Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kapott már el bkv ellenőr?Hogy úsztad meg a büntetést? fórum

Kapott már el bkv ellenőr?Hogy úsztad meg a büntetést? (beszélgetős fórum)

2010. márc. 17. 09:10
Én álltalában közlöm hogy akkor én leszállok. Nem tud mit csinálni. Nincs joga igazolványt kérni. :) A metrón gázos ott nem engednek le.
2009. nov. 25. 11:47

tegnap előtt elkaptak a 11es buszon,volt jegyem de elfelejtettem kilyukasztani az ellenőr egyből 12.000ft-tal büntetett,nem volt nálam semmi irat csak a start kártyám és az alapján igazolt:s

csak hogy azon a pécsi születési heyem van meg anyám neve de azóta pesten élek és pesti cimem van,hova küldik a büntetést és fizessem ki?segitsetek lécci,nem szoktam bliccelni de pont elkaptak

2009. nov. 17. 12:59
A vonatbélet árának az a része amit nem fizet a munkáltató, és a BKV bérlet ára a fizetésemnek közel 20%-át teszi ki. (40 éves elmúltam, köalkalmazotti fizu.) És akkor még nem ettem és nem fizettem OTP-t.A múltkor elkapott az ellenőr, akkor rosszul esett kiköhögni a 6 rugót. De csináltam egy gyors mérleget és rájöttem hogy még mindíg pénzemnél vagyok. Csak pozitívan!
2009. nov. 15. 10:41

Sajnos sehogy! Mind a kétszer megbüntetett!!! Persze előtte járt le a bérletem.......Mindig így szokott lenni! Ha van jegyem vagy bérletem soha nem jön, ha nincs akkor tuti!!!!!!!! :S

Bár egyszer pont az előttem lévőt büntették meg, akkor sikerült leszállnom!!!

Nekem az egyik esetnél így volt: mondtam az ellenőrnek, hogy nincs jegyünk.....persze utaztunk haza nagy pakkokkal...... Mondtam, hogy leszállunk! Odajött még 3 ellenőr, hogy mi a probléma! Mondom, hogy nincs jegyünk, de leszállunk! Erre leszálltak velünk, hogy ha nem működünk együtt hívják a rendőröket!!!!! :S Aztán nagy utazó táskával nem tudtam elszaladni :S

2009. nov. 12. 19:56
Vettem jegyet.
2009. nov. 6. 23:46
Én ma kértem tőle egy tollat és nem adott, de nem büntetett!:))))))))))
2009. nov. 1. 18:33

Én többször megúsztam már.. :D Volt úgy, hogy 1 jeggyel szaladgáltam pár hétig, amit persze csak akkor használtam, amikor láttam az ellenőrt. Emiatt mindig a lyukasztó mellett álltam. Volt olyan is, hogy amikor a megállóknál megláttam az ellenőrt, hogy készül felszállni, és gyorsan leszálltam, és a másik kocsiba ugrottam fel.

Harmadik meg az, hogy úgy lyukasztottam, hogy csak éppen hogy látszódjon, és amikor jött az ellenőr, azt mondtam kedvesen, udvariasan, hogy valami baj lehet a lyukasztóval, erre ő mondta, hogy kösz, hogy szóltam.. :D

14. 6807d7b8bd (válaszként erre: 11. - Hannah87)
2009. okt. 30. 20:58
Pesten is bejott a nem nyelvtudas eljatszasa!:)Kertek a berletet,vagy a jegyet...mi meg szepen lesetaltunk a villamosrol a Margit- hidon.:)Itt Angliaban viszont nincs blicceles.Kamerak vannak a buszokon,ha meg nem veszel jegyet rendort hivnak.Jah es egy ajtaja van a busznak....a sofor mellett...UDV
13. ágica... (válaszként erre: 7. - 49ca420470)
2009. okt. 30. 18:30
Már nem járok diákkal! :) Nincs blicccc! :)
2009. okt. 30. 18:17
Nah de az már nem BKV. :P
2009. okt. 30. 18:17
Ausztriában bejött a totális nyelvnemtudás eljátszása...
2009. okt. 30. 18:16

A MÁV-nál voltam én sunyi, amíg nem szigorodott az ellenőrzés.


BKV: metróban egy ellenőr, a Deák téren. Én meg mondtam, hogy ha lekésem az uccsó vonatomat, akkor magánál alhatok? És futottam tovább...

9. Hannah87 (válaszként erre: 8. - 00346cf747)
2009. okt. 30. 18:14

Vagy gyors lábak... :))


Én Szolnokon és Pesten is futottam már.


Itt Sopronban viszont esélyt sem látok a bliccelésre. Leginkább reggel és este utazom busszal, és a sofőr mindig rápillant a bérletekre, mivel csak az első ajtón lehet felszállni. Reggel mindig ugyanazok utaznak, feltűnnék, este pedig 4-5 ember van a buszon.

Olyat már csináltam h lejárt bérletet mutattam fel. (szeptemberit hurcoltam magammal decemberig).

2009. okt. 30. 18:04

Vidékről utazva a fővárosba, minden alkalommal veszünk jegyet, pedig ketten vagyunk, és oda-vissza viszonylattal számolunk + még adott időben kajtatunk a jegyárusító helyek után.

Innen nézve a fővárosi közlekedés egyáltalán nem drága, hiszen bérlettel iszonyú sokat lehet utazni - sokféle járművel-, nálunk ugyanannyiba kerül, és gyakorlatilag töredékét használjuk, mert nincs annyi járat.

A jegy nélküli utazáshoz önbizalom kell, határozottság, kihanemén kiállás :) Működhet!

7. 49ca420470 (válaszként erre: 6. - Ágica...)
2009. okt. 30. 15:07
De azt tudod hogy a diákbérlet mellé még kell valamit venned minden hónapban ami + 70 ft ?Ne kérdezd hogy mit de olvastam már róla máshol hogy emiatt is büntettek mert nem volt a diákbérlet mellett ez a dolog.A pénztáraknál érdeklődj mindenképp.
2009. okt. 30. 15:03
Hát úgy buktam le, hogy el felejtettem ráírni a diákigazolvány számot a bérletre és hat rugómba került, mert már jó ideje nem volt a diákon bélyeg....:) Ma már jó kislány vagyok! A becsület minta képe! :)
2009. okt. 30. 14:58

Az az igazság hogy ezek a jegyárakmár annyira irritálóak hogy nemigaz.

Borzalmas.

4. 49ca420470 (válaszként erre: 3. - Levendula6)
2009. okt. 30. 14:57

DDDDDDDDDDD

A metrón a múltkor valaki,ahogy felért a mozgólépcsőn elordította magát hogy: BLICCELŐ VAGYOK HAHÓ!!!DDDDD

Szétröhögtem magam rajta.D

2009. okt. 30. 14:55

Úsztam már meg. A mellettem levőtől kérték a jegyet, nem volt neki, de könyörgött a fiatal srác, hogy ne bűntessék meg, legközelebb jófiú lesz. Én meg kiálltam mellette, hogy miért kell az iskolásokat bántani! Aztán végül tőlem is megkérdezte, van-e, de addigra a megállóba értünk. Mondtam, nincs, de leszállok. Elsiettem. :)

Ciki, de olyan baromi drága a bérlet! 5ezret még kiadnék érte, többet nem. Így amikor csak tehetem, bliccelek.

2009. okt. 30. 14:51

Igen sikerült.Két ellenőr is jött én éppen a páromhoz utaztam és tele voltam csomagokkal gondoltam nem lyukasztok de volt nálam vagy 10 jegy.

Szépen mosolyogtam és elmagyaráztam az ellenőröknek,hogy azért nem lyukasztottam mert tele volt a kezem előtte le akartam pakolni és visszamenni de ők hamarabb odajöttek.

Sikerült kibeszélnem magam és a végén még lyukasztottak is helyettem :-)

2009. okt. 30. 14:47

Engem a minap a villamoson elkapott.Nem volt nálam jegy mert nagyon ritkán használom a bkv-t,az esetek többségében gyalog járok akár 3.-4 megállónnyit is mindenhova.Egy idő után már nem is tűnik messzinek sőt..

Na szóval jön az ellenőr,férfi.Kérdi hogy menetjegy vagy bérlet.Az ajtóban álltam közvetlen.Elkezdek kotorászni időhúzásként a táskámban majd közlöm vele,nincs,nem is volt és nem is lesz.Erre már nem emlékszem mit dünnyögött a lényeg hogy nem válaszoltam,vártam hogy megálljon a villamos.Megállt én meg lepattantam és mint aki kilőtte magát elszaladtam a francban.Én nem fogom gazdagítani egy bkv vezír vagyonát sem az biztos!

Még ha 100 ft lenne egy menetjegy és nem 300.

Nektek sikerült már megúszni bliccelést.??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook