Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eladtuk a kocsinkat. Kicsúszott a kocsi átírás határidejéből a vevő. Büntetést fog fizetni? fórum

Eladtuk a kocsinkat. Kicsúszott a kocsi átírás határidejéből a vevő. Büntetést fog fizetni? (tudásbázis kérdés)

2012. okt. 18. 17:03

Sziasztok!


A vevőink tegnapi hírtelen látogatásuk után, kértem, hogy este hívjanak, ha a párommal beszéltem, mert addig én nem írok alá semmit.

(Ekkor szereztem be az infókat Tőletek.)

Ez a hívás elmaradt, én hívtam végül, de fel sem vette. Éjjel jött egy mosakodó sms, hogy majd reggel hív.

Ez is elmaradt. Én hívtam ma, nem vette fel. Írtam sms, hogy ne induljanak el feleslegesen, mert nem tudunk segíteni, és hogy büntetéssel eggyütt, de kifizethető késve is az átírás.


Reagálás erre sem jött. Remélem nem keresnek már.

Hát így jártunk, még jó, hogy sgítettetek! Mindenkinek hálásan köszönöm!Szép napot!

28. Hatan
2012. okt. 18. 10:42

Szia Mandarin!

Úgy van ahogy a többiek írták. Neked is be kell jelentened, hogy eladtad. Onnantól a vevő gondja. Biztosítást visszafizetik, az adót az önkormányzat úgyis lenyeli, szerintem bőven elég ha "csak ennyi" ráfizetésed lesz az eladással.

Ne hagyd, hogy bepalizzanak!

Ugyanezt velünk is el akarta játszani, aki megvette a mi kocsinkat, de ő össze is törte a kocsit - mint kiderült. Ráadásul késedelmesen fizetett nekünk is, és azt is le akarta tagadni. Nem voltam rest, behajtottam rajta az utolsó fillérig! Most ő szívja meg, mert se autó, ráadásul fizetheti a büntetést, a vételár többszörösét. Szerinted megérte neki?

27. 6b006fc769 (válaszként erre: 20. - Mandarinmandarin)
2012. okt. 18. 07:01
Egy percig se sajnáld, ne legyen lelkiismeret furdalàsod, csúnyán meg akart vezetni.... ki tudja mit követett el a volt kocsiddal....
26. lov.ildi (válaszként erre: 25. - Mandarinmandarin)
2012. okt. 17. 22:36

Akkor nagyon egyszerű a dolog. Szépen közlöd vele,hogy a szerződést már bevitted az okmányirodába és a biztosítást is lemondtad és visszakaptad a pénzt. Ezért a szerződést nem lehet módosítani.

A többi meg legyen az Ő gondja.

2012. okt. 17. 20:43
Hát igen a biztosítást már lemondtam, túlfizetést már visszaküldték... a végén még profi leszek kocsieladás ügyben, pedig ez volt az első. Majd nyitok egy jogsegély irodát. :-) Köszi, hogy írtál, Annyira rendesek vagytok! Szép estét!
24. Daphnee (válaszként erre: 20. - Mandarinmandarin)
2012. okt. 17. 20:38
Az hogy ő kötött biztosítást, az majdnemhogy mindegy, mivel a neveden van még a kocsi. Tehát ha visszadátumoznád, a neveden nem lenne bizti! Ezért is büntethetnek, főleg ha okozott is valami balesetet közben. Áh, nagyon gáz.
2012. okt. 17. 20:08
Köszi, hogy írod, szerencsére bevittem, nem voltam rest, pecsétem is van róla/rajta.
22. lov.ildi (válaszként erre: 21. - Mandarinmandarin)
2012. okt. 17. 20:01

Ha az okmányirodába bevitted a szerződést és Ő nem íratta át,akkor az illetékes okmányirodából kiküldték a hivatalos levelet,hogy írassa át és fizesse a késedelmi illetéket.


Ne foglalkozz az ő problémáival,mert egyébként magad kevered nagy bajba. Nem ér meg ennyit. Amikor megvette tisztában kellett lennie a kötelességével.

Ha véletlenül nem vitted be az okmányirodába a szerződést, akkor azonnal tedd meg!

2012. okt. 17. 19:35
Mért titkolta el? Ha tisztán azzal jött volna, hogy bajban van, meg akarják büntetni, találjunk ki valamit...de így? Mit vár tőlem? Persze sajnálom...de mért nem egyenes...nem értem én ezt.Na jól van, majd holnap megírom hogy sikerült ezt beadagolnom neki. Szép estét mindenkinek! Köszönöm a segítséget, nyugodtan alszom így.
2012. okt. 17. 19:31

Mivel én is leadtam, ezért kéri, hogy bontsuk fel, majd írjunk újat. Azt mondja kötött biztosítást...hát nem tudom. Zűrös. Egyszer csak megjelent a lakásajtómban, hogy nem tudja a telefonszámom...már kész papírokkal jött. Én meg egyedül, a férjem munkában...még jó, h mondtam, h ezt azért meg kell beszélnünk.

A legrosszabb az, hogy azt kérdeztem, hogy most így büntetést kell fizetni? Mire Ő: Nem lehet átíratni így.

( Nem hiszem, hogy tudatlan volt, pontosan tudta, hogy én már leadtam a papírt az eladásról, tehát járt az okmányirodában....szóval tudta, hogy büntetést kell így fizetnie.) Szóval hazudott. Én kis naív!

2012. okt. 17. 19:23

Engem is keresett már meg így vevő autó eladás után, de ez már nem az én dolgom, fizessen csak büntetést ha nem iratta át. Sőt, én leadtam az adás-vételit az okmányirodában, így ezt már nem lehetett átdátumozni. Ezt is mondhatod...

Gondolom a biztosítást is lemondtad már, elvárná, hogy ezek után téged bűntessenek meg hogy nem volt köteleződ??

2012. okt. 17. 19:16

Hát igen, erre fogok hivatkozni...sajnálom őket, de a józan ész dönt a mai világban.


Persze megírom majd a reakciót. Gyomorgörcsöm van attól, hogy ezt kell mondanom nekik. ..

17. kiszvorosz (válaszként erre: 1. - Mandarinmandarin)
2012. okt. 17. 19:16
Semmiképp na menj bele! Én pont a múlt héten voltam bíróságon egy 2 éve eladott autóm miatt,amit a mai napig nem irattak át. Még mindig engem zaklatnak gyorshajtás,súlyadó,parkolások,stb. miatt. Az adásvételit alaposan tedd el, meg a papírt,amit a lejelentéskor kaptál! Ne érdekeljen,hogy ő mennyi késedelmi pótlékot fizet majd.
16. mandarinmandarin (válaszként erre: 15. - T_marcsi)
2012. okt. 17. 19:14

Te vagy a sztár!


Na meg is néztem:

Gépjármű átírás határideje - átírási határidő


A BM rendelet értelmében a gépjármű átírásnak is van egy határideje. A rendelet szerint eme ügyintézésre 15 napunk van ( nem munkanap, hanem naptári nap!!! ) Érdemes erre a határidőre fokozottan figyelni, az alábbi sorok értelmében!


Mi a következménye a gépjármű átírási határidő be nem tartásának?


A BM rendelet szerint a 15 napot meghaladó gépjármű átírási ügyintézésnek következménye van. A határidőn túl érkező kérelmeket ugyan teljes mértékben végrehajtják, azaz a hatóság bejegyzi az új tulajdonjogot a nyilvántartása, és kiadja az új forgalmi engedélyt, és elindítja a törzskönyv megrendelését, de ezzel egy időben a rendszer automatikusan jelez az illetékhivatal felé.


Ezt követően az illetékhivatal mulasztási bírságot szab ki, melynek összege 100.000.-Ft.-ig terjedhet. Nagy általánosságban az ez összeg 30.000.-Ft körül szokott mozogni!


Az illetékhivatal megvizsgálja a gépjármű átírás határideje be nem tartásának okát, mérlegeli a körülményeket, az adózó jogellenes vétségeinek előéletét, illetve az adózótól elvárható körültekintőségét, majd dönt a bírság méretéről.


Figyeljen oda a gépjármű átírás határidejének betartására, ne fizessen több 10.000.-Ft többletköltséget!

15. t_marcsi (válaszként erre: 13. - Mandarinmandarin)
2012. okt. 17. 19:12
Akkor erre hivatkozva mondj nemet a vevőnek :) Majd a fejleményeket azért írd meg :)
14. mandarinmandarin (válaszként erre: 10. - T_marcsi)
2012. okt. 17. 19:10
meg is nézem
2012. okt. 17. 19:10
Huhh, ha van késlekedési pótlék, akkor nyugodtabban mondok nemet. Én már tényleg jelentettem (ugyan azt nem tudtam, hogy a súlyadó...stb miatt:-) de meg tettem. Nagyon köszönöm mindenkinek, nagyon rendesek vagytok.
12. andi6020 (válaszként erre: 4. - Mandarinmandarin)
2012. okt. 17. 19:09

"mi jár annak a bűnösnek"


:DDDDDDDDDD


keresztre feszítés minimum

11. t_marcsi (válaszként erre: 10. - T_marcsi)
2012. okt. 17. 19:07
a szüneteket ki kell törölni
2012. okt. 17. 19:06
9. t_marcsi (válaszként erre: 4. - Mandarinmandarin)
2012. okt. 17. 19:04
Nem igaz. Át tudja íratni 30 napon túl is, csak késedelmi pótlékot kell fizetnie.
2012. okt. 17. 19:03
Ki kell fizetnie a késlekedésért a pótlékot, és át tudja íratni. Ne menj bele új szerződésbe, mert eleve az eladást le kellett volna jelentened az okmányirodában az adásvételivel, szerintem erre hivatkozz a vevőnek, hogy Te már lejelentetted az eladást. (Ez azért kell, hogy ne tőled kérjék a súlyadót, és hogy tudják figyelni, hogy átíratta-e az új tulajdonos a nevére.) Nem gondolom, hogy felelősséggel, vagy szívességgel tartoznál bármiért a vevőnek, esetleg még bajod is lehet belőle, ha hamisítotok. Én nem vállalnám a kockázatot, az biztos.
7. mandarinmandarin (válaszként erre: 5. - 6b006fc769)
2012. okt. 17. 19:00
Hát ez az...
6. mandarinmandarin (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2012. okt. 17. 18:58
Nem mindegy, mert ha lehet büntivel fizetni, akkor azt mondom neki, hogy fizessen, én meg kimaradok belőle.
2012. okt. 17. 18:58

nem kéne... ha bontod, vissza kéne íratni, aztán újra át stb... szerintem

ha meg újat írtok az okirat-hamisítás.

melyik kell neked?

2012. okt. 17. 18:56

Sziasztok! Segítséget kérnék. Ha tudjátok írjátok meg mi jár annak a bűnösnek, aki 30 napon túl nem íratja át a megvásárolt kocsit, nem fizeti ki ennek a díját.

Engem most keresett meg a vevő. Ecsetelte a problémáit, hogy mért nem teljesítette a kötelességét. Kérte, hogy bontsuk fel a szerződést és kössünk újat, friss dátummal.

Kissé ódzkodok ettől. Szívesen segítek, ha csak azon múlik, hogy még párszor kiállom a sort az okmányirodában. Egyszer a felbontás papírjával, egyszer meg a friss adásvételivel.

Ám mi van akkor, ha valami rosszat tett már a kocsival...gyorshajtás, baleset...ilyenekre gondolok. Mi lesz így a bónuszommal? Ha meg leiratom vele, hogy nem követett el bűncselekményt, nem parkolt tilosban..stb...és mégis megtette, akkor majd én járhatok a bíróságra bizonyítgatni, hogy nem én voltam? Sosem voltam még ilyen helyzetben, Ti mit tennétek? Azt mondja nem lehet büntetéssel kifizetni az átírást. Ez igaz? Előre is köszönök minden választ.

2012. okt. 17. 18:56
Nem mindegy?
2012. okt. 17. 18:52
Igen.
2012. okt. 17. 18:48
Eladtuk a kocsinkat. Kicsúszott a kocsi átírás határidejéből a vevő. Büntetést fog fizetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook