Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » EUs munkavállalási családegyesítéssel, Ausztria. Szakértőt keresek, vagy olyan embert, aki nagyon otthon van a témában, tud valaki segíteni? fórum

EUs munkavállalási családegyesítéssel, Ausztria. Szakértőt keresek, vagy olyan embert, aki nagyon otthon van a témában, tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)

7. k_nm
2010. dec. 6. 20:34
1: nem vagytok házasok (az élettársi kapcsolat nem elég) 2: a német állampolgárnak semmi köze az osztrák munkavállalásihoz! 3: jövöre mindezt eltörlik, nem bírod ezt a kis idöt mostmár kivárni?
6. somhel (válaszként erre: 3. - Sylvia81)
2010. dec. 6. 20:05

Szia!

SZerintem is az 5 éves szabály vonatkozik rád

A házasság pedig megoldaná a problémát

Amúgy meg májustól szabad piac lesz, nem kell szeptemberig várnod

2010. márc. 4. 19:03

Szia!

Most költöztünk, szóval senkit sem ismerek még itt. ráadásul Bécsben lakunk...

Bocsi, szerintem nem tudok segíteni.

2010. márc. 4. 18:57

Szia!


szerintem házasodjatok össze polgárilag ha csak ez kell!vagy keress meg egy embert aki az osztrák jogi dolgokba otthon van nehogy csak átverés legyen.

Én is Ausztriába élek egy ideje a párommal,ha tudsz Burgenlandba vagy közelébe melót (au pair,konyhai kisegítő,pizzafutár,takarítás)igen hálásak lennénk....

2010. márc. 4. 17:02

Az ügyintéző azt mondta, hogy ha török vagy szerb lennék, kapnék, de mivel magyar vagyok, nem kapok.


Erre a részre rákerestünk a neten, és azt találtuk, hogy fent említett állampolgároknak 3 év lakcím után jár, míg a 2004től EUs államok állampolgárai ugyenerre 5 évet kell várjanak.


Jogszerű ez? Mit tehetek, kihet fordulhatok? A magyar nagykövetségen tudnak érdemben segíteni? Vagy esetleg máshol?

Nyelv nem akadály, mert vagy anyósom, vagy Felem jönni fog velem, ők németajkúak.

2010. márc. 4. 16:58

Van egy olyan problémám, hogy ki szeretném váltani Ausztiában azt az igazolást, mely szerint korlátozás nélkül vállalhatok munkát. Az EUs szabályozás miatt tudtommal családegyesítés miatt jár nekem, munkáltató igazolása nélkül. Viszont a hivatalban ülő, kevésbé ápolt és még kevésbé kedves/segítőkész ügyintéző nem hajlandó foglalkozni velem, mert magyar vagyok.

A hátterünk:

- nem vagyunk házasok Felemmel, élettársi kapcsolatban élünk

- 2006.09.22 (vagy legalábbis huszonvalahanyadika) óta állanó bejelentett lakcímmel rendelkezem Bécsben

- van egy közös, 2 éves gyermekünk

- Felem német állampolgár, munkaerőpiaci korlátozás nélkül, már a szakmunkást is itt járta ki, inaséveit is dolgozta le, azóta is folyamatos a munkaviszonya

- mindannyiunk rendelkezik társadalombiztosítással, Felemen keresztül

2010. márc. 4. 16:51
EUs munkavállalási családegyesítéssel, Ausztria. Szakértőt keresek, vagy olyan embert, aki nagyon otthon van a témában!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook