Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karácsonyi, télapós és szilveszteri sms-ek, versek, üdvözletek, idézetek fórum

Karácsonyi, télapós és szilveszteri sms-ek, versek, üdvözletek, idézetek (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. dec. 28. 08:46

Eggy esztendő ismét el-múlt,

S által-repűlt setét honjába:

De kedvem újra bé-borúlt.

Mit várom végemet heába?

S esdeklem a halál után?

Vélvén, hogy fájdalmim meg-szűnnek,

Ha napjai majd által-tűnnek,

Bús éltemnek, s az Ég meg-szán -


O Sors! mert nints többé reményem -

Alá nyomott a tsüggedés -

Hogy fel-virradhat még Nap-fényem:

Utól értt a bal-végezés -

O szánj-meg, s vond-elébb halálom!

Meg-halni nékem tsendes álom.

Tekéntsd keservim! nem de nem

Lassú halál bús lételem? -


Ha e világon annyi élni:

Mint úntalan jajgatni, félni,

Sorvadni a kereszt alatt:

Még nem az ember által-hat

Az életnek keskeny köréből,

S a főld gyomrába vissza tér,

S a Végezés rejtett töréből

Ki-fejtve gyászos véget ér: -


Ó már meg-érttem a halálnak,

Szegezzd rám mérges íjjad! ím

Már nintsenek több könnyeim -

Szép napjaim mord télre válnak,

Pályámat el-futottam; ints!


S indúlok önnként a határra,

S bé-zárom éltem – a halálra

Már senkinek több jussa nints.

2011. dec. 28. 08:45

Adjon Isten füvet, fát,

Teli pincét, kamarát.

Sok örömet e házba,

Boldogságot hazánkba!


Este harangszóra, gilingalangóla,

Azt hirdeti, itt az évnek, itt a fordulója.

Azért friss egészséget,

Bort, búzát, békességet.

Aggyon Isten bőven,

Az újesztendőben.


Ez újév reggelén minden jót kívánok,

Ahova csak nézek, nyíljanak virágok!

Amennyi az égnek lehulló zápora,

Annyi áldás szálljon gazduram házára.


Újesztendő, vígságszerző most kezd újjulni,

Újjuláskor víg örömmel akkor hirdeti,

Hirdeti már a Messiás, eljöttünk lenni.

Legyetek hát az Istennek igaz hívei.

2011. dec. 28. 08:45

Az emberi szervezet nyolcvanhét százaléka víz.

Ezt én is hígnak találom, ezért most tölts hozzá egy kis pálinkát!

B.Ú.É.K!

2011. dec. 28. 08:44
Ma van az év utolsó napja, a hírt mindenki sms-ben kapja. Kopogtat az új év már csak néhány óra, ne gondolj most másra csak a szépre, jóra. Boldog új évet!
2011. dec. 28. 08:44

Eljött hát az óév utolsó napja,

vedel is a város apraja-nagyja.

Koccintunk hát mi is az egészségetekre!

Teljesüljön álmotok az új esztendőbe! B.U.É.K!

478. 760404
2011. dec. 23. 23:29
Én ma már nem teszek-veszek, egész nap csak sokat eszek, Jézuskával piálok, boldog karácsonyt kívánok!
477. MRG1
2011. dec. 7. 17:33
Mikor éjjel két angyal a párnádra száll, mindkettő jót akar, mégis mást ajánl, azt súgja az egyik: mindig jó legyél, a másik csak rádkacsint: tedd, amit szeretnél! Békés boldog ünnepeket az egész családnak!
476. dibeda
2011. nov. 30. 13:21

Este mikor kigyúlnak a karácsonyi fények,

a gyermekkori álmok egy percre visszatérnek.

Ekkor a szemekben a szeretet fénye lángol,

s a gyertyafénynél még a csillag is táncol.


Mikor a fenyő illata megérinti szívünk,

ezen az estén egy kicsit az álmokban is hiszünk.

Nem szeretnénk mást csak boldogok lenni,

és másokért a szokottnál is többet tenni.


A rohanó világban megkopnak a fények

halványak a hitek és halványak a remények.

Nem szeretnénk mást, csak hinni a szóban

őszintén szeretni, és bízni a jóban.


Őrizzük meg a karácsonyunk fényét.

S őrizzük a szeretetbe való hitünk reményét.

Hisz ma este mink is gyermekek vagyunk,

s gyermeteg vágyainknak ma határt nem szabhatunk.



Téli szünet van most, karácsony lesz mindjárt,

Üldögélek egymagamban s nézem a fenyőfát.

Díszek, szaloncukrok, ékes csecse-becsék

csüngnek az ágain s lobog a gyertyafény.


Karácsony s ajándék mind szép és jó lenne,

hogyha a világon mindig béke lenne!

Ne csak karácsonykor szeressen a szívünk,

hanem egész évben barátokként éljünk!


Szünjön meg ami rossz, legyen öröm, móka!

Barátokként éljünk és ne háborúzva!

Segítsük egymáson, önként, szeretettel

és ne nézzük azt, hogy mit nyerhetünk ezzel!


Ha segítünk máson szeretet vesz körbe,

s segítséget adva boldogabb jövőnk lesz!

Ennél nagyobb öröm nincsen e világon,

mint, hogy boldogságunk másra is átszálljon!

475. 3da8f53e4a (válaszként erre: 465. - 2104cc91e8)
2011. nov. 20. 18:15
Én mindig végig bőgőm az egész előadást, annyira szép és megható - nagyon sok régi "fájdalom" újra elevenedik bennem (2007-es karácsony estéje :( )
474. k_nm (válaszként erre: 473. - Lady Blakeney)
2011. nov. 20. 15:41
ez olyan szép...elteszem :-)
2011. nov. 20. 15:26

Wass Albert: Magyar karácsony az égben



"Aki még nem tudott róla, ám tudja meg, hogy amikor lent a földön megszólalnak a karácsonyesti harangok, odafönt a Mennyeknek Országában a legeslegfiatalabb angyalka megráz egy fényes aranycsengőt. Erre a jelre a mennyei palota nagy szárnyas kapui maguktól megnyílnak, s a mennyország összes népe illő sorban betódul a hatalmas kupolaterembe, ahol várja már őket Jézus Király karácsonyfája. Mikor mindenki együtt van már, akkor az Úr Jézus megadja a jelt, s a kiválasztott szentek sorjában meggyújtják a mennyezetig érő karácsonyfán az emlékezés gyertyáit.

Nagy tiszteltetés ám a gyertyagyújtók sorába kerülni s fontos hivatal. Mert ezen múlik, hogy kikről emlékezik meg a mennyország népe azon a karácsonyon. Mikor aztán a gyertyák már mind égnek, akkor az Úr Jézus intésére sorra járulnak az ég lakói a karácsonyfához, s ki-ki ráaggatja a maga imádságát. Ezeket az imádságokat aztán az Úr Jézus megáldja, s szorgos angyalok nyomban aláindulnak velük a földre, hogy szétosszák azok között, akiknek szólnak. Ezek a soha nem hiábavaló, de mindig beteljesülő imádságok a mennyek lakóinak ajándékai a földi emberek számára. Így ünnepelnek odafönt karácsonyt azok, akik közülünk eltávoztak, tudja azt mindenki.

De ebben az esztendőben szokatlan dolog történt odafönt az égben. Már egy héttel karácsony előtt hírvivő angyalok járták sorra a mennyország lakóit s tudatták velük, hogy Jézus Úr parancsára ebben az évben magyar karácsony lesz odafönt.

Ilyesmi még nem történt amióta világ a világ, hogy egyetlen nép javára tartsák az ünnepet s méghozzá egy olyan kicsike, maroknyi nemzetet tiszteljenek meg ezzel, mint a magyar. De Jézus Úr így látta illőnek s helyesnek, s így is történt.

Mikor aztán megszólaltak odalent a földön ma este a karácsonyi harangok, egy szeplős arcú, vézna kis angyalka, aki még egészen új volt odafönt, rendelkezés szerint kezébe vette a fényes aranycsengőt, hogy megadja vele a jelt. Azonban olyan ijedt és elfogódott volt szegényke a nagy megtiszteltetéstől, hogy nyomban el is ejtette a csengőt, amiből aztán egy kis bonyodalom származott. Padlót érve a csengő ugyanis élesen felcsengett egyszer, amitől a szárnyas kapuk nyomban nyílani is kezdtek. Mivel azonban a csengő nyomban el is hallgatott, a kapuk is abbahagyták a nyílást, és a kint várakozók számára csupán egy szűk kis rést hagytak, melyen keresztül csak a soványabbja tudott beférni, a kövérebbje nem. Az újdonsült kis angyalka pedig úgy megszeppent a maga ügyetlenségétől, hogy szégyenében nyomban elszaladt, s elrejtőzött a karácsonyfa lehajló ágai alá.

Az Úr Jézus, látva a bonyodalmat, maga vette föl a csengőt s megrázta jó erősen, amitől nyomban szélesre tárultak a kapuk, s a nép betódulhatott az égi kupolaterembe. Jézus parancsára széles kört hagytak szabadon a karácsonyfa körül az égi magyarok számára, akik utolsónak vonultak be, ünnepélyes elfogódottsággal, hogy elfoglalják a megtisztelő helyet. Mikor aztán mindenki együtt volt, az Úr Jézus megadja a jelt: gyúljanak hát ki az emlékezésnek lángjai a magyar karácsonyfán!

Elsőnek az ősz István király lépett a fához s néma méltósággal gyújtotta rajta az első gyertyát. Sorra követték az Árpád-ház tagjai, Hunyadiak, Zrínyiek, Rákócziak s a többiek mind, hosszú, hosszú sorban. „Pro libertate”, suttogta a nagyságos fejedelem, s Petőfi Sándor keze reszketett, amikor kinyúlt a márciusi ifjak emlékének gyertyája felé. S rendbe kigyúlt az egész magyar történelem, s ott ragyogott pazar fényben a mennyei palota közepén, egész világ csodálatára. S mikor már minden gyertya égett a karácsonyfán, előlépett öreg Csikay Gyuri, esett vállú hajdani kolozsvári cigányprímás, állához emelte kopott hegedűjét, s felsírt a húrokon a magyar „Mennyből az angyal. . . ” De olyan szépen, olyan szívfájdítóan, hogy még az Úr Jézusnak is megkönnyesedett tőle a szeme, s ártatlan kicsi angyalkák a háttérben csupa gyönggyel sírták tele a padlót.

Majd az Úr Jézus jelt adott megint, s rangsor szerint István király lépett oda elsőnek a fához, hogy felaggassa rá a maga ajándékát, földi magyaroknak. Aranytekercsre írott áldásos imádság volt, súlya majd földig húzta le a gyönge ágat. Szent László vitézi erejét, Zrínyi Miklós bölcs megfontoltságát, Rákóczi Ferenc lelkes hitét s Petőfi Sándor lángoló szívét aggatta fára. Úgy megtelt rendre minden ág magyaroknak szóló magyar imádsággal, hogy mire a más nemzetségből valók sorra kerülhettek, már csak úgy roskadozott a fa a tehertől.

Sok-sok időbe került, míg a mennyeknek minden lakója odajárulhatott a karácsonyfa elé a maga ajándékával. Nemzet még ennyi imádságot nem kapott, amióta világ a világ! Mikor aztán az utolsó imádság is rajta csüngött a fán, az Úr Jézus megáldotta valamenynyit, s míg a sok nép vonulni kezdett újra kifelé a szárnyas kapukon, szorgos kis angyalok nyomban hozzáfogtak, hogy batyuba kössék a sok égi kincset, s alászálljanak vele kicsi Magyarhonba.

Végül aztán már csak az égi magyarok álltak ott még mindig a magyar karácsonyfa körül, imába mélyülten. Az angyalok elhordták már az utolsó ajándékot is, s a gyertyák is kezdtek csonkig égni, amikor az Úr Jézus szeme hirtelen megakadt valami fehéren, a roppant karácsonyfa alsó ágai között. Jobban odanézett s hát bizony egy kis angyalka köntösének a csücske volt az. Az újdonsült szeplős kis angyalka, aki elejtette az aranycsengőt, kuksolt ott még mindig nagy ijedten. Az Úr Jézus félrehajtotta az ágakat, s kézen fogva elővezette onnan a szeplős kis angyalt. „Hát te minek bújtál oda?” – kérdezte tőle mosolyogva. „Restellem magamat” – vallotta be a szeplős. – „Elfelejtettem volt azt a csengőt, lássa. ” „Oh, hát te voltál az!” – nevetett az Úr. „Ne búsulj semmit, megtörténik az ilyesmi mással is. De téged még nem láttalak itt eddig. Mi a neved? Honnan jöttél s mikor?” „Katika a nevem s Budapestről jöttem – felelte a vézna, szeplős kicsi angyal – november negyedikén, Uram.

Néhány pillanatig mély-mély csönd volt a nagy kupolateremben. Az égi magyarok mind a vézna kicsi angyalkát nézték, s valamennyinek könnyes volt a szeme. Aztán Jézus szelíd hangja törte meg a csendet. „Isten hozott, Katika” – mondta jóságosan, s keze gyöngéden megsimogatta a kis szöszke fejet. „Aztán küldtél-e te is ajándékot Budapestre a tieidnek?” „Küldtem, Uram” – felelte Katika, s elpirult a szeplői alatt. „Aztán mit küldtél?” – kíváncsiskodott az Úr Jézus. „Szép ünnepi imádságot szüleidnek, kis testvérkéidnek?” A kicsi angyal képe még pirosabbra gyúlt. „Nem imádságot küldtem” – vallotta be szégyenkezve. Az Úr Jézus igen nagyon elcsodálkozott. „Nem-e? Hát mi egyebet lehet küldeni innen?” „Kenyeret” – felelte szepegve Katika. „Szép fehér égi kenyeret. Minden nap félretettem, amit nekem adtak itt. Hiszen én kapok még máskor is” – tette hozzá bizalmasan. „S ha nem, hát az se baj. De odalent Budapesten nincsen fehér kenyér, régóta már…”

Mély, döbbent csönd volt, szentek, angyalok pisszenni se mertek. Hiszen ilyesmi még nem történt emlékezet óta, hogy valaki kegyes imádság helyett kenyeret küldött volna alá a mennyországból.

Aztán az Úr Jézus lehajolt s homlokon csókolta a kislányt. „Jól tetted, Katika”, mondta halkan s lopva kitörölt egy tolakodó könnycseppet a szeméből, „sokszor a kenyér a legszebb imádság. Én is azt adtam egyszer az én népemnek, amikor lent jártam a Földön. Kenyeret. ”

Valahol a meghatottan álló magyarok sorában egy öreg nagymamából kitört az elfojtott zokogás. Katika kitépte magát az Úr Jézus karjaiból, odafutott az öregasszonyhoz és két vézna karjával átölelte. „Ne sírj, nagymama!” – kiáltotta hangos, csengő angyalka-hangon, mely egyszeribe betöltötte az egész mennyországot – „Apuék nem éheznek többet odalent! A mennyei kenyér, amit küldtem, meglásd, eltart sokáig!”

Az Úr Jézus mosolygott. S mosolyától, bizony, akár hiszik, akár nem: kisütött a nap Magyarország fölött!"

472. ca1d795694 (válaszként erre: 466. - K_nm)
2011. nov. 20. 13:11
Ez nagyon szép!
2011. nov. 20. 13:11

Tavaly olvastam az interneten egy olyan idézetet, ami nagyjából erről szólt:


Eljött a szent este, a szerete ünnepe, de én mondom neked ismeretlen olvasó fordítva kellene lennie. Ennek az egy estének kellene lennie a harag, düh, fájdalom estéjének és a többinek a szeretet estéjének.


Bár elég durva és darabgos változatban írtam ide vissza, már nem emlékszem rá tisztán, de én azt nagyon szerettem.

470. Júlia* (válaszként erre: 465. - 2104cc91e8)
2011. nov. 20. 12:43

Ez a kedvencem:


[link]

469. Júlia* (válaszként erre: 466. - K_nm)
2011. nov. 20. 12:42

Fogalmuk nincs az embereknek a Karácsony Misztériumáról.


Az emberek 99%-a azt hiszi, hogy a Karácsony a nagy zabákról, a sokszor felesleges drága ajándékokról,

vagy a személytelenül odavetett, díszpapírba csomagolt zoknik, pulcsik, alsógatyák tömkelegéről szól.

Arról nem beszélve, hogy a csomagolópapírok hány fa éltét követelik.


Ma már semmi nem az, aminek látszik.

Nálam továbbra is igaz Ady verse.

2011. nov. 20. 12:09

Leszállt egy angyalka azt súgta nékem

Gondolj most azokra kik szeretnek téged.

Eszembe jutottál te és a családod

Ezúton kívánok Boldog Karácsonyt!

467. k_nm
2011. nov. 20. 09:53
Szellemes Karácsonyt! Elemes zseblámpát, világító matracot, bort, búzát, békességet, porszívót meg turmixgépet, tűlevelű lóherét és Békés Boldog Szentestét!
466. k_nm
2011. nov. 20. 09:44
"Anyámék minden évben vettek egy lemészárolt fenyőfát, teleaggatták villódzó villanyégőkkel, és a szegény fa ott oszladozott hetekig; egész fenyőerdők agóniája az ember szeretetünnepe. Nem vagyunk mi barbárok? Áldozatot mutatunk be olyan hagyományok oltárán, amelyekről már csak homályos sejtésünk van. Libát, pulykát, malacot, bárányt, fenyőt áldozunk." Vavyen Fable
2011. nov. 20. 09:42

Nagyon sok szép van, és ezeken kivül a zenék is☺☺!!


Az alábbi vers Szabó Gyula előadásában, az valami csodás♥♥

464. Júlia*
2011. nov. 20. 09:34

Ady Endre:

Karácsony

1.


Harang csendül,

Ének zendül,

Messze zsong a hálaének,

Az én kedves kis falumban

Karácsonykor

Magába száll minden lélek.


Minden ember

Szeretettel

Borul földre imádkozni,

Az én kedves kis falumba

A Messiás

Boldogságot szokott hozni.


A templomba

Hosszú sorba

Indulnak el ifjak, vének,

Az én kedves kis falumban

Hálát adnak

A magasság Istenének.


Mintha itt lenn

A nagy Isten

Szent kegyelme súgna, szállna,

Az én kedves, kis falumban

Minden szívben

Csak szeretet lakik máma.

2.


Bántja lelkem a nagy város

Durva zaja,

De jó volna ünnepelni

Oda haza.

De jó volna tiszta szívből

– Úgy mint régen –

Fohászkodni,

De jó volna megnyugodni.


De jó volna mindent, mindent,

Elfeledni,

De jó volna játszadozó

Gyermek lenni.

Igaz hittel, gyermek szívvel

A világgal

Kibékülni,

Szeretetben üdvözülni.

3.


Ha ez a szép rege

Igaz hitté válna

Óh de nagy boldogság

Szállna a világra.

Ez a gyarló ember

Ember lenne újra,

Talizmánja lenne

A szomorú útra.

Golgotha nem volna

Ez a földi élet,

Egy erő hatná át

A nagy mindenséget,

Nem volna más vallás,

Nem volna csak ennyi:

Imádni az Istent

És egymást szeretni…

Karácsonyi rege,

Ha valóra válna,

Igazi boldogság

Szállna a világra…

2011. nov. 20. 09:31
Nektek mi a kedvenc karácsonyi idézetek, versetek, sms-etek?
462. Vica28
2010. dec. 31. 21:53

Álmodtál egy boldog évről

Reménykedtél, igaz szívből.

A remény mára tovaszállt,

Az álmod is már messzejárt,

de vár az Újév ismét téged,

Reményt hoz és büszkeséget.

Vágyat ébreszt, s újra éltet,

Boldogabbá tehet téged.

Életed, még meseszép lehet

Boldog Újévet kívánok neked !

461. szimba (válaszként erre: 455. - Kopat)
2010. dec. 31. 19:16
Ez nagyon jó! :)))
460. kopat
2010. dec. 31. 18:22

Hátha valakinek új:

Ez lenni kici kínai karaconyi szmsz.

Lenni oco, nem drága, mégis mutatni,

hogy van gondolasz Rád.

Kivanni Neked jo ünnepek,

meg kiccaladod récire boldogsag!

2010. dec. 31. 17:48

A mai nap...

■Egy viszályt békíts el!

■Egy elfelejtett jóbarátot keress fel!

■Egy gyanút oszlass; bizalomra változtass!

■Írj levelet neki, mert oly régen hiányol!

■Egy ifjút bátoríts, ki hitet vesztett!

■Mit rég ígértél, végre tedd meg!

■Egy vén neheztelést ma ejts el!

■Mit másoktól kívánsz, azt nézd át és rövidítsd a ,,listát''!

■Egy igaz elvért síkra szállj!

■Egy jóért hálás szót találj!

■A régi félszed győzd le!

■Két percet gyönyörködj a szép természetben!

■Mondd néki meg, hogy szereted!

És mondd megint, megint s megint...

2010. dec. 31. 17:18

Tyúk kaparja be az évet,

Malac túrja szerencsédet.

Gázórád lassan járjon,

A patikus hiába várjon.

Ne költs sokat a vízdíjra,

Ki optimista jobban bírja!



Újévi kismalac farka lógjon a szádba,

Hajnali 6 előtt ne kerülj az ágyba!

Durranjon a pezsgő, szóljon hát az ének,

Ilyen boldog új évet kívánok én NÉKED!



Tikk-takkolva jár az óra, pergeti a perceket,

Mutatója nesztelenül éjfél felé lépeget.

Útra készen áll az óév, vállra vette batyuját,

Szolgálatát hamarosan új esztendő veszi át.



Itt az új év, új jót hozzon,

Régi jóktól meg ne fosszon!

De ha az új jót nem is hozhat,

Vigye el a régi rosszat!

457. -Lujzy-
2010. dec. 31. 15:46

Én is várok még valami vicces szilveszteri sms-t!!!

De hát nem sok remény :(

2010. dec. 31. 14:03

Áldott legyen a Fény, mely rád világít és a Fény,

Mely benned van.

Az áldott napfény sugározzon be téged

És melegítse fel szívedet, míg úgy nem lobog mint kandallók tüze,

Így minden idegen melegedni jöhet hozzád és minden barátod is.

Sugározzék szemedből a fény,

Mint ablakba állított gyertya fénye, mely a viharban vándorlókat hívogatja.

Áldott legyen a rád hulló lágy eső.

Hulljanak lelkedre a cseppek és csalogassák ki a virágokat,

Hogy illatukkal megteljék a levegő,

De legyen áldott a vihar is és rázza meg lelkedet,

Hogy fényesre és tisztára mossa és sok kis tavacskát

Hagyjon hátra, amiben megcsillan az ég kékje

És időnként egy csillag is.

Legyen áldott a föld, az egész kerek föld,

Hogy mindenütt kedvesen fogadjon

Bármerre is vezessen utad.

Legyen puha a föld mikor terhétől fáradtan lepihensz

És legyen könnyű, amikor majd kinn fekszel alatta.

Olyan könnyen terüljön el fölötted,

Hogy lelked kiröppenhessen felfelé

És elérje útja végén az Istent!

455. kopat
2010. dec. 31. 14:01

Tavaly ezt küldtem:

Jelzem mindazoknak, akik 2009-re minden jót kívánták sms-ben, hogy sz@r sem teljesült belőle! Éppen ezért kérek mindenkit, 2010-re inkább pénzt, és üzemanyag utalványt küldjetek!

:)

454. kopat
2010. dec. 31. 13:36

Új év, új élet. Új érv, új mérleg.

Lerázni a régi gondot, Amit az ember elrontott.


Magányos időkben szeretet,

Borús napokban örömet,

Gondterhelt percekben nyugalmat,

Vesztett helyzetekben reményt,

Kívánok neked. BUÉK!


Ilyenkor év végén nagy levegőt veszünk, magunk sem hisszük, de fogadalmat teszünk, én is megfogadtam valamit az este, nem köszöntök senkit idén SMS-be...


De valami igazán poénos kéne!!!......

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook