Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogi asszisztens tanulóknak kell vakon gépelni? fórum

Jogi asszisztens tanulóknak kell vakon gépelni? (beszélgetős fórum)

2012. aug. 2. 13:42
Értem köszi
17. twoinone (válaszként erre: 16. - Jennyke 1)
2012. aug. 2. 12:40

nem tudom, hogy hova járt, de nem kell tudni mindent szó szerint...

van olyan hely, ahol van egy-két tárgy, ahol egy-két §-t kell tudni szó szerint. De nem olyan vészes.

2012. aug. 2. 07:46
És tényleg szóról szóra kell tudni a jogszabályokat?Csak mert az egyik jogi asszisztens ismerősöm azt mondta nem csak tudni mit hol keresni és, hogy nem nehéz ő idős fejjel csinálta munka mellett hát nem tudom:)
15. a14deb9047 (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2012. júl. 30. 21:34
akartam írni: ujjbegy helyesen.
2012. júl. 30. 21:28
igen kell és hosszú körömmel is lehet gyorsan gépelni
13. 388b941089 (válaszként erre: 7. - 4c1a787e8f)
2012. júl. 30. 19:17

teljesen egyetértek

:)

12. 388b941089 (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2012. júl. 30. 19:15

nálunk a 3000 leütés volt az alap 10 perc alatt a suliban, de az pötyögés volt a mostani gépelésemhez képest


most nem tudom mennyit verek 10 perc alatt, de én is jogi asszisztálok :))

11. a14deb9047 (válaszként erre: 10. - Ailen Zia)
2012. júl. 30. 11:26
Nem az a baj, hogy a billentyű lapos... A billentyűket az ujbeggyel kell lenyomni, nem pedig a körömmel. Ha az meg hosszú, akkor megette a fene az egészet.
10. Ailen Zia (válaszként erre: 5. - Jennyke 1)
2012. júl. 30. 11:13

Igen, hát a hosszú körömnek bizony annyi ha könnyen akarsz gépelni. Én sokszor elég hosszú körömmel gépeltem, no igaz hogy röviddel gyorsabb voltam mert nem akadt bele a billentyűzetbe.

Én irodai asszisztensnek tanultam, a barátnőm pedig jogis volt. Mi együtt voltunk gépíráson a 2. évben, szerettük jó órák voltak, jó fej volt a mentor és eléggé lazán fogta fel a dolgot, nem volt nagy szigor, sőt.

Nekem az első év volt kegyetlen mert programon tanultuk ugye és ha elcsesztem, akkor kezdhettem előlről addig míg rendesen meg nem csináltam. Volt egyszer, hogy annyiszor csesztem el, ezért osztálytársammal billentyűt cseréltünk és megírta nekem, hogy haladhassak. Én megmondom őszintén itthon nem gépírásos verzióban írok, nem szeretek úgy gépelni ezen a billentyűn mert iszonyat lapos.

2012. júl. 30. 10:50

Nem szeretem ezt a szót ilyen közegben használni, de imádok gépelni, amikor csattognak a billentyűk az ujjam alatt. És bizony életem jórészében ennek köszönhetem a kenyerem.

A jól-szépen-gyorsan-helyesen gépelő munkaerő nagy kincs!

Bár ennek most nincs nagy becsülete.

Néhány évvel ezelőtt egy ügyvéd hirdetett. Legalább 3000-es leütési sebességet tudó gépírót keresett. Felhívtam, és közöltem vele, hogy én leütöm a 4200-at is. Erre visszakérdezett, hogy hány éves vagyok? Csak annyit válaszoltam, hogy nem egy évvel ezelőtt végeztem el a gépíró (és gyorsíró) iskolát. Levágta a kagylót.

2012. júl. 30. 10:40

Jav: jelentős...


Mit szólna szegény Balogh tanárnő, hogy az Isten nyugosztalja..

2012. júl. 30. 10:39

Engem az osztály legjobb tanulójaként általánosban cikiztek, mert "csak" szakközépbe mentem. Igaz, egy elit, félig magán idegenforgalmi kéttannyelvűbe, de azért csak cikiztek. Többek között azért, mert még GÉPÍRNI is fogok..


No azóta van nyelvvizsgám, versenygyőzelmem, műszaki diplomám, meg sokminden..


Egy dolog volt, aminek mindig, mindenben hasznát vettem, és az a három év gépírás-levelezés tanulás. Nem kizárólag a leütésszám, (persze az is), hanem a levelezés egyéb dolgai is sokat segítettek... Mi egy meghatalmazás, mi egy ajánlatkérés, mik a szabályai.. Kezdve a diplomám gépelésétől, folytatva az irodai munkákon, bevégezve azon, hogy ma az élet egy jelntős része számítógépen bonyolódik.. Lásd hoxa, e-mail, chat..


A lányomnak, ha nem fogja a suliban tanulni, én fogom megtanítani..


De ezt igazán suliban lehet jól tanulni, ahol a helyes módszerre is megtanítanak, és figyelik is, hogy jól csinálod-e..


Jogi asszisztensként nélkülözhetetlennek gondolom. Időt spórolsz vele, és elemi tudásra is szert teszel az ügyeket, ügyformákat illetően..

2012. júl. 30. 10:29
Kell, de azt megtanítják ott a suliban
2012. júl. 30. 10:29
:((((Hát nem tudom, hogy menne:((A hosszú körömnek gondolom annyi:(
2012. júl. 30. 10:25

Évekig dolgoztam ügyvéd mellett. 222 fokon (azaz 10 perc alatt 2220 leütésem volt), és ez nem volt elég a beszédíráshoz... Mert bizony az ügyvéd nem lassan, szótagolva diktál. A sok gyakorlat következtében ebből 4200 leütés lett 10 perc alatt.

Ha eléred a 3000-es leütést 10 perc alatt, az jó.

Ha még csak most kezdet a tanulást, húzz bele a gépeléstanulásba, gyakorlásba, és belejössz. Ez azt jelenti, egy egy-egy szöveget legépelsz újra és újra. Napi l-2 óra edzés már elfogadható. Egyébként, ha ma számítógépen is készítenek el sokmindent, a gyors gépelés elengedhetetlen.

2012. júl. 30. 10:05
:((( ez jó:(
2012. júl. 30. 10:03
igen:)
2012. júl. 30. 10:01
Érdeklődnék

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook