizetni (pl szemétdíj, lit karbantartási díj, ilyesmit.) A társasházra vonatkozó pl. adó jellegű kiadásokat, vagy házfelújítási költséget, vagy hát takarékoskodást nem, mivel ehhez bérlőként semmi közöm, lévén nem vagyok tulajdonos.


Miért fizessem (fizessük) a ház felújítására felvett hitelt, vagy a közös képviselő fizetését??? Kevés pénzből élünk és pár ezer forint is számít nekünk. És szeretnénk korrektség alapon fizetni.


A tulajdonost úgy ismertük meg eddig, hogy értelmes, jóindulatú és lehet vele beszélni. Jó lenne közös nevezőre jutni vele, hogy szálljon be a közös költségbe.


Felsorolom a tételeket, szerintetek mik azok, amiket a tulajdonosnak kellene fizetni? Kérlek segítsetek, mert hamarosan szeretnénk beszélni vele. Eddig mindent rendesen fizettünk, sosem volt elmaradásunk, 2 havi kaució van nála.


Tehát: 1. adó jellegű kiadások (iparűzési adó, építményadó, kamatadó, nav,szja szociális hozzájárulás;


2. rendszeres szolgáltatások díjai (ügyviteli költségek, fénymásolás, irodaszer, csekk gyártási költség, közös képviseleti, könyvelési díj, ügyvédi végrehajtás, behajtással kapcsolatos költségek, banki költség, biztosítás,....)


3. javítás, karbantartás, hibaelhárítás (villanyszerelés, fűtésszerelés lift javítás, szigetelés, kaputelefon javítás, üvegezés, lakatos munkák, zárjavítások, ... )


4. takarékoskodás, hiteltörlesztés , házfelújítás


Akinek van ötlete, ossza meg velem :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook