Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kényes kérdés! Coming out: Ti hogyan reagálnátok? fórum

Kényes kérdés! Coming out: Ti hogyan reagálnátok? (beszélgetős fórum)


178. 04424e865e (válaszként erre: 177. - Solar-Tochter)
2019. ápr. 30. 18:01
Meglátásom szerint semmi értelme ennek a statisztikának, mert mint korábban írtam egy tanár sem az anya, sem az apa szerepét nem pótolja. Ha a nyerek otthon nem kapja meg az alapokat egy tanár sem tud vele sok mindent kezdeni.
177. Solar-Tochter (válaszként erre: 173. - 04424e865e)
2019. ápr. 30. 17:58
Én meg Műszaki szakközép iskolába jártam, egy kivételével férfi mérnök tanárok tanítottak.
176. michelle.r (válaszként erre: 160. - Bözsi néni)
2019. ápr. 30. 16:17

Miután fogalmad ainxa, hogy ki rejtőzhet a nick mögött, nem teregette ki a magánéletét, mert ismeretlenül ez csak egy sztori.


Addig örülj, amíg nem kell azon gondolkodnod, hogy kezeld, miben tudsz segíteni a gyerekednek.


Engem a barátnőm pénteken hívott fel zokogva, hogy a 17 éves lánya meleg. Talált a szobájában eldugva egy vázában egy vörös rózsát, szívecskékkel tele tüzdelve. És amikor rákérkezett, a lánya azt mondta, foglalma sincs, mi van, de életében nem érzett még így egyetlen fiú iránt sem.

És a barátnőm nem érti, hogy történhet ez vele. VELE, érted, nem a gyerekével, hanem vele. És amikor elmondtam neki, hogy oké, reménykedjen abban, hogy azért történt, mert a fiúk töketlenek, és tőlük nem kap figyelmet, de kezdjen barátkozni a gondolattal, hogy talán mégsem. És ha jót akar a gyerekének őt nem győzködi erről, hanem körbe veszi a legnagyobb szeretettel, és hagyja, hogy ő maga jöjjön rá, hogy valójában hova tartozik. Azóta nem beszél velem. Nem azért, mert megharagudott, hanem mert nyilván nem akarja hallani, amit mondok.

175. 04424e865e (válaszként erre: 174. - Michelle.r)
2019. ápr. 30. 16:10
Csak egy kérdés. A te gyerekeidnek milyen nemű az apjuk?
174. michelle.r (válaszként erre: 118. - APDoni)
2019. ápr. 30. 16:04
Lóval sakkozol ;)
173. 04424e865e (válaszként erre: 172. - APDoni)
2019. ápr. 30. 16:01

Most, hogy írod igazad van tévedésben vagyok lassan 30 éve, nem tudom a gimnáziumot megkülönböztetni a szakmunkás képzőtől.


Semmi köze ennek a témának ahhoz, hogy a köznevelésben milyen nemű emberek foglalkoznak a gyerekkel. Egy tanár, vagy óvónő nem fog helyettesíteni egy apát vagy anyát, ő csak tanítja, terelgeti a gyereket, de a nevelést a szülőknek kell megoldani. Ami úgy lenne ideális, hogy egy nő és egy férfi nevelj.

172. APDoni (válaszként erre: 170. - 04424e865e)
2019. ápr. 30. 15:53

Te tényleg ennyire sötét vagy? Vagy csak hülyének akarod beállítani magad?


Arra szerettem volna utalni már többszörösen is, hogy még mindenki ódzkodik attól, hogy azonos nemű párok legalább hivatalosan párként fogadhassanak örökbe gyereket, addig az ellen a helyzet ellen senki nem emeli fel a szavát, hogy a köznevelésben túlnyomórészt nők vannak jelen a gyermekek életében, ahogy a gyerekvédelemben is.


"Azzal mit kezdesz, hogy nekem a gimnáziumban legalább annyi férfi tanárom volt, mint nő?"


Ritka nagy szerencséd van, amennyiben nem szakmunkás-képzőről beszélsz és azt kevered a gimnáziummal. De nem akarok ebbe az 'aprócska' részletbe belekötni. De nekem mint a saját tanáraimmal, mint a gyermekeimet okító tanárokkal kapcsolatban (még gimnáziumban is) nagyon ellentétes a tapasztalatom.


A másik kérdésedre reagálva:

Ne keverd a szezont a fazonnal.

171. APDoni (válaszként erre: 164. - APDoni)
2019. ápr. 30. 15:46
Nem zárom ki, hogy a gyerek egyébként tud róla, ahogy azt sem, hogyha mégsem, akkor viszont esetleg a neveket megváltoztathatta, hogy a környezet ne nagyon jöhessen rá, hogy kiről szólna a topik, hogyha esetleg látják is a találják ezt.
170. 04424e865e (válaszként erre: 163. - APDoni)
2019. ápr. 30. 15:46

Úgy látom leragadtál azoknál az intézményeknél, ahol gyerekeket nevelnek.


De én nem ezekről beszélek. Hanem arról, hogy egy felettünk álló nagyobb erő, úgy akarta, hogy egy férfinak és nőnek legyen gyermeke. Valószínű nem véletlen.


Azzal mit kezdesz, hogy nekem a gimnáziumban legalább annyi férfi tanárom volt, mint nő?


Ha a statisztikák leírják, hogy az emberek általában fekvő helyzetben halnak meg, akkor te emiatt éjszaka ülve alszol?


:))

169. APDoni (válaszként erre: 167. - Bözsi néni)
2019. ápr. 30. 15:43
Ha olvastad a közel másfél száz választ, ami a te első hozzászólásod előtt érkezett erre a kérdésre, akkor talán értenéd, hogy miért gondoltam, hogy reagálok rá. De bocsika, hogy megmertem ezt engedni magamnak.
168. APDoni (válaszként erre: 166. - Bözsi néni)
2019. ápr. 30. 15:41

"Érdekes, hogy mennyi friss regisztrációs hozzászóló van, és mind érintett a témában..."


A mondat vége a lényeg, ("és mind érintett a témában") ami itt érdekes. Én erre a részre szerettem volna reagálni a kommentemmel.

167. Bözsi néni (válaszként erre: 165. - APDoni)
2019. ápr. 30. 15:39
Tekintve, hogy neki írtam a hozzászólást, nem értem, hogy most te miért is háborogsz???
166. Bözsi néni (válaszként erre: 164. - APDoni)
2019. ápr. 30. 15:38

Na, akkor hol írtam, hogy biztos csak hazudtok? Idéznéd???


Elismered, hogy a reg.időzítése furcsa lehet. Tehát egyetértesz azzal, amit írtam.


Akkor mi a bajod? Hogy belegondolsz dolgokat egy olyan megállapításba, amivel egyébként egyetértesz??


Hát, bocsesz, de ez a te bajod, hogy miket képzelsz, magaddal hadakozzál, ne velem!

165. APDoni (válaszként erre: 161. - Bözsi néni)
2019. ápr. 30. 15:36
Még mindig nem vagyok CHViki65! Én anno a gyakorikerdesek.hu és a forum.index.hu fórumoldalakon is láttam olyan kérdést, amelyet szülő írt ki, hogy tanácsot kérjen miként kezelje a hasonló kérdéseket. Ha tud róla a srác, akkor jó, ha nem, akkor pedig legyen ez CHViki baja, hogy miként mérlegel.
164. APDoni (válaszként erre: 160. - Bözsi néni)
2019. ápr. 30. 15:31

Ha nem is szó szerint támadtál be pl. engem, aki később regisztráltam és bizony kényes dolgokat osztottam meg a családdal kapcsolatban, mégis a szavak mögé nézve vádaskodtál, hogy mi csak biztos hazudunk.


És vajon honnan tudod, hogy mióta olvassuk esetleg a fórumokat? Nem vagy mindenki mellett ott, amikor gépezik. Én is több fórumot olvastam, mielőtt idejöttem. És végül jelenleg a legfrissebb kérdés volt az, ami megszólított.


Azt elhiszem, hogy a regisztráció időzítése talán furcsa lehet.


Én nem CHViki65 vagyok, így az ő nevében nem tudok írni, de a sajátomban igen!

163. APDoni (válaszként erre: 158. - 04424e865e)
2019. ápr. 30. 15:26

"Mit kellene cáfolnom? A természet megcáfolta már azelőtt, hogy te mindenféle statisztikát kezdtél volna el nézegetni."


Ja! Mert a természet szabályozza, hogy ki megy gyermekvédelmi területre dolgozni? A természet szabályozza azt is, hogy ki megy óvodapedagógusnak? Azt is biztos a természet szabályozza, hogy ki megy általános és/vagy középiskolai iskolai tanárnak?


24.hu/tudomany/2011/10/06/az-allatvilag-legnagyobb-melegei/


Ezt véletlenül nem a te általad oly aranyosan felemlegetett természet hozta elő?


"Valószínű nem véletlenül alkotta egy magasabb rend úgy, hogy nőnemű és hímnemű egyednek legyen gyereke, ne pedig csak nőknek vagy csak férfiaknak."


Azt, hogy mit miben alkotott a természet ennek itt a következő példája:


real.mtak.hu/19825/1/A%20homoszexualit%C3%A1s_genetik%C3%A1ja.pdf


"Persze biztos a te statisztikád sokkal okosabb annál, amit a természet megalkotott."


Fáradj be egy köznevelési intézménybe:

- Kezdj egy bölcsődével

- Folytasd az utadat egy ÓVODA meglátogatásával

- Aztán ne feledkezz ez az általános iskoláról sem

- Végül zárd a sort a gimnáziumba/szakgimnáziumba

Ha végeztél ott, akkor cáfold meg az általam leírtakat azzal kapcsolatban, hogy a statisztika, amit közöltem az nem igaz.

Érdekes mód mégsem siránkozik senki, hogy ezekben az intézményekben, majdhogynem kizárólag csak női példákat látnak a gyerekek maguk előtt.


És ez nem csak az elmúlt 10-15 évben van így, hanem már az én gyermekkoromra is jellemző volt.


Én még a '60-as és '70-es években jártam általánosba, majd gimnáziumba is. Nagyjából 30-35 tanár tanított, közölük mindössze 1 volt férfi. Az is a testnevelés tanárom volt és mindössze 2 évig (gimi 3-4. / ma 11-12.) tanított.


A gyermekeimnek pl. egyetlen férfi tanárjuk sem volt. Az unokáim jobb helyzetben vannak.

162. 04424e865e (válaszként erre: 161. - Bözsi néni)
2019. ápr. 30. 15:24
Én is éppen erről beszélgettem egy kedves ismerőssel, hogy furcsa számomra, hogy ebben a témában ilyen részletességgel kitárgyalja a családtagok reakcióját. Ami elvileg csak rájuk tartozna.
161. Bözsi néni (válaszként erre: 149. - CHViki65)
2019. ápr. 30. 15:13

A fiad szexualitása meg pláne nem olyan dolog, amit az egész világ előtt, teljesen nyilvánosan kellene vadidegenekkel kitárgyalni.


Ez nekem abszolút ízléstelen. Számomra elképzelhetetlen, hogy ilyen helyen tárgyaljam ki a gyermekem magánéletét, szexuális életét.


Kíváncsi vagyok, a fiad tud-e róla, hogy itt tárgyalod ki.


"Azért kíváncsi leszek, hogy MannJunge.ff64 által írt #143-as reakcióra és az én kérdésemre vajon fogsz-e válaszolni!

"

Mivel dolgozom, nem érek rá folyton itt olvasni meg reagálni, most éppen volt pár percem. Ennyi.

160. Bözsi néni (válaszként erre: 149. - CHViki65)
2019. ápr. 30. 15:08

Senkit sem támadtam be, ha szerinted igen, idézd már a szavaimat légy szíves!


Inkább te támadsz, vajon miért?


Egyébként igen, baromi furcsa, hogy éppen csak hogy regisztráltál, máris egy ilyen témával indítasz és a semmiből azonnal itt terem mindjárt két másik új regisztráció is, akik szintén kiteregetik a legbensőbb magánéletüket egy olyan, abszolút nyilvános weboldalon, hótt vadidegeneknek, ahol még sohasem jártak.


Furcsa egybeesésnek tűnik számomra. Ennyi.


A másik, hogy én sohasem teregetném ki a magánügyemet az egész világnak. Azért magánügy. És a szexualitásod az.

159. Solar-Tochter (válaszként erre: 158. - 04424e865e)
2019. ápr. 30. 14:37
Csak nehogy kötelező legyen. (mondta Hofi Géza).
158. 04424e865e (válaszként erre: 133. - APDoni)
2019. ápr. 30. 14:13

Mit kellene cáfolnom? A természet megcáfolta már azelőtt, hogy te mindenféle statisztikát kezdtél volna el nézegetni.


Valószínű nem véletlenül alkotta egy magasabb rend úgy, hogy nőnemű és hímnemű egyednek legyen gyereke, ne pedig csak nőknek vagy csak férfiaknak.


Persze biztos a te statisztikád sokkal okosabb annál, amit a természet megalkotott. :))

157. ab61752c45 (válaszként erre: 152. - CHViki65)
2019. ápr. 30. 13:36
elhiszem.lehet,hogy én sem tudnám megemészteni.az anyám unokatestvéréről rebesgették,az apja temetésén a barátjával volt.nagyon finom kaját csináltak,mindketten szakácsok voltak.ilyenkor mondja az ember,hogy milyen kár,magas,csinos fiú volt,a lányok bomlottak utána,de ha neki ez kellett.szóval nem tudom,az anyja minden gondolatát leste,az apját gyűlölte,gondolom volt rá oka.szegény azóta meghalt ,pár évvel volt fiatalabb nálam.
156. MannJunge.ff64 (válaszként erre: 152. - CHViki65)
2019. ápr. 30. 13:28
Remélem, hogy mindennel kapcsolatban minden rendben lesz! Sok sikert nektek!
155. Mezei Virág (válaszként erre: 152. - CHViki65)
2019. ápr. 30. 13:12
Nnnna, akkor sok szerencsét mindenkinek!🍀🍀🍀
154. ab3619a9cd (válaszként erre: 152. - CHViki65)
2019. ápr. 30. 13:10
Nyugalom, minden rendben lesz!
153. Mezei Virág (válaszként erre: 109. - Solar-Tochter)
2019. ápr. 30. 13:08

Mielőtt ennyi marhaságot leírsz, legalább utánanézhetnél, tájékozódhatnál legalább...


Akkor is ilyen sokszínű a világ, ha te nem tudsz róla! ;)

2019. ápr. 30. 13:07

Nálunk is zajlik az élet. Nem sokára kész az ebéd és kaja után a férjem és a fiam leülnek beszélgetni a kialakult helyzetről.


Kicsit ideges vagyok és -bár a férjemnél érzem az elfogadás szelét-, de nem tudom, hogy vajon eljutnak-e odáig, hogy a fiam bevallja neki, hogy majdnem 1 éve barátja van és a barátját jól ismeri, ahogy annak apját és anyját is. Nem tudom, hogyha eljutnak idáig, akkor vajon erre mit reagál majd a férjem, hisz neki már az is kisebbfajta sokk volt, hogy a fia homoszexuális.

151. CHViki65 (válaszként erre: 142. - Ab61752c45)
2019. ápr. 30. 13:03

".... mindenkinek ugyanolyan joga van.ha neki az jó,ezen úgy sem tud a sok hülye neveléssel,gyógyszerrel változtatni."


A mondat elejét direkt hagytam le az idézetből. A második részével viszont teljesen egyetértek.


"amióta világ a világ,mindig volt ilyen."


Ezzel is egyetértek!

150. CHViki65 (válaszként erre: 148. - Ab61752c45)
2019. ápr. 30. 13:00
Ezt a választ már, mintha valaki korábban írta volna itt. De szörnyű, hogy ilyen megtörénhet.
149. CHViki65 (válaszként erre: 141. - Bözsi néni)
2019. ápr. 30. 12:59

Nagyon köszönöm az érdekfeszítően érdekes hozzászólásodat. Ja bocs! Még sem! Miért kell betámadni azokat, akik megírják közvetett vagy közvetlen tapasztalataikat?


Azért kíváncsi leszek, hogy MannJunge.ff64 által írt #143-as reakcióra és az én kérdésemre vajon fogsz-e válaszolni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook