Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kékes-zöldes foltok ütés nélkül mitől keletkezhetnek? fórum

Kékes-zöldes foltok ütés nélkül mitől keletkezhetnek? (tudásbázis kérdés)


2022. nov. 13. 07:59
lehet gyogyszertol is,nekem is volt,majd irattam fel masfele gyogyszert/ujat/es attol elmult ez a problemam.
23. Marcius15 (válaszként erre: 8. - Perzsacica)
2022. aug. 22. 09:12
200 mg C-vitamin pont annyit ér, mintha nem is szednél.
2020. okt. 1. 19:46
Nekem néha a combomon szoktak lenni. Vérképem rendben, de a bőröm nagyon fehér és érzékeny.
21. 4de07ed93f (válaszként erre: 20. - Anka.89)
2020. okt. 1. 18:23
lehet, ha érzékeny a bőre,
2020. okt. 1. 18:19

Köszi, ha nem múlik akkor mindenképp orvoshoz viszem!

Viszont azt elfelejtettem, hogy nemrég kapott epilátort és most kezdte használni a lábán. Mára már a másik combján is lett neki. Attól esetleg nem lehet ilyen? Én sosem használtam.

19. Channa* (válaszként erre: 18. - Garabonciás)
2020. okt. 1. 15:52
Mindenképp!
18. Garabonciás (válaszként erre: 17. - Channa*)
2020. okt. 1. 15:42
Na, majd akkor ráfogom vmikor. Most nem, mert vírushelyzet van, de amint lecseng kivizsgáltatom magam. Hátha elmúlik a refluxom is, vagy legalább is jobb lesz vmivel..
17. Channa* (válaszként erre: 16. - Katt2)
2020. okt. 1. 15:37

Mivel, jellemzően 1 szem tablettával kordában lehet tartani a pm. működést, ezért sokan nem veszik komolyan, mert nem tudják, hogy a pm. szabályozza a teljes hormonháztartás.

Még kezelés mellett jöhetnek a társbetegségek, mint cukorbetegség, epeproblémák, petefészek betegségek, mellékvese problémák, ízületi betegségek és még sorolhatnám a memória problémákat is ide, majd a nem kezelt alulműködés miatti elbutulást, szívbetegséget, majd halált...


Ha megnézzük a koronavírusos elhunytakat, akkor láthatjuk, hogy sok pm. beteg van köztük.


Az is lehet, hogy nem kellene pánikbetegséget kezelni gyógyszerrel, ha a pm. kezelve lenne, ugyan is a pm. betegség egyik tünete pont ez...

16. katt2 (válaszként erre: 13. - Garabonciás)
2020. okt. 1. 15:28

Legalább olvass utána, hogy milyen pajzsmirigy nyavalyák vannak. Nekem kb. 1,5 éve állapították meg az alulműködést. Vérkép, EKG, ilyesmik. Akkor a doki ( endokrinológus ) azt mondta, hogy ha így marad, akkor esetleg fél év múlva reggel nem tudok felkelni az ágyból.

A pajzsmirigy hormont termel. Az egész szervezetre kihat, hogy keveset, vagy sokat. Ha ilyen betegséged van, akkor elképzelhető, hogy a többi betegséged is javulni fog. Ne hanyagold el, mert nagyon komoly bajok lehetnek belőle.

15. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Anka.89)
2020. okt. 1. 13:40

Szia!

Nálam is ez van illetve úgy nézz ki volt.Vitamin hiány ami okozhatja jó esetben vagy vérzékenység (nem vérszegénység)de azzal erősebb menszes is jár vagy pedig egy nagyon komoly betegség.Egy teljes labort nézess neki!Én holnap megyek emiatt is.

2020. okt. 1. 13:39

Valóban lehet leukémia is, de azok nem úgy néznek ki, mint amikor beüti valaki a lábát.


Kisebbek, testszerte jönnek elő, nem csak egy testrészen, és jön egyik a másik után. Az unokaöcsémen 1-2 nap alatt jöt ke legalább 100 kék folt, amik max. 1 cm-esek voltak és nagyon lilák-pirosak-bordók-feketék...


Nekem akkor is bekékül sokszor, ha megvakarom magam.


Persze, nézesd meg dokival!!!!

13. Garabonciás (válaszként erre: 9. - Levarosbukta)
2020. okt. 1. 13:03
Nem. Akár leukémia is lehet, tudom. Nálam is előfordul amúgy, most is tele a lábam, de én biztos vérszegény vagyok. A doki is mondja mindig, meg pajzsmirigy vizsgálatra akar küldeni folyton, de sose megyek el. Elég már ez a gyógyszer ami van. :D Reflux, alacsony vérnyomás, pánikbetegség minden van....
2020. okt. 1. 12:33
Az ér elpattanása is okozhatja.
11. 8d00a82c06 (válaszként erre: 5. - Anka.89)
2020. okt. 1. 10:17

Vashiány?

Nekem az okozza.

10. 083bf9bf2f (válaszként erre: 5. - Anka.89)
2020. okt. 1. 10:03

Orvost és labort megér a dolog!

Bár, én az a fajta sápadt vagyok, akiről minden percen azt hiszik, hogy ájulás kerülgeti, mégis teljesen rendben van a vérképem, mindig, pedig a mensim se 3-4 napos. :)

9. levarosbukta (válaszként erre: 2. - Garabonciás)
2020. okt. 1. 09:54

Ne bagatelizáld el, mert bizony nagyon komoly betegség jele lehet.


Fórumindító mindenképpen vigye el a lányát orvoshoz!

2020. okt. 1. 08:37
Mindenképpen beszélni kell a gyermekorvossal, mert lehet ártatlan apró sérülés, amire nem is emlékszik de jelezhet komolyabb bajt is. Nekem évek óta van hasonló sok kis foltom , a labor mindent rendben talált , napi 200mg C vitamint szedek, ezzel sokkal ritkábban alakul ki.
2020. okt. 1. 08:03

Nekem egy hónapja voltak a combomon ilyen foltok,de én évek óta vérszegény vagyok és vashiányos.

Sajnos.

2020. okt. 1. 06:40
Lehet, hogy mégis megütötte magát, csak nem emlékszik. Nekem a combomon mindig nagy kék-zöld foltok vannak, kb. ugyanott. Rendszerint nem tudom, hogy mikor szereztem, de az évek alatt megfigyeltem, hogy az iskolai teremben a padok magasságában van, vagyis mindig ott ütközöm neki, csak már fel sem tűnik.
2020. okt. 1. 05:47

Menstruál már, 16 éves, de eddig semmi tünet nem volt vérzékenységre. A menstruációja is rendben.

Sápadt is nagyon, ez is a vérszegénységre utal ha jól tudom. Ennek utána fogunk járni.

4. 4de07ed93f (válaszként erre: 1. - Anka.89)
2020. szept. 30. 22:44
Utalhat vérzékenysége,vérlemezkék képződési zavaraira is,persze lehet, hogy ártalmatlan dolog. Gyerek esetében mindenképp egy telót megér a gyerekorvosnak.
3. 4de07ed93f (válaszként erre: 1. - Anka.89)
2020. szept. 30. 22:37
Bizonyos gyógyszerek szedése is okozhatja, pl Syncumar,de pl gyulladáscsökkentők is. De ha nem szed gyógyszer...betegséget jelezhet, mindenképp kérdezz meg orvost. Sok szerencsét.
2. Garabonciás (válaszként erre: 1. - Anka.89)
2020. szept. 30. 22:35
Vérszegény lehet. Menstruál már? Ha sokáig elhúzódik neki, akkor vérzékeny. Ez miatt vannak a kék-zöld foltok is. Nem vészes, elmúlik majd. A vérszegénységgel viszont kezdeni kéne vmit.
2020. szept. 30. 22:16
A lányom egyik combján jelentek meg ezek a véraláfutások. Két hete jött az első, de már 4 van belőlük és nem is kicsik. Sehol sem ütötte meg magát. Mi miatt lehet ez? Csak az egyik lábán vannak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook