Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kell-e koszorúslány az esküvőre? fórum

Kell-e koszorúslány az esküvőre? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. okt. 4. 22:42

Ezt neked kell eldöntened, ha akarsz akkor legyen, ha nem nem. De az én személyes véleményem az hogy igggen! Mert milyen szép egy csoprotkép ha különböző színű ruhában pompáznak melleted a koszorúslányok, vagy ha épp egyszínüek, nem?

Ha lesz uszályod akkor két tündéri kisgyerek is vihetné, mondjuk ha lehetőség van rá akkor egy kislány és egy kisfiú, és így csinálni velük egy képet biztos nagyon egyedi fotó lenne, nem?

Én is voltam annak idején koszorúslány 2-szer is, de uszályt nem kellet fognom. De az az élmény hogy szép ruhába lehettem csodálatos volt!!

29. DOMA
2007. szept. 25. 18:45
sőt annak idején én is voltam (esküvőnk előtt) nem is egyben. nagyon élveztem.
28. DOMA
2007. szept. 25. 18:45
A mi esküvőnk már nagyon régen volt, (24 éve)m de nálunk is voltak korszorúslányok. Igaz abban az időben nem az óvodás korúakat hívták, hanem a nagyobbacskákat, akik már közelednek az esküvő felé.
27. vikasz
2007. szept. 25. 15:30

Sziasztok! Megvolt az esküvőnk. Volt koszorúslány, végül így döntöttünk.

Sőt volt gyűrűvivő kisgyerek is. Ő ment be előttünk. Olyan édes volt, és büszke, hogy milyen komoly feladatot kapott :))

26. eva7
2007. szept. 10. 11:06
Én is voltam,nekem is voltak...De ezt te döntsd el,nálunk a család eldöntötte és kész...
25. Mocori
2007. szept. 10. 10:19
Szerintem nagyon szép, ha van koszorús lány. Nekem is voltak, a rokonságban levő kislányok.
24. NOA
2007. szept. 10. 09:52
Akinek kell az állitson magának:)
2007. szept. 10. 07:01
Nem. Ez csak szokás.
22. vikasz (válaszként erre: 20. - Akkor van)
2007. jún. 20. 14:18
Köszönöm a bíztatást! :) nem fogok idegeskedni csak arra koncentrálok majd, amiről az a nap szólni fog (kettőnkre). már alig várom :-)
21. Yo-yo
2007. jún. 20. 11:56

Te döntsd el. hogy mit szeretnél, itt nem az a kérdés, higy mi illik.

Engem megörjitene a felhajtás, fehér ruha, koszorús lány, fátyol:)))))))))))))))))

2007. jún. 20. 11:12
Hali. Nekem sajna nem volt, de nem ez a legfontosabb. Kinek hogy... A lényeg hogy a nagy napon ne te aggodj az apróságokon. Ki milyen bakit talál stb, én ilyen voltam. Csak Te/ti/ legyél a legboldogabb!!! Nagyon sok boldogságot kívánok nektek.
19. d@nu (válaszként erre: 18. - Vikasz)
2007. jún. 20. 10:58
A Tiéd bizony! Anyukádnak már volt egy, azon biztos kiélte az ötleteit, ez a nap most Érted és a Párodért lesz! :)
18. vikasz
2007. jún. 20. 09:10
Hát, én meg már azt hittem egyedül vagyok ezzel a "nem kell koszorúslány" dologgal. Anyukám viszont mindig előáll valami új ötlettel. De hát ez mégiscsak az én esküvőm lesz :)
2007. jún. 19. 22:01

Felénk is vannak koszorúslányok az esküvőkön.

De ha Te szeretnéd,legyenek.

16. 278c85ecf4 (válaszként erre: 10. - D@nu)
2007. jún. 19. 19:37
Igen, felénk is a koszorúslány(ill. családja) állja a ruhabérlést!
15. gpetra (válaszként erre: 14. - D@nu)
2007. jún. 19. 19:05
Nem is tudnék választani. :)
14. d@nu (válaszként erre: 13. - Gpetra)
2007. jún. 19. 18:43
Így a legegyszerűbb, nem fáj a fejed miatta. :)))
13. gpetra (válaszként erre: 12. - D@nu)
2007. jún. 19. 18:10
Ez szerintem abszolút a pár és a koszorúslányok megegyezésén múlik. Én nem is tudom, hogy mit csinálnék, ha lennének koszorúslányaim. De nem lesznek. :)
12. d@nu (válaszként erre: 11. - Gpetra)
2007. jún. 19. 17:57

Ehh. :(

Felénk nem így szokás, csak ebből gondoltam, hogy nem az Ő költségük lenne, de végül is nyilvánvaló, hogy nem mindenhol egyformák a szokások.

11. gpetra (válaszként erre: 10. - D@nu)
2007. jún. 19. 17:52
Hétvégén voltunk egy esküvőn, ott négy koszorúslány volt, és mindegyikük ruháját a pár álltaaa.
10. d@nu (válaszként erre: 9. - Vikasz)
2007. jún. 19. 16:46

Hát, ha engem kérdeznél én azt mondanám, ha csak nem ragaszkodsz valamilyen oknál fogva koszorúslányhoz, akkor nem kell. Ha ragaszkodsz hozzá, akkor is elég az a lány, aki a vőlegényt felvezeti.

Egyébként én úgy tudom, hogy a koszorúslány ruhaköltségei nem titeket terhelnek, hanem azt, aki vállalja a "feladatot".

9. vikasz (válaszként erre: 6. - D@nu)
2007. jún. 19. 16:02
Csak polgári esküvőnk lesz. Kb. 50-en leszünk, nem szeretnék olyan nagy felhajtást. És az anyagi lehetőségek is korlátozottak. Nekem is úgy rémlett, hogy inkább a templomi szertartáson szokott koszorúslány lenni. Még van időnk eldönteni....
2007. jún. 19. 15:22
Templomi esküvő esetében illik.
2007. jún. 19. 13:34
Nekem augusztusban lesz az esküvőm, csak polgári szertartást tartunk, és nem lesznek koszorúslányok. Nem érzem szükségesnek egyáltalán.
6. d@nu
2007. jún. 19. 13:29

Lesz templomi esküvőtök? Ha igen, ott szerintem szép, ha van még koszorúslány is a menyasszony mellett (esetleg több is és "különböző méretekben" :D), de ha csak polgári lesz, ott már szűkösebb a hely is, nem is olyan látványos a bevonulás, mint a templomban... Általában függ a hagyományoktól és pl. a násznép "méretétől" is, hogy van-e egy vagy több koszorúslány.

Nekem csak polgári esküvőm volt, koszorúslányt nem is akartam, engem az édesapám, a férjemet a sógornőm vezette be.

5. vikasz (válaszként erre: 3. - 278c85ecf4)
2007. jún. 19. 12:15
Köszi a válaszokat! Még gondolkodom rajta. Nekem a hugom lesz a tanúm, de rajta kívül van még néhány potenciális koszorúslány jelölt a környezetemben. És a vőlegényt is valakinek be kellene kísérnie...
4. Ada12 (válaszként erre: 3. - 278c85ecf4)
2007. jún. 18. 15:49
Ja még annyit, h nálunk is sógornőm (koszorúslány) kísérte páromat a templomban.
2007. jún. 18. 15:26

Szia!


Tesómnak most volt az esküvője, és csak én voltam koszorúslány, én kísértem a vőlegényt!


Neki nem tetszik, ha sok koszorús van, nem tudtunk párokat összehozni....és sok egyéb ok miatt lett így!


Szerintem nem muszáj! Nekem tetszik, ha vannak!

2007. jún. 18. 15:15

Szió!


Nekünk két koszorúslányunk volt, meg egy kisebb lány, aki rózsaszirmot szórt. Szerintem kell egy esküvőre, bár ha Te nem érzed fontosnak akkor hagyd.

Nekem az akkor még leendő sógornőm és unokatestvéreim voltak.


A hiedelem szerint, azért kellenek, hogy a menyasszonyt védjék. Hasonló ruhát vesznek fel mint ő, hogy az esküvőn megjelenő boszorkányokat megtévesszék, félrevezessék, ne tudják megtalálni a menyasszonyt.

2007. jún. 18. 15:12

Sziasztok!

most szeptemberben lesz az esküvőm. Mivel már rég nem voltam esküvőn nem vagyok tisztában néhány dologgal. Tudna nekem valaki tanácsot adni, hogy feltétlenül kell-e koszorúslány is? Nem tudom ez mennyire fontos, vagy ciki-e ha nincsen? Nálatok hogy volt? Illetve hogyan tervezitek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook