Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudja valaki mi a helyzet a szabadsággal, ha nem tudok vissza menni GYED-ről a munkahelyemre, mert megszűnt? fórum

Tudja valaki mi a helyzet a szabadsággal, ha nem tudok vissza menni GYED-ről a munkahelyemre, mert megszűnt? (tudásbázis kérdés)


14. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - Csutika100)
2009. júl. 21. 22:30
Hát, biztos te tudod jobban! Nekem nem volt tapasztalatom ilyesmiben, de a környezetemben se senkinek. Máshonnan szedtem össze az infókat, de akkor ezek szerint nem figyeltem oda rendesen... :)
13. ircsi73 (válaszként erre: 12. - Csutika100)
2009. júl. 21. 20:12
Nálad mennyi ideig tartott amíg felszámolták a céged?
12. csutika100 (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2009. júl. 21. 18:20

Nálunk a csődbiztos először a mi pénzünket tette félre és utánna a számlákra.

A végkielégitést is rendesen kifizette.

A gyesre járó szabadságra addig a mapig jogosult a

a kismama amig él a cég. Ha még marad a gyesből arra már nem. A cégnek ki kell, hogy fízesse.

Ellenkező esetben munkaügyi bíróság.

11. ircsi73 (válaszként erre: 10. - Princes47)
2009. júl. 21. 15:27
Köszi,már 1 éve hogy beszéltem a felszámolóval, azóta még mindig tart az eljárás a cégem ellen.Még mindig nem tudták felszámolni.Pedig jó lenne ha végeznének mire letelik a gyes.
2009. júl. 21. 15:24

Úgy tudom, hogy ha csődeljárás van akkor a bérek az első helyen van, és utána jön a többi tartozás.

Ilyen meg nincs, hogy csak 2 évet fizet ki, ha jár akkor fizetnie kell. /ircsi73/ Van még Munkaügyi Bíróság, ha neked jogos az a szabi után járó pénz akkor azt meg kell kapnod.

2009. júl. 21. 14:52
Az én munkahelyemen csődeljárás folyik.A felszámoló azt mondta,hogy csak két év szabadságot fizetnek ki+végkielégítés ne is számítsak többre.Pedig 6 éve vagyok itthon a gyerekekkel.
2009. júl. 21. 14:06

Elvileg ki kell, hogy fizessék, csakhogy ez a gyakorlatban sok mindentől függ.

Ha csődeljárásban szűnt meg a cég, az szivacs, mert akkor eladnak mindent, először kifizetik a tartozásokat, meg a számlákat, aztán a béreket. És itt jön a nagy kérdés, amit én se tudok: ha ez ilyenkor bérnek számít, esetleg megkaphatod, ha viszont ilyenkor a végkielégítéshez, akkor már kevesebb az esély rá, mivel épp azért indult a csődeljárás, mert a cég fizetésképtelen, és akkor a számlák fizetése után részarányosan osztják a maradékot, azaz a tárgyi eszközökből és raktárkészletből, stb. befolyt összeget.

Viszont ha csak simán felszámolta a céget a főnököd, akkor ezt is bele kell kalkulálnia, tehát mindenképp jár a szabi-pénz.

Legalábbis tudtommal. Aztán lehet, hogy tévedek...

Az a legbiztosabb, ha beszélsz a főnököddel, vagy a könyvelővel, vagy, ha tényleg csődeljárás van, akkor a csődbiztossal (asszem így hívják, ilyenkor ő veszi át a főnök helyét, nehogy kimentsék a vagyont).

2009. júl. 21. 13:59

sziasztok!

Én ugyan ebbe a cipőbe vagyok,igaz én csak jövőre megyek vissza.De azt hallottam megszűnik a cégem,szabim meg a 2gyerek után van vagy 80nap.

2009. júl. 21. 13:44

Szia!


Nekem is jár és kiveszem majd és ki is fizetik egy részét ha el akarok menni de mivel szetnénk még egy bébit igy maradok ott állományba (Honvédségnél vagyok)ha végleg befejeztem a gyest szóval kb 4 év múlva akkor kb 84 szabadságom lesz a két gyerekre plusz végkielégités stb most dióhéjban ennyi ha kiváncsi vagy irj és irok még róla de most sietek!

2009. júl. 21. 13:43

ha megszűnik a cég akkor tudniuk kell mivel maradtak el, mi az amit minden dolgozónak ki kell fizetni.

de nem egyszerű, már hallottam többektől is.nem biztos hogy pénzedhez jutsz.

2009. júl. 21. 13:39
Én pont erre vagyok kíváncsi, hogy ki fizetik e a szabatségot?
2009. júl. 21. 13:37

ki kell hogy fizessék a szabira járó pénzt.én se biztos vissza tudok menni,bár nem szűnik meg a cég.

most kiadták az összegyűlt szabadságaimat,mert lejárt a gyesem.

2009. júl. 21. 13:36
nálam ez volt a helyzet és szépen új munkahelyet kellett keresnem, és ott nem fogalkoztak vele hogy van/volt e sazbim, úgy tekintettek mintha másik munkahelyről jöttem volna és megkaptam arra az évre részarányos szabimat
2009. júl. 21. 13:34
Tudja vki mi a helyzet a szabadtsággal, ha nem tudok vissza menni GYED-ről a munkahelyemre, mert megszűnt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook