Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Káros-e, ha cumisüvegből Nesquik kakaót iszik a kisgyerek? fórum

Káros-e, ha cumisüvegből Nesquik kakaót iszik a kisgyerek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. jún. 17. 23:08
a Nesquik- kakaó a káros!
2007. jún. 17. 22:33
Szerintem,nem káros.Az én fiam,novemberbe lessz 4 éves és most egy honapja hagyta el a cumisűveget.Senki nem kényszeritette rá,saját magátol dobta el.Minden reggel és minden este meg itta az űveg kakaoját és ennek őrűltem mert tudtam hogy a napi tej adagját meg issza.Sajnos amiota nem cumizik,azota tejet sem iszik.
27. DODICA (válaszként erre: 26. - Nike)
2007. máj. 1. 09:39
Miért? A tejre érted?
26. Nike (válaszként erre: 24. - Akkor van)
2007. ápr. 29. 21:54
Ritka véletlen szerencséje van a gyerekeknek, adj érte hálát az égnek...
2007. ápr. 29. 15:56

Sziasztok!


Szerintem a kakaót - ha már rászoktattátok a gyermeket - inkább pohárból/bögréből igya. A cumisüvegről meg minél hamarabb le kellene szoktatni, mert deformálódni fognak a fogai, és később majd sok gond lesz ebből.

2007. ápr. 29. 14:29
Hali. Hát nem tudom kinek mi a jobb, de az én (5éves)iker fiaim 1 éves koruktól forralt házitejet nesquik-el isszák pohárból, reggelire vacsira 3-3dl+ami belefér még nekik. Napközben rendes étkezések. Se szuvas fog, se betegség! Orvoshoz ritkán járunk (tanácsadás). 1 bögre-1 teáskanál kakaó. Bocs hogy beleszóltam...
23. d@nu (válaszként erre: 10. - Elviracska)
2007. ápr. 29. 12:22
Készíthetsz neki ét kakaóporból is kakaót, kevesebb cukorral (módjával, a kakaó koffeint tartalmaz), vagy vaníliás tejet, híg gyümölcsturmixot.
2007. ápr. 29. 11:28
Kimutatható, hogy még a maradandó fogak is jobban romlanak azoknál, akiknek cukros folyadék csüngött a szájából.
21. Elviracska (válaszként erre: 20. - Engi_ke)
2007. ápr. 28. 11:40

Azért ,tudok kisfiút ,kinek a fogai pontosan ,ettől mentek tönkre ,hogy sok időn keresztül a szájában csüngött a cumisüveg,és kakaós tej volt benne...

Nem tartom buta kérdésnek,csak véleményekre voltam kiváncsi...

2007. ápr. 25. 20:59
Buta kerdes,miert lenne karos?Regebb is volt cumis uveg is es kakako is es nem okozott problemat.
2007. ápr. 20. 00:19
Szerintem rendkívül hasznos a NESTLÉ mulinak.
18. mongi (válaszként erre: 17. - DODICA)
2007. ápr. 7. 14:13
Szerintem is,mivel a fogak minősége részben öröklött tulajdonság.Lehet fokozottabban óvni,de ha rosszat örökölt,akkor nehéz.
17. DODICA (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2007. ápr. 6. 08:59

Nem teljesen egyéni véleményed. :)))


Van egy másik fórum is, ahol kitárgyaltuk, mi a teendő, ha a tejfog lyukas. (Sajnos, a mai agyonkezelt élelmiszerek mellett hiába figyelünk oda nagyon, ha olyan típusú foga van a gyerkőcnek, akkor előfordulhat.)

16. emagdi (válaszként erre: 13. - Velheim)
2007. ápr. 5. 11:13

szia! a szuvas tejfogak is problémát jelentenek, átterjedhet a szuvasodás az új, végleges fogra is (hiszen nem egyszerre esik ki minden tejfog)


ezen kívül a szuvas fogak más szervek működésére is kihatnak (nem pozitívan), és sok más szervi problémát is okozhatnak.

másrészt a gyereket szerintem nem jó rászoktatni arra, hogy OK, ha rosszak a fogai. (de ez csak egyéni véleményem)

15. Gilaggi (válaszként erre: 13. - Velheim)
2007. ápr. 5. 10:19
A rossz tejfogak már a fogcsírákat is károsíthatják!
2007. ápr. 4. 20:29
Ha nem 1 eves kor alatt kapja a tejbe kevert kakaot, szerintem nem lehet gond.
2007. ápr. 4. 20:14
a tejfogak kiesnek úgy is :) maradandóak nem lesz bajuk :) én mindig is kakaót ittam. Ha a gyereked megissza a kakaót, szerintem nyugodtan adj neki abból, amiből elfogadja :)
12. Elviracska (válaszként erre: 11. - Mongi)
2007. ápr. 4. 20:04

Szia

Nagyon köszike az információt ,mindenképpen utánna nézek,nagyon jó volna ha meg inná ,és cukormentes.

11. mongi
2007. ápr. 4. 14:09

Szia!

Lehet kapni a bioboltokban karobport-olyan mint a kakaó,csak nincs benne cukor.

Szerintem nyugodtan adj neki cumisüvegből,ha másból nem hajlandó inni pl.csőrös pohár.

Én is úgy tudom,hogy az édes dolgok cumisüvegből való ivása rossz a fogaknak,de mi utána mosunk fogat,s részemről már meg is oldódott a probléma.:-)

10. Elviracska (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2007. ápr. 3. 18:35

Szia

A gond az ,hogy nem issza meg a tejet simán ,igy valahogy tejet szeretnék adni ,és a Nesquiket meginná.Másképp nemtudom ,hogyan adhatnék tejet .Joghurtokat megeszi ,de jó volna még tej is valami formában.Gyümölcsleveket nem issza csak a teát.

2007. ápr. 3. 17:44

ne itass a gyerekeddel ilyen cukros mű-nyálat!

adj neki gyümölcslevet inkább, ha már édeset szeretnél adni neki!

8. Elviracska (válaszként erre: 7. - Ancsi105)
2007. ápr. 3. 15:21
Szerintem is ,és én még egy felnöttet sem láttam cumizni az uton ,vagy cumisüvegböl inni.Nem aval van a bajom ,hogy a Nesquik ,huzamos ideig árt-e?Amugy köszike a válaszod.
2007. ápr. 3. 14:58
Káros nem káros mindenki mást mondd. Ha te úgy látod, hogy cumisüvegből szivesebben elfogadja akkor miért ne adnád neki úgy! Majd iszik pohárból is ami késik nem múlik:) Van olyan gyerek aki 3 évesen is felváltva iszik, mert valami jobban esik cumisüvegből.
6. DODICA (válaszként erre: 5. - Elviracska)
2007. ápr. 3. 14:55
Nem, soha.
5. Elviracska (válaszként erre: 4. - DODICA)
2007. ápr. 3. 14:46
A te gyerekeidnek nem volt cumisüvegje?
2007. ápr. 3. 13:55
Szerintem a cumisüveg meg a kakaó is káros. Utóbbi nem véglegesen, de nagyon pici gyereknek igen. Az előbbit meg gyönyörűen lehet pohárral helyettesíteni!
2007. ápr. 3. 10:25
nem káros
2007. ápr. 3. 10:24
Szerintem a kakaóval van gond, mert tele van cukorral. Azt hallottam hogy az a legrosszabb párosítás, ha a gyerkőc cukros dolgokat iszik a cumisüvegből. Rombolja a fogakat. én egyébként jobban szeretem a sima kakót amit én keverek ki, így annyi cukrot teszek bele ami nekem tetszik.
2007. ápr. 3. 10:21
Szerintetek, káros-e ha cumisüvegböl Nesquik kakaót iszik a kisgyerek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook