Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kihez kell jelentkeznem ha táppénzre szeretnék menni? Háziorvoshoz vagy akihez terhesgondozásra járok? fórum

Kihez kell jelentkeznem ha táppénzre szeretnék menni? Háziorvoshoz vagy akihez terhesgondozásra járok? (tudásbázis kérdés)

13. Beszi 79 (válaszként erre: 3. - 9e315ae72e)
2013. márc. 19. 11:09
Így van!
2013. márc. 19. 11:07
Háziorvos
2013. márc. 19. 11:06

Szerencsére a dokinál 2 perc alatt végzek,múltkor sem kellett bemennem hozzá,kint az aszisztensével rendeztünk el mindent,és nem kell sokat várni hál istennek,csak sorba állni,de hamar végez az ember.

Nekem nem probléma a házi orvoshoz elmenni,az a baj,ha két hetente fel kell mennem ezért a nyamvadt papírért Pestre a kórházba...az a baj.

10. Babeck (válaszként erre: 7. - Ccf0283561)
2013. márc. 19. 10:54

Esetleg meg tudod kérni a dokit, hogy küldje a táppénzes papírt a melóhelyednek? Az én előző előtti háziorvosom jó fej volt, rugalmas :)


De, hogy a nőgyógyásztól miért kell két hetente ajánlás, azt még mindig nem értem.

9. 9e315ae72e (válaszként erre: 7. - Ccf0283561)
2013. márc. 19. 10:39
De rendesek...mintha két hetente kellene igazolnod azt,hogy terhes vagy...ez nem betegség,ami hipp-hopp elmúlik .Hát sajnálom,akkor lehet,hogy tényleg 2 hetente járkálnod kell a nőgyógyászhoz+háziorvoshoz is:( Esetleg,hogy elkerüld a betegekkel való érintkezést a váróban,kérhetsz a házidokitól időpontot :)
2013. márc. 19. 10:38
Nekem is két hetente kellett visszamenni, ez a rendszer. De a háziorvost fel lehet hívni, hogy nem szeretnél a betegek között várni, csak a táppénzes papírért mennél be, vagy a párodat is beküldheted érte, másnak is kiadják, ha előre szólsz. Nem kell így várni. Ennyire pedig vannak rugalmasak a házidokik is.
7. ccf0283561 (válaszként erre: 6. - 9e315ae72e)
2013. márc. 19. 10:20
Azért kell 2 hetente,mert a melóhelyemem így kérték...nem elég nekik havonta egyszer. :(
2013. márc. 19. 10:08
Két hetente kell vinned?? Beszéld meg a kórházban a dokival,hogy hogyan oldjátok ezt meg.Nekem csak havonta egyszer kell..nem értem,minek 2 hetente.Olyan felesleges annyiszor elmenni a háziorvoshoz,ahol betegek vannak a váróban...pláne ilyen influenzás időben.Még a végén ott kapsz el valamit.Megkérdezhetnéd esetleg,nem elég-e havi 1szer???
5. Babeck (válaszként erre: 4. - Ccf0283561)
2013. márc. 19. 10:02

Az én háziorvosom is ilyen gyík volt, jól lecseréltem, utána már a terhesgondozó tartott táppénzen...

Szerintem odaadják a két papírt egyszerre, csak kérdés, hogy a kedves (...) háziorvosodnak megfelelő lesz-e így.

2013. márc. 19. 09:49

Jujj de jó köszi.Hétfőre kell,csütörtökön megyek,de akkor ezt is elintézem,mert a múltkor elfelejtettem.Már annyit agyaltam ezen.És ha két hetente kell új papírt vinnem az azt jelenti hogy minden alkalommal el kell mennem a kórházba érte?nem adhatják ki a 2 papírt egyszerre ugye?

Mert a háziorvonál azt mondták mindig új igazolást kell vinnem 2 hetente...

2013. márc. 19. 09:45
Szia.A kórházban is adnak olyan papírt,amin javasolnak táppénzre vételre,amit aztán vinned kell a háziorvosodhoz.Mindegy,melyik nőgyógyász adja,aki a tanácsadást végzi,az a legegyszerűbb. Nőgyógyászati papír nélkül nem vehet a háziorvosod táppénzre :)
2013. márc. 19. 09:42
Szerintem a kórházi terhesgondozáson is tudnak neked papírt adni.
2013. márc. 19. 09:36

A nőgyógyászomtól februárban megkaptam az igazolást,hogy márciustól táppénztre tudjak menni.1-jétől,fel is vetettem magam,majd töröltettem,mert kiadták a szabadságom.Most 25.-étől mennék hivatalosan táppénzre,és új igazolást kellene vinnem a háziorvoshoz.Viszont már nem ahhoz a dokihoz járok terhesgondozásra,hanem kórházba.

Kitől kérjek olyan papírt?Menjek vissza a régi dokihoz?Vagy beszéljek a háziorvossal?Hogy működnek ezek a dolgok?Elég tudatlan vagyok ezen a téren... :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook