Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karácsonyi, télapós és szilveszteri sms-ek, versek, üdvözletek, idézetek fórum

Karácsonyi, télapós és szilveszteri sms-ek, versek, üdvözletek, idézetek (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2010. dec. 23. 08:40

Karácsonykor az angyalok

leszállnak az égbe,

békességet hoznak

az emberek szívébe.

Hozzanak neked is

áldott Ünnepeket!

Boldog Karácsonyt!



Ha felnézel az égre,

s rágondolsz a télre,

a szent Karácsony este,

boldogságot tesz le.



Áldás szálljon házatokra, meghitt béke lengje be, boldogságnak légy forrása, szóljon erről Szenteste!



Csillag száll az esti égen, utat mutat sötét éjben. A szeretet ma újra

éled, halkan szól most minden ének. Körülölel, mint egy bársony, legyen

Boldog a Karácsony!


Sebesen közeleg a karácsony este, vajon a fa alatt ajándék lesz-e?

Kívánom, legyen ott minden ami kell, s életed útját siker kísérje el.


Lélekemelő, mindazonáltal kalória-túltengésben is gazdag Karácsonyi

Ünnepeket, valamint derűlátó Szilveszteri sóhajtást és elképesztően

mázlista Új Évet kívánok!



Lehalkul a város zaja karácsony estére. Melengeti lelkünket a kicsiny

gyertyák fénye. Megszületett a szeretet e napon, hogy az embereknek

hitet, reményt adjon.



Ha nem jön álom a szemedre,

Igyál meg még egy pezsgőt a nevembe.

Ez felvidít majd és elrepít,

De ha marad még,

hagyjál kicsit :)

B.Ú.É.K


Újévi kismalac farka lógjon szádba,

hajnali 6 előtt ne kerülj az ágyba!

Durranjon a pezsgő, szóljon hát az ének.

Ilyen Boldog új évet kívánok én néked!


Itt van a szilveszter vége az évnek,

kell a zsíros kocsonya, vörösbor a bélnek.

Hopp, ott egy kismalac, rálép egy kekszre,

Vegyél rá valakit az orális sexre.!!

B.Ú.É.K


Gondolj az elmúlt 12 hónapra,

Minden gondod múljon el holnapra,

Nemsokára vége lesz az utolsó éjnek,

sms-ben kívánok Neked Boldog Új Évet!


Üres a hordó, repül a korsó

mindenki fekszik az alkoholtól,

micsoda álmok és még milyen lányok!

Én azért is BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!!!!!!


Szilveszter van, hát piálok, az erkélyre kiállok, jó nagyokat kiáltok: boldog új évet kívánok!!

2010. dec. 23. 08:40

Angyalszárnyon pihe lebben,

Kis csengő szól, szellő röppen.

Kívánok sok szeretetet,

Boldog, békés, szép ünnepet!


Leszállt egy angyalka azt súgta nékem

Gondolj most azokra kik szeretnek téged.

Eszembe jutottál te és a családod

Ezúton kívánok Boldog Karácsonyt!

421. t.Ili (válaszként erre: 419. - Fa8f3f5c02)
2010. dec. 23. 08:39
Becarás! XDDDDDD
420. t.Ili (válaszként erre: 417. - C191c35515)
2010. dec. 23. 08:38
Szia Drága!♥
2010. dec. 23. 08:38

Ez lenni kici kínai karaconyi szmsz. Lenni oco, nem drága, mégis mutatni, hogy van gondolasz Rád. Kivanni Neked jo ünnepek, meg kiccaladod récire boldogsag!


Békés,kellemes, beiglivel célbadobós, ajándékra rávetődős, csillagszóróval ijesztgetős, halászlében pancsolós karácsonyt!

418. t.Ili (válaszként erre: 415. - Fa8f3f5c02)
2010. dec. 23. 08:38
Ez jó!:)))
2010. dec. 23. 08:37

szia Ili:D


Utolsó napján ennek az évnek a szerencsemalackák megint útra kélnek. Azt kívánom néked hogy ha arra járnak, térjenek be hozzád, s maradjanak nálad! B.U.É.K!!!

2010. dec. 23. 08:36

Karácsonyi szeretetem hópihékkel száll, remélem, hogy téged boldogan talál! Ha hiányzik a szeretet, vagy melegségre vágysz, télen, nyáron, hóesésben, mindig megtalálsz!


A távoli hegytetőn csillag táncol a havon. A szobában gyertya sejlik sötét alkonyon, a kályhában parázs, mintha álom lenne, a karácsonyfát körülállják, békességben, csendben. Boldog Karácsonyt!

2010. dec. 23. 08:35

Elküldenéd a fényképedet?

Megmutatom az angyalkának, mit kérek. Boldog karácsonyt!


Mielőtt lefekszel, tárd ki az ablakod, leküldtem hozzád az angyalom. Egy pillanatra kérlek figyelj rá, mert a nevemben KELLEMES ÜNNEPEKET és BOLDOG ÚJ ÉVET kíván!!!

414. t.Ili
2010. dec. 23. 08:33
Amiket eltároltam a régi telefonomba,sajnos elvesztek.:(
413. t.Ili
2010. dec. 23. 08:30

Tudnátok egy párat?

Viccesek is lehetnek!:)

2010. dec. 15. 19:51

Egy gyönyörű Vass Albert írást találtam. Olvassátok el. Nagyon megható. A végére küszködtem a könnyeimmel.


Wass Albert: Magyar karácsony az égben



"Aki még nem tudott róla, ám tudja meg, hogy amikor lent a földön megszólalnak a karácsonyesti harangok, odafönt a Mennyeknek Országában a legeslegfiatalabb angyalka megráz egy fényes aranycsengőt. Erre a jelre a mennyei palota nagy szárnyas kapui maguktól megnyílnak, s a mennyország összes népe illő sorban betódul a hatalmas kupolaterembe, ahol várja már őket Jézus Király karácsonyfája. Mikor mindenki együtt van már, akkor az Úr Jézus megadja a jelt, s a kiválasztott szentek sorjában meggyújtják a mennyezetig érő karácsonyfán az emlékezés gyertyáit.

Nagy tiszteltetés ám a gyertyagyújtók sorába kerülni s fontos hivatal. Mert ezen múlik, hogy kikről emlékezik meg a mennyország népe azon a karácsonyon. Mikor aztán a gyertyák már mind égnek, akkor az Úr Jézus intésére sorra járulnak az ég lakói a karácsonyfához, s ki-ki ráaggatja a maga imádságát. Ezeket az imádságokat aztán az Úr Jézus megáldja, s szorgos angyalok nyomban aláindulnak velük a földre, hogy szétosszák azok között, akiknek szólnak. Ezek a soha nem hiábavaló, de mindig beteljesülő imádságok a mennyek lakóinak ajándékai a földi emberek számára. Így ünnepelnek odafönt karácsonyt azok, akik közülünk eltávoztak, tudja azt mindenki.

De ebben az esztendőben szokatlan dolog történt odafönt az égben. Már egy héttel karácsony előtt hírvivő angyalok járták sorra a mennyország lakóit s tudatták velük, hogy Jézus Úr parancsára ebben az évben magyar karácsony lesz odafönt.

Ilyesmi még nem történt amióta világ a világ, hogy egyetlen nép javára tartsák az ünnepet s méghozzá egy olyan kicsike, maroknyi nemzetet tiszteljenek meg ezzel, mint a magyar. De Jézus Úr így látta illőnek s helyesnek, s így is történt.

Mikor aztán megszólaltak odalent a földön ma este a karácsonyi harangok, egy szeplős arcú, vézna kis angyalka, aki még egészen új volt odafönt, rendelkezés szerint kezébe vette a fényes aranycsengőt, hogy megadja vele a jelt. Azonban olyan ijedt és elfogódott volt szegényke a nagy megtiszteltetéstől, hogy nyomban el is ejtette a csengőt, amiből aztán egy kis bonyodalom származott. Padlót érve a csengő ugyanis élesen felcsengett egyszer, amitől a szárnyas kapuk nyomban nyílani is kezdtek. Mivel azonban a csengő nyomban el is hallgatott, a kapuk is abbahagyták a nyílást, és a kint várakozók számára csupán egy szűk kis rést hagytak, melyen keresztül csak a soványabbja tudott beférni, a kövérebbje nem. Az újdonsült kis angyalka pedig úgy megszeppent a maga ügyetlenségétől, hogy szégyenében nyomban elszaladt, s elrejtőzött a karácsonyfa lehajló ágai alá.

Az Úr Jézus, látva a bonyodalmat, maga vette föl a csengőt s megrázta jó erősen, amitől nyomban szélesre tárultak a kapuk, s a nép betódulhatott az égi kupolaterembe. Jézus parancsára széles kört hagytak szabadon a karácsonyfa körül az égi magyarok számára, akik utolsónak vonultak be, ünnepélyes elfogódottsággal, hogy elfoglalják a megtisztelő helyet. Mikor aztán mindenki együtt volt, az Úr Jézus megadja a jelt: gyúljanak hát ki az emlékezésnek lángjai a magyar karácsonyfán!

Elsőnek az ősz István király lépett a fához s néma méltósággal gyújtotta rajta az első gyertyát. Sorra követték az Árpád-ház tagjai, Hunyadiak, Zrínyiek, Rákócziak s a többiek mind, hosszú, hosszú sorban. „Pro libertate”, suttogta a nagyságos fejedelem, s Petőfi Sándor keze reszketett, amikor kinyúlt a márciusi ifjak emlékének gyertyája felé. S rendbe kigyúlt az egész magyar történelem, s ott ragyogott pazar fényben a mennyei palota közepén, egész világ csodálatára. S mikor már minden gyertya égett a karácsonyfán, előlépett öreg Csikay Gyuri, esett vállú hajdani kolozsvári cigányprímás, állához emelte kopott hegedűjét, s felsírt a húrokon a magyar „Mennyből az angyal...” De olyan szépen, olyan szívfájdítóan, hogy még az Úr Jézusnak is megkönnyesedett tőle a szeme, s ártatlan kicsi angyalkák a háttérben csupa gyönggyel sírták tele a padlót.

Majd az Úr Jézus jelt adott megint, s rangsor szerint István király lépett oda elsőnek a fához, hogy felaggassa rá a maga ajándékát, földi magyaroknak. Aranytekercsre írott áldásos imádság volt, súlya majd földig húzta le a gyönge ágat. Szent László vitézi erejét, Zrínyi Miklós bölcs megfontoltságát, Rákóczi Ferenc lelkes hitét s Petőfi Sándor lángoló szívét aggatta fára. Úgy megtelt rendre minden ág magyaroknak szóló magyar imádsággal, hogy mire a más nemzetségből valók sorra kerülhettek, már csak úgy roskadozott a fa a tehertől.

Sok-sok időbe került, míg a mennyeknek minden lakója odajárulhatott a karácsonyfa elé a maga ajándékával. Nemzet még ennyi imádságot nem kapott, amióta világ a világ! Mikor aztán az utolsó imádság is rajta csüngött a fán, az Úr Jézus megáldotta valamenynyit, s míg a sok nép vonulni kezdett újra kifelé a szárnyas kapukon, szorgos kis angyalok nyomban hozzáfogtak, hogy batyuba kössék a sok égi kincset, s alászálljanak vele kicsi Magyarhonba.

Végül aztán már csak az égi magyarok álltak ott még mindig a magyar karácsonyfa körül, imába mélyülten. Az angyalok elhordták már az utolsó ajándékot is, s a gyertyák is kezdtek csonkig égni, amikor az Úr Jézus szeme hirtelen megakadt valami fehéren, a roppant karácsonyfa alsó ágai között. Jobban odanézett s hát bizony egy kis angyalka köntösének a csücske volt az. Az újdonsült szeplős kis angyalka, aki elejtette az aranycsengőt, kuksolt ott még mindig nagy ijedten. Az Úr Jézus félrehajtotta az ágakat, s kézen fogva elővezette onnan a szeplős kis angyalt. „Hát te minek bújtál oda?” – kérdezte tőle mosolyogva. „Restellem magamat” – vallotta be a szeplős. – „Elfelejtettem volt azt a csengőt, lássa.” „Oh, hát te voltál az!” – nevetett az Úr. „Ne búsulj semmit, megtörténik az ilyesmi mással is. De téged még nem láttalak itt eddig. Mi a neved? Honnan jöttél s mikor?” „Katika a nevem s Budapestről jöttem – felelte a vézna, szeplős kicsi angyal – november negyedikén, Uram.

Néhány pillanatig mély-mély csönd volt a nagy kupolateremben. Az égi magyarok mind a vézna kicsi angyalkát nézték, s valamennyinek könnyes volt a szeme. Aztán Jézus szelíd hangja törte meg a csendet. „Isten hozott, Katika” – mondta jóságosan, s keze gyöngéden megsimogatta a kis szöszke fejet. „Aztán küldtél-e te is ajándékot Budapestre a tieidnek?” „Küldtem, Uram” – felelte Katika, s elpirult a szeplői alatt. „Aztán mit küldtél?” – kíváncsiskodott az Úr Jézus. „Szép ünnepi imádságot szüleidnek, kis testvérkéidnek?” A kicsi angyal képe még pirosabbra gyúlt. „Nem imádságot küldtem” – vallotta be szégyenkezve. Az Úr Jézus igen nagyon elcsodálkozott. „Nem-e? Hát mi egyebet lehet küldeni innen?” „Kenyeret” – felelte szepegve Katika. „Szép fehér égi kenyeret. Minden nap félretettem, amit nekem adtak itt. Hiszen én kapok még máskor is” – tette hozzá bizalmasan. „S ha nem, hát az se baj. De odalent Budapesten nincsen fehér kenyér, régóta már…”

Mély, döbbent csönd volt, szentek, angyalok pisszenni se mertek. Hiszen ilyesmi még nem történt emlékezet óta, hogy valaki kegyes imádság helyett kenyeret küldött volna alá a mennyországból.

Aztán az Úr Jézus lehajolt s homlokon csókolta a kislányt. „Jól tetted, Katika”, mondta halkan s lopva kitörölt egy tolakodó könnycseppet a szeméből, „sokszor a kenyér a legszebb imádság. Én is azt adtam egyszer az én népemnek, amikor lent jártam a Földön. Kenyeret.”

Valahol a meghatottan álló magyarok sorában egy öreg nagymamából kitört az elfojtott zokogás. Katika kitépte magát az Úr Jézus karjaiból, odafutott az öregasszonyhoz és két vézna karjával átölelte. „Ne sírj, nagymama!” – kiáltotta hangos, csengő angyalka-hangon, mely egyszeribe betöltötte az egész mennyországot – „Apuék nem éheznek többet odalent! A mennyei kenyér, amit küldtem, meglásd, eltart sokáig!”

Az Úr Jézus mosolygott. S mosolyától, bizony, akár hiszik, akár nem: kisütött a nap Magyarország fölött!"

411. bnedora
2010. dec. 15. 00:11
A verses naplómban van egy pár karácsonyi vers.
410. Lady Blakeney (válaszként erre: 409. - 4c07880d46)
2010. dec. 14. 22:33

Szia!


Ha még nem késő, itt van néhány:



Minden szívből szóló karácsonyi énekben, a kandalló ropogásában és melegében, az ünnepi ebéd közben, a beszélgetésben és nevetésben, minden képeslapban, amit egy barát vagy a család küldött, minden, amit ebből meghallunk és ami elgondolkodtat bennünket, az maga a szeretet.

/Noreen Braman/



Küszöbön áll a nap, az az egyetlen egy nap az évben, mely hivatalosan is a szereteté. Háromszázhatvanöt nap közül háromszázhatvannégy a gondjaidé, a céljaidé, munkádé, és a szereteté csupán egyetlen egy, s annak is az estéje egyedül. Pedig hidd el, Ismeretlen Olvasó, fordítva kellene legyen. Háromszázhatvannégy nap a szereteté, s egyetlen csak a többi dolgoké, s még annak is elég az estéje.

/Wass Albert/



Higgy a szívedben és saját jóságodban, mert ha így teszel, mások is ezekben fognak hinni. Higgy a csodában, mert teli van vele az élet. De ami a legfontosabb, hogy higgy önmagadban, mert odabenn a lelkedben rejtőzik a csoda, a remény, a szeretet és a holnap álmai.

/Ron Cristian/



Fújhat bármiféle szél, válhat gonosszá a tél, az este békét ígér.

Lassan itt a pillanat, talán ma felenged a fagy az összes jég szív alatt.

Kinn a hóesés minden lábnyomot befed, ahogy a hit a sok sebet,

És a fák felett valahol ott lebeg a halk csengőszó.

/Berkes Gábor/

2010. dec. 8. 16:24
Sziasztok! Olyan karácsonyi műsorba való idézetre, rövid prózai szövegre lenne szükségem, ami nem túl hosszú, középiskolás korosztálynak való, és semmiképp nem betlehemes! Valami szép, ünnepről, szeretetről családról szólóra és lenne szükségem. Ha tudtok olyan oldalt, ahol találhatnék, kérlek, azt is írjátok ide! Köszi!
408. Babi11 (válaszként erre: 407. - Lady Blakeney)
2010. dec. 6. 11:02
Köszönöm!!!!
407. Lady Blakeney (válaszként erre: 406. - Babi11)
2010. dec. 5. 19:28

Karácsonyi gyertya lángja

Melegítse szívedet,

Hogy ne fogyjon ki belőle,

Sohasem a szeretet.



Karácsonyfa jaj de szép,

Rajta százegy gyertya ég.

Csomag is van alatta,

Neked hozta angyalka.



Karácsonyi csengő vagyok,

Csilingelek az ágon,

Örüljetek megérkezett

Télországból karácsony!



Karácsonyfán ajándék,

A szívekben béke,

De jó lenne, ha ebből

Jutna egész évre.



Teliholdnak tiszta fénye

Megcsillan a fenyő ágán,

Téged köszönt fény-szavával,

Karácsonynak éjszakáján.

406. Babi11
2010. dec. 5. 18:10
Én pedig olyat keresek amit az ajándékkártyára lehet írni,pár sorosat.
2010. dec. 3. 20:48

Sziasztok!

Nagyon szép verseket és idézeteket gyűjtöttetek nekem :)

Igazából olyan képeslapot kellene szerkesztenem, ami ilyen hivatalos lenne, több irodavezetőnek készülne!

Szóval olyat, ami a szeretetről szól, stb., de mégsem túl "nyálas"....

Nem tudom, értitek mire gondolok

2010. dec. 3. 14:26

Ady Endre: Karácsonyi Rege


Számomra ez a legszebb karácsonyi vers, főleg Szabó Gyula előadásában!

2010. dec. 3. 13:31

Jer,jer szép karácsony,

Óh, de régen várunk.

Ragyogtasd be hit, reménnyel

A családi házunk.

Enyhítsed és vigasztaljad

A csüggedt lelkeket,

Hozzál nekünk békességet,

S igaz szeretetet.



Karácsonyeste, gyertyafény

Szív a szívhez most oly közel,

Sok fenyőág, sok kar, amely

Egész világot átölel.



Küldök egy lángocskát szívem melegéből,

Elviszi egy angyal, ki eljön az égből.

Füledbe súgja mit szívből kívánok,

De leírom én is: Boldog Karácsonyt!



Hópihécske száll az égen,

Kis csengettyű szólal szépen.

Az angyalok ma táncra kelnek,

Gyertyafénynél énekelnek.

Mosolyogva mondják neked:

Békés, boldog ünnepeket!

2010. dec. 3. 13:25

A csomagolópapír ropogásától karácsonyi hangulat kerített hatalmába. Szinte éreztem a fenyőfa jellegzetes, szúrós illatát.

Levy L. Smith


Minden szívből szóló karácsonyi énekben, a kandalló ropogásában és melegében, az ünnepi ebéd közben, a beszélgetésben és nevetésben, minden képeslapban, amit egy barát vagy a család küldött, minden, amit ebből meghallunk, és ami elgondolkodtat bennünket, az maga a szeretet.

Noreen Braman



Ha az ünnep elérkezik életedben, akkor ünnepelj egészen. (...) Tisztálkodjál belülről és kívülről. Felejts el mindent, ami a köznapok szertartása és feladata. Az ünnepet nemcsak a naptárban írják piros betűkkel. Nézd a régieket, milyen áhítatosan, milyen feltétlenül, milyen körülményesen, mennyi vad örömmel ünnepeltek! Az ünnep a különbözés. Az ünnep a mély és varázsos rendhagyás.

Márai Sándor


Ne a hóban, csillagokban,

Ne ünnepi foszlós kalácson,

Ne díszített fákon, hanem

A szívekben legyen karácsony!

Szilágyi Domokos


Nem időpont vagy időszak a karácsony, hanem lelkiállapot. Békességben, jóakaratúan és könyörületesen élni - ez a karácsony igazi szelleme.

Calvin Coolidge


Ahelyett, hogy vennék Neked valamit, amit szeretnél, valami olyat adok Neked, ami az enyém, ami tényleg az enyém. Egy ajándékot. Valamit, ami jelzi, hogy tisztelem azt az embert, aki itt ül velem szemben, és arra kérem, hogy értse meg, mennyire fontos, hogy vele lehetek. Most már van valamije, ami egy kicsit én vagyok, van belőlem egy darabkája.

Paulo Coelho

401. bnedora
2010. dec. 3. 13:23

Szerintem inkább ezt a fórumot kellene tovább vinni:

[link]

2010. dec. 3. 13:18

József Attila -

BETLEHEMI KIRÁLYOK


Adjonisten, Jézusunk, Jézusunk!

Három király mi vagyunk.

Lángos csillag állt felettünk,

gyalog jöttünk, mert siettünk,

kis juhocska mondta - biztos

itt lakik a Jézus Krisztus.

Menyhárt király a nevem.

Segíts, édes Istenem!

Istenfia, jónapot, jónapot!

Nem vagyunk mi vén papok.

ůgy hallottuk, megszülettél,

szegények királya lettél.

Benéztünk hát kicsit hozzád,

Üdvösségünk, égi ország!

Gáspár volnék, afféle

földi király személye.


Adjonisten, Megváltó, Megváltó!

Jöttünk meleg országból.

Főtt kolbászunk mind elfogyott,

fényes csizmánk is megrogyott,

hoztunk aranyat hat marékkal,

tömjént egész vasfazékkal.

Én vagyok a Boldizsár,

aki szerecseny király.


Irul-pirul Mária, Mária,

boldogságos kis mama.

Hulló könnye záporán át

alig látja Jézuskáját.

A sok pásztor mind muzsikál.

Meg is kéne szoptatni már.

Kedves három királyok,

jóéjszakát kívánok!

2010. dec. 3. 13:09

Sziasztok!

Képeslap készítéshez keresek szép karácsonyi verseket, idézeteket!!! Minden ötlete szívesen fogadok :)

és köszönöm

398. bnedora
2009. dec. 31. 23:26

Csillognak az ünnepi fények,

lelassul a rohanó élet,

melegszik a családi fészek,

kívánunk neked és családodnak

sok szépet, sikerekben gazdag,

boldog új évet!

397. Bettyg
2009. dec. 31. 16:59

Gondjaid kerüljenek,

Asztalaid terüljenek,

Tárcáid ne ürüljenek,

Fürtjeid ne őszüljenek,

Barátaid szeressenek,

Jó tündérek kövessenek! ♥


B.Ú.É.K.!

396. pmjudit
2009. dec. 31. 16:57

Új esztendő új jót hozzon,

régi jótól meg ne fosszon,

ha már több jót nem is hozhat,

vigye el a régi rosszat!

Boldog Új Évet Kívánok!

395. Aranka2
2009. dec. 31. 13:20

BUÉK 2010



Ami mögöttünk van,

ha nehéz is, vége.

Tegyük most a gondot,

bosszúságot félre!

Búcsúztassuk méltón

az öreg Óévet,

s bizakodva várjunk

Új esztendő, téged!

Hozz az embereknek

boldogságot, békét!

Varázsold szemükbe

öröm tiszta fényét!

Hitük sose fogyjon,

szívük ne csüggedjen!

Asztalukon étel,

s ital mindig legyen!

Pénzt adj a szegénynek,

erőt, csüggedőnek!

Reményt nyújts, ha néha

nehéz napok jönnek!

Feledjük a rosszat,

őrizzük a szépet!

kívánjunk egymásnak

Boldogabb Új Évet !!!

2009. dec. 31. 12:21
Egy angyalt küldök Neked, tegye szebbé életed. Tegyen pénzt a zsebedbe, boldogságot szívedbe! Vegyenek körül barátok, Boldog Új Évet Kívánok!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook