Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kell kapjak a megszünt munkahelytől értesítőt ha gyed-en vagyok? a cég nem szünt meg de a munkavégzés helye igen fórum

Kell kapjak a megszünt munkahelytől értesítőt ha gyed-en vagyok? a cég nem szünt meg de a munkavégzés helye igen (tudásbázis kérdés)

12. fd8e423e9e (válaszként erre: 9. - Bd37ba754f)
2009. szept. 14. 21:06
Az utolsó négy naptári negyedév átlaga, ahogy írta Ájrin is. Arra figyelj, ha a gyed ideje alatt nem emelték a béredet (persze ebből anyagilag nem kellett látnod semmit, de írásban értesíthettek, hogy a munkáltatónál béremelés történt, így jelenlegi személyi alapbéred ennyi és ennyi), akkor amikor visszamész, azt meg kell tenniük (az időközben a munkáltatónál történt átlagos béremelés mértékét meg kell kapnod, ha minimálbéres vagy, akkor pedig a jelenlegi minimálbért!).
11. ájrin (válaszként erre: 9. - Bd37ba754f)
2009. szept. 14. 18:46

Átlagbér: a megelőző négy negyedév átlaga.

Esetedben a szerződés szerinti béred.

10. 1e8f358d6a (válaszként erre: 9. - Bd37ba754f)
2009. szept. 14. 18:16
szerintem a bejelentett átlagbérednek
2009. szept. 14. 17:13
Eszembe jutott még valami hogy az átlagbér az a minimálbérnek vagy a bejelentett munkabéremnek felel meg?
8. bd37ba754f (válaszként erre: 7. - Fd8e423e9e)
2009. szept. 14. 17:11
Köszönöm a válaszaidat:)
7. fd8e423e9e (válaszként erre: 6. - Bd37ba754f)
2009. szept. 14. 17:01
Igen, bele :)
2009. szept. 14. 16:49
Még egy kérdés a munkaviszony időtartamában bele tartozik-e a gyás-gyed-gyes ideje?
5. fd8e423e9e (válaszként erre: 4. - Bd37ba754f)
2009. szept. 14. 16:35
Amikor visszamész a babád mellől dolgozni, és még nem töltötte be a harmadik életévét, vissza kell, hogy vegyenek. Felajánlanak Neked valamilyen munkát, de Te hivatkozhatsz arra, hogy ez aránytalanul nagy sérelemmel jár számodra (nagyon sokat kell utazni, stb), és nem fogadod el a munkaszerződés módosítást, de Te semmiképpen se mondj fel, vagy közös megegyezésbe ne menj bele. A munkáltató mondjon fel Neked, arra hivatkozva, hogy az általa felajánlott munkaszerződés módosítást nem fogadtad el, így a részéről a munkaviszonyod fenntartása ellehetetlenült, ezáltal kénytelen megszüntetni a munkaviszonyodat, és kifizeti ami jár Neked. Három év munkaviszony után 1 havi átlagbérnek megfelelő végkielégítés, öt év után 2 havi, és így tovább. Amennyiben tudod vállalni a feltételeiket, akkor aláírod, és dolgozol tovább, amikor a gyerek betölti a három évet, akkor megfelelő indokkal természetesen, felmondhatnak Neked (pl. megszűnt a munkaköröd, a munkavégzési helyed, racionalizálás, szervezetátalakítás történt, kereslet csökkent, stb... nagyon leleményesek a munkáltatók).
2009. szept. 14. 16:26
Szia a rendes felmondás a munkáltató részéről mit takar? közös megeggyezést? illetve a végkielégítés hogyan müködik? köszi JuditMiskolc
3. fd8e423e9e (válaszként erre: 2. - Bd37ba754f)
2009. szept. 14. 16:22
Mivel a gyermek hároméves koráig védettséged van, így kötelezőek visszavenni, ha addig vissza szeretnél menni dolgozni. Véleményem szerint nem kell erről Téged értesíteniük, amennyiben vissza kívánsz menni gyes mellett dolgozni, kötelező visszavenniük, ha a megváltozott körülmények miatt számodra a munkavégzés nem megoldható, a felajánlott munkaszerződés módosítást nem írod alá (aránytalanul sok időd elmegy az utazással, nem ugyanabba a munkakörben tudnának foglalkoztatni, stb), akkor a munkáltató rendes felmondással megszüntetheti a munkaviszonyodat (felmondási idő és végkielégítés kifizetésével).
2009. szept. 14. 16:18
Nemrég megláttam hogy a munkahelyem megszünt a bolt üres van még két bolt budapesten de ez budaörsön volt ahová pont azért mentem mert nem kellett sokat utazzak.A cég azóta sem értesített szokás szerint ugy vesz mintha nem is lennék mióta megszültem azóta így megy bármi papír kell minimum két hétig telefonálgatnom kell hogy megkapjam kezd kicsitt sok lenni belőlük
2009. szept. 14. 16:15
Kell kapjak a megszünt munkahelytől értesítőt ha gyed-en vagyok? a cég nem szünt meg de a munkavégzés helye igen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook