Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztszalag szakadás 6 évesen fórum

Keresztszalag szakadás 6 évesen (beszélgetős fórum)


15. v.marcsi74 (válaszként erre: 14. - Rebeca1984)
2013. ápr. 1. 10:15

Szia!

Köszönöm a segítséget!

Igen szakorvos Székesfehérváron Abkarovics Géza. Azt mondta a doki,hogy azért nem lehet műteni mert még nem zártak össze a növekedési zónái.

Sok mindent hallotunk már ,hogy addig térdgéppel játszhatna ha megerősítenék a comb izomzatát,de ez a doki teljesen megtiltotta az hirtelen irányváltással járó mozdulatokat!!!!

2013. márc. 30. 21:25

Szia! Kb 4 éve én is kézilabda közben sérültem meg (24 voltam akkor),ugyan csak részleges volt a szakadás,nem volt műtét,csak konzervatív kezelés,de nagyon jól sikerült a terápia,persze sok és néha fájdalmas gyógytornával. Akit ajánlok az Uzsoki kórházban:

Dr. Kollár Róbert

szakorvos

Ortopéd-Traumatológia

Szakrendelés:

Orthopédiai ambulancia

Kedd: 14:00 - 18:00

Telefon:

467 3700 / 1121,1156

Bár nem vagyok orvos,gyógytornásznak tanulok,de ilyenről nem hallottam,h serdülőket nem lehet műteni. Szakorvosok mondták ezt?

2013. márc. 29. 13:52
De bárki segítségét ebben a témában nagyon szivesen venném!
12. v.marcsi74 (válaszként erre: 1. - D854161d93)
2013. márc. 29. 13:51

Szia!

Arról szeretnél érdeklődni,hogy a fiadat ki műtötte és hol szalagszakadással?

Van egy 14 éves lányom aki 3 hete kézilabda meccsen sérült meg és keresztszalag szakadást diagnosztizáltak nála.

Voltunk több orvosnál,de mi azt a felvilágosítást kaptuk,hogy serdülő korban nem műtenek,majd csak ha megállt a növésben.És addig eltiltották a sporttól!

Nagyon sokat segítenél,ha megírnád az orvosod nevét és hogy helyileg hol találjuk,vagy esetleg telefonszámot amin érjük.

Segítségedet előre is köszönöm!

11. r1tch (válaszként erre: 10. - Targa6269)
2013. febr. 15. 11:07

targa6269: csak 6-8 hét után gyógytorna????


Vagy egy blogom, amiben leírom a saját szenvedéstörténetem (gugli a keresztszalaghadjarat szóra és megtaláljátok); ebben leírom pl:

- a gyógytorna a LEGFONTOSABB a gyógyulásban, szinte fontosabb, mint a műtét maga!

- még műtét előtt érdemes gyógytornázni, hogy megerősödjön a combizom

- ha magánkórházba mész, akkor nem kell zsebbe adni, csak napidíjat fizetni (nekem 2x15e volt, ha jól látom pont ugyanannyi mint a boríték; viszont nekem elősütött zsömléből volt a reggeli, 2 ágyas kórterem, internet a falban, stb stb)


A leírásból nekem nagyon úgy tűnik, hogy a jó gyógytorna elmaradt: pl hiányzik a gyógytorna ára a költségekből. Egy jó gyógytornász alkalmanként 4-5e forintot is elkér -- és igen, megéri.


Az általad említett orvosról (Dr. K. Zs), aki a kétcsatornás technikát alkalmazza, eddig csak jót hallottam.

2010. máj. 27. 22:42

Sziasztok!

Nekem kb 1 éve volt a keresztszalag pótálsom. Egy kicsit borsos árú műtéti eljárást választottam egy magándokinál. Az új technika neve “Duble Bundle). ha jól tudom 2 szalagot huznak vissza és az alapanyag a csomb belső részéből kiszedett anyag. Ezt az alsó és felső ábszárba furt lyukakba fűzik be és tipli szerűen rögzítik cukornád csavarokkal és titán lemezkékkel. A lemezkék maradnak, a cukornád csavarok pedig felszívódnak. Vagyis 2. műtét nincs. A nagy előnye a műtétnek, hogy nincs gipsz. kb 1 hét mankózás illletve ami príma, hogy már műtét másnapján a mankóvál ráálhattunk és jóformán már akkor elkezdődött a gyógytorna, kb 1-1,5 hónap pihi és intenzív gyógytorno, majd 2-3 hónap mulva kis futás (a marketing szöveg az, hogy 3-4 hónap mulva ugyan úgy fut mint előtte). Feküdni sem nagyon kellett vele otthon mint a hagyományos módszerrel. Mindössze 3 nap kórház volt az egész. Egy nagyon híres doki műtött (Dr. K Zs).


Na és beszéljünk a pénzről egy kicsit: A csavarok ára kb 120.000.- A dokinak 100.000 zsebbe. Az altató dokinak egyszer 15.000. A korház főorvosának 10.000 és a főnővérnek 5.000. Ezen felűl minden kontrol és még a műtét előtti vizsgálat is egyszer 15.000 majd utánna 10.000 Szóval mostanra utiköltséggel együtt 500.000 Mondhatom, hogy ez a végösszeg.


Na és a történet: Azt fontos tudni mielőtt ítéletet mondana bárki is a következő történetre, hogy egy viszonylag legyengült comb izomzattal kezdtem a műtétet, mert volt egy kb fél év a sérülés és a beavatkozás közt. Mint tudjuk jó ha erős a combizom a keresztszalagos betegeknek. Na szóvala műtét állítólag jól sikerült. Nekem sok volt a fájdalmam. az orvosom meghagyta hogy bármilyen kis problémára hivjuk, még ha ünnnepnap van akkor is bármilyen napszakban. Mi tagadás heti rendszerességgel hívtam is és szégyeltem is magam miatta, de nem volt mit tenni fájt. Minden re volt magyarázat, hogy ez normális, csak erre nem voltam felkészülve. Egy szűk harisnyát is kellett hordani kb 6-8 hétig. Na aztán gyógytorna. Nehezen tudtam kiegyenesíteni de intenzív tornával 1 hónap alatt megvolt mind a kb 140 fokos mozgástere a lábamnak. A combizmom nehezen kb 2 hónap alatt hizott vissza 2 centit a másikhoz képest és még mindig volt 2 centi különbség. Ezt a kerületre nézte a tornász. A gugolást egyáltalán nem tudtam csinálni. Semmi olyat amivel testsúlyom ki kell nyomni. Szóval most nem sokkal jobb mint műtét előtt. A röngeneken, amit persze K Zs úr csinált minden a helyén van, de én nem hiszek neki. A térdem vizesedik és egy éve picivel melegebb is mint a másik. Bosszantó nagyon. Ha elmegyek hozzá akkor kicsit fényezi magát, hogy gratulál, hogy milyen erőss a szalagom mintha én tehetén rólla, hogy jó, viszont elmarasztal a vékony comb miatt és azt tartja hibásnak. Csak hogy a fájdalomtól esélyem sincs azt vissza erősíteni. Véleményem szerint nem oda került az a szalag ahova kellett volna és ezért van instabilitás a térdemben. Sportolni nem tudok, de még a lépcsőzés is néha nehéz.


Aztán ami még szomorú, hogy aláírtam egy olyan papírt hogy az általa megadott időpontokban kell kontrollra járnom, ami persze 10.000 esetenként. Ha ezt elhagyom ő nem vállal felelőséget. Egy fajta garancia. Komolyan gondolkozom a peren.

9. d854161d93 (válaszként erre: 8. - Bucóka20)
2010. máj. 4. 22:11

Köszönöm szépen!

Utána fogok járni!

8. Bucóka20 (válaszként erre: 4. - D854161d93)
2010. máj. 4. 19:41

Szia!

Van egy olyan nevezetű fájdalomcsillapító,h kínai tapasz,talán ezzel kellene próbálkozni amikor tornáztatjátok a kicsi lábát.

Ártani nem árt az biztos.

Mamámnak borzasztó fájdalmai voltak....reuma miatt,neki ez csillapította.Én fogfájásra alkalmaztam például.:)

7. d854161d93 (válaszként erre: 5. - Tavaszilány)
2010. máj. 4. 18:31

Az orvos azt mondja,hogy a röntgen felvételek alapján rendben van minden,a többi a gyereken múlik.A gyógytornász szerint pedig valami nincs oké,mert kb 1-2 foknyit mozog a lába.De a holnapi gyógytorna után talán többet tudok,mert addig még konzultálnak egymással.

Azért az a bokaszalag sem volt egy leányálom,gondolom :).

2010. máj. 4. 18:22
Nekem csak a bokaszalagomon volt részleges szakadás, de az nem volt ennyire szörnyű...
5. tavaszilány (válaszként erre: 4. - D854161d93)
2010. máj. 4. 18:21
Jajj, szegénykém, ez szörnyű lehet...az orvos mit mond? Vagy a gyógytornász? Ők nem tudnak segíteni?
4. d854161d93 (válaszként erre: 3. - Tavaszilány)
2010. máj. 4. 18:08
Köszönöm szépen,hogy válaszoltál.De az igazság,hogy olvastam én is utána és tudom,hogy sokáig fog tartani.Igazából szeretnék olyanoktól tanácsot kérni akikkel ilyesmi előfordult,hogy ők mit csináltak,mit tanácsolnának,mert eléggé el vagyok kenődve.A kisfiam minden egyes gyógytornát végig ordít a fájdalomtól.Arra lennék kiváncsi,hogy lehet-e ezt enyhíteni valahogy?!
2010. máj. 4. 15:11

Ezt találtam:



"A beteg gyógyulása során az egyik legfontosabb tényező a 4-6 hónapon át tartó tornáztatás, és a rehabilitációs program elvégzése"

2. tavaszilány (válaszként erre: 1. - D854161d93)
2010. máj. 4. 15:08
Sajnos nem tudok érdemben válaszolni a szalagszakadással kapcsolatban...Viszont azt tudom, hogy +1 altatás kisebb baj, mint az, hogy nem egyenesíthető ki a kis térde....
2010. máj. 4. 15:00

Sziasztok!

Kisfiam 2 hónappal ezelőtt elesett és kiszakadt a keresztszalagja.Meg kellett műteni a térdét,csavarral rögzítették.Másfél hete vették le a lábáról a gipszet,azóta gyógytornára járunk.De egyszerűen nem tudja kiegyenesíteni,sem behajlítani a lábát.Ugyanabban a 30 fokos szögben tartja a lábát,mint ahogy a gipszben volt.Én is tornáztatom óránként,mindig egy kicsit,hogy talán nyúlik a szalag a lábában.De sajnos nem látok változást és a gyógytornász sem.Tegnap már azt mondta,hogy lehet ,hogy altatásban kellene kiegyenesíteni a lábát,de én nem szeretném,ha megint altatnák.A csavart is majd el kell távolítani a lábából és az ismét altatás.

Van esetleg ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata vagy tanácsa?

Már teljesen el vagyok keseredve,hogy nem fog rendbe jönni a lába.Vagy túlaggódom a dolgot??

Mennyi idő után kellene rendbe jönnie??

Előre is köszönöm a válaszokat!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook