Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresek egy olyan embert aki tudna nekem segíteni iskolaérettségben. fórum

Keresek egy olyan embert aki tudna nekem segíteni iskolaérettségben. (beszélgetős fórum)


25. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Szuzan)
2012. márc. 8. 08:03
A neten megtalálod az iskolaérettség feltételeit, de ha gondolod, elküldöm az én listám. Jó vaskos... Ha a szakemberek szerint iskolaéretlen a kisfiad, fogd vissza az oviban, én a sajátom feladtam annak idején, mert én voltam a nagyon okos szülő :( Ittuk is a levét hosszú éveken keresztül :(((
24. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - Szuzan)
2012. márc. 7. 21:16

Nem, nem gáz!

Inkább maradjon még 1 évet oviban, mint a suliba legyenek kudarcai!

23. Szuzan
2012. márc. 7. 21:12

Ma elég sok mindenre választ kaptam .Természetesen rögtön még nem lesznek fejlemények ezzel kapcsolatosan ,de bármi történik jelzek nektek!Köszönöm szépen a hozzá szólásokat sokat segítettetek .

A lehető legjobbat szeretném a gyermekemnek.Még egyszer köszönöm szépen.

22. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Szuzan)
2012. márc. 7. 19:26

Megváltozhat, persze, de nem láthatod előre.

Vannak félénkebb habitusú gyerekek/emberek. Bizonyos szintig fejleszthető, de ő nem biztos, hogy színpadra vágyik majd, mint a lányod.


Dráma, báb vagy hasonló terápiás lehetőségek nincsenek Nálatok?

2012. márc. 7. 19:25

Szia! Szociálpedagógus vagyok, úgy gondolom, ha az ovi meg a nev.tan is azt tanácsolta, hogy maradjon még egy évet, akkor maradjon. Nem marad le semmiről, de egy év sokat számít, hidd el! JÓ az iskolaelőkészítő is, nem lesz abból semmi hátránya, ha majdnem 8 évesen kezdi az első osztályt. Érettebb lesz, a kortárskapcsolatokat is jobban tudja majd kezelni.

Önbizalomépítésre: dícsérni, dícsérni és sokat beszélgetni Vele!

20. Szuzan (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2012. márc. 7. 18:29

Vidéki vagyok ,de azért kértem ezt budapesten,hogy függetlenítsem.

Van külön iskolai előkészítő.

Elég félénk ,tehát az biztos ,hogy vannak vele ilyen problémáim,hogy ő nem az a gyerek aki elmegy és vesz magának fagyit! a lányom simán!:))))))))ilyen idősen!de a fiam nem sajna:(((((

ez számít? ez később nem változhat? itt van a nyár még!

19. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Szuzan)
2012. márc. 7. 18:25
milyen iskolaelőkészítő van felétek? Hanyadik kerület? Vagy az oviban maradna és ott lenne valamiféle iskolaelőkészítő fogllakozás?
18. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Szuzan)
2012. márc. 7. 18:24

Hogy viselkedik idegenekkel pl. utcán, ha megszólítanak Benneteket? Játszótéren köt -e kapcsolatot idegen gyerekekkel? Tud-e/mer-e kérni pl. fagyit magának a fagyisnál?


Ilyeneket gondolj még át!

17. Szuzan
2012. márc. 7. 18:21
A nevelési tanácsadóban azt mondták javasolják az iskolai előkészítőt.Ami nekem is tetszik ,de sajnálom szegény,hogy 8 évesen lesz elsős.:((((
16. Szuzan
2012. márc. 7. 18:19

Igen eddig megóvtam mindentől ,ez így igaz.

De hozzáteszem két gyermekem van egy 16 éves lányom is van aki teljesen más és őt is óvtam mindentől de mégis többet adtam neki ,és többet adott az ovóda ,és valahogy mégis másabb lett!Most jelenleg egy drámatagozatos szakközép iskolában tanúl és nem kis énekhanggal van megáldva!önbizalom van bőven!de nem nagyképű! a fiam meg ilyen bátortalan,nem bírom elfogadni azt ,hogy ha itthon azt látom ,hogy egy fain kisrác aki tényleg egy igazi gyerek,akkor az oviban miért mondják hogy nem mehet még?ugyan voltunk nevelési tanácsadóban is ,ott voltam vele ,tényleg elég bátortalan volt, nem mert megszólalni ,de most tényleg e miatt kell maradnia?Kezd ő is szépen énekelni ,igaz ő nem igazán mer felmenni a szimpadra az tuti .komolyan nem tudom én sem!néha azt érzem oké maradjon ,néha meg azt ,hogy biztos jól döntök?

15. 94a051b837 (válaszként erre: 11. - Szuzan)
2012. márc. 7. 18:11

Most olvasom amit írtál:)


Nekem is volt egy nebánts virág kis diákom, imádnivaló félénk kisfiú:) Nagyon jól összebarátkozott a többiekkel, talált barátokat is:) Igaz ez egy speckós iskola ahol dolgozom és ott a gyerekek segítenek egymásnak és nem bántják a másikat:)

Ez egy nehéz kérdés, hogy most mi legyen. Szerinted fog változni egy év alatt a kislegény "bátorsága"? Tudom, hogy félted én is ezt tenném:)

2012. márc. 7. 18:11

Szerintem úgy tudod a legjobban erősíteni az önbizalmát hogy amikor csak lehet dicséred .

Megerősíted abban amit tesz, hagyd hogy segítsen érezze hogy szükség van az a ő segítségére :-) és ha ügyes meg kell dicsérni .


Soha ne beszéld ki a füle hallatára hogy Pl ilyen olyan ügyetlenke volt, mert az lehet neked sztori de Ő szégyenli magát miatta még akkor is h az nem olyan eget rengető dolog.


feküdj rá erre a dologra ,hogy fejleszted az önbizalmát :-) és akkor tuti minden menni fog neki az iskolában is :-)

2012. márc. 7. 18:09

Én gyógypedagógus vagyok és erre csak annyit mondanék, hogy ha az óvoda szerint esetleg még maradnia kellene, nem ártana nekik elküldeni a gyerkőcöt egy vizsgálatra. Mint itt már írták nevelési tanácsadóba, ahol játékos feladatokat végeznek a gyerkőccel. Megnézik miben van esetlegesen lemaradva és megbeszélik a szülővel, hogy hogyan is tovább. Ha a szülő nincs megelégedve az "eredménnyel" nem köteles aláírna a szakértői véleményt....


De!! Sajnos nagyon sok gyerekre rögtön azt mondják, hogy ilyen disze, meg olyan disze van és hogy magatartászavaros stb..mert az adott óvoda pedagógus vagy tanító nem tud vele kellőképpen bánni. Én nagyon szeretem a munkám, tanítottam autista, down, középsúlyos, specifikus fejlődési zavaros stb gyerekeket. VOLT OLYAN TANÍTVÁNYOM IS AKINEK SEMMI GONDJA NEM VOLT, CSAK KICSIT LUSTÁBB VOLT ÉS AZ ANYUKÁJA AKARTA MINDENKÉPPEN "MEGBÉLYEGEZNI" A KISLÁNYT. ő PERSZE NEM ÚGY TELJESÍTETT AHOGY AZT ELVÁRTÁK VOLNA TŐLE ÉS KAPOTT EGY PAPÍRT....EZ SEM JÓ:(((



A CAPS look úgy maradt...bocsi:O)


Szóval! Anyai ösztönök mit súgnak? És persze te ismered a fiadat. Esetleg tényleg lehet annak alapja amit mondanak?? Ezt kell megnézni először!


Remélem tudtam segíteni:))

12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Szuzan)
2012. márc. 7. 18:08

Természetesen változhat, de sose lehet előre látni, változik-e szeptemberig.

Valami terápiás javaslatot adtak az oviban maradáson kívül?

11. Szuzan (válaszként erre: 9. - Móriczka)
2012. márc. 7. 18:03

Igen voltunk iskolaéretségin .

Sajnos vannak helyzetek amikor elsírja magát.

Tényleg ilyen kis bátortalan ,visszahúzódó gyerek.Önbizalma kevés van!De rajta vagyok ,hogy fejlesszem.

Lehet akkor mégis csak maradnia kellene? de ez a megijedek helyzetekben?még nem változhat nála iskoláig?

2012. márc. 7. 18:01
Fejlesztő foglalkozásokat tartanak a részképesség hiányokkal küzdő nagycsoportos gyerekeknek ami ovinkban ,ezzel esélyt adva arra hogy ne az iskolában derüljön ki hogy xy-ka jól rajzol és mozog ,de számolni nehezen tud ez részképesség hiány és ha így megy iskolába akkor nem csak hogy kudarc éri de le marad a tanulásba és nem lesznek meg nála az alapok és rossz alapokra ugye? nem lehet építeni .
2012. márc. 7. 17:56

A gyereknek nem csak mentálisan hanem szociálisan is és még sok egyéb szempontból kell hogy érettek legyenek .

Lehet Pistike olyan zseni min Einstein de ha az udvaron neki rúgják a labdát órákig képes sírni Ő akkor még szociálisan nem érett maradjon az oviban és erősödjön .

Szóval lehet hogy hü**lye a példa de az iskola érettség az nagyon összetett dolog .

2012. márc. 7. 17:52

Milyen konkrét véleményt kaptatok?

Iskolaérettségi vizsgálaton voltatok?

2012. márc. 7. 17:52

Én a nevelési tanácsadót javasolnám első hallásra rémisztő lehet a neve de itt van a legtöbb jó szakember .

Én Békéscsabán élek hozzánk az oviba a Nev.Tanból járnak felmérni a gyerekeket .

Egyébként nálunk már / Esély pedagógiai központként kezd élni a köztudatban /

6. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Szuzan)
2012. márc. 7. 17:51
nem az életkora alapján iskolaérett egy gyermek, hanem a fejlettsége alapján
5. megi04 (válaszként erre: 4. - Szuzan)
2012. márc. 7. 17:50
Nem,egyáltalán nem gáz! Sokkal több sikerélménye lesz,mert könnyebben megtanulja az anyagot!
4. Szuzan (válaszként erre: 3. - Megi04)
2012. márc. 7. 17:42

Az a baj,hogy nem a 7 évvel van a bajom,hanem ,hogy 8 évesen megy!

mert jövőre 7 lesz akkor előkészítőbe megy,és aztán iskola,ami 8 évesen kezdődne,ezt tartom inkább gáznak!:(((((((vagy nem?

2012. márc. 7. 17:41
Én csak azt tudom,hogy amit manapság követelnek a gyerekektől iskolában,az embertelen...Szerintem 7 évesen érettebb..De ezt nem mint szakember mondom,csak mint 4 gyerekes anyuka,aki 3 gyereket már elindított suliba..
2012. márc. 7. 17:39
Kit nevezel hozzáértőnek?Úgyértem,akinek ez a szakmája?
2012. márc. 7. 17:35

Budapesten keresek olyan embert aki tudna nekem segíteni abban ,hogy mit is tegyek.Van egy 6 éves fiam ,ez éven a 7 tölti novemberben ,és azt javasolták ,még maradjon egy évet vagy ovodában vagy iskolai előkészítőben .De nem tudom elfogadjam e.Kérnék hozzá segítséget hozzá értő embertől.S.O.S

ha lehet.Van közötetek olyan aki tud segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook