Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » KaranténMenza mindennapra fórum

KaranténMenza mindennapra (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
98. unom (válaszként erre: 93. - Channa*)
2020. ápr. 1. 09:34
Én a fasírttal vagyok így, máshol meg se kóstolom.
2020. ápr. 1. 09:30

És, hogy a karanténmenzánál maradjunk:

Ma nálunk maradék nap van.

Székelykáposzta és van még tárkonyos levesünk is. És ma kenyérsütés is lesz.

96. Channa* (válaszként erre: 95. - Guruljka)
2020. ápr. 1. 09:29

Természetesen mindenki úgy csinálja, ahogy neki ízlik!


Az én Horváth Ilonám 79-es kiadás.

Nem találtam meg benne, hogy mikor írta, lehet, hogy ez az oldal már hiányzik belőle, mert szinte lapokban van.


Ez csak az én véleményem: lehet, hogy könnyítésként módosítottak később a recepteken...

95. Guruljka (válaszként erre: 94. - Guruljka)
2020. ápr. 1. 09:20
A fotón szerepló oldal F. Nagy Angéla: A család szakácskönyve -ből való. Kossuth könyvkiadó, 1986.
94. Guruljka (válaszként erre: 89. - Channa*)
2020. ápr. 1. 09:16

Nem akarok nagy vitát a palacsintából, de F. Nagy Angéla, aki Horváth Ilona néven írt néhány szakácskönyvet, maga is közölte, hogy nem kell bele cukor.

Eszerint ő is változtatott a recepten.

Van egy régebbi kiadású palacsintás könyvem, abban is hol kell bele cukor, hol nem, az adott palacsinta jellege szerint.


Befotóztam hamar, bocs a minőségért:


[link]

93. Channa* (válaszként erre: 92. - Epresturmix)
2020. ápr. 1. 08:56

Sokan csinálják a tartárt bolti majonézből. Éttermekben is. Természetesen teszek bele cukrot;)


Éttermekbe azért nem tesznek cukrot a palacsintába, mert ők ugyan azt a palacsintát használják a hortobágyihoz is. Ezt szakácsoktól tudom. Van jó pár ilyen ismerősöm a fiam által, illetve én is dolgoztam 2 évet étterembe, és pont ott hurrogott le egy szakács, hogy miért teszek cukrot bele, mert így nem tudja kiadni hortobágyinak...

92. Epresturmix (válaszként erre: 87. - Channa*)
2020. ápr. 1. 08:40

Channa. Kérdezz meg nyugodtan egy sêfet vagy egy mezei szakácsot erről. Az, hogy nem tudok főzni (most akár magamra is vehetnêm de kedvellek, nem teszem :)) az nem igaz. :D

Maradjunk annyiban, ahány ház, annyi szokás.


Tartârt soha nem hallottam még hogy valaki bolti majóból készíti. Én azt csakis házilag tudom elkészíteni. Lehet ezt is másképpen csináljuk. :)Na abba viszont teszek porcukrot. S te? :)

91. Channa* (válaszként erre: 88. - 184481d874)
2020. ápr. 1. 08:40

És van benne cukor!;)


Ahogy Horváth Ilona receptjében is.

2020. ápr. 1. 08:39
Jól jön ilyen helyzetben a sok jó bevált recept,de legyen lehetőleg egyszerű.Köszönöm.
89. Channa* (válaszként erre: 86. - Channa*)
2020. ápr. 1. 08:39

Ja, anyósom idén lenne 92 éves, tehát ő még úgy főzött, ahogy kell.


Egyébként a nagymamám is így készítette a palacsintát, a még élő 76 és 70 nénikém is, stb.


Ez itt Horváth Ilona receptje (nem most írta a recepteket:

Hozzávalók

1 tojás

15 dkg liszt

3 dl tej

1 dl szódavíz

késhegynyi só

cukor (ízlés szerint. 2-4 evőkanál)

zsír vagy olaj (a kisütéshez)

88. 184481d874 (válaszként erre: 86. - Channa*)
2020. ápr. 1. 08:38
Egyszerű bögrés palacsinta receptje/ kicsit másabb ,mint a megszokott/: 1 bögre liszt,1 bögre tej,2 tojás és kettéválasztva ,fehérje felverve habnak,2 ek.cukor.a felvert habon kivül mindent összekeverek és végén bele a habot és lehet sütni.Kicsit vastagabb,majd nem olyan ,mint az amerikai palacsinta.Gyakran készitem,mert gyors ,kb.12 db.jön ki belőle,csak nasinak.
87. Channa* (válaszként erre: 83. - Epresturmix)
2020. ápr. 1. 08:36

Tényleg nem akarok senkivel vitázni ebben a témában, de kell a cukor a palacsintába.


Véleményem szerint, azok nem tesznek cukrot a palacsintatésztába, akik nem tudnak főzni.


Ezért nem eszek sok helyen palacsintát, mert semmi köze hozzá. A palacsintát nem a kakaóval és túróval kell ízesíteni, a tésztának is kell, hogy íze legyen.


Nálam a palacsinta olyan, mint a tartármártás. Csak a sajátomat eszem meg, mert pl. én nem kész majonézből csinálom, mert az úgy nekem nem ízlik.


Én finnyás vagyok, és nekem egy kaja legyen olyan, ahogy én szeretem. A palacsinta tészta legyen ízes, a tartár ne legyen mű, stb...

86. Channa* (válaszként erre: 82. - Df1e1c376c)
2020. ápr. 1. 08:32

Én pont így tanultam meg palacsinta tésztát keverni.


Anyósom átjött, hogy megmutassa, hogy kell.


Fogta a tálat és el kezdett mindent beletenni, amit szokott, összekeverte és sütötte is.


Az első sütés után a férjem megkóstolta és mondta, hogy anyukám, kevés a cukor vagy a só. Anyós pótolta és sütötte tovább.


Én akkor egyszer megnéztem mit, hogyan csinál, azóta én is ezt teszem. A 6-8 evőkanál cukrot azért írtam, mert a férjem megkóstolja és ha szerinte kevés a cukor, akkor teszek még bele. És nem tapad le.

85. MolnárnéLili (válaszként erre: 81. - Guruljka)
2020. ápr. 1. 00:58

Nálunk mama se méri, érzéssel csinálja ahogy mondja :)

Nekem még az nem megy

2020. ápr. 1. 00:44
Csak majdnem olyan a huslevesem. Talán a szíve hiányzik.
83. Epresturmix (válaszként erre: 75. - Channa*)
2020. ápr. 1. 00:43
Sós tészta. Nem kell bele cukor. A hortobágyiba sem darált hús kell, mint azt sokan csinálják. Azzal is fini de nem olyan.
82. df1e1c376c (válaszként erre: 81. - Guruljka)
2020. ápr. 1. 00:42
Felesleges kérdezni, olyan, mint a nagyanyám voltak: kislányom, én csinálom, nem merem
2020. ápr. 1. 00:39

Szembeszomszédasszonyom remek palacsintákat süt hol tojás nélkül, hol tej nélkül, mikor mije nincs.

Sőt konyhamérlege sincs, nem hinném, hogy kiméri a hozzávalókat, de egyszer majd megkérdezem.

80. Epresturmix (válaszként erre: 78. - MolnárnéLili)
2020. ápr. 1. 00:37
A kettő nem zárja ki egymást.
79. Epresturmix (válaszként erre: 66. - Matyera)
2020. ápr. 1. 00:37

Nem kell cukor a tésztába!

Citromlé se. 🤷‍♀️


20 dkg liszt

2 tojás

3 dl tej

3 dl szóda

csipet só

2 ek étolaj


Ez másnap se rossz, ha fóliával letakarod.

A mennyiséget természetesen duplâzhatod. Duplából kb 25 db jön ki egy normál tefal palacsintasütővel.

78. MolnárnéLili (válaszként erre: 76. - Channa*)
2020. márc. 31. 23:04

En mamatol illetve TV-ből tanultam főzni, mindenki másképp csinálja :) mamám pl. tej helyett szódát rak bele illetve több tojással készíti.

Mi túróval es lekvárral szoktuk ízesíteni.

77. df1e1c376c (válaszként erre: 75. - Channa*)
2020. márc. 31. 23:02

Ebben nem fogok okoskodni.

Miota nem vagyok a volt férjemmel, nem sütök palacsintát, vagy elrontok egy rakatot. De így akkor sem sül le.

76. Channa* (válaszként erre: 74. - MolnárnéLili)
2020. márc. 31. 22:57

Minden okoskodás nélkül, ez tök jó hortobágyinak, de rendes palacsintának nem lehet túl finom.


Én nem vagyok egy konyhatündér, mert nem igazán szeretek főzni, de a palacsintám elég jó, mert ezt pl. töltelék nélkül is meg lehet enni mert nem csak egy ízetlen tészta...

75. Channa* (válaszként erre: 71. - Df1e1c376c)
2020. márc. 31. 22:55

A palacsintába, amit kakaóval, lekvárral, túróval, stb. töltünk kell cukor, és a serpenyő is lehet olyan, amiben mást is süt az ember, bár általában úgy szoktuk, hogy az palacsintasütő és kész, illetve mosogatni is lehet a palacsintasütőt.


A palacsinta tésztánál az arányok a fontosak.

Nem tudok receptet írni, mert én csak úgy összeteszem "szemre" és sütöm.


De az biztos, hogy 1 kg liszthez én 6-8 evőkanál cukrot teszek és 2 mk sót, 2 tojást, és tejjel és szódával hígítom.


A palacsintasütőimben a fiúk időnként sütnek rántottát is. Ez van, és minden használat után kimosom és még sikálom is, ha kell. Ráadásul nem is teflon, hanem sima vas mind a három. Mert én 3 sütőbe sütöm egyszerre a palacsintát, hogy hamar kész legyek.


A hortobágyi húsos palacsinta tésztába nem kell cukor, de az sem baj ha van benne, csak kevesebb...

2020. márc. 31. 22:46

En nekem ez a palacsinta recept vált be:


2 db tojás

1 csipet só

30 dkg liszt

4 dl tej

4 evőkanál olaj

73. MolnárnéLili (válaszként erre: 70. - Df1e1c376c)
2020. márc. 31. 22:37

Igen, aztán utólag rájöttem :)

Így mikor megvettük a házat, jó minőségű serpenyőt vettem kizárólag a palacsintának :) azota minden rendben :)

72. df1e1c376c (válaszként erre: 68. - NomNom)
2020. márc. 31. 22:31
Én is úgy vagyok. Tudom, hogy az nem lehet olyan, de elkényeztetett vagyok, és nekem kell a zöld.
71. df1e1c376c (válaszként erre: 66. - Matyera)
2020. márc. 31. 22:30
A cukorral leragad. Nem kell cukor a palacsinta tésztába. Mega tejtol is jobban ragad a cukor (meg a kezein) miatt.
70. df1e1c376c (válaszként erre: 69. - MolnárnéLili)
2020. márc. 31. 22:28
A palacsinta sütéshez kell a külön serpenyő. Egyszer kell csak rántottat sütni, és már nem lesz ugyanaz.
69. MolnárnéLili (válaszként erre: 66. - Matyera)
2020. márc. 31. 22:22

Az is finom :)


Mikor kollégiumban éltem akkor kezdtem el palacsintát sütni, de mindig szétszakadt, összegyűrődött stb. El is ment a kedvem.

Aztán kiderult hogy a serpenyő alja volt már annyira szétégetve hogy nem lehetett használni.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook