Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyibe kerül koszorúslánynak lenni? fórum

Mennyibe kerül koszorúslánynak lenni? (tudásbázis kérdés)

2011. nov. 5. 18:57
úgy tudtam csak 1 koszorú kell a kezébe nem teli bevásárlókosár
2009. jan. 18. 07:34
Csak a csokrot állja a felkérő, a többi kiadás téged terhel ha elvállalod.
2008. júl. 29. 17:05

Én úgy tudtam, h úgy szokás, hogy ha felkérnek koszorúslánynak, akkor fizetik a ruhát. Ha hosszú ruhád van, akkor nem látszi alatta a cipő, tehát mehetsz az utcai magassarkúdba, harisnyája is van általában minden nőnek otthon. A hajad megcsinálhatod magadnak is, ha ügyes vagy és ki is festheted magad. Ha nem vagy ügyes, akkor amit költened kell, az a fodrász és a kozmetikus, esetleg egy a ruhához illő nyaklánc.

Nekem egy fillérembe se került, hogy koszorúslány legyek, fizette a menyasszony, a hajam nagyon jól meg tudom csinálni és ki is tudom fesetni magam. Gyönyörű voltam abban a csodaszép bordó ruhában. :D Ja, és a menyasszony választja a koszorúslány ruhát is, nem véletlen, hogy ő is fizeti. Ez így szokás. Ha nincs pénzük rá, akkor meg ne legyen koszorúslány, vagy tartsák később az esküvőt - szerintem.

2008. júl. 29. 14:27
Miért kell koszorúslány?
2008. júl. 29. 14:11
Én hamarosan kezdem az esküvőmet tervezgetni, de az számomra biztos, hogy a felkérek valakit koszorúslánynak én állom a költségeket. Hisz nem ők jelentkeznek... én szeretném őket...
2008. júl. 24. 11:59
Nálunk,vagyis a tesomék kislánya pont most lesz a hétvégén koszoruslány és 3000ft-ért kölcsönöztek neki egy gyönyörű bordó rucit!!!
2008. júl. 23. 11:55

Sziasztok!

Felénk ez úgy szokás, ha már felkérnek rá, hogy a házasulandók állják az összes ezzel járó költséget.

Valahol ez teljesen logikus is, nem?

9. ts
2008. júl. 23. 10:45

Amikor én felkértem a koszorúslányaimat egyértelmű volt számomra, hogy nem szeretném, hogy anyagi terhet jelentsen számukra. Az összes dolgot (ruha, kiegészítők, smink, fodrász, csokor) a családunk fizette, nekik csak az volt a dolguk, hogy szépek legyenek és jól érezzék magukat.

Tudom, hogy sok helyen ez nem így van, de mindenképpen érdemes lenne tisztázni, hogy mit is kell neked intézned, és mi az amit a pár lerendez.

A ruhák gyönyörűek voltak, és 7000 Ft-ba került darabja. A többi költséget nem tudom lebontva, mert sehol nem volt részletezve.

2008. júl. 23. 01:23
nagy abroncsos-szoknya? az nincs 20.000....legalább is erre gyönyörűek, és 7-8000
2008. jan. 6. 23:17

A csokrot a menyasszony(vagy családja) szokta állni.


Ruha 20.000Ft körül, szerintem cipőd van(ruha alól amúgy sem igen látszik ki), fodrász pár ezer Ft, és sokszor a sminket is a menyasszony(vagy családja) fizeti.

De ha veszel egy cipőt, táskát, szerintem akkor is ki lehet hozni 20-30.000Ft körülre az egészet.

2008. jan. 6. 22:21
Anyagilag értve,bocs, de nekem egyértelműnek tűnt a kérdés.Ma kértek meg rá, és tudni szeretném, mennyibe fog ez nekem kerülni
2008. jan. 6. 20:19
Az én koszorúslányaim nagyon ügyesek voltak, vettek egy olyan ruhát, amit később is tudnak használni, nem hiszem hogy 10-12 E-nél többe került. Nagyon egyszerű, de nagyon klassz nyakpántjuk volt, kb. 1000 Ft. Fodrászra, combfixre költöttek még, az sem olyan drága. Fekete cipőjük volt, az szinte mindenki szekrényében megtalálható. Ennyi. A sminkjüket én álltam, meg a csokrot is természetesen. És azóta is emlegetik őket, hogy milyen klasszul néztek ki! Ha kíváncsi vagy, írj privátba, küldök neked fotót!
2008. jan. 6. 20:03
de jutka2-nek igaza van. adj meg több paramétert, mert így értelmezhetetlen kérdésed.
2008. jan. 6. 20:02
hát, ha bérelsz ruhát, lesz csokrod, elmész fodrászhoz, sminkeshez, előtte kozmetikushoz, veszel új cipőt akkor cirka 40. de ez a minimum.
2008. jan. 6. 20:00
mármint mi mennyibe kerül?anyagilag?ruha ilyesmi?
2008. jan. 6. 19:58
Mennyibe kerül koszorúslánynak lenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook