Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalóriabázissal fogyózók ide! :) fórum

Kalóriabázissal fogyózók ide! :) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
332. EsztyMorgan (válaszként erre: 273. - F7586d2534)
2013. aug. 9. 22:27

Neked ez jött be. Örülök a sikerednek de nem kell itt kéretlenül, sértően és lenézően osztani az észt. Tudod ismerek innen egy nagyon kedves csajt, aki a KalóriaBázissal fogyott rengeteget, és neki egy idő után már csak épphogycsak 1080 kcal kerete volt. És fogyott, több mint 16kilót.

Mindenkinek más a teste, más az anyagcseréje. Mindenkinek más jön be. Én ismerem a testem és tudom magamról, hogy ha többet ennék 1100-1200 kalóriánál, tuti híznék. Én nem azért híztam meg, mert zabáltam. Rosszkor ettem rosszat, és ha belegondolok sokszor csak este ettem meg ebédkor. Ebédkor keveset este sokat: ekkor mindent ami volt a hűtőben: szalonna, kolbász, házi disznósajt,stb.. akkor a kcal lehet,h "csak" 650-700kcal volt meg az ebéd ami szintén kb ennyi. 1300-1400kcalt ettem és mégis híztam.

Úgyhogy igen: akaraterő kérdése minden és azt, hogy mit mikor eszel és a MÉRTÉKLETESSÉG! Ez a kulcs és nem a kéretlen okoskodás.

331. patapucs (válaszként erre: 330. - Patapucs)
2013. aug. 9. 21:50
Kettes verzió, hogy a fáradság jön ki ebben a formában....még egy hét a Sziget fesztből és idegösszeomlást kapok....hétfő óta alig aludtam és még vasárnap éjjel is tartani fog....ja és erre fújja a hangot a szél....
330. patapucs (válaszként erre: 329. - Guruljka)
2013. aug. 9. 21:21

Óóóh, érdekesen hangzik. :-)


Képzeld, sikerült feltornáznom magam majdnem 1100kcal-ra, úgy örültem neki. :-)


Aztán miután leülepedett az élmény, kezdtem érezni, hogy nem vigyáztam és furán nehéz a gyomrom....úgy látszik sok volt a tejcukros dolog az elmúlt napokban.

Kénytelen leszek több húst és kevesebb tejterméket (sajt, túró, joghurt) enni....ez evés gondolatára is felfordul a gyomrom.

329. Guruljka (válaszként erre: 327. - Patapucs)
2013. aug. 9. 19:17
Mintha valami lágyabb csurgatott tészta lenne. :-D
328. Guruljka (válaszként erre: 322. - F7586d2534)
2013. aug. 9. 19:16

Nem Neked címeztem, de örülök, hogy válaszoltál.

Átfutottam az egyik naplódat is.

Igazad van, és rájöttem, hogy az a fő baj, hogy nagyon röviden írsz a naplódban is. Tényeket közölsz személyes érzelem nélkül, ami nem baj, de így nem lehet belekapcsolódni, valószínűleg ezért nem is reagált senki.

Az okfejtésed ahhoz hasonlít, ami egy gondolatmenet alapján végigviszi, hogy aki egy pohár sörnél többet megiszik egy ültő helyében, az hazug, csaló gazember. (Ne haragudj meg, nem jegyeztem meg pontosan, és ki kellene keresnem, de azt legalább tudom, melyik könyvemben kellene. Ha szeretnéd, nekiugrom és kikeresem szó szerint...)

Nem feltétlenül akaratgyenge az, aki meghízott, és az emberek fejlődnek is.

Vannak hullámok az emberi lélekben (vagy pszichében), és időnként változnak a prioritások.

Aki egyszer duci volt, talán az lesz a legerőteljesebb fogyós példakép...

Nem bazíroz itt senki egy-egy tulajdonságra, végtére is mindenki csak magára számíthat, hiszen az étkezés nem kényszer.

Aki az inkriminált hozászólást írta, azt mondta éppen, hogy néha nem sikerül megennie a napi 1200-at, pedig igyekszik. Tehát még az a tudása is megvan, hogy nem szabad napi 1200 alá menni, pedig ezt tényleg nem mindenki fogadja el.


Csak tudod, meleg van, inkább csak inna az ember, és még az a fránya akaraterő is kevés akkor, ha nincs étvágyunk. Mert néha az ész és igenis az akarat az, ami arra késztet, hogy egyáltalán egyek valamit.

327. patapucs (válaszként erre: 326. - Guruljka)
2013. aug. 9. 19:12

Ááá! Így már kevésbé fura. :-)

Bevallom tudatlan vagyok. :-)

Még t.fehérjésen sem ettem zöldséglevest...komolyan, milyen az íze?

326. Guruljka (válaszként erre: 324. - Patapucs)
2013. aug. 9. 19:03
Jaj, nem a fehérjeport, a tojásfehérjét!!! Bocs, félreérthető volt valóban!
325. patapucs (válaszként erre: 315. - Reginus)
2013. aug. 9. 18:14

Szia!


Én ált megközelítem. Akkor haladom meg, ha aznap grillhúst is eszem.

324. patapucs (válaszként erre: 316. - Guruljka)
2013. aug. 9. 18:10

Zöldséglevesbe a fehérjeport??

Annak milyen íze van úgy? Mihez hasonlít?

323. patapucs (válaszként erre: 318. - Guruljka)
2013. aug. 9. 18:08

Én is meglepődtem, amikor rájöttem, hogy nem is akkora a különbség, mint gondoltam.

Ettől függetlenül a zsírszegény van otthon. :-)

322. f7586d2534 (válaszként erre: 292. - Guruljka)
2013. aug. 9. 17:11
Nos mivel nem nekem címezve írod a válaszaidat a fórumba, csak gondolom hogy nekem szól. Kalória számolással fogytam, -62kg-t 3 év alatt. Ebből az első 1200 kcal evésével telt. De határozottan írhatom, a legnagyobb hiba amit valaki elkövethet a fogyással kapcsolatban az az 1200 kcal nél kevesebb kalória bevitele, mind rövid mind hosszú távon.Annyira bezavar a fogyás ütemébe annyira előrevetíti a platót ami lelkileg a legnehezebb. És igen, továbbra is tartom amit írtam, legnagyobb ostobaság az akaraterőre bazírozni, a józan ész helyett. Tudod akinek van akaratereje az nem hízik meg. Ergo akinek jelentős súlyfeleslege van annak kevés az akaratereje. Másik, az 1000 kcal vagy kevesebb kalória bevitele tartósan akár 30%kal is csökkenti az alapanyagcserét. Ezt rendbe hozni évek munkája. EZ IS SAJÁT TAPASZTALAT. Tudod én annyira vittem hogy 1400kcal től képes voltam rohamosan hízni.Egy pár hónap akaraterő után:) 1400kcal "zabáltam" pár hétig és vigan ment felfele a mérleg. Évekig tartott rendbe hozni, sok évbe...
321. f7586d2534 (válaszként erre: 290. - Dennissza)
2013. aug. 9. 17:00
Kívánok sok sikert, és egészséget a diétádhoz!
320. Guruljka (válaszként erre: 319. - Dennissza)
2013. aug. 9. 15:36

Én a tejet nem kedvelem annyira (na jó, zabpehellyel igen...), de én is megeszem a joghurtot bagy kefirt, egy 140 grammos pohárkával, és igen, én is spórolok inkább más zsiradékkal.

Tejfölt viszont nem vagyok hajlandó soványabbat venni, a 20%-osnak olyan az állaga, hogy tejföl!!!

A túrót is szeretem, a húsnál sokszorta jobban.

Megtanultam zsiradék nélkül ételt sűríteni. Egy flakon étolaj elég sokáig húzza nálunk, érdemi mennyiségben leginkább az állatkajába jut.

Szóval igen, valamit valamiért...

Viszont abban a helyzetben vagyok, hogy a fiam elég jól eszi a főztömet, és magamra főzök gyakrolatilag. Úgyhogy szabadon és kreatívan...:-D

A kísérleti kajákat kimondottan szereti a fiam.

2013. aug. 9. 15:30
A tejet már kissé visszaszorítottam, régen bármennyit meg bírtam belőle inni. 1.5%-at veszek, napi 1 pohárkát szoktam inni, bár a héten talán még nem is ittam, csak egy nap kakaóitalt. Joghurtot is próbálok egy héten többször enni. Van bennük zsír, de normális főétel mellett, nem lépem át a zsír keretét, a szénhidrát keretet pedig meg sem közelítem :)
318. Guruljka (válaszként erre: 317. - Dennissza)
2013. aug. 9. 15:25

Igen, de elég sok bennük a zsír is...hacsak nem tudsz rendszeresen zsírmenteset venni, de abban meg a CH több, a rejtett cukor miatt...

Nagyon boldog voltam a zsírszegény túróval, de rájöttem, hogy a félzsíroshoz képest nem is olyan nagy a különbség!

317. Dennissza (válaszként erre: 315. - Reginus)
2013. aug. 9. 15:22

Szia,

az sokszor nekem sem jön össze. Bár szerencsére én szeretem a tejtermékeket, gyakran is fogyasztom őket.

2013. aug. 9. 15:16

Szia!!!


Én is így vagyok, mert nem vagyok nagy húsevő. Mostanában kitrükközöm. Már a reggeli pempőmet úgy keverem, hogy teszek bele egy kanál fehérjeport. A müzliben nem érzem az ízét. És akkor már fórban vagyok a nap folyamán, ha a zsírbevitelre is odafigyelek.

Nálam picike cicák is vannak most, ezért gyűlik a tojásfehérje. Vagy egy zöldséglevesbe keverek belőle, vagy egy egytojásos rántottába teszek plusz fehérjét a nap folyamán, így kevesebb húst kell ennem.


Régebben éveken át voltam vega, fizikai munka mellett is, ebből maradt meg az, hogy nem hiányzik, ha nincs hús az asztalon. Ez senkire nézve nem "kötelező", de esetleg nem én vagyok az egyetlen ilyen... :)

315. Reginus
2013. aug. 9. 15:11
Szép jó napot mindenkinek Ti hogy vagytok a fehérje fogyasztással nekem nagyon ritkán jön össze a min mennyiség amit a gép számol?
2013. aug. 9. 14:32

No meg...két lábra állva bömböl a kapunál, úgyhogy vannak, akik előttünk lemennek a járdáról, és inkább az út közepén mennek ezen a részen...

Árus már régóta nem zavart minket.

313. Guruljka (válaszként erre: 312. - Patapucs)
2013. aug. 9. 14:31

Irtó édes pofa, és kevesen tudják, hogy genetikusan nem harap. A harapós komondort régen agyoncsapták, mert sokszor hagyták az asszony, a gyerekek mellett védőnek a tanyán. Szóval még oda sem kap soha, senkinek.

De a testi erejénél és a gyorsaságánál fogva hatékony házőrző. Taktikája a kivédhetetlen gyors fellökés.

Ez a Göncöl nem szereti még azt sem, ha a fiam enged be valakit a kapun, mert ő csak a Kisgazdi.

De bárki van idebent, azt nagyon figyeli, és ha gyanús, akkor belöki egy fotelba, ha csak lehet.

Kivinni meg azt lehet, amit én jóváhagytam.

312. patapucs (válaszként erre: 310. - Guruljka)
2013. aug. 9. 14:21

Szép nagy fajta, az biztos. :-)

A méretéhez képest jámbor egyébként vagy azért van mitől tartania az idegennek?

A közelünkban vannak kertes házak és ott az egyiknél volt regen három. Az ottaniak elég vehemensen mentek a kerítéshez, ha idegen járt arra.

Látszik, hogy szerették egymást a férjeddel. :-)

311. Dennissza (válaszként erre: 310. - Guruljka)
2013. aug. 9. 14:19

Aranyosak :)

Én nemsokára temetésre megyek, próbáltam előszedni a legszellőzősebb fekete ruháimat, de előre félek...

2013. aug. 9. 14:05

Gondoltam! Az egy kölyökkori képe, ott is van, hogy 8 hetes! :-D

Kicsit megnőtt. Még fog erősödni, mert ez a fajta 3 éves korára van "készen".

Ahol a férjemet üdvözli, még csak 11 hónapos. Kerekesszékes volt a férjem, a képen is abban ül.

309. patapucs (válaszként erre: 308. - Guruljka)
2013. aug. 9. 14:02
Az zavart meg, hogy az első sorban a komondort másik kutyának néztem. :-)
308. Guruljka (válaszként erre: 306. - Patapucs)
2013. aug. 9. 13:33

Kettő!!! Komondor az egyik, és pumi keverék a másik.

Talán a komondorról van több is fent.

2013. aug. 9. 13:32

Hát másképpen nem tudnám, mennyi az elpárolgás. :-D

Meglepő némelyik kajánál!

306. patapucs (válaszként erre: 304. - Guruljka)
2013. aug. 9. 13:32

Milyen kutyák? Akikről feltettél képeket?

Most nem néztem meg, de 3-ra emlékszem. :-)

305. patapucs (válaszként erre: 303. - Guruljka)
2013. aug. 9. 13:28

Tényleg?? Még a tepsit is lemérted?

Nem semmi vagy! :-D

304. Guruljka (válaszként erre: 299. - Patapucs)
2013. aug. 9. 13:06

Én sem veszek músort.

Van netes tévéműsor, ha úgy adódik abban rá is lehet keresni, sőt még értesítést is lehet kérni, a kedvenceidre.

De a legtöbbet véletlenül találom meg, mert a tévé állandóan megy a háttérben, és néha "lapozgatok". Amióta a férjem meghalt, túl nagy lenne a csend.

Éjszaka is megy, különben képes vagyok a vén fejemmel a kutyáim mellett félni egyedül.

303. Guruljka (válaszként erre: 301. - Patapucs)
2013. aug. 9. 13:04

Na most azt hiszed, én nem tálban mértem a kismacskákat, hihihi?

Rá lehet tenni egy nagyobb tálat is, és tárázni is lehet.

Még a sütőtepsit is rá tudom tenni, úgy mérem meg az elkészült kaja súlyát. Három kilóig oké, annyi a a teherbírása.

A tepsi és a fontosabb edények súlya pedig a mérleg mellett ott van egy listán, hogy ki tudjam vonni...

❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook