Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Káros a kutyának ha túl fiatalon lesznek kölykei? fórum

Káros a kutyának ha túl fiatalon lesznek kölykei? (tudásbázis kérdés)


9. Reza25 (válaszként erre: 7. - Porzellanpuppe)
2012. febr. 24. 11:59

Nem értelek!! Igen így mondja az állatorvos is, nem mindenki az ivartalanítani szót használja. Ezzel csak neki teszek jót, mert ha évente 2 alkalommal esik teherbe, és alkalmanként 4-5 kiskutyát hoz a világra, az nem hinném, hogy szuper dolog neki. Mert azért leamortizálják a kiskutyák az anyjukat elég tiszességesen.

De sajnálom,hogy Te ilyen dolgon kiakadsz. Hogy eláruljak Neked egy nagy titkot. A múlt héten egy nőgyógyászt hallottam, aki ugyanezt a szót használta egy női betegére. Szóval akkor.... hogy is van ez.

2012. febr. 13. 09:54
igen káros, elvileg azt szokták javasolni, hogy az első tüzelést ki kell hagyni és legideálisabb 1,5 éves korban az első, de igazából nekem volt olyan , hogy egy drágán vett yorki akit tenyésztésre vettem véletlen összehozott egy et a csivimmel az első tüzeléskor és nem lett baja tőle, de be voltam fosva rendesen.
7. porzellanpuppe (válaszként erre: 3. - Reza25)
2012. febr. 13. 00:38
kipakoltatni?:// jezusom.
2012. febr. 13. 00:37
nem.enyem is ugy szult s semmi baja:)
5. bnedora (válaszként erre: 4. - Tomka1)
2012. febr. 12. 13:15
Szerintem, mivel már túl van a szülésen, és helyrejött, valamint ez után megfelelő körülmények között fog élni, akkor nem lesz probléma a korai szüléstől.
2012. febr. 12. 13:11
igen az örökbeadók mondták is hogy ivartalanítva lesz, csak mivel már megszülettek a kiskutyái féltem, hogy nem lesz-e baja később. Bár azt írták hogy nagyon hálás és boldog kutyus szaladgál. Sajnos nem vagyok jártas ebben és nem tudom hogy ha a fiatalon ellés káros a kutyusnak akkor az már most megmutatkozik-e vagy csak később?
3. Reza25 (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2012. febr. 12. 12:53

Szia!!


Sajnos az én gyönyörű kutyusom is így járt, hogy most 9 hónapos és elzártam de még magam sem tudom hogyan bement hozzá egy idegen kutya. Szóval én sem szeretném leterhelni a szervezetét, mert alig jött helyre a legutóbbi betegségéből.

Én viszem kutya"abortuszra"(kipakoltatom). Nem szeretném,ha leamortizálná az ellés stb...

Van másik kutyánk akinek szokott kiskutyája lenni, és igenis lenulláza a terhesség és szülés majd a porontyok nevelése a kutyust.

Szerintem,ha a későbbiekben nem szeretnéd pároztatni akkor Te is pakoltasd ki.

2012. febr. 12. 12:46
nem, ha ivarérett akkor ki tudja hordani a kölyköket, nem lesz semmi baja, ahogy az embernek sem lesz semmi baja, ha 14 évesen szül, max.lelkileg.
2012. febr. 12. 12:43

Sziasztok!


Egy alig 1 éves közétermetű (térdig érő)kutyusnak (akit a gazdája elhagyott) már születtek kiskutyái, ennek lehet valami hátránya most vagy a későbbiekben? Olvastam, hogy ez fizikailag tönkreteszi a kutyát és hogy kb. 2 éves kora körül egészséges az ellés. Valaki azt mondta hogy a csontokból vonja el a kalciumot és emiatt nem fejlődhet rendesen. Nektek mi a véleményetek erről?


Köszi:Zsu

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook