Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kényes kérdés! Coming out: Ti hogyan reagálnátok? fórum

Kényes kérdés! Coming out: Ti hogyan reagálnátok? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
298. CHViki65 (válaszként erre: 296. - Bözsi néni)
2019. máj. 1. 22:50
Köszönöm, hogy figyelmeztettél. A "nem" szót kihagytam. Ez már kicsit azért fáradt vagyok így estére.
297. CHViki65 (válaszként erre: 292. - 04424e865e)
2019. máj. 1. 22:48
Az igen furcsa rokonság, hisz még rokonságnak még talán nem mondhatnám. Legalábbis nem az én közvetlen rokonságomnak, hanem öcsémnek a tágan vett rokonsága, hisz még az ő feleségének is csak oldalági rokona az asszony és az ő apja.
296. Bözsi néni (válaszként erre: 294. - CHViki65)
2019. máj. 1. 22:47

Hogy? Nem betegség, de genetikusan kezelhető??


Hát, ez így tök értelmetlen😃😃

295. CHViki65 (válaszként erre: 293. - Megi04)
2019. máj. 1. 22:46

Vagy éppen a te neked ezt állító szexuálpszichológus vette a feketepiacon a diplomáját.


Nem véletlen említettem, hogy az apjával is beszéltem, aki ugyanazon a szakterületen praktizált és vonult nyugdíjba, és ő is ezt erősítette meg.

294. CHViki65 (válaszként erre: 288. - Bözsi néni)
2019. máj. 1. 22:44

Érdekes, hogy mint a #289-es válaszomban írtam, hogy szexuálpszichológusoknak is azt tanítják, hogy a homoszexualitás nem betegség és genetikusan kezelhető. Ezt erősítte meg az apja is, aki szintén ezen a szakterületen praktizált 45 évet (nagyjából 10 éve hagyott fel a praktizálással úgyhogy 5 évvel túlteljesítte a nyugdíjkorhatárt).


A nem véletleg írtam úgyhogy 'kezelhető, de nem gyógyítható', hisz maga a Dawn-korra ténylegesen talán egyáltalán nem, de a rákapcsolódó betegségek viszont részben gyógyítható (vagyis kezelhető), vagy teljesen gyógyítható.

293. megi04 (válaszként erre: 289. - CHViki65)
2019. máj. 1. 22:43
Tuti,hogy libáé' vette a diplomáját!@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ a melegség soha nem volt természetes.De ez kit érdekel? Mindenki azzal szexel,akivel akar,magánügye! De természetesnek nem természetes,az biztos. :D Ezt én is egy szexuálpszichológustól hallottam.De lehet,hogy nem ugyan arra az egyetemre jártak...@@@@
292. 04424e865e (válaszként erre: 289. - CHViki65)
2019. máj. 1. 22:40
A te családodban éppen kéznél van mindenféle szakember. Milyen szerencsés ember vagy. :))
291. Bözsi néni (válaszként erre: 289. - CHViki65)
2019. máj. 1. 22:37
Nem gyógyítható, az tény. Attól még nem természetes, ahogy pl. egy gyógyíthatatlan betegség sem az.
290. CHViki65 (válaszként erre: 287. - 04424e865e)
2019. máj. 1. 22:36
Nálunk mint kiderült a fiam 16 éve ezzel él együtt. Nálatok akkor ki és hogyan él ebbe, mert megint ezt sugallja a reakciód!
289. CHViki65 (válaszként erre: 286. - 04424e865e)
2019. máj. 1. 22:33

Valamit tisztázzunk végre!


Nem akartam őt is idecitálni, de kihozzátok belőlem.


Ma beszéltem személyes a sógornőm (öcsém felesége) unokatestvérével, aki egyben jó barátnőm (és nem mellesleg általános iskolában osztálytársam volt), aki szexuálpszichológus.


Ő világossá tette, hogy a homoszexualitás ugyan olyan természetes dolog, mint a heteroszexualitás. Azt is hozzátette, hogy általában azért nem szeretik ezt elfogadni jópáran mert a meleg kapcsolatokból nem lehet utódra számítani és ezért nagyon sok előbújó fiatalt visznek el hozzá azzal az egyoldalú kéréssel, hogy "gyógyítsák ki" a gyereket ebből a beteg dologból. Aztán kapnak az élettől egy újabb pofont, amikor kiderül, hogy ez nem gyógyítható, mert nem betegség és természetes dolog.


Még egyszer mondom: Őt nem akartam idecitálni, ezért nem is idéztem őt szó szerint, hanem csak a lényeget foglaltam össze tömören.

288. Bözsi néni (válaszként erre: 283. - CHViki65)
2019. máj. 1. 22:32

A Down kór nem kezelhető, egy kromoszóma hiba okozza. A Down kórral együtt megjelenő egyéb betegségek kezelhetők.


A homoszekszualitás nem örökölt dolog, még az sem bizonxított, hogy genetikus-e egyáltalán. Többféle elmélet van, az X -kromoszóma hibájától kezdve a neuro-pszichologiai elméletig, de egyik sem bizonyított, csak feltevések.


Az emberiség viszonylag kis százaléka érintett. Szóval nem természetes, de van.

287. 04424e865e (válaszként erre: 285. - CHViki65)
2019. máj. 1. 22:27

Elmagyarázom, mert látom magadtól nem jössz rá.

Próbáltam egy viszonylag nagy számot írni, találomra a 40-est gépeltem be. De írhattam volna akár 63 is. Lényegtelen. Ezzel csak azt próbáltam érzékeltetni, hogy pár nap alatt többet tudtál meg erről a témáról, mint aki hosszú ideje ezzel él.

Ez nekem továbbra is felettébb furcsa.

286. 04424e865e (válaszként erre: 283. - CHViki65)
2019. máj. 1. 22:24
Ha már azonos nemű iránt érez valaki vonzalmat az nem természetes. Ez egy deviáns dolog. Látom rossz könyveket olvastál, vagy a részletekre nem figyeltél teljesen.
285. CHViki65 (válaszként erre: 284. - 04424e865e)
2019. máj. 1. 22:24
Na jó! Akkor vajon miért akarsz egy ilyen komoly kérdésben valakit félrevezetni azzal, hogy 40 éve élsz benne. Vagy esetleg valamely ismerősödre utaltál, ami viszont félreértésre adhatott okot, ahogy meg is történt.
284. 04424e865e (válaszként erre: 282. - CHViki65)
2019. máj. 1. 22:19
Most hogy lebuktattál kénytelen vagyok bevallani neked, hogy érintettek vagyunk. A feleségem és én is homoszexuálisok vagyunk. Sőt anyukám és apukám is az, de lehet a nagyszüleim is azok voltak. Ráadásul tegnap a kandúr macskám is egy másik kandúrnak nyalta a tökeit. Mi egy ilyen család vagyunk. :)))
283. CHViki65 (válaszként erre: 279. - Bözsi néni)
2019. máj. 1. 22:18

Na azaz abszurd, amikor egy tényleg súlyos betegséget kevernek össze a homoszexualitással.


A Dawn-kór kezelhető, de még sem gyógyítható betegség.


A homoszexualitás viszont egy természetes vonzalmi helyzet, amit egy férfi vagy egy nő érezhet egy vele azonos nemű iránt. Erre gyógyszer nincs. Még pedig azért nincs, mert, ami genetikusan örökölt dolog, arra nincs pirula.

282. CHViki65 (válaszként erre: 280. - 04424e865e)
2019. máj. 1. 22:16

Az, hogy 9 napja jelentette be, attól még mint édesanyja én már bizonyos értelemben sejtettem, hogy ő esetleg az lehet, így elkezdtem utána olvasni. Egyébként pedig a bejelentésétől, vagyis április 20-tól már 11 nap telt el.


Alszom én eleget. Azért ne aggódj!


Na most bújt ki a szög a zsákból! Még pedig ezzel a mondatrészlettel: "és azóta többet tudsz erről a témáról, mint az aki 40 éve ezzel él együtt"


Ez azt sugallja, hogy esetleg érintettje lehetsz a dolognak vagy közvetlen vagy közvetett módon, ami azért gyanussá tesz néhány támadónak értékelhető kommentedet, amit ide írtál.

281. CHViki65 (válaszként erre: 277. - 04424e865e)
2019. máj. 1. 22:10

Ha Dohában lenne olajkutad, akkor nem Magyarországon nyitott fórumokat olvasgatnál és szólnál bármit hozzá. Ha annyi autód lenne, amennyit írsz, annak csak örülhetnél.


Amilyen szinten írsz a melegekről elég elképzelhetetlennek tartom, hogy hagynád, hogy bármilyen férfi legyezgessen. A lenge öltözetű lányoknak szintén csak örülnél.


A szavaidat ellenőrizni nem tudom persze. De némileg hitetlenkedve cáfolni igen.


A családi hátteret egyébként már a legelején is leírtam: "A legkisebb fiam 16 éves (a négy idősebb már jócskán elmúltak 20 évesek)" A kérdés érintettje a legkisebb és közvetve a család.

280. 04424e865e (válaszként erre: 278. - CHViki65)
2019. máj. 1. 22:09

Felettébb érdekes. A fiad 9 napja jelentette be számotokra, hogy homoszexuális, és azóta többet tudsz erről a témáról, mint az aki 40 éve ezzel él együtt.

Két napja erről beszélsz szinte egyfolytában. Gondolom az előtte való 7 nap pedig azzal telt, hogy az összes erre vonatkozó szakirodalmat kivetted valamelyik könyvtárból és éjt nappallá téve rongyosra olvastad azokat.


De vigyázz, néha aludni is kell, mert az álmatlanság előbb-utóbb kötekedővé tesz. :))

279. Bözsi néni (válaszként erre: 278. - CHViki65)
2019. máj. 1. 22:06
Nem természetes. Down-kór is van, az sem természetes.
278. CHViki65 (válaszként erre: 275. - Bözsi néni)
2019. máj. 1. 22:02

"Nem, az nem természetes, ha két férfi vagy nő szereti egymást."


De igenis természetes! Csak az önző, magának való személyek ezt képtelenek felfogni és elfogadni. Nagyon sok kutatás szól arról, hogy egyébként sokkal több emberben benne vannak ezek a gének, mint ahányban meg is erősödik ez.

277. 04424e865e (válaszként erre: 274. - CHViki65)
2019. máj. 1. 21:58

Nekem pedig olajkutam van Dohában, két Mercedes áll a garázsban, három Lexus pedig a ház előtt.


Miközben írok neked egy szerecsen férfi legyez pálmalevéllel, lenge öltözetű hölgyek pedig táncot lejtenek előttem.


Tudod ellenőrizni a kijelentéseim valódiságát? Ugye nem. Én sem a tiédet, azt írsz amit akarsz.

276. CHViki65 (válaszként erre: 268. - Guruljka)
2019. máj. 1. 21:58
Én az elmúlt 28 napot leszámítva naponta jártam és várhatóan jövőhéttől újra naponta járok be a városba, ugyanis hiába falun élek, de a városba dolgozok. Én rendszeresen busszal járok. Nagy rendszerességgel láttam-látok utcán, buszon csókolózó fiatalokat.
275. Bözsi néni (válaszként erre: 273. - CHViki65)
2019. máj. 1. 21:55

Nem, az nem természetes, ha két férfi vagy nő szereti egymást. Nem tehetnek róla, van ilyen, előfordul, de valami félrement a géneknél.


Természetes az, ha két ellenkező nemű szereti egymást.

274. CHViki65 (válaszként erre: 271. - 04424e865e)
2019. máj. 1. 21:53

Mivel férjem van, és rajta kívül még 4 másik vér szerinti gyermekem, így rólam biztos nem szólhat a dolog. Ráadásul soha nem volt intim kapcsolatom egy nővel sem (ugyanis nő vagyok ugyebár).


Én nem ekézem a heteroszexuálisokat, hanem csak a kettős mércére szeretnék rámutatni, amit te sikeresen félreértesz..

273. CHViki65 (válaszként erre: 264. - 04424e865e)
2019. máj. 1. 21:51

"Megmondom őszintén lehet történt ilyen, de nem foglalkoztam vele."


Akkor korábban miért állítottad, hogy nem találkoztál ilyennel?


"Mint ahogy arról sem tudnék beszámolni neked, hány négylábú kutyát látok egy nap. Mert mindkettő természetes."


A kettőt nem kellene összehasonlítani!


"Mert mindkettő természetes. Az is, hogy szereti egymást egy férfi és egy nő és az is, hogy általában a kutyák négylábúak."


Tudod, hogy az ugyanolyan természetes, hogyha két férfi vagy két nő szereti egymást. De, hogyha csak megcsókolja egymást egy homoszexuális pár, akkor már annak örülhetnek a pár tagjai, hogyha nem verik őket véresre.


"Gondolom te is úgy jöttél létre, hogy két különböző nemű személy szerette egymást és még az a roppant csúnya dolog is megeshetett, hogy édesapád és édesanyád megcsókolta egymást egy parkban a randevú alkalmával."


Na ez egy megitn megszokott félig-meddig provokációs mondat. Egyfelől a fiam is egy szerelmi kapcsolatnak a gyümölcse, ami egy nő (én) és egy férfi (az apja) szerelmi viszonya előzte meg. (Ahogy a másik négy hetero gyermekünk születését is). Teljesen más egy randevú elején és végén ha elcsattan egy csók, ahogy pl. reggel elköszönéskor vagy délután az újbóli találkozásnál elcsattanó csókról van szó, hanem ahogy írtam az egyéb helyzetekről.

272. Bözsi néni (válaszként erre: 269. - CHViki65)
2019. máj. 1. 21:50
Mert ez egy nyilvános fórum, ha akarok hozzászólok:-)
271. 04424e865e (válaszként erre: 267. - CHViki65)
2019. máj. 1. 21:44

Biztos a fiad homoszexuális? Véletlenül ez a történet nem rólad szól?


Mert odáig rendben van, hogy a szülő kiáll a fia mellett, ha bejelenti, hogy homoszexuális. A fia marad akkor is nem zavarhatja el a háztól. Tiszta sor.


De az már nem természetes, hogy ezért elkezded ekézni a heteroszexuális embereket.

270. CHViki65 (válaszként erre: 263. - Bözsi néni)
2019. máj. 1. 21:43
Mondjuk színházba én is talán egy vagy két alkalommal láttam ilyet (mármint a nézőtéren - akkor is azért, mert közvetlen előttem ülők tették), de moziban sokkal többször előfordult már.
269. CHViki65 (válaszként erre: 262. - Bözsi néni)
2019. máj. 1. 21:41

"Csakhogy a szóhasználat, a gondolkodásmód, meg ilyesmi árulkodóan nem egy 16 évesé."


Ezt már tanárai is mondták feleltetés után, hogy nagyon sok korabeli gyerek elbújhat mellette, mint hozzáállásba, mint a szóhasználatba, mint pedig a széles világfelé való nyitásba.


"Mindegy, nem vitatkozom, semmi értelme. Az egészből egy szót sem hiszek, az elejétől kezdve."


Akkor mi a francnak szóltál hozzá, hogyha úgysem hiszel el semmit? Ha nem vagy képes meghallgatni egy érintett szülőt, vagy közvetve egy érintett személyt ebben a témában?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook