Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2007. jan. 14. 12:02
Kicsit humorosabban : "ne állj le idiótákkal veszekedni, mert lesülyedsz az ő szintjükre"
560. PIROS35 (válaszként erre: 520. - Socholow)
2007. jan. 8. 08:13

És te,ahelyett,hogy másokat "leszólsz",és ennyire nem érdekel,akkor egyáltalán minek olvasod?Ha te olyan okos vagy,mint amilyennek képzeled magad,akkor az idődet ettől sokkal értelmesebb dolgokra "pazarold".Nem kötelező olvasni!!!!

Én veled hasonló korú vagyok,nagyon sok mindenenen keresztül mentem már.Szeretetről,odaadásról,hűségről,kitartásról nem hallottál még?(18 éves házasok voltunk ősszel a férjemmel és nem hinném,hogy állatként viselkedtünk volna egymással.Kapcsolatunkat a kölcsönös megbecsülés jellemzi.)

Talán sokat csalódtál az életben,és másoktól irigyled a boldogságot,hogy ilyeneket írkálsz?!

Én nem szeretnélek kritizálni,bírálni,(de ehhez neked sincs jogod)hogy bárkivel is így viselkedj.Ismeretlenül,"arc nélkül" bárkinek lehet nagy szája.

2007. jan. 4. 19:40

„Azért van síró, hogy vigasztald,


Éhező, hogy teríts asztalt.


Azért van seb, hogy bekösse kezed,


Vak, elhagyott azért van, hogy szeresd!


Azért van annyi árva, üldözött,


Hogy oltalmat nyerjen karod között.


Az irgalmat kínok fakasztják,


Mélység felett van csak magasság.


Ha más gyötrődik, vérzik, szenved,


Azért van, hogy megmutassad,


Mennyi SZERETET van Benned!”

558. aqua05
2007. jan. 2. 15:23
ha ugyérzed mindenki hátatfordít neked akkor fordulj meg és nézd meg nem-e te vagy ki hátatfordítasz mindenkinek
2007. jan. 2. 15:18

Az emberek azért magányosak,

mert falakat építenek hídak helyett.

556. pegar
2006. dec. 31. 11:43

Nyelvében él a nemzet, de a nyelvével még senki sem nemzett!

:)

2006. dec. 31. 11:41

Szeretnék veled eső áztatta utcán táncolni

S szeretnék veled egy ágyban álmodni

Szeretném megmutatni mit egy könnycsepp, mely az öröm által tisztatja arcodat, s elmossa az összes bánatodat

Szeretném, ha szemem tükrében fedeznéd fel a világot, s észrevennéd az igazán fontos dolgokat

Szeretném, ha tudnád, hogy a sivatagban is nyílik virág, s hogy a hóesésben is van melegség, mert így él a világ

Szeretném, ha velem együtt kiáltanád, hogy suttogva is értem a szavad, mert így nincs az a szív, mely megszakad

Szeretném, ha látnád, hogy a vak ember is láthat csodás dolgokat, s kinek néma az élet, az is várja a hangokat

Szeretném, ha együtt éreznénk azokat a dolgokat, melyeket sok ember a jelentéktelen dolgok miatt egyre csak halogat

És végül szeretném, ha már ráncok borítják arcunkat, azt lássam, hogy életünk nem is lehetett volna boldogabb...

2006. dec. 30. 19:46

Visz a vonat, megyek utánad,

talán ma még meg is talállak,

talán kihűl e lángoló arc,

talán csendesen meg is szólalsz:


Csobog a langyos víz, fürödj meg!

Ime a kendő, törülközz meg!

Sül a hús, enyhítse étvágyad!

Ahol én fekszem, az az ágyad.

(József Attila)

2006. dec. 30. 18:58

Már nem születik mese abból, ha látlak, csak néma nevetés, hogy miért volt nekem sok, ami vagy, most meg kevés...

(Szécsi Magda)

552. agota
2006. dec. 30. 15:31

Kedvenc nincs! De ezek igazán szépek és igazak!

Szerintem pont azért zseniálisak Coelho művei, mert írójuk a minden embert mélyen mozgató - sokszor alantasnak és üldözendőnek tartott - szexuális energiákat leheletfinom művészetté tudja szublimálni.


„Amikor pedig ezek az emberek találkoznak és tekintetük egymásra talál, minden múlt és jövő teljesen elveszíti a jelentőségét, s csak az a pillanat és a hihetetlen bizonyosság létezik, hogy ugyanaz a Kéz írt meg mindent a nap alatt. A Kéz, amely fölébreszti a Szerelmet, s amely mindenki számára, aki ebben a világban dolgozik, pihen és kincsét keresi, alkotott egy vele rokon lelket is. Másképpen az emberi nem álmainak semmi értelmük sem lenne.”(Paolo Coelho:Az alkimista)


"Az emberi lény ugyanis el tud viselni egy hét szomjazást, két hét éhezést, és akár évekig elviseli, ha nincs fedél a feje fölött, de a magányt nem viseli el. Minden kín és szenvedés közül a magány a legrosszabb.” (Paulo Coelho)


„Hogy nem számít, mennyire jó valaki, mindenképpen fájdalmat okoz neked olykor. És ezért meg kell bocsátanod neki.

Hogy évek kellenek a bizalom kiépítéséhez, de elég néhány másodperc a lerombolásához.


"A legfontosabb találkozásokat a lelkek előre megbeszélik egymással, amikor a testek még nem is látták egymást."

(Paolo Coelho)

551. Strucy
2006. dec. 29. 20:18

"Merni kell és hinni,hinni!

Nincs a sorsnak záloga,

Csodaországba bevinni

Más se tudhat, csak csoda." /Schiller/

2006. dec. 29. 18:56

Az ember gyakran elhiszi, hogy maga irányítja magát, holott pedig irányítják; s miközben elméjével az egyik cél felé halad, szíve észrevétlenül a másik felé vonja.

(La Rochefoucauld)

549. mti
2006. dec. 29. 18:28

"Minden egyes nap ajándék! Csomagolj ki és ünnepelj!"

Linda MacFarlane

2006. dec. 29. 14:40

„Kigyúlt az első csillag, kigyúltak a vágyak,

Csillagfényes éjszakában, én csak téged várlak.

Tudom jól, hogy nem jössz, de oly jó várni,

Hazudok a szívemnek, hogy ne tudjon fájni.”

547. ördögi angyal (válaszként erre: 543. - 93a74b44ea)
2006. dec. 29. 14:39
thx =)
2006. dec. 28. 12:26
„…évek kellenek a bizalom kiépítéséhez, de elég néhány másodperc a lerombolásához.” (Paolo Coelho)
2006. dec. 28. 12:25
„Ha igazán együttérző vagy, nem ijedsz meg attól, ha valaki fél, de átérzed a félelmét és kapcsolódsz hozzá.” (Gabrielle Roth)
2006. dec. 28. 12:25
„Ha egy ember egyszer bizalommal, föltétlen érzésekkel közeledett valakihez, s érzéseit megsértették, szívét összetörték, soha többé nem tud igazi bizalmat, feltétlen odaadást érezni egy másik ember iránt. Nincs érzékenyebb anyag a földön, mint az emberi anyag. Képtelen arra, hogy elfeledjen egy sértést, mellyel lelkét vagy érzéseit illették. S bármiféle baráti vagy szerelmi találkozást hoz is még számára az élet, gyanakvó marad, minden kapcsolat torz és gonosz játékalkalom lesz számára, örökké bosszút akar. Ilyen az ember. Vigyázz, ha ilyen megsértett szívűekkel állasz szemközt: nem tudod őket megengesztelni. S nincs az a türelem, bölcsesség, nagylelkűség, szenvedély, mely az ilyen csalódott szíveket nyugtatni tudja.” (Márai Sándor)
543. 93a74b44ea (válaszként erre: 542. - Ördögi angyal)
2006. dec. 28. 11:56
ez nagyon szép...
2006. dec. 28. 11:30

Még meddig?


Még meddig kell

tétován számolni a múló perceket,

és remélni, hogy az eljövendő nap

már nélküled is boldog lehet.


Még meddig kell

gondolatban eltévedni hozzád,

és céltalan úton keresni,

hol találok rád.


Még meddig kell

némán tűrni a kiáltó fájdalmat,

és rejteni, hogy

vérző szív van a mosolyom alatt.


Még meddig kell

a holdfény árnyékába sírni a nevedet,

és minden elhaló rezdülésben

kutatni a lépteidet.


Még meddig kell

büszkén állni a tekinteted,

és küzdeni nehogy meglásd,

a szívem még dobog érted.

2006. dec. 18. 07:38
Okos ember,ha beszél,mindig másnak beszél.Az ostoba mindig magának beszél,mikor másnak beszél is.
2006. dec. 16. 09:17

Keresd az életebn mindíg a szépet!

Ragadd meg azt is, amit más észre sem vesz!

S ha cudar is sokszor az élet, mindíg találni benne kedveset, szépet!

539. nixe
2006. dec. 15. 23:34
Aki igazán,szivből tud nevetni,annak nem lehet rossz a lelkiismerete.A nevetés kinyilvánitja a test és a lélek egységét.A nevetés rövid pillanatai az örökkévalóságról tanúskodnak.Aki igazán tud nevetni,az már itt a Földön megérzi a mennyország előizét.
538. Rika1
2006. dec. 15. 22:24

Ha majd éjszaka két angyal a párnádra száll,

mindkettő jót akar, mégis mást ajánl.


Az egyik azt súgja jó legyél,

a másik rád kacsint tedd amit szeretnél.

537. Rika1
2006. dec. 15. 22:21

Szobádban a sötétség leple átölel,

s körbe fon téged.

Ha egyedül vagy félsz,

s ekkor a gonosz simogató kezét érzed.

Lépj az ablakodhoz s nézd a hold fényét,

hívj, s vigyázom szíved bár nem kéred.

Tudom, sok a gonosz az éjben,

s nem ismersz, de meghalnék érted.



Ne hagyj el Valakit akibe szerelmes vagy,

egy olyan miatt aki tettszik,

mert aki tettszik,majd elhagy egy olyanért

akibe szerelmes.

536. nixe
2006. dec. 15. 20:17

„Minden szerelmes egy-egy patikus:

Recepteket gyűjt, mert az praktikus.

Egy rész közöny, két rész odaadás,

Naponta többször: biztos a hatás;

Csak ha a receptért fizetni kéne

(Fizetni házassággal notabéne),

Lesz a dolog szörnyen kedélytelen

S a szenvedélyes szenvedélytelen.

(Ismeretlen spanyol szerző)

2006. dec. 15. 06:32
Akkor szeress,mikkor legkevésbé érdemlem meg, mert akkor van a legnagyobb szükségem rá.
534. nixe
2006. dec. 14. 21:58

"Az ember legtöbbször nem azokat a kísértéseket bánja meg, amelyeknek engedett, hanem azokat, amelyeknek ellenállt."


/Sommerset Maugham/

533. Minya
2006. dec. 13. 11:25

Ha az egész órát úgy betöltöd,

hogy benne érték,

hatvan percnyi van,

minden kincsével

bírod ezt a földet,

s ami még több,

ember vagy fiam.

/ Kipling /



Minden elérhető bőldogság

sohasem az ember mögött,

hanem mindig előtte áll.

/ Beethowen /


Légy őszinte és csak a becsületre adj,

ne mondj ki szót,mely nem a szívedből fakad

/ Moliére /

532. KNM1947 (válaszként erre: 528. - KNM1947)
2006. dec. 9. 13:30

Látom,hiába kértelek,én viszont köldök egyet:

Nem jó,ha valaki már annyira okos,hogy többé

bölccsé nem válhat./Jung/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook