Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Jóslás ingával fórum

Jóslás ingával (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
224. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 222. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 5. 21:39

Nagyon jó, amit mondasz: A KÖZÉPÚT


Ott fut össze minden. Ez a közös nevező. Legyen az vallás vagy bármi.


Én ezt a példát szoktam használni:


Egy fának több ága van, de a gyökere az EGY!


Ez a KÖZÉPÚT!

223. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 222. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 5. 21:36

Minden emberben ott van az igény, hogy lelki-szellemi dolgokkal foglalkozzon, úgy hívják ezt hogy: TRANSZCENDENCIA IGÉNY


Ezt az igényt el lehet nyomni, és akkor testi-lelki betegségek fogják felütni a fejüket.


Ha más nem, akkor ez felébreszti az embert, hogy a vallásba meneküljön vagy szellemi útkeresővé váljon.


De olyan is van, akit semmi nem hat meg és inkább belehal ebbe a kielégítetlenségbe.


Az, hogy valaki mennyire vonzódik a misztikum iránt, az lelki érettség függvénye.


Alapvetően közös életfeladata az emberiségnek, hogy ezeket a dolgokat kibontsa. Akkor túl nagyot nem tévedhetnek.


Egy mester mondta, hogy ha egy lépést teszel Isten felé, Isten hatványozott lépéseket tesz feléd, mert neki ugyanolyan szüksége van rád, hogy rajtad keresztül megvalósítsa önmagát. Tehát ha szellemi kereső vagy, az neki a legjobb. Az egész játék ezért lett kitalálva.

222. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 221. - D7ba7bf7ff)
2017. ápr. 4. 20:57
igy van mindegy melyik templomba vagy bárhova megy az ember, a lényeg a kapcsolat és a középutat is meg lehet találni talán nem haragszik meg a mennyei atya ha ilyen dolgokkal is foglalkozom amikor egyrészt ezzel nem bántok senkit, másrészt ugye minket elvileg ő teremtett és akkor valahogy csak ő teremtette belém a misztikumhoz való vonzódást is és a sok mindent ami ezzel jár. tehát ezért nem haragudhat (remélem). és tetszik amit yrsz,"merni szabadnak bátornak lenni".
221. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 220. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 4. 01:33

Évezredes konfliktus. Ha úgy nézzük, Jézus is boszorkánysorsra jutott...


Szóval nem újkeletű...


DE!


Mindenben meg kell találni a közös nevezőt, észre kell venni (kimenteni) az értékeket és akkor élvezhető, mert nagyon sok igazság féligazság, de a lényegi igazság mégis megtalálható valahol.


A spirituális út, elsősorban a szabadság és az érdeklődés jegyében telik, így az ember sokféle irányzatot megismerhet, kipróbálhat, sőt...


Egyszerre lehet buddhista, hinduista, keresztény, stb., ha neki az fekszik.


Ha én katolikus létemre bemegyek egy református templomba, akkor akármennyire kinéznek onnan, nekem az az Istennel való kapcsolatról fog szólni. Mert lehet hogy már meghaladtam az efféle formalitást és kicsinyességet.


A spiritualitás egy magasabb jelentése az önismeretnek, a saját utunk keresésének. A lényeg hogy nem korlátolt, nem dogmatikus. Képlékeny, változatos, formálható, ettől fejlődőképes.


Így kell hozzáállni! Merni bátornak, szabadnak, érdeklődőnek lenni és akkor egy nagy kaland az egész. Állítom hogy sokszor észre sem veszik ha meghaladod az általános nézőpontokat. Érzik de nem tudják.

220. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 219. - D7ba7bf7ff)
2017. ápr. 3. 20:43
igen ez a kérdés gyakran felmerül bennem mert a kettő tényleg nem nagyon fér össze az egyház és az ezoteria. de egyre jobban kezdek rájönni, hogy az a lényeg, hogy az ember ne ártson másoknak miközben a saját hobbijával foglalkozik illetve hogy mindemellett szeretettel és segítőkészen viszonyuljon a többi emberhez. az is igaz, hogy a misztikum felülír mindent és Istent nem csak egy adott vallásban lehet felfedezni hanem nagyon sokszor a hétköznapi életben is.
219. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 218. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 3. 01:57

A vallás az egy olyan dolog, ha neked jól esik akkor elmehetsz templomba. És közben foglalkozhatsz ezotériával is, ha megtalálod a közös pontot.


De itt tisztázni kell, hogy az egyház nem (nagyon) fogadja el az ezotériát, ördögtől valónak tartja.


Az ezoterikusoknak pedig megvan a véleményük az egyházról (pedofil botrány, alkoholizmus, álszentség, stb.) mégis tiszteletben tartják őket.


Szerintem mindennek van közös pontja és ott minden összefut, csak meg kell találni.


Nem kötelező a vallást gyakorolni, az élet amúgy sem vallási dogmatizmus, hanem felfedezés, önismeret.


Neked kell tudnod hogy mi a jó, neked kell a stílust kialakítanod.


Az embert alapvetően arra kéne nevelni, hogy minden vallást megismerjen és ami tetszik neki, azon az úton járjon.


Ugyanakkor a misztikus élmény felülír minden vallást, sőt, minden vallásban felfedezi Istent.


Amúgy pedig a "két urat" a materializmus kontra spiritualitás témakörre értettem.


Ne legyen bűntudatod, csak kövesd a lelked sugallatát és járj a saját utadon. Tedd, amit jónak látsz. Semmilyen előírás nem lehet akadály. Neked kell felfedezést tenned.

218. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 216. - D7ba7bf7ff)
2017. ápr. 2. 07:37
Ez a nem szolgálhat két úrnak ezt jó hogy írtad mert nekem pld. az egyik fő gondom ez ezzel a témával, ugyanis tiszteletben tartom a vallást bár már keveset járunk templomba szentmisére de a fiam, férjem is én is szeretjük, nagyjából betartjuk. és ugye a vallás elvileg tiltja ezeket a dolgokat és borzasztó lelkifurdalásom van ha ilyenekkel foglalkozom a másik fele viszont nem én kerestem ezeket a dolgokat, hanem ők engem és ennek nyilván oka van. szóval ez a "két úr" engem különösen érint.
2017. ápr. 1. 22:47

"Nem zárhatsz egyszerre magadba anyagi és égi becsvágyakat, ahogyan tüzet és vizet sem tarthatsz egyidejűleg a tenyeredben."


/Szepes Mária/



***


"Az életen két áramlat vezet keresztül, az egyik negatív, passzív és sikertelen, a másik pozitív,

aktív és sikeres."


/Szepes Mária/

216. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 214. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 1. 22:38

Akit az anyagi vonz, az úgyis az anyag irányába fog haladni, kutatni!


Milyen érdekes: ANYAG > ANYAGI


És mindaddig, amíg az anyagot birtokolja, addig úgy gondolja hogy hatással is lehet is rá. Bizonyos szintig igen.


De van egy elsődleges minőség, az pedig a SZELLEMI!


És valójában az anyag = szellem, tehát a szellem uralja az anyagot és nem fordítva!


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem feltétlenül az a magasabb rendű, aki az ANYAG irányába halad.


A SZELLEM független bármilyen pozíciótól.


Ahogy a "Szentírás" mondja:


"Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti. Nem szolgálhattok Istennek és a Mammonnak."


/Máté 6:24/

215. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 214. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 1. 22:25

Bizony még egy banki ügyintézőből és egy vendéglátóból is lehet csöves, de nem ez a lényeg.


A lényeg az, hogy valakinek a hétköznapi élete nem feltétlenül jelzi hogy szellemileg hol tart.


Beszéltem én már olyannal, aki nagyon lent volt, de olyan szellemi képességei voltak, mint egy filozófusnak.


Szóval lehet hogy az a valaki mindenét elveszítette csak a józanságát nem. Ritka, de ilyen is van. Nem mindenki iszik aki lecsúszott, de a többség sajnos ez.


Ez csak arra tanít, hogy ne rögtön a külsőből ítéljünk, mert az az ember lehet hogy sokkal nagyobb tudású nálunk.


Sőt! Nagyon sokszor a misztikus bölcsek koldusruhába bújtak, egyrészt azért hogy leplezzék saját magukat, másrészt mert már nem volt szükségük másra, csak a ruháikra.


Szóval az alázat azt jelenti (ebben az esetben), hogy bárkitől elfogadhatom a tanítást, még egy fűszáltól is.


Minden csak nyitottság és sors kérdése.

214. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 215. - *Zolcsika*)
2017. ápr. 1. 17:49
ezt én is tapasztalom, igaz hogy olvasok is ebben a témában és meghallgatok mást is ezo téren, de valóban szinte lépésről lépésre jövök rá a dolgokra szinte magamtól. az is igaz, hogy bármely ember rendelkezhet nagy tudással ezt nem az anyagiak határozzák meg, tényleg lehet az egy hajléktalan is. és (hál istennek ez nem tapasztalat csak látom magam körül) az élet nagyon fordulatos bármikor bárkiből lehet szegény vagy gazdag egy pillanat leforgása alatt, az élet tényleg kiszámithatatlan és titokzatos
2017. márc. 31. 07:45

Hát igen. ( az utsó mondatod Zolcsika ).

Tavaly mondtam egy kollnőnek egy dolgot, szerintem ez fog történni. ( nem írnám le mi az nem rossz dolog )

Nagyon rövid időn belül bejött.

Azt is " sejtettem ", másra is alkalmas lenne.

De azt nem tudom be jött volna - e. Mert más meló után nézett...

212. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 210. - D7ba7bf7ff)
2017. márc. 30. 18:38
na a kártya sem rossz egyébként régen azt is próbáltam (tarot)és sokat segített. volt amire azonnal a jelenemben figyelmeztetett, de volt ami sokkal később jött be de mintha írott könyv lenne. egyébként kártyát kirakatni voltam szakembernél is és neki pont ugyanaz jött ki mint nekem még fel is ajánlotta, hogy ingyen foglalkozik velem mert nagyon erősek a képességeim minden ilyen téren.
2017. márc. 30. 07:49

Kollnőm kártyával jósolt többnek is. nem tom milyennel.

Azt se tudom bejött-e nekik.

Szerintem is tudat alattink befolyásolja, azt mutatja amit " akarunk " hallani, látni.

Karika gyűrűset még mindig nem próbáltam ki.

( írtam róla lejjebb )

210. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 206. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 30. 00:39

A tudatod minden pillanatban kisugárzik. Ez bioenergia, de lehet a lélektest és az energiatest játéka is más szóval. Ez az, ami befolyásolja az inga mozgását, főként hogy az ujjaiddal tartod, azaz kapcsolatot teremtesz vele.


Megfigyelhető, ha nem mozdul a kezed, akkor is belendül az inga.


Érdemes legalább egy estét végigaludni vele úgy, hogy a jövőben használatos kezedben (én a balra szavazok) tartod. Nagyon fontos hogy személyessé tedd az ingát. Tehát nem csak levédeni, hanem személyessé is tenni, azaz átvetetni vele a TE személyes energiáidat. Innentől kezdve csak TE használhatod!


De ez így van a kártyánál, kristálynál, stb...

209. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 204. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 30. 00:32

Inkább olyan kérdéseket tegyél fel amire fixen tudod hogy IGEN vagy NEM a válasz!


Például: "Kovács Béla vagyok?"


Figyeled az ingát, és ami a NEM (vagy az IGEN), az lesz a mozgás!

208. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 204. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 30. 00:30
Ha nem érzed magad késznek rá, addig bűntudat fog gyötörni. Mellesleg a rossz közérzet mindig jelzésértékű, hogy nem való (még) neked...
2017. márc. 29. 20:08

Én kipróbáltam a cérnás ingát.


Elég hamar észrevettem, hogy önkéntelenül befolyásolom a lengését a saját véleményem szerint.

Ha olyat kérdeztem, amit magam sem tudtam, akkor lengett összevissza.


Viszont az L alakú inga, amit meg tudtam úgy fogni, hogy szinte alig fogtam, és kritikusan nézve sem tudtam volna forgatni, az bizony értelemszerűen mozdult meg. (Beteg testrész, víz, elektromosság). Nem foglalkoztam ezzel tovább, csak érdekes volt.

206. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 205. - Töprengő)
2017. márc. 28. 19:05
egyébként ez igaz amit írsz, a szakirodalom is ezt írja róla, hogy pár kérdés után "kifárad" és össze vissza jelez.
2017. márc. 28. 19:00
3 a magyar igazság. Lehet hogy csak 3 dologban kellene kérdezni?? per alkalom....
204. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 203. - D7ba7bf7ff)
2017. márc. 28. 18:49
én mindig megkérdeztem tőle mutassa meg hogy igen, hogy nem. utána már lehet kérdezgetni folyamatosan, nekem eszméletlenül kilengett mindig. csak valahogy érzem, hogy ezt nem szabadna ezt nem tudom másképp magyarázni csak hogy rossz érzés fog el amikor így "varázsolok" mintha valaki rám szólna, hogy ezt nem lehet.
203. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 201. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 28. 01:30

Ha nem kérsz rá védelmet, akkor rátapadhatnak. Többnyire hegyikristály inga a legjobb! 1000-1500 Ft körül mozog az ásványboltokban.


Ha tudod hogy a helyes válaszokra melyik mozgást lejti, akkor túl nagy baj nem lehet.


Agyalni sem muszáj. Jó, ha kiüresíted magad!


Csak figyeld merre mozog és az lesz a válasz!

202. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 191. - Linda111)
2017. márc. 28. 01:25

Az ezoterikusok és az exoterikusok között mindig is nagy volt az ellentét.


Többnyire ezért nem fogadták el az ezoterikusat, mert azok nem a dogmák, hanem az életbölcsességek szerint éltek.


Ezért kellett meghalni a boszorkányoknak, ezért voltak veszélybe a látók.


Úgyhogy amit leírtál, még mindig a félelemalapú dogmatizmus jele.


Kávézaccból is lehet jósolni, ennyi erővel az is megszállottságot okoz!


Félnek az exoterikusok ezektől az emberektől, ezért mindenkit a maguk oldalára próbálnak állítani, akár öntudatlanul is!


Mellesleg, ha hegyikristály az inga, az taszítja a negatív erőket, főként ha szellemi védelmet is kérsz rá!

201. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 191. - Linda111)
2016. nov. 11. 19:41
pont így jártam. én is ingáztam többször régen, működött is de kezdtem érezni, hogy nagyon rossz amit teszek és nem jó erők mozgatják.
200. töprengő (válaszként erre: 199. - 5d0e63cb0c)
2016. nov. 11. 17:10
Rendben
199. 5d0e63cb0c (válaszként erre: 198. - Töprengő)
2016. nov. 11. 14:23
Írok privátot, ingáznál nekem?
2016. nov. 11. 13:49

" azt mondja amit hallani akarok "

Ebben is lehet valami. Ezért jó ha 2 - en csinálják. És nem magunknak.

2016. nov. 11. 08:45
Sziasztok! Valaki jósolna nekem? Évek óta ingázom, de most egy komoly dologban kellene a válasza, és attól tartok, azt mondja amit hallani akarok. Privátban leírom a lényeget! Nagyon fontos lenne, kérem aki tud segítsen!
196. Guruljka (válaszként erre: 195. - Töprengő)
2016. szept. 27. 16:16
Ezt ki kell próbálnod, ha kíváncsi vagy rá.
2015. júl. 30. 16:10
Régi dolgokra is rákérdezhetünk?? Mit jelez akkor?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook