Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogos-e, ha a háziorvos kiírja az ajtajára, hogy a nyugdijasok csak a délelőtti rendelésre mehetnek? fórum

Jogos-e, ha a háziorvos kiírja az ajtajára, hogy a nyugdijasok csak a délelőtti rendelésre mehetnek? (beszélgetős fórum)

1 2
52. f9811ae891 (válaszként erre: 1. - Rozika07)
2012. okt. 23. 04:27
Én még nem tapasztaltam ilyesmit, de ha szépen megkérnek rá, van neki nyomós oka, nem ellenkeznék. Arra nem tudok válaszolni, hogy jogos e. Ha menni kell, engem nem zavar, ha délelőtt kell megjelenni, így is, úgy is korán fenn vagyok, ha akarom ha nem .
2011. jan. 7. 12:14
nem. semmi esetre sem. ez egy diszkrimináció és a betegjogok korlátozása!!!
2010. nov. 26. 17:49
nálunk csak délelőtt van rendelés nem értem mit sirtok:)
49. 5649befaf3 (válaszként erre: 1. - Rozika07)
2010. nov. 26. 17:42
Szerintem ez jogos. Nem vagyok nyugdijas ellenes, de ez a celszeru. A nyugdijas raer, a fiataloknak meg kihajtjak a beluket a mostani kft-k , akik minnel kevesebb emberbol szeretnek megkeresni a minnel nagyobb penzt. Ezert tartom jogosnak, azt, hogy ha a fiatalabbak ledolgozzak a napi10-12 orat , akkor ne kelljen olyan sokat varakozniuk egy delutani rendelesen, mikor mar csuklanak ossze. Itt nem ellentetekrol van szo, hanem arrol, hogy mi a celszeru es mi nem.
2010. nov. 26. 17:38
nem
2010. nov. 26. 17:27
Nálunk is ki van írva hogy a délutáni rendelést kizárólag a dolgozó emberek vehetik csak igénybe.
2010. jan. 26. 14:09
Ilyet még nem láttam, biztos annyira jó orvos, hogy ezt megteheti. (Némelyik nyugdíjas mire elkészül, főleg télen, csak délutánra ér oda)
45. spinneli (válaszként erre: 37. - 34530eda53)
2010. jan. 3. 01:47

nagyon igaz, bár erre a hsz-re nem tud köpködni senki.

:)

2010. jan. 2. 13:37
Szerintem ha az orvosnak ez megkönnyíti a munkáját max. kérhetné a t. nyugdíjasokat, ha tehetik akkor lehetőleg délelőtt menjenek, de hogy csak úgy kiírja...
43. agis (válaszként erre: 40. - 9c8432d068)
2010. jan. 2. 13:27
"Boldogok a lelki szegények mert övék a mennyek országa."
42. tücsimücsi (válaszként erre: 21. - E416ca8fa0)
2010. jan. 2. 13:15

ez semmi...nálunk azt csinálják hogy mennek be receptet íratni, és kb. félóra múlva jönnek ki...mert még eszükbe jut egy kis vérnyomás mérés, egyéb vizsgálat.

Tisztelet a kivételnek, de sok köztük a pofátlan, legalábbis nálunk...

2010. jan. 2. 13:10

Nem is rossz ötlet, mi a probléma?

A nyugdíjasok ráérnek délelőtt ott üldögélni, és így a dolgozók is hamarabb hazaérnek az orvostól.

Ha meg annyira rosszul van a nyugdíjas, hívja a mentőt.

Sokan egyébként is csak pletyózni járnak oda.

40. 9c8432d068 (válaszként erre: 39. - Agis)
2010. jan. 2. 13:09

Ezt a hozzászólást nevezem lelki sivárságnak.


Aztán pedig olvasd el ismételten azt a bizonyos hozzászólást,amihez ezt a vélemény fűzted. Talán akkor megérted,mit is írt Rozika.

39. agis (válaszként erre: 8. - Rozika07)
2010. jan. 2. 12:53
Aki haldoklik, vagy halni készül az ne a háziorvoshoz menjen, hanem a mentőket értesítse.
2010. jan. 2. 12:52
elírtam, egymás nélkül szegények...
37. 34530eda53 (válaszként erre: 34. - 2325947e75)
2010. jan. 2. 12:50

Szeretem a fiatalokat, úgy érzem ők is engem. Fiatal felnőtt gyerekeim, menyeim vannak, kamasz, iskolás és óvodáskorú unokáim.

Megértem a problémáikat, én is voltam fiatal, úgyan úgy tanultam, dolgoztam, gyerekeket neveltem, mint ők. Tudomásul kell vennünk, hogy a világ fiatalokból és idősekből áll. Egymás nélkül nem szegények lennénk. Türelemmel, tiszta szívvel segítsük a megfáradt, néha elviselhetetlen időseket és a valóban nagyon leterhelt ugyancsak sokszor elviselhetetlen fiatalokat. Nem egymás ellen, hanem egymásért összefogva.

36. spinneli (válaszként erre: 33. - 9c8432d068)
2010. jan. 2. 10:36

szerintem nem kell ezt ennyire mellre szívni, azért lenne jobb, ha a nyugdíjasok délelőtt intéznék az orvost, bevásárlást satöbbit, mert kevesebb tömeg lenne délután, mikor a dolgozó korosztálynak van esélye odajutni.

Én nem egy nyugdíjastól hallottam, hogy ezt önszántukból megteszik.

Előírni persze senkinek nem lehet semmit.

35. 04f827001b (válaszként erre: 33. - 9c8432d068)
2010. jan. 2. 10:14
igazad van,de mi aztán igazán ráérünk és ebben a fene nagy demokráciában még ezt is előírhatják nekünk!
34. 2325947e75 (válaszként erre: 33. - 9c8432d068)
2010. jan. 2. 10:12
Es miert olyan magas foku a nyugdijasokban a fiatalokkal szemben valo ellenszenv?
33. 9c8432d068 (válaszként erre: 30. - 34530eda53)
2010. jan. 2. 09:55

Nagyon osztom a nézetedet. Nem tudom megérteni,egyes emberekben miért van magas fokú ellenszenv a nyugdíjasokkal szemben.

Miért lenne kötelező a nyugdíjasnak szinte laposkúszásban elkerülni a fiatalságot,ne hogy esetleg valamiben is megzavarja őket?

Ez nem csak az orvosi rendelőkre értendő,de bevásárlások alkalmával is hallottam nem egyszer szídni az idős korosztályt.

Már bocsánat,hogy vagyunk,és még élünk,de ha mi nem lennénk,ti fiatalok sem lennétek. Mi neveltünk fel benneteket,mi gondoskodunk nagyobb részt még a gyermekeitekről is.

Vagy nem így van???

Nagyon remélem,hogy még nektek is sikerül élveznetek az idős kor eme "örömeit",és a fiatalságtól kapott "megbecsülést".

2010. jan. 1. 18:54

Ez valoszinuleg szimplan praktikussagi ok ami megertheto, es itt most nemcsak arra kell gondolni hogy jobban raernek, hanem a rajuk specifikus gondozasokat jobban elo lehet kesziteni szervezni ilyenkor, gondolok injekciozasra stb. Vagy eppen nyugodtabb kornyezetre amikor kevesbe vannak kiteve a dolgozok altal tobbszor labon kihordott virusoknak amikre erzekenyebbek.


Vagy az is lehet hogy a haziorvos valoban nagyon elfoglalt viszont a delelottjei pedig uresek. Ekkor emberileg megertheto hogy szeretne a praxist viszonylag kiegyenliteni hogy valoban mindenkit ellathasson. Hiszen ember es nem feltetlenul szeret o sem este 9ig vagy utana vagy septiben dolgozni.


Vagyis nem kellene mindent rogton a negativ oldalarol megfogni. Tessek mar egy kis megertest magunkra csippenteni!


Egyebkent pedig nem jogos, de hat nem is kotelezo - szabad orvosvalasztas van!


Hozzateszem nalunk lehet hogy okosabbak a nyugdijasok, de pl a reggeli dolgozokkal zsufolt buszt is inkabb elkerulik... onkent. Senki sem keri/szolitja fel oket hogy ha lehet ne paszirozodjanak heringkent benne mint jomagam.

2010. jan. 1. 18:38
Biztos hogy nem erre gondolt egyikünk sem.Akinek nem inge.....
30. 34530eda53 (válaszként erre: 27. - FormáSan)
2010. jan. 1. 18:35

Annyira sajnállak, borzasztó lehet ennyi élősködő, ráérő nyugdíjast kerülgetni, elviselni.

Szerinted mikor és mivel vigyük az unokákat oviba, iskolába? A nyugdíjas elviheti az unokáját az orvoshoz, ha a szülő éppen dolgozik? Vagy ez is irritáló? Az utca jobb, vagy a bal oldalt használhatjuk?

2009. dec. 30. 09:38

Szerintem még több ilyen kiírás kellene, csak más formában. Mert nem azzal van a baj, hogy a nyugdíjas... hanem aki máskor is ráérne!!!


Két hétig (!!!) nem jutottam el az orvoshoz, ugyanis munka miatt csak a délutáni rendelésre tudtam volna menni. Délutáni rendelés hetente kétszer van.


Mind a négy alkalommal fél háromra odaértem, négyig van rendelés. Kivártam a soromat és nem jutottam be. Ok, a doki rendes, tovább tartja a rendelést ha szükséges. Volt egy nap, hogy fél hétkor is ott ültem, sajnos tovább nem ment 8 óra munka után lázasan, éhesen, szomjasan. erről ennyit.


Telefonos időpontkérés: "sok a beteg, mindenki várja ki a sorát"


Amikor körbekérdeztem ki miért van itt (és teszek rá h bunkó kérdés) mindenki: gyógyszert íratok, megméretem a vérnyomásom, fáj a derekam...stb. jah és rendre hozzátették ha nem jutnak be most, akkor jönnek másnap reggel. De jó aki ráér..


Nekem meg maradt az ügyelet, a lázcsillapító szuri, és az utasítás h menjek a háziorvoshoz gyógyszert íratni. Szép.

2009. dec. 30. 09:24

Miért ne csípném?Anyám is az,...stb

Szerintem semmi sértőt nem írtam csak amit tapasztaltam!

2009. dec. 30. 08:24

valahol igen! Én is nem sokára az leszek! De fel foghatatlan, hogy akárhova megyek mindig a nyugdijasokkal van tele minden! Munka után az ember sietne haza, elvégezni a házi munkáját, vagy csak azért mert fáradt! De nem lehet! Az utazás, a bevásárlás, az orvos és sorolhatnám tovább!

Biztosan nem mindig érnek rá délelőtt vagy reggel, de hogy mindig mindent csúcsidőben intéznek?????

És nyavajognak, hogy a kicsi nyugdij! Több esetben többet kapnak, mint az aktiv keresők! Jó munka van emögött tudom! De ne kelljen már sajnálni aki 100 eFt-on felül kap!

26. 9c8432d068 (válaszként erre: 21. - E416ca8fa0)
2009. dec. 30. 08:20

Ahogy elnézem,te nagyon nem csíped a nyugdíjasokat.Persze,még nagyon fiatal vagy,hogyan is érthetnéd meg nyugdíjas világát,életét.

Talán majd egyszer leszel olyan szerencsés,és eljutsz odáig,hogy te is nyugdíjasként szálka légy valakinek a szemében,és persze nem csak te,hanem mindenki,aki hasonló véleménnyel van a nyugdíjasokkal szemben.

2009. dec. 29. 20:53
nem,csak nem rég volt torok gyull. és nem akarok megint menni
24. globus (válaszként erre: 23. - E416ca8fa0)
2009. dec. 29. 20:48
Hogyhogy "folyton", csak azt ne mondd, hogy máskor mindig :))
23. e416ca8fa0 (válaszként erre: 22. - Globus)
2009. dec. 29. 20:43
:) nem,csak nem akarok folyton oda rohangálni
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook