Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kényes kérdés! Coming out: Ti hogyan reagálnátok? fórum

Kényes kérdés! Coming out: Ti hogyan reagálnátok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
208. 9cef199979 (válaszként erre: 206. - MannJunge.ff64)
2019. ápr. 30. 19:55

Hát igen!!!


Erről van szó. Ehhez még így magamhoz annyit hozzátennék: megegyezés kérdése ez.


Felnőtt emberek, de már tinédzserek is tudnak arról beszélni, hogy kinek milyen fantáziája van. Aztán eldöntik, hogy akarnak-e partnerek lenni egymással ebben vagy sem. Más kérdés, amikor erre spontán jönnek rá, mert ilyen esetek is vannak szép számmal - megjegyzem, azoknak is meg van a maga varázsa.

207. globus
2019. ápr. 30. 19:53
Nem lennék meglepve, ha fórumindítónk töröltetné magát, mert "elkergették"... az bizonyítaná, hogy kamu volt, vagy ellenkezőjét?
206. MannJunge.ff64 (válaszként erre: 193. - 9cef199979)
2019. ápr. 30. 19:53

Lényegében az egész válaszodat bemásolhatnám. De a lényeggel teszem csak meg:

"Amíg a felek jól érzik magukat, addig mindenkinek a maga dolga ez. Nem kell ezzel annyit foglalkozni. Nézőpont és beállítottság kérdése ez is, meg a szexuális tolerancia is. Egy felnőtt társadalomban ez a Coming out jelenség kérdése nem is lenne olyan nagy dolog, teljesen elfogadott lenne."

205. 9cef199979 (válaszként erre: 204. - 04424e865e)
2019. ápr. 30. 19:49

Itt lenne pedig az ideje már a kinővésnek és egyben a felnővésnek is.:) Lehetne jó és jobb dolgokra is használni az internetet (is).


Miért ne tehetne fel ilyen témát? Ember, ez a téma még hol van olyan témákhoz képest, amit más helyeken tesznek fel? Sehol. Könyörgöm, ennyire lehetnénk érett FELNŐTT emberek, hogy legalább az erotikát és magánéletet tudjuk helyén és jól kezelni.


Te lehet tudod ilyesféle diplomatikussággal kezelni a dolgokat, de van, aki szeretne érdeklődőbb lenni és égetőbb kérdésekre is felhívni a figyelmet. Lehet ennek oka az is, hogy megbízik bennünk annyira, hogy feltegyen egy ilyen jellegű kérdést.


Optimistábban csak!

204. 04424e865e (válaszként erre: 203. - 9cef199979)
2019. ápr. 30. 19:45

Kinőhetett volna de nem nőtt ki, rengeteg példát tudnék erre mondani.


Te mennyire tartod egyébként reálisnak azt a dolgot, hogy valaki idejön teljesen újként és először nem csak figyel, megismerni milyen a társaság, hanem bedob egy ilyen erős témát?


Mert számomra egyáltalán nem életszerű ez a dolog.


Ha ez portál kimondottan a homoszexualitással foglalkozna, az más lenne, mert ott általában ,,sorstársakkal" találkozna a tag, de így hogy az sem tudja mi folyik itt, és rögtön így nyit több, mint érdekes.


Ha én egy új társaságba kerülök egy darabig csak ENSZ megfigyelő vagyok csak utána kezdek nyitni mások felé, de akkor sem ilyen erős témával.

203. 9cef199979 (válaszként erre: 201. - 04424e865e)
2019. ápr. 30. 19:34

Azért aki gondolkodik eleget, az meg tudja ítélni az elhangzottak/leírtak valóság/igazságtartalmát.


Ez meg egy elég gusztustalan vád amúgy, hogy pörgetni akarja valaki a portált. Miért kell ilyen 2000-es évekbeli internetes lejárató módszerekkel rontani valaki hitelét? Ebből már kinőhetett volna az internetet használók egy jókora része.

202. 9cef199979 (válaszként erre: 200. - Mezei Virág)
2019. ápr. 30. 19:27

Azt hittem, kommunikálunk egymással. Szóval nyugodtan ismertethetnéd a véleményed, álláspontod.:)


De hát mindenki önmagában él. A jelenben, a pillanatban, az őt körülvevő világban. Akkor miért nyomnak akkora nagy súlyt azok az események, amik értek minket? Most nem amellett akarok érvelni, hogy a múlt nem számít, de, azért mindig van jelen és van jövő is, arra is kell tudni építeni, ehhez pedig új remények kellenek és hit elsősorban. Remény a jóban és hit a változásban. Tudom-tudom, ez megint olyan hittérítős szövegnek hangzik, de attól még azért igaz. Csak az nem ért egyet ezzel, aki nihilista.

201. 04424e865e (válaszként erre: 199. - CHViki65)
2019. ápr. 30. 19:26

Erre szoktam azt mondani, hogy a papír mindent elbír. Sosem tudjuk leellenőrizni mennyire hiteles az írásod. Azt írsz amit akarsz.


Vannak túlzások az írásomban, de ettől függetlenül tartom a véleményem. Az egész egy kitalált történet, csak a kedélyek borzolása végett.


De azt legalább elérted, hogy pörög a Hoxa.

200. Mezei Virág (válaszként erre: 198. - 9cef199979)
2019. ápr. 30. 19:25

Nem, nem fejtenék ki semmit. Ha itt élsz, látnod kellene...

Már sokat beszélgettünk itt ezekről a dolgokról sok fórumon. Igaz, van, amit töröltek már.

Azért azt leírom, az sem mindegy, ki mit hoz otthonról.

199. CHViki65 (válaszként erre: 191. - 04424e865e)
2019. ápr. 30. 19:22

"Igazán szép befejezése a történetnek, csak kár, hogy ez is kamu."


Mert te aztán belelátsz az életembe vagyis az életünkbe ugye?


"Megint egy friss regisztráció és ismét egy olyan téma, ami vitára ad, adhat okot. Láttam már ilyent nem is egyet ezen a portálon."


Ne vádolj mást hazugsággal, mert visszaüthet rád!


"De a lényeg, hogy minden úgy alakult ahogy a filmekben is lenni szokott. :)) Az apuka, aki a hír hallatán még ráncolta a homlokát, két nap múlva megenyhül és meghívja a fia kicsi barátját egy bridzspartira. Had ismerje már meg a jövendőbelijét."


Na akkor nézzük a kronológiát. A családi ünneplésre a coming outra 2019. április 22-én került sor. Azóta a férjem és a fiam nem is beszéltek egymással. Ez nem két nap, hanem 8. Már itt részint nem stimmel a felvetésed. Másfelől világos volt már -és a férjem is megerősítette-, hogy először az időzítéssel volt baja, de belátta, hogy ennek a bejelentésnek nincs jó pillanat. Az apja (vagyis a fiam nagyapja) csak magának köszönheti, hogy így lett szembesítve az igazsággal, amit valószínűleg soha nem tudott volna meg. A másik dolog. A férjem és én már kiskora óta ismerjük a másik srácot. Sőt jómagam az édesanyját általános iskolás korunk óta ismerem, hisz már ott osztálytársak voltunk.


"Lehet ennek lehet így kellene történnie, de ez nekem mégis olyan mű és hihetetlen."


Igen! Ennek minden esetben így kellene működnie, hisz csak azért megtagadni a saját gyerekedet, mert ő szexuálisan más, mint a többség nagyon abszurd és egyébként önmagát minősíti az ilyen szülő. Nem éppen jó irányba. (Legalábbis szerintem)


"Persze a liberális többség, aki azt vallja éljen a melegség és fogadjuk el a másságot, most boldogan csettint. Sőt elképzelhető, hogy valaki a jó híreket olvasva még pár csepp könnyet is elmorzsol a szeme sarkában, arra gondolván hogy mégiscsak van emberiség a világon."


Az, hogy ki és hogyan értékeli le a jól végződő helyzetet, az a saját dolga.


"Ezeknek a személyeknek én csak annyit üzennék megint át vagytok vágva."


Az a helyzet, hogy mindenki azt gondol, amit akar. Elfogadja a történet hitelességét vagy sem. Azt csak én és a családom tudja, hogy ez mennyire igaz.

198. 9cef199979 (válaszként erre: 196. - Mezei Virág)
2019. ápr. 30. 19:21

Igen, eléggé szétnéztem már - és most nem az eltelt 5 percre gondolok.:)


Amúgy, kíváncsi lennék a nézőpontodra. Kifejtenéd kérlek? Miben segít pontosan az oktatás-nevelés-iskoláztatás? Hogyan változtat valakin? El tudnál képzelni egyéb alternatívákat?

197. 032b6d3bda (válaszként erre: 160. - Bözsi néni)
2019. ápr. 30. 19:20

Megerősítésre vágyott. Amit meg is kapott.

Legközelebb azok jönnek, akik jobban szeretik az állatokat, mint az embereket. Vallomásban már napi rendszerességű.

196. Mezei Virág (válaszként erre: 194. - 9cef199979)
2019. ápr. 30. 19:19

Hááát, mondjuk nézzél szét!

Sokakból nem ered...

Nekem ez a tapasztalatom.


"...az emberséges viselkedéshez ismeretek, azaz oktatás és jó nevelés kellene?" Igen

2019. ápr. 30. 19:17

Máris törlés?

Pont ezekben mi volt? Még pont olvastam.

Bözsi néni, egyetértek.

194. 9cef199979 (válaszként erre: 192. - Mezei Virág)
2019. ápr. 30. 19:16
Őőő... ne haragudj meg a kérdésemért, de az emberséges viselkedéshez ismeretek, azaz oktatás és jó nevelés kellene? Nem mindig ezen múlik csak úgy jelzem, legalábbis szerintem. Az, hogy ki hogyan viszonyul ehhez tolerancia, tűréshatár és megértés szintjén, az nem is valami kódolt genetika vagy oktatás kérdése, sem körülményeké. Ez belőlünk ered, hogy milyenek vagyunk.
193. 9cef199979 (válaszként erre: 190. - MannJunge.ff64)
2019. ápr. 30. 19:14

Hűha.:) Tényleg meglepődtem, még ilyet se írtak nekem, itt se, de másutt se, hogy a szívükből szóltam volna.:) :D


Mi ragadt meg a leírtakban téged a legjobban? Már ha szabad kérdeznem.

192. Mezei Virág (válaszként erre: 188. - 9cef199979)
2019. ápr. 30. 19:11

A mi országunkban ez egyáltalán egyszerű...

Tolerancia sokaknak ismeretlen. Hiányosak az ismeretek stb.

2019. ápr. 30. 19:09

Igazán szép befejezése a történetnek, csak kár, hogy ez is kamu.


Megint egy friss regisztráció és ismét egy olyan téma, ami vitára ad, adhat okot. Láttam már ilyent nem is egyet ezen a portálon.


Továbbra sem hiszem el, hogy valaki csak azért regisztrál a Hoxára, hogy megoszthassa teljesen idegen személyekkel, hogy a fia bizony a pepest szereti nem a puncit.


De a lényeg, hogy minden úgy alakult ahogy a filmekben is lenni szokott. :)) Az apuka, aki a hír hallatán még ráncolta a homlokát, két nap múlva megenyhül és meghívja a fia kicsi barátját egy bridzspartira. Had ismerje már meg a jövendőbelijét.

Lehet ennek lehet így kellene történnie, de ez nekem mégis olyan mű és hihetetlen.


Persze a liberális többség, aki azt vallja éljen a melegség és fogadjuk el a másságot, most boldogan csettint. Sőt elképzelhető, hogy valaki a jó híreket olvasva még pár csepp könnyet is elmorzsol a szeme sarkában, arra gondolván hogy mégiscsak van emberiség a világon.


Ezeknek a személyeknek én csak annyit üzennék megint át vagytok vágva.


/Egy kicsit magamra mérges vagyok, hogy csak most néztem meg a regisztráció időpontját. Mert ha ezt megtettem volna nem megyek bele egy fölösleges vitába./

190. MannJunge.ff64 (válaszként erre: 188. - 9cef199979)
2019. ápr. 30. 19:07
Szívemből szóló választ írtál! Ez lenne az egyik lényege ennek a kérdésnek!
189. michelle.r (válaszként erre: 179. - Semleges)
2019. ápr. 30. 19:05

Rosszabb-e, ha két anyja, két apja van, akik őt is, egymást is szeretik, tisztelik, mint amikor apuka részegen késsel kergeti anyukát, a gyerek meg télen is, a gyerek meg akkor eszik, amikor a szomszédok megszánják?


A család egy anya, egy apa és gyerekek. De ha a helyzet nem ilyen optimális, szerintem inkább legyen egy meleg pár a szülei, mint olyanok, akik csak azért veszik ki az árvaházból, mert pénzt kapnak érte, és agyon gyötrik.


Pro bono dolgozom egy alapítványnak, aki árva cigánygyerekeknek szervez élménynapokat. Van rálátásom arra, hogy bánnak velük néhány helyen. Hatéved, gyönyörű cigány kislány, aki élete végéig hordja majd a forradás a szája és az orra között, mert a cuki nevelőanyja szájon vágta egy forró merőkanállal.

2019. ápr. 30. 19:02
Véleményem szerint túl nagy dologként kezelik ezt sokan. Talán pont azért, mert mások, akik meg nem részesei ennek, szintén túl nagy feneket kerítenek ennek az egésznek. Most mi a normális szexuális orientáció? Meg mi az egészséges hajlam? Amíg a felek jól érzik magukat, addig mindenkinek a maga dolga ez. Nem kell ezzel annyit foglalkozni. Nézőpont és beállítottság kérdése ez is, meg a szexuális tolerancia is. Egy felnőtt társadalomban ez a Coming out jelenség kérdése nem is lenne olyan nagy dolog, teljesen elfogadott lenne.
187. Mezei Virág (válaszként erre: 184. - CHViki65)
2019. ápr. 30. 18:59

:)

Ez igazán jól sikerül! Legalább családon belül, vége a titkolózásnak. Szerintem ezután mindenki sokkal jobban fogja érezni magát. Nem kell hazudni sem, ami mindenkinek rossz! Azt hiszem nem kő, hanem szikla esett le a szívekről!

További sok szerencsét!

186. semleges (válaszként erre: 184. - CHViki65)
2019. ápr. 30. 18:55
Minden jó, ha a vége jó:)
185. CHViki65 (válaszként erre: 183. - Semleges)
2019. ápr. 30. 18:55

Én úgy vagyok vele, hogy mivel én kérdeztem a véleményeteket, így illik rá reagálni is. Ha te vagy mások ezt magyarázkodásnak gondoljátok, az a szívetek joga.


Igen! Az természetes, hogy védem a gyermekemet, hisz egy szülőnek (elvileg -és gyakorlatilag is-) az lenne az egyik feladata, hogy a gyermekét mindenáron védjék, óvják és féltsék.


Sajnos ez manapság már egyre kevésbé tapasztalható. Persze lehet, hogy ez is csak látszat, mint sok minden más.

2019. ápr. 30. 18:50

Na megtörtént a dolgok tisztázása. A férjem és a fiam nagyjából 2,5 órát beszélgettek négyszemközt beszélgettünk, majd aztán kb. 1,5 órát hatszemközt beszélgettünk.


A férjem lényegében elnézést kért a fiamtól az elmúlt napokért, amikor talán úgy érezhette, hogy az apjának már nem fontos. De fontos számára a fia és az érzései. Igazából semmi baja nincs azzal, hogy meleg. Még a coming out időzítése sem zavarja igazán. Az apja (vagyis az apósom) bármiféle befolyásolása szinte lehetetlen, bár szerinte is elfog azon gondolkodni az idős férfi, hogy kit is veszíthet el egy elutasítással. Az édesanyja (vagyis az anyósom) már szinte elfogadta a dolgot. Nem csak azért, mert tudja, hogy a gyerek az, aki a legtöbbet segített nekik az elmúlt hónapokban, években és segíthetne nekik az elkövetkezendő időkben. A férjem és az anyósom közösen próbálkozik majd az apósomat kicsit mérlegelésre bírni az ügyben, bár vélhetően azt úgysem fogják tudni nála elérni, hogy elfogadja a dolgot.


A végén a férjem vetette fel a kérdést, hogy nem akarja-e Bence áthívni Emilt ma délután. A gyermekünk pedig örült a felvetésnek, hisz végre nem kell előttünk sem megjátszák a 'mezei haverságot' a fiúval.

183. semleges (válaszként erre: 182. - CHViki65)
2019. ápr. 30. 18:34
Nézd, egyrészt én már nem lepedőm meg semmin. Másrészt fórumot indítottál véleményeket kérdeztél, válaszolunk. Ki így, ki úgy. Ha nem azt mondjuk amit hallani szeretnél nem kell rögtön magyarázkodnod és bizonygatnod az ellenkezőjét. Persze, hogy véded a gyerekedet, minden normális anya, apa ezt teszi. Rendben van ez így.
182. CHViki65 (válaszként erre: 179. - Semleges)
2019. ápr. 30. 18:29

És az intézetben vajon milyen példát lát? Egy ügyelőre nagyjából 20 gyerek jut. A gyerekek különböző életkoruk és nemük miatt különböző problémákkal rendelkeznek. Mire a suliból a nagyobbak visszajutnak már idő sem igen van arra, hogy meghallgassák mindegyiknek a problémáját. A tanulásban sem igen tudnak segíteni, mert ha egynek segítenek, akkor joggal kéri a másik és a harmadik is.


Inkább legyen két törődő édesanyja/édesapja a gyereknek, mint egy a könnyebb utat vállaló vagy csak a legkisebbekkel törődő gyermekvédelmis.


Az egyik vejem ott nevelkedett. Ha lenne felhatalmazásom, hogy elmeséljem, amit ő és a testvérei meséltek, akkor meglepődnél kicsit.

181. CHViki65 (válaszként erre: 177. - Solar-Tochter)
2019. ápr. 30. 18:22

Szakközépiskola, vagyis olyan iskola, ahol szakmákat is oktatnak, ott igen a szakma állaga miatt vannak többségben a férfiak. De érdekes, hogy az általános iskolával nem tudsz hasonlót hozni.


Egyébként én mondjuk irodai szakmát tanultam, nekem egy férfi tanárom volt (az is a munkajog tanárom volt). Általános felsőtagozatában meg a tesitanárom volt férfi.

180. CHViki65 (válaszként erre: 161. - Bözsi néni)
2019. ápr. 30. 18:18

"Kíváncsi vagyok, a fiad tud-e róla, hogy itt tárgyalod ki."


Igen tud róla! Annyi kérése volt, hogy az ő és párja nevét úgy használjam fel, hogy a keresztnevük első betüje az igazi keresztnevének első betűje legyen, vagyis a fiam esetében 'B' a barátja esetében 'E' betűvel kezdődő nevük van.


"A fiad szexualitása meg pláne nem olyan dolog, amit az egész világ előtt, teljesen nyilvánosan kellene vadidegenekkel kitárgyalni. Ez nekem abszolút ízléstelen. Számomra elképzelhetetlen, hogy ilyen helyen tárgyaljam ki a gyermekem magánéletét, szexuális életét."


Azok ellen is szót emelsz vajon, amikor a mélyen tisztelt szülők csecsemő kori ill. óvódáskori (sokszor ráadásul ruha nélküli) képeket osztanak a közösségi oldalakon? Vagy szerinted az nem ízléstelen és nem a gyerek életébe való indokolatlan beleavatkozás?

2019. ápr. 30. 18:08

Azért szerintem sem kell büszkének lenni arra ha valaki meleg. Ez van, az ő dolga. Meg a családé.

Azt, hogy azonos neműek örökbe fogadjanak, nem tartom jó ötletnek én sem. Milyen példát lát a gyerek? Két anyja vagy két apja lesz? És még sorolhatnám.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook