Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kényes kérdés! Coming out: Ti hogyan reagálnátok? fórum

Kényes kérdés! Coming out: Ti hogyan reagálnátok? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2019. máj. 1. 21:36
Én mostanában nagyvárosban járva sem láttam csókolózó fiatalokat az utcán.
267. CHViki65 (válaszként erre: 261. - Bözsi néni)
2019. máj. 1. 21:36

"Mi a heteró melldöngetés némi csókolózásban? Egyébként elég sok embert hallottam nemtetszésüket kifejezni miatta. Többek között én is szólok, ha pl. tömött járművön nyalják-falják egymást. Mert nem oda való."


Akkor te azon személyek közé tartozol, akik legalább ezen a téren nem használ kettős mércét.


Én már nem egyszer futottam bele (legutóbb mintegy másfél hónapja) abba, hogy rászóltam két fiatalra emiatt és még én lettem lebaszva, hogy 'mi közöm van ahhoz, hogy ők mit csinálnak'... És ez már nem az első ilyen eset volt.


"Mlg mindig nem válaszoltál arra, miért kell büszkének lenniük arra, hogy melegek? Tettek valami nagyot érte? Aző érdemük? Vagy mi a nagy büszkeség tárgya? Mégsem természetes?"


A Meleg Büszkeség kifejezés nem magyar találmány, hanem a '70-es, '80-as években az első hasonló amerikai rendezvényeknek volt ez a magyar megnevezése. Abból a szempontból, hogy felmerik vállalni magukat egy őket többnyire elutasító társadalomba, igenis egyfajta büszkeségnek lenniük. Természetes dolog. Nem az ő érdemük, hisz ők ezeket a géneikkel örökölték, így lényegében majd "csak" az érzelmeik megéléséért kell tenniük.

266. 04424e865e (válaszként erre: 262. - Bözsi néni)
2019. máj. 1. 21:34
Nem vagy egyedül ezzel.
265. Bözsi néni (válaszként erre: 259. - CHViki65)
2019. máj. 1. 21:34
Smárolni egyáltalán nem olyan gusztustalan, mint mikor tangában vonaglik valaki az utcán, a nemiszervét markolászva. Erre büszke?
264. 04424e865e (válaszként erre: 259. - CHViki65)
2019. máj. 1. 21:33

Megmondom őszintén lehet történt ilyen, de nem foglalkoztam vele. Mint ahogy arról sem tudnék beszámolni neked, hány négylábú kutyát látok egy nap. Mert mindkettő természetes. Az is, hogy szereti egymást egy férfi és egy nő és az is, hogy általában a kutyák négylábúak.


Gondolom te is úgy jöttél létre, hogy két különböző nemű személy szerette egymást és még az a roppant csúnya dolog is megeshetett, hogy édesapád és édesanyád megcsókolta egymást egy parkban a randevú alkalmával.

263. Bözsi néni (válaszként erre: 259. - CHViki65)
2019. máj. 1. 21:31
Színházban pl. még sohasem láttam smároló párt, max. a színpadon, a darabban.
262. Bözsi néni (válaszként erre: 253. - CHViki65)
2019. máj. 1. 21:30

Na, tudtam, hogy azzal jössz majd, milyen okos, tanult gyerek.


Csakhogy a szóhasználat, a gondolkodásmód, meg ilyesmi árulkodóan nem egy 16 évesé.


Mindegy, nem vitatkozom, semmi értelme. Az egészből egy szót sem hiszek, az elejétől kezdve.

261. Bözsi néni (válaszként erre: 251. - CHViki65)
2019. máj. 1. 21:26

Mi a heteró melldöngetés némi csókolózásban? Egyébként elég sok embert hallottam nemtetszésüket kifejezni miatta. Többek között én is szólok, ha pl. tömött járművön nyalják-falják egymást. Mert nem oda való.


Mlg mindig nem válaszoltál arra, miért kell büszkének lenniük arra, hogy melegek? Tettek valami nagyot érte? Aző érdemük? Vagy mi a nagy büszkeség tárgya? Mégsem természetes?

260. CHViki65 (válaszként erre: 258. - 04424e865e)
2019. máj. 1. 21:24

Üdvözöllek Hiszékeny Úr!


Az a helyzet, hogy én beszélgettem vele és olvastam az írását.

259. CHViki65 (válaszként erre: 256. - 04424e865e)
2019. máj. 1. 21:22

De gondolom, amikor esetleg utazol a BKV járatain, akkor talán szembesültél már olyannal, hogy egy bizonyos korosztályba tartozó fiatalok az egész úton egymással smárolnak. Szerinted ez nem ugyanolyan gusztustalan, mint amit te évente egy nap alapján kiemelsz az LMBT-társadalom képvselőitől?


Én nem pesti vagyok. De helyközi buszjáratokon, parkokban, moziban, színházban rendszeresen találkozok ilyennel.

258. 04424e865e (válaszként erre: 257. - CHViki65)
2019. máj. 1. 21:18

No persze egy 16 éves gyerek így fogalmaz.



Én meg a Hiszékeny Úr vagyok a Zseb TV-ből. :))

257. CHViki65 (válaszként erre: 254. - 04424e865e)
2019. máj. 1. 21:12

"Diktafonra vetted a szavait, hogy ilyen jól idéztél tőle? :))"


Nem vettem diktafonra, hanem mint írtam is, hogy ezt nem csak szóban mondta, hanem le is írta.


"Nagyon nagy baj lenne, ha egy 16 éves gyereket ezek a dolgok foglalkoztatnák és nem az, hogy melyik a legjobb zenekar, illetve ki jobb focista Ronaldo vagy Messi."


Mivel érintettje a témának testközelből, így igenis érdekelhetik ezek is.


"De ha mégis ilyen, köszönjétek magatoknak, sikerült egy koravén gyereket nevelnetek. Mert abban a korban, amiben ő van nem ezek a dolgok kellene, hogy foglalkoztassák."


Nem koravén, hanem érdeklődő az őt is érintő témákban, így pl. a leszbikus, meleg (egyszerűbben fogalmazva: homoszexuális) biszex, transzexuális társadalmi csoportot érintő diszkrimináció vagy éppen a politika. E két téma az egész életét így vagy úgy de befolyásolja.


Persze lehetnénk olyan szülők, hogy mindentől elzárjuk, ne olvasson, ne nézzen TV-t, ne járjon sehova, csak tanuljon, bolonduljon bele a tanulásba, na még végezzen kikapcsolódásként egy kis házi vagy házkörüli munkát.


Ez mennyivel jobb????

256. 04424e865e (válaszként erre: 255. - CHViki65)
2019. máj. 1. 21:11
Én ritkán utazok BKV járatokkal, de ha igen, akkor sem látok tangában vonagló férfit a metrón, vagy melleit mutogató nőt a trolin. Nekem az ilyenek kimaradtak eddig az életemből. Lehet én járok rossz helyen.
255. CHViki65 (válaszként erre: 252. - 04424e865e)
2019. máj. 1. 21:06
Szerintem az is gusztustalan, hogyha egy hetero pár (és ez főleg arra a korosztályra vonatkozik, akiket említettem már) folyamatosan egymás száján lóg és nem tud róla leszakadni. És ez nem csak Budapest legforgalmasabb utcáján, hanem szinte minden középiskola (sőt bizonyos értelembe már általános iskola) környékén és a fiatalok által gyakran látogatott szórakozó- és kulturális helyeken is jellemző. Na nem is beszélve a közlekedési járművekre.
254. 04424e865e (válaszként erre: 253. - CHViki65)
2019. máj. 1. 21:06

Diktafonra vetted a szavait, hogy ilyen jól idéztél tőle? :))


Nagyon nagy baj lenne, ha egy 16 éves gyereket ezek a dolgok foglalkoztatnák és nem az, hogy melyik a legjobb zenekar, illetve ki jobb focista Ronaldo vagy Messi.


De ha mégis ilyen, köszönjétek magatoknak, sikerült egy koravén gyereket nevelnetek. Mert abban a korban, amiben ő van nem ezek a dolgok kellene, hogy foglalkoztassák.

253. CHViki65 (válaszként erre: 249. - Bözsi néni)
2019. máj. 1. 21:02

"Ne is haragudj, de bizony kötve hiszem, hogy egy 16 éves srác ezt így fogalmazta volna meg, mondta volna el. Tudom, most majd azzal jössz, mennyire okos meg tanult fiú. Akkor sem egy ilyen fiatal srác szóhasználata, gondolatai."


De igenis az ő szavai ezek. Tudod a mai fiatalok -akiket nem a gazdag szülők pénzelnek-, igenis megpróbálják a legtöbb idejüket nem bandázással, hanem tanulással tölteni. A fiam pl. angolból és minden közismereti tantárgyból valamint tesiből, földrajzból és informatikából kitűnő. Németet önszorgalomból tanul 4 éve (egyébként a tanárja nagyon dícséri). Matek, ének-zene, rajz, fizika és a kémia gyengébben megy neki, abból 3,1 és 4,4 között mozog az átlaga.


"Azt például egyáltalán nem értem, hogy ha azt mondjátok, a homoszexualitás természetes, akkor mire fel a Meleg Büszkeség? Ha elvárják, hogy teljesen elfogadott, mindennapos dolog legyen, akkor minek vonulgatni? Miért legyen arra valaki külön büszke, hogy homoszexuális?"


Hiába természetes, ameddig messze nem 100% az elfogadottsága a dolognak. A Meleg Büszkeség Napjának alapüzenete erről szól.


"Vagy legyen Hetero Büszkeség is, és mi is vonulgassunk?"


Erre lényegében már válaszoltam korábban. Mi az év 365 napján több olyan dolgot is megtehetünk az utcákon atrocitás nélkül, amit a melegek nem. Ezért tökéletesen felesleges ez a kérdésed. De, szerintem ezzel te is mélységesen tisztában vagy, csak eljátszod azt, hogy nem érted a dolog lényegét.


"Tobbra is fenntartom, hogy magánügy, ki kivel szexel."


Ebben igazad van! De ez nem kizárólag a szexről szól, hanem úgy általánosságban mindenről, ami a szexuális irányultságot érinti.

252. 04424e865e (válaszként erre: 251. - CHViki65)
2019. máj. 1. 20:56
Mikor vonultak fel Budapest legforgalmasabb utcáján, gusztustalan mozdulatok társaságában és hiányos ruházatban?
251. CHViki65 (válaszként erre: 250. - Bözsi néni)
2019. máj. 1. 20:51
Menyj végig a tinézserek, a főiskolások/egyetemisták által bejárt útvonalakon. Én nap mint nap látom, hogy a 14-25 éves koroszály miként jelzi intimitását a nyílt utcán. Az mi, ha nem melldöngetése annak, hogy ő bizony heteroszexuális? És vajon hány embert hallottál rájuk szólni azzal kapcsolatban, hogy ezt csiálják otthon?
250. Bözsi néni (válaszként erre: 248. - CHViki65)
2019. máj. 1. 20:16
Én még egy heterót sem láttam, hallottam melldöngetni, hogy ő heteroo. Mert az természetes.
249. Bözsi néni (válaszként erre: 248. - CHViki65)
2019. máj. 1. 20:14

Ne is haragudj, de bizony kötve hiszem, hogy egy 16 éves srác ezt így fogalmazta volna meg, mondta volna el. Tudom, most majd azzal jössz, mennyire okos meg tanult fiú. Akkor sem egy ilyen fiatal srác szóhasználata, gondolatai.


Na, mindegy.


Azt például egyáltalán nem értem, hogy ha azt mondjátok, a homoszexualitás természetes, akkor mire fel a Meleg Büszkeség? Ha elvárják, hogy teljesen elfogadott, mindennapos dolog legyen, akkor minek vonulgatni? Miért legyen arra valaki külön büszke, hogy homoszexuális?


Vagy legyen Hetero Büszkeség is, és mi is vonulgassunk?


Tobbra is fenntartom, hogy magánügy, ki kivel szexel.

248. CHViki65 (válaszként erre: 240. - Bözsi néni)
2019. máj. 1. 19:37

A fiammal beszélgettem a Pride-ról. Nagyon lesúlytó véleménnyel van az ilyen rendezvényekről. (Legalábbis hazánkat figyelembe véve).


Hagyj idézzem őt:

"Anyu! Én utána olvastam, hogy a Pride, mi az alapkövetelés. Utána néztem annak, hogy ezzel kapcsolatban hazánkba mi a helyzet. Itt nem csak a jogok, kötelezettségek, hanem az előítéletek is fontosak lennének. A Pride azzal elvesztette valós hitelét, hogy rátelepedtek az LMBT társadalom szavazataira pályázó un. baloldali pártok, ám ők sem tesznek semmit a melegek, biszexuálisok, leszbikusok, transzneműek nagyobb emberszámba vételükért, mint az un. jobboldali pártok, mint ahova a jelenlegi kormányoldal sorolja magát. Ám, hogyha megnézzük az 1949. évi XX. törvény utolsó hatályos szövegét, majd mellé tesszük a jelenleg hatályos Magyarország Alaptörvényét, aztán megnézzük a korábbi és a jelenlegi Polgári Törvénykönyvet, akkor éppen a mostani kormány emelte be a PTK-ba szinte a házassággal egyenlő szintre a bejegyzett élettársi kapcsolatot, amit hetero párok nem létesíthetnek. a 'bejegyzett élettársak' jogai a névhasználatot és az örökbefogadást kivéve ugyanazok, mint a házastársaknál. Ennek ellenére több kormánypárti politikus és közéleti ember tesz meleg-ellenes kijelentéseket, még úgy is, hogy a saját soraikból sem mindenki ért velük egyet. Legutóbb tavaly ősszel Bencsik Gábor volt az, aki pl. a gender-elmélettel kapcsolatban rátapintott először arra a részre, hogy ez nem kizárólag a különböző nemi identitásokat tanítaná, hanem bizony ennél szélesebb a struktúrája, de mivel általában mint az un. baloldai, mint az un. jobboldali sajtó azt az abszurd dolgot említi csak ezzel az elmélettel kapcsolatban, hogy e szerint több tucat nemi és szexuális identitás van -amivel megjegyeztem, hogy magam sem értek egyet-, így ezt hallja ki belőle a többség. A Pridera visszatérve. Az a helyzet, hogy sajnos az ott megjelenő szélsőségek miatt általánosítanak. Ez nyugaton már kicsit másabb. Tudod anyu! Amikor a Meleg Büszkeség Napján, vagyis a Budapest Pride-n a felvonulók többségét az egyébként a mai un. baloldali pártokban helyi és országos szinten politizáló egyébként heteroszexuális politikiusok adják, míg egy másik viszonylag kisebb réteget az LMBT-s szélsőség, akik tényleg csak önreklámozás miatt mennek ki és nem a valós cél elősegítése érdekében, amiért ez nagyjából 40 éve először meg lett rendezve Amerikában, és ami nagyon sok országban (vagyis inkább fogalmazzunk úgy, hogy szinte sehol) nem teljesült-teljesülhetett 100%-ba, amiért ugyanúgy felelős a ma jobboldalnak és baloldalnak nevezett politikai oldal. Addig én még hogyha milliókat ajánlnának fel nekem, sem mennék ki erre a rendezvényre." - ezt egy 16 éves homoszexuális fiú mondta, ill. írta le


Annyit fűznék még a fiam szavaihoz hozzá, hogy, ameddig Magyarországon főleg a fiatal (elsősorban 14-21 éves) heteroszexuális párok nyíltan járhatnak az utcán kézen fogva, megcsókolhatják egymást nyílt utcán, sőt tovább megyek mindez utóbbit csinálhatják óráig mindanélkül az utcán, hogy bárki szóvátenné nekik, míg a melegek esetében még akkor is érheti őket lelki (sőt testi) atrocitás is, hogyha kézen fogva mennek a párjukkal.


A melldögetést sokkal jobban mi heteroszexuálisok csináljuk, és nem évi 30 napig, hanem évi 365 napon át. Ez alapján főleg nem kellene kettős mércét alkalmazni.

247. Guruljka (válaszként erre: 246. - Michelle.r)
2019. máj. 1. 19:34
Of course, épp azért írtam. (Ezt azért nem véletlenül nem írtam fonetikusan.)
246. michelle.r (válaszként erre: 245. - Guruljka)
2019. máj. 1. 19:32
A reklám sem magyar szó bájdövéj 😜
245. Guruljka (válaszként erre: 244. - Bözsi néni)
2019. máj. 1. 18:55
A reklámozni helyett is lehetne valami igét találni a hírverésre. De egyébként I unterstand, ezért nem írunk lehetőleg auf deutsch sem.
244. Bözsi néni (válaszként erre: 243. - Guruljka)
2019. máj. 1. 18:06

Persze, sok szó beépül, beépült, de azért mégis van, ami túlzás. Szerintem.


Az álhír helyett mennyivel jobb a fake news például? Vagy a reklámozni helyett a promótálni?


Akkor már legyen a beszélgetés helyett talking, az meg)értés helyett understanding, stb, stb. Aztán a végén kiderül, hogy sngolul beszélünk. Jó, legyen, de akkor ne keverjük.


Do you agree?

243. Guruljka (válaszként erre: 237. - Bözsi néni)
2019. máj. 1. 17:47

Gárdonyi a maga idejében igencsak kikelt a németes szóhasználat elterjedése ellen.

Olyan szavakat kritizált nagyrészt, amelyek mára nagyon is beépültek a nyelvbe.


"Napjaink magyartalansága: a borbély már vágja a hajat, a boltokon vasárnaponkint csupa zárva-ajtó." - írja például. Mi már azt sem értjük, mi ebben a magyartalan.

242. trapiti (válaszként erre: 240. - Bözsi néni)
2019. máj. 1. 17:40
Pride nagyon sok helyen van, itt is ahol mi élünk. Itt egészen más mint Bp-en, sokkal inkább egy felszabadult közös ünnepe annak hogy itt bátran vállalhatja magát mindenki, nem kell bújkálnia, vagy titkolóznia. Itt nagyon sokan kint vannak az utcán, nemcsak melegek, hanem mindenki aki örül annak hogy olyan társadalomban élhet ahol ez nem szégyelnivaló, és nem jelent hátrányt. Mindenki akinek a barátai, szomszédai, ismerősei, családtagjai érintettek és azok is akik fontosnak tarják hogy erről lehessen beszélni. Itt nem vonul ki a rendőrség, nincsenek kordonok, és semmiben nem más ez a nap mint amikor más csoportok mutatják meg magukat. Mo-on az a probléma hogy minél inkább akarják tiltani, elnyomni, elhallgattatni, annál szélsőségesebb reakciókat váltanak ki vele. Az emberek hozzáállása viszont elkeserítő, van olyan meleg barátunk aki Mo-on él, éppen mostanában váltak áldozataivá egy hatalmas támadássorozatnak a fb-on, ahol átlagemberek jutttak el olyan kommentekig amiben akár az élethez való jogukat is megkérdőjelezik, persze ezt ennél "cizelláltabban" kifejtve a mondandójukat. Amíg ez megtörténhet, addig nem lehet nyugodt életről beszélni. Ők nem a Pride-on voltak, hanem egyszerűen megosztották a fb-on a közös életüket ahogyan más is. Nem csináltak semmi mást mint te vagy én, de ezt Mo-on nem tehetik mg nyugodtan, és ez bizony nem az ő hibájuk.
241. semleges (válaszként erre: 240. - Bözsi néni)
2019. máj. 1. 17:29
Szerintem is. Maradjanak nyugiba és a fene nem foglalkozna velük. Felhívják magukra a figyelmet.
240. Bözsi néni (válaszként erre: 238. - Trapiti)
2019. máj. 1. 15:22

Sokszor azért van belőle hajcihő, mert éppen az érintettek csinálják. Ország-világ előtt dögetik a mellüket, hogy "homók vagyunk."

Holott ez abszolút magánügy szerintem és élhetnének nyugodtan, ha pl. nem csinálnák a cirkuszt a Pride-dal.

239. 9cef199979 (válaszként erre: 238. - Trapiti)
2019. máj. 1. 15:06
Vagy... ha mégis foglalkoznak a homoszexuálisokkal és más kevésbé elfogadott szexuális orientációkkal, akkor is, inkább megérteni, körbejárni próbálják a témát, mintsem lekezelni, megvetni és elutasítani. Csak mert valahova tényleg ők is tenni akarják ezt fejben. Sokan tényleg nem értik ezt és amúgy nem is ezzel van a gond, hanem azzal, ha egyáltalán nem kívánkoznak arra, hogy megértsék ezt, tapintatosan kezeljék a témát és ne adj Isten, még azonosulni is tudjanak azzal, akinél ez felmerül.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook