Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kényes kérdés! Coming out: Ti hogyan reagálnátok? fórum

Kényes kérdés! Coming out: Ti hogyan reagálnátok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
28. Mezei Virág (válaszként erre: 25. - CHViki65)
2019. ápr. 29. 12:48

De ma nem erre nevelik a jónépet...

Nem akarna elfogadó embereket ebben az országban. :(

Ez nagyon szomorú! :(

27. Mezei Virág (válaszként erre: 24. - CHViki65)
2019. ápr. 29. 12:47

Nincs mit tenni egyelőre, ki kell várni, mi lesz...

Reménykedni azért lehet!

2019. ápr. 29. 12:46
Tegnapelőtt este kettesbe voltunk itthon a fiammal, mert a férjem éjszakás volt. Beszélgettünk. Elkéretőzött a barátjához (ez az esetükben kettős jelentéssel bír). Én elengedtem persze. Mivel a csapattársság mellett osztálytársak is, így a férjem előtt Bence kérésére nem fedtük fel a teljes igazságot, vagyis annyit mondtunk, hogy az osztálytársához megy tanulni. Ez részigazság. Egyébként nagyon jól ismerjük a fiú szüleit (akik állítólag mindent tudnak a gyerekek kapcsolatáról), hisz az apja a férjemmel dolgozik együtt, míg az anyja pedig az én kolléganőm. Ráadásul, hogy az anyukával 12 évig egy suliba jártunk.
25. CHViki65 (válaszként erre: 23. - Mezei Virág)
2019. ápr. 29. 12:42
Az igazi szülők olyanok, hogy azért minden témában az elfogadásra nevelik a gyermekeiket.
24. CHViki65 (válaszként erre: 22. - Mezei Virág)
2019. ápr. 29. 12:41
Ebben igazad van! Csak itt tényleg nagy kockázata van annak akár mindkét részről is. Bence is kötődik az apósomékhoz, de ha feltűnően elutasítóvá válik vele szemben, akkor elfog távolódni tőlük. Ezt pedig ő(k) sem akarhatja(akarhatják).
23. Mezei Virág (válaszként erre: 21. - CHViki65)
2019. ápr. 29. 12:26

Hááát igen...

Minket a tesómmal erre tanítottak a szüleink. Pedig az elég régen volt.

Volt meleg ismerősünk, én pedig sok színes-bőrűvel dolgoztam együtt. A cégnél voltak gyakornokok. :)

22. Mezei Virág (válaszként erre: 20. - CHViki65)
2019. ápr. 29. 12:23

Az apósod már idős és van, aki ebben a korban már nem tud/akar változtatni a hozzáállásán.

Nincs mit kezdeni vele.

Ha magától nem változtat, senki nem tehet semmit. Így kell elfogadni már.

21. CHViki65 (válaszként erre: 19. - Mezei Virág)
2019. ápr. 29. 12:19

'A végén minden kiderül...


Ezért is lenne jó, ha toleranciára tanítanák az embereket, nem a "más" elutasítására...


Senki sem tudhatja, mikor válhat érintetté.'


Ebben az egészben igazad van!

20. CHViki65 (válaszként erre: 18. - 5236d12e25)
2019. ápr. 29. 12:14

Anyósommal tegnap délután vagy kétórát beszéltem telefonon. A főtéma persze a gyerek bejelentése volt.


Ő, vagyis az anyósom lényegében egyértelművé tette, hogy neki nincs baja Bence másságával, hisz ettől függetlenül az unokája lesz. Ráadásul hiába van majdnem kéttucat unokája, mégis Bencét érzi magához a legközelebb érzelmileg, így nem akarja őt elveszíteni. Csak sajnos az apósom meggyőzése majdhogynem lehetetlen küldetésnek tűnik még számára is, hiába 70 éve házasok (és közel 80 éve ismerik egymást).

19. Mezei Virág (válaszként erre: 17. - CHViki65)
2019. ápr. 29. 11:58

A végén minden kiderül...

Most mindenkinek meg kell barátkozni ezzel. Ezért is lenne jó, ha toleranciára tanítanák az embereket, nem a "más" elutasítására...

Senki sem tudhatja, mikor válhat érintetté.

18. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - CHViki65)
2019. ápr. 29. 11:55
Az teljesen mindegy 2 lehetőségük van apósodéknak. Vagy elfogadják így vagy elvesztik az unokájukat. Ennyi.
17. CHViki65 (válaszként erre: 15. - Mezei Virág)
2019. ápr. 29. 11:54

A férjem nem teljesen elutasító, de a beszélgetésre még nem áll talán készen.


Az apósom viszont teljesen elutasító. Remélem azért nem fordul szembe azzal az unokájával emiatt, aki az elmúlt 2-3 évben a legtöbbet segített neki(k) a háznál és akörül. Nem taszítja el csak azért a fiamat magától, mert meleg.

16. CHViki65 (válaszként erre: 9. - Trapiti)
2019. ápr. 29. 11:51

Maximális elfogadással vagyok mellette.


Azt mondta a fiam is, hogy azért választotta a nagy bejelentést arra a napra, mert így volt neki egyszerűbb, hisz a két nővéréről már tudta, hogy mindenben mellette lesznek. Rólam is sejtette, hogy elfogadom, ahogyan a szüleim (az ő nagyszülei is). A bátyjai és az apja valamint az apai nagyszülőkkel -főleg a papával- nehezebb dolga lesz. De most már úgy érezte, hogy nem várhat tovább.

15. Mezei Virág (válaszként erre: 12. - CHViki65)
2019. ápr. 29. 11:49

Azért neki egy sokk lehetett ez! Majd ha megemészti, mindenkinek könnyebb lesz!

Tényleg nagy pofon ez annak, aki eddig utálta a másságot. Az ilyen ember nem gondol bele,ez bármelyik családban megeshet, még a sajátjában is.

Talán rájön, hogy így is kerek a világ.

14. CHViki65 (válaszként erre: 11. - F8db0709b8)
2019. ápr. 29. 11:47
Én is teljes mellszélességgel mellette vagyok.
13. Bolimekurac (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2019. ápr. 29. 11:46
Igen. Szerettem őket így is úgy is, külön-külön és párban is :D Tudom piszok vagyok, de e'vvan :)
12. CHViki65 (válaszként erre: 6. - Bolimekurac)
2019. ápr. 29. 11:44

Nekem semmi! A férjemnél érzek kettősséget. Benne alapesetben talán nincs annyi előítélesség a melegekkel szemben, mint az apósomban (legalábbis nemigen adta ennek jelét). De az biztos, hogy a TV-ben hallani róla, mint a családtagoktól -mégpedig a saját gyerekedtől- hallod azt, hogy ő meleg.


Tisztelet neked!

2019. ápr. 29. 11:42

Én támogatnám és mellette állnék a végsőkig.

Én gyerekem,akár meleg,akár nem .

10. andi6020 (válaszként erre: 6. - Bolimekurac)
2019. ápr. 29. 11:39
Ilyen hatással volt rájuk a veled való együttélés? :D
2019. ápr. 29. 11:39

Maximalis elfogadassal.

Gondolom amiatt is pont egy nagy csaladi osszejovetelt valasztott, mert igy egyszerre tul volt rajta es mert igy az(ok) aki(k) nehezebben emesztik kenytelen jobban kontrollalni a reakciojukat, ill. biztos szamitott ra hogy lesznek akik gondolkozas nelkul melle allnak es segitenek atveszelni egy-egy negativ reakciot. Beszelgetni, elfogadni, meghallgatni, szeretni ugyanugy mint eddig, ennyi amit tenni kell szerintem.

8. CHViki65 (válaszként erre: 5. - 5236d12e25)
2019. ápr. 29. 11:38
Én büszke vagyok rá. Úgy látom, hogy a férjem is. De, mint írtam a férjem részint (apai vonalon biztosan) olyan családból érkezik, ahol azért ez a kérdés némileg másként lett aposztrofálva.
7. CHViki65 (válaszként erre: 3. - Ab3619a9cd)
2019. ápr. 29. 11:35

Azt én is megkérdeztem tőle, hogy vajon miért így közölte. Azt mondta, hogy elege lett abból, hogy folyamatosan a csajokról faggatják a nagyszülők, és nem akart tovább kamuzni és így egyben letudott minket is és a nagyszülőket is.


Egyébként a szüleim is elfogadták a dolgot. Az apósom a legelutasítóbb, legalábbis tőle hallottam eddig a legtöbb kirohanást a melegek ellen. Neki biztos nagy pofon, hogy az unokája is homo.


A férjednek nagyon jó a humora. De legalább úgy áll ős is hozzá, hogy nincs ezzel a kérdéssel probléma.

6. Bolimekurac (válaszként erre: 1. - CHViki65)
2019. ápr. 29. 11:35
Mi a baj ezzel? Én abszolút következetes heteroszexuális vagyok de van 6 leszbi barátnőm ( kettővel együtt éltem) és vagy kéttucat meleg haverom (nem Magyarországon)
2019. ápr. 29. 11:33
Légy nagyon büszke a fiadra, tamogasd mindenben. Hatalmas nagy erő,bátorság kell ehhez hogy felvállalja önmagát az egész család előtt. Férjednek adj időt, de mond el neki attól még ugyan úgy a fiatok akinek most hatalmas szüksége van a családjára.
2019. ápr. 29. 11:32

Aki szereti a gyerekét, olyannak fogadja el, amilyen.

Tudomásul kell venni, meg kell emészteni. Minden csoda 3 napig tart. Szerintem.


Az én fejeben is valaha megfordult, mit tennék ha...

Én biztosan nem csináltam volna belőle nagy ügyet, mert szeretem a gyerekeimet úgy, ahogy vannak! De nem volt szükség rá, hogy ezen rágódjak.

3. ab3619a9cd (válaszként erre: 1. - CHViki65)
2019. ápr. 29. 11:29

Ugyan nekem még csak 8 éves a lányom, de erről már beszélgettünk a férjemmel. Soha nem lehet tudni alapon. Mindketten megállapítottuk, hogy bármi lesz attól még a mi gyerekünk. Az apja még el is viccelte , ha leszbi lesz akkor jó csajokat hozzon haza.

Mondjuk a fiadnak sem egy ekkora ünnepen kellett volna színt vallani. Ezt át kell beszélni!

2. CHViki65 (válaszként erre: 1. - CHViki65)
2019. ápr. 29. 11:24
Ti hogyan reagálnátok egy ilyen bejelentésre?
2019. ápr. 29. 11:22

Tegnapelőtt múlt 1 hete, hogy a szüleim és anyósomék 70. házassági évfordulóját ünnepeltük. Ebből kifolyólag összegyűlt a család.


A legkisebb fiam 16 éves (a négy idősebb már jócskán elmúltak 20 évesek). Bence ebéd után nagy bejelentést tett, amivel láthatóan (majdnem) mindenkit meglepett. Coming autolt. Elmondta, hogy meleg.


A nővérei rögtön mellette való kiállásukról biztosították. Mondjuk az arckifejezések alapján őket nem is lepte meg a bejelentése. A lelkem mélyén talán engem sem. Valahogy megéreztem, de más a megérzés, és más, hogyha már kész tény a dolog. Az apját. a bátjait és főleg a nagyszüleit láthatóan sokkolta a bejelentés.


Én másnap hosszasan beszélgettem a fiammal és biztosítottam őt a támogatásomról. Kiderült, hogy majdnem 1 éve nagyon közel került az egyik csapattársához érzelmileg, amit a fiú viszonoz is. Elmondása szerint -talán- a többiek sem sejtik az igazságot.


A férjemmel is beszélgettem már. Ő kicsit nehezebben viseli a kérdést, bár úgy érzem, hogy azért nem elutasító vele szemben. Az is igaz, hogy nemigazán áll még készen arra, hogy erről a témáról beszéljen a fiunkkal.


Ti szerintetek hogyan tudnám rávezetni a férjemet arra, hogy legalább próbáljon meg beszélni Bencével?

A fiamon látom, hogy nagyon szeretne az apjával beszélgetni erről, de nem meri mégsem szóbahozni megint az apja előtt.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook