Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki fizeti a koszorúslány ruhát? fórum

Ki fizeti a koszorúslány ruhát? (tudásbázis kérdés)

1 2
34. csillubaba (válaszként erre: 26. - 9d7dfcb81b)
2013. máj. 5. 20:42
nagyon durva :-OO
2013. máj. 5. 20:39

ez tök érdekes kérdés


attól függ, hogy 1 koszorús lány kell, vagy többen lesznek egyforma ruhában , ,mert a 2 helyzet különböző, de gfogalmam sincs ki fizet iylenkor.

32. bd55e3f068 (válaszként erre: 31. - 9d7dfcb81b)
2013. máj. 5. 19:24
Hogy ráhibáztam :o)
31. 9d7dfcb81b (válaszként erre: 30. - Bd55e3f068)
2013. máj. 5. 19:05

Tudod addig nyújtózz, amíg a takaród elér...ezt közmondást nem mindenki érti...vagy ha igen, akkor sem veszi figyelembe :)

A végösszeg...hajjaj le se merem írni:D Több milliós nagyságrendű...amit végül a szülők pótoltak ki.

30. bd55e3f068 (válaszként erre: 26. - 9d7dfcb81b)
2013. máj. 5. 18:26
El tudom képzelni, mennyi lehetett a végösszeg, ha 8 koszorúslány volt. Így a szarrágás netovábbja, hogy azt az 50-et leakasztja másoktól. Bár nem tartom kizártnak, hogy máshol is ilyen "véletlenek" történtek.
29. 9d7dfcb81b (válaszként erre: 28. - D71ef05a8e)
2013. máj. 5. 13:58
Erre nem tudok mit mondani...Ez volt az álma. Én sem tartottam jó ötletnek, de mindenki maga dönti el, hogy neki mi a fontos és mi nem. Neki ez volt:) De ezen már túl vagyunk, elmúlt, szép volt jó volt :)
28. d71ef05a8e (válaszként erre: 26. - 9d7dfcb81b)
2013. máj. 5. 13:36

8 koszorúslány? EZ színtiszta rongyrázás szerintem, ha ilyen kívánsága van a párnak, akkor fizessen, mert igen, 8 koszorúslány már a dekoráció része. Nagyon drága esküvőnél pedig azt mondom, koszorúslányonként 15.000 Ft már nem tétel, szerény esküvőnél viszont nem kell sem ennyi koszorúslány, sem annyira különleges egyenöltözék.


Amikor én voltam menyasszony, én nem akartam koszorúslányokat, szerény, visszafogott esküvőt terveztünk. De az egyik rokonunk kért meg, hogy a két kislánya hadd legyen koszorúslány, mert nagyon régen álmodoznak erről, és más lagzi nincs kilátásban a közeljövőben. Erre nem lehetett nemet mondani, de egyértelmű volt, hogy a szüleik vállalják a kis koszorúslányruhák kölcsönzését.

2013. máj. 5. 13:34
Mikor en voltam koszoruslany is en fizettem,meg a mi eskuvonkon is a koszoruslanyok maguknak..
2013. máj. 5. 13:27

Szerintem is a menyasszonynak kéne fizetnie, ha Ő kér fel.

De 2 éve volt a barátnőm esküvője. Külön varratott mind a 8 lánynak ruhát. Mire a végére ért a szervezés, esküvő előtt 2 héttel közölte, hogy kicsit túl költekezte magát. Így az anyagot megvette és a varratási díjat nekünk kellett fizetni. Amire először 6000 ft-ot mondott, de végül a varrónő is "meggondolta" magát és 7500-at kért :)...

25. timycat (válaszként erre: 24. - Vikó 26)
2013. máj. 5. 13:18
hát nem tudom, én mint vendég megyek pár hónapon belül 2 lagziba (:S) mindkettőbe én fizetem a ruháim, a cipőim, a táskáim, az útiköltségem stbstb... akkor most olyan mintha koszorúslány lennék? Mert ha én fizetem a ruhát, akkor én abban vagyok amiben én akarok, menyasszonynak tetszik, nem tetszik... ha bele akar szólni, akkor meg ne sajnálja a pénzt
2013. máj. 5. 13:10

Nem tudom miért akadsz fent ezen ennyire!

Van ahol a koszorúslánynak kell fizetnie a ruhát,bizony ez a helyzet!

Ez nem azt jelenti,hogy mindenhol!

Ez egy gesztus,cserébe azért,amiért felkértek!

Nem voltam eddig sok esküvön az is csak családon belül,de ott bizony mindenhol a koszorúslány vagy szülei fizették a ruhát!

23. bd55e3f068 (válaszként erre: 21. - Nívea)
2013. máj. 5. 13:01

"Olyan drága egy esküvő, olyan sok mindent kell megvenni. Szerintem nem kell ezt is a nyakába varrni az ifjú párnak."

Olyan drága az esküvő, amilyenre a kedves pár rendezi. Ha drága esküvő kell nekik, akkor ne sírjanak, és ne más tárcájára rázzák a rongyot!

22. virag32 (válaszként erre: 19. - Timycat)
2013. máj. 5. 12:57
"kielégítetlen aggszűz lila" :))))) Sírok :))))))
21. Nívea
2013. máj. 5. 12:32

Amikor nekünk volt (és előttünk bárkinek a családban), mindig a koszorúslányok fizették (szülei) a ruhájukat. Akinek nem volt pénze a ruhára, az nem vállalta el. Kértünk fel mást.

Olyan drága egy esküvő, olyan sok mindent kell megvenni. Szerintem nem kell ezt is a nyakába varrni az ifjú párnak.

Ha van valami különleges kívánság. Egyforma ruha, akkor veheti a pár.

Nálunk ez így szokás.

2013. máj. 5. 12:29
Nálunk mindenkiét mi fizettük, mikor menyasszony voltam.
2013. máj. 5. 12:06
egyértelműen a menyasszony fizeti, ahogy a saját ruháját is, általában a menyasszony szabja meg a színt is -legalábbis barátnőm most készül házasodni, aztán koszorúslányoknak tetszik nem tetszik kielégítetlen aggszűz lilában lesznek- mert ugye mennie kell a többi dekorációhoz is; hisz a koszorús lány is csak dekor
18. Mazsinka (válaszként erre: 17. - Mazsinka)
2013. máj. 5. 12:01
Vagyis: ha meg van szabva, milyen legyen a ruha, akkor nyilván varratni kell egyet, ami ugye pénzbe kerül szegény koszorúslánynak, aki egyébként lehet, hogy elővenne egy kedvére való ruhát a szekrényéből, ha épp nem áll úgy anyagilag, hogy új ruhát vegyen. Ezért illik a menyasszonyéknak kifizetni azt a ruhát, amit kívánnak látni rajta.
2013. máj. 5. 11:58
Ha ki van kötve, hogy milyen színű, fazonú, anyagú legyen a ruha, akkor nem a koszorúslány fizeti, ha csak felkérték, és abban megy, amiben akar, akkor saját maga dönti el, mit vesz fel, és ő is fizeti a sajátját.
2013. máj. 5. 11:35
Régebben a koszorús lány fizette a saját ruháját, de akkor még nem volt" kötelező "egységes ruha.Akkor még megtiszteletetés volt, ha valakit felkértek koszorúslánynak.Ma már más a divat.
2013. máj. 5. 11:33

koszorúslányok ruháit

bocsi, 3 volt

2013. máj. 5. 11:33
Amikor én mentem férjhez akkor én fizettem a koszorúslány ruháit, kiegészítőit. Ha én kérem meg akkor csak nekem illik.
2013. máj. 5. 11:32
a koszorúslány magának
12. Assua
2013. máj. 5. 11:31
Amikor koszoruslany voltam, en magamnak fizettem a koszoruslany ruhat. Es amikor en mentem ferjhez, akkor is a koszoruslanyok maguknak fizettek a ruhat.
11. megi04
2013. máj. 5. 11:17
A koszorúslány ruhát,a "menyosszéknak" illik fizetni,de manapság..hát dúl a csóróság..:( Szerintem "megbeszélés" kérdése...
10. bd55e3f068 (válaszként erre: 3. - Vikó 26)
2013. máj. 5. 11:12
Valakik így csinálják, de gyáltalán nem szokás más kontójára parádét rendezni.
2013. máj. 5. 11:11
Én is úgy gondolom, hogy a pár, mostanában egységesben szoktak lenni, így gondolom ők is fizetik. Nálunk nem voltak koszorúslányok.
2013. máj. 5. 11:11
Amikor én kértem meg a lányokat koszorúslánynak. Mi (a pár) fizettük a ruhájukat, hiszen én kértem őket hogy legyenek koszorúslányok.
7. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Pmjudit)
2013. máj. 5. 11:08
Ismerettsegikoromben 2 eskuvo is volt nemreg es ott a menyasszony fizette, mert egysegest akart( egyik helyen lila, a masik helyen fekete-feher volt a koszoruslanyok rucija) Aztan egyeb esetben nemtom.
2013. máj. 5. 11:07
Vagy legalábbis amikor én voltam koszorús lány, akkor a pár rendezte ezt is.
2013. máj. 5. 11:07

Megbeszélés kérdése, van ahol a koszorúslány, van ahol a pár.

Nálunk mi fizettünk a kis koszorúsaimnak.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook