Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kell e fizetnem a terhesgondozás alatt, ha választott orvoshoz járok? fórum

Kell e fizetnem a terhesgondozás alatt, ha választott orvoshoz járok? (tudásbázis kérdés)


15. 8559ed0e1b (válaszként erre: 12. - 8559ed0e1b)
2009. aug. 14. 14:15
ja igen,a terhes könyvem hátuljába írt egy értesítőt,hogy ha bármi van akkor őt hívják.
2009. aug. 14. 14:10
Szia.Én mind a három gyermekemet ugyanannál a dokinál szültem.A magánrendelésén 4000-6000ft.-ot kellett fizetnem,attól függően,hogy pl.rákszürés uh. kompletten volt 6000ft.A vizsgálatokon szinte mindig csinált uh.-ot.A terhes gondozóba nem kellett fizetni,és szerintem sehol sem kell.A szülésnél kaptam mind három alkalommal egy papírt,hogy szülés megindulása esetén őt kell értesíteni,éjjel nappal.De a mobilszáma meg van,és bármikor hívhattam őt,úgy hogy ő mind a háromszor már ott várt a korházba.Ha esetleg elment volna mondjuk nyaralni,akkor ő megnevez egy orvost,akit szintén így értesítenek,és a szülésért annak az orvosnak fizetsz,aki levezeti,vagyis aki helyettesíti.
2009. aug. 14. 12:14
Szerintem orvosa válogatja.Tőlem sosem fogadott el pézt a dokim a 9 hónap alatt,1x adtam neki szinte erőszakkal 5000ft-ot.Persze szülés után honoráltunk neki.
12. 8559ed0e1b (válaszként erre: 3. - Zsütyi)
2009. aug. 14. 11:37

Nálam így volt:

A magánrendelésére hívott havonta egyszer ez alkalmanként 8000Ft volt.

A vizsgálatokat a Klinikán csinálták,ott nem kellett fizetnem.

Mikor szültem az orvosom bejött -független attól hogy szabad napja volt vagy sem- és a kórháznak nem kellett fizetnem.(miért is kellett volna?aktív tb-m van meg ha valaki terhes úgy tudom el kell látniuk amúgy is)

Szülés után a dokim tarifája 80ezertől volt.De ezt elmondta már akkor amikor először mentem hozzá.

11. ansza
2008. jan. 11. 18:48
csak a magánrendelésen.van doki,aki elvárja,hogy gondozásra oda menjen a kismama.az enyém jó fej,végig a rendes rendelésére mentem,és soha nem is célzott rá,hogy szülésért kér vmit.de hát ritka az ilyen
10. a4cf17146e (válaszként erre: 9. - Zsuzsa74)
2008. jan. 11. 16:40
Szia! Ez a 3000-5000 forint a vizsgálat díja, vagy azon felül kapja a dokid?
2008. jan. 11. 10:17
Én magánrendelőjébe járok, alkalmanként fizetek neki 3000-5000 ft-ot attól függően milyen vizsgálatokat csinál. Uh-on mindig kapok képet a kicsiről. Előfordult, hogy szülést kellett levezetnie és ezért csúszott a rendelés, küldött egy sms-t, hogy elnézést kér, de kb. 1 órát csúszik, amint lehet behív.
2008. jan. 3. 13:06
Naná! Minden orvos elvárja!
2008. jan. 3. 12:56

A mostani jogszabályok szerint,ha választott orvosom van,akkor ha a szülésem idején nem dolgozik éppen,akkor a korháznak is köteles vagyok fizetni azért,hogy az orvosomat szabadnapján behívják a szülésemet levezetni.


Ti hallottatok már erről?

2008. jan. 3. 12:47

Ezt orvosa válogatja.Én fizettem a terhesgondozás

alatt is ,de a többihez képest reális árat.Akkor én még nem a magán rendelésére jártam.Én csak szóban egyeztem meg a dokival.De nem is volt vele semmi gond.Mindig oda figyelt rám végig a kilenc hónap és a szülés alatt is.

2008. jan. 3. 12:32

Én nem fizetek neki, majd csak szülés után.Nála szültem a másik két babót is és természetesnek vettük, hogy most is hozzá megyek.Mindig nagyon kedves és készséges annak ellenére, hogy

tisztában van vele , hogy pénzt csak a legvégén kap.Az persze igaz, hogy nem a magánrendelésére járok.

Azonban ezt is orvosa válogatja.Némelyik annyira el van szállva magától,hogy szóba sem áll veled ha nem fizetsz minden vizsgálatnál.

Szóval ezt tőle kell megkérdezned,vagy esetleg érdeklődj a többi kismamájánál.

2008. jan. 3. 12:19
Ha magáánrendelésre mész akkor igen.
2008. jan. 3. 12:09

Mikor kell fizetni a választott orvosomnak?

Eddig úgy tudtam hogy csak akkor ha mindenképp nála akarok szülni, akkor is ha nem ő dolgozna. És milyen szerződést kell kötni a dokival?

2008. jan. 3. 12:09
Ha a magánrendelésére mész akkor igen.
2008. jan. 3. 12:05
Kell e fizetnem a terhesgondozás alatt, ha választott orvoshoz járok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook