Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen fizetésigényt írjak ügyvezetői asszisztens pozícióra? fórum

Milyen fizetésigényt írjak ügyvezetői asszisztens pozícióra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2018. aug. 15. 21:28

Volt olyan munkahelyem, ahol a szerződésbe bele lett fogalmazva az, hogy a próbaidő leteltét követően mennyivel emelik meg a béremet.

Olyan is volt, hogy a közvetlen főnököm 3 havonta emelgette meg egy külön szerződésben, ahogy egyre mélyebben megismertem és vált rutinná a feladatok nagy része.

63. vee86 (válaszként erre: 58. - 1+1=10)
2018. aug. 15. 21:10
Kerestem már ennyit a vacak erettségimmel!
62. Smirnoff (válaszként erre: 61. - PöttyösPanka)
2018. aug. 15. 12:41
Megfordultam pár helyen interjún és munkahelyen az utóbbi években. A próba idő utáni emelés már az inertjuztatas alatt téma volt, ahol volt lehetőség rá. Valahol meg fixen megvolt, hogy ennyi a fizetés ,amit tudunk adni. Ezért tűnik nekem furcsának.
61. PöttyösPanka (válaszként erre: 60. - Smirnoff)
2018. aug. 15. 12:30
Annak idején én is kértem, és kaptam is fizetésemelést a próbaidő lejárta után.
2018. aug. 15. 12:09
Próba idő után nyekeregni? Ez elég abszurd nekem. Felvétel előtt megegyeztek, a próbaidő alatt meg mindkét oldalról eldöntik, hogy a közös munka mennyire fekszik.
59. unom
2018. aug. 15. 11:22
Te is csak az első hozzászólásig jutottál?
58. 1+1=10 (válaszként erre: 1. - Vee86)
2018. aug. 15. 11:20

A leírtak tükrében az a véleményem, hogy egy "vacak"érettségivel és néhány OKJ-s papírral ne akarj annyit keresni és ne értékeld magad annyira, mint egy diplomás. Persze kérni lehet bármennyit, de úgyis annyit kínálnak, amennyit megér a cégnek a Te tudásod, vagy amennyire telik nekik. Amennyiben nagyon túllőttél a célon szóba sem állnak veled, vagy megbélyegeznek, mint követelőző.

Légy szerényebb, bizonyíts előbb, próbaidő után megemlítheted, hogy esetleg adhatnának többet.

Ilyesmi pl. külföldön csak 3 év után jöhet szóba

57. fincsi5 (válaszként erre: 44. - Delbuk)
2018. aug. 15. 07:41
Itt egy nem elhanyagolható dolog; középfokú nyelvvizsga papír, vagy angol nyelvtudás kell az álláshoz?
2018. aug. 15. 06:40
Tudom, hogy nem releváns, de hátha jó összehasonlítási alapnak, ezért leírom, hogy nálunk egy kezdő mérnök kap nettó 260-at nulla tapasztalattal, diplomával. Egy szakmunkás pedig 200 körül plusz-mínusz tapasztalat szerint. Lejjebb valaki emlegette a közszférát. Úgy tudom, hogy ott nem kell találgatni, hogy mennyi jár, mert bértábla szerint adják a fizetést. Abban pedig például a diploma eleve szintugrást jelent.
55. kondygirl (válaszként erre: 53. - Amaunet)
2018. aug. 15. 06:04
Nagyon igazad van! Jó ötlet, hogy nem konkrét összeget adsz.:) Később még nekem is jól jöhet.
54. kondygirl (válaszként erre: 46. - Channa*)
2018. aug. 15. 06:03

Klassz, hogy ennyi bankos ismerősöd van, viszont nem bankos szakember, sőt nem is jogász pozíciót pályázott meg.... Továbbra sem értem, hogy miért gondolják sokan, hogy akinek diplomája van sokkal többet keres, mint akinek "csak" érettségije? Talán az emlegetett híradókban azt mondják? A való világban biztosan nem.

Bízni tudok benne, hogy aki itt tanácsot ad tudja a netto/brutto bér különbséget.


És szánalmasan keveset keresnek az egészségügyben.:( (Nekünk a havi fix kiadásunk több.)

2018. aug. 15. 00:15

Szerintem az állami és multi cégek a pozíciót fizetik meg. Ezeknél van tól-ig kategória egyes pozíciókban. Kivéve persze akiket menedzser szerződéssel vesznek fel.

A kereskedelmi cégek a munkát fizetik és arra is keresnek embert - ha csak nem valami pénzmosó cég.

Azért tájékozódnék a cégről, mielőtt oda szerződnék. Forgalmát, nyereségét, fejlődését megnézném.

Persze minden az interjún dől el, mert ha a jelölt határozatlan, nincs képben azzal kapcsolatban, hogy mire vállalkozik nem fog jó benyomást tenni a leendő főnökére.

Lehet, én nem rögtön a legmagasabb elvárt bért adnám meg a pályázatomban, inkább egy sávot.

Ha a kevesebbre behívnak és megfelelek, akkor utána jöhet a béralku.

52. unom (válaszként erre: 46. - Channa*)
2018. aug. 14. 23:57

Nem OKJ, hanem gyakorlat. Érettségivel, online marketing tapasztalattal 300 nettóért nem mentem céghez alkalmazottnak.

Ha a banki szakemberek nem keresnek ennyit, akkor váltsanak, főleg, ha informatikusik.

51. Channa* (válaszként erre: 50. - Vee86)
2018. aug. 14. 19:47

Nem rád gondoltam, hanem úgy általában. Sokan nem tudják, hogy mi a különbség.


Azért gondolom, hogy ennyit nem adnak fizetést, mert sok bankost ismerek, akiknek 200 alatt van a nettója, illetve a legtöbbnek pedig épp csak 200 felett van. Én informatikus vagyok és közel nincs annyi fizetésem, amiről a híradóban beszélnek, de sok informatikus örülne, ha a bruttója elérné az én nettómat.



Sok sikert!

50. vee86 (válaszként erre: 49. - Channa*)
2018. aug. 14. 19:38
Kedves Channa, természetesen tudom, hogy mi a különbség a bruttó és a nettó között! Azért, mert CSAK érettségim van, nem kéne ennyire lenézni! Ha neked főiskolád vagy egyetemi végzettséged van, csak gratulálni tudok az eddigi intelligens megnyilvánulásaidhoz! Ha szeretnéd tudni, online marketing menedzser pozícióban NETTÓ 280 ezres fizetésem is volt! Nem az volt a kiinduló kérdés, hogy mennyire tudod sértegetni a másikat. Nagyon sokat tanultam ebben a szakmában, éveken keresztül és sok tapasztalatot és sikereket értem el! ha itt nem jön össze a 260, akkor majd máshol 280-at fogok írni :)))
2018. aug. 14. 19:27

Remélem mindenki tudja, hogy mi a különbség a nettó és bruttó fizetés között!?

Ha bruttó 260 ezret kér, akkor az jó, de nettóban sok!

48. fincsi5 (válaszként erre: 45. - Lapbarna)
2018. aug. 14. 19:21

Nézd; ha becsületesen megírja hogy mire jutott, elgondolkozok. addig marad a racionalitásom. DD


Van harmincas rokonom, mérnök-informatikus, magáncéghez ment, 6-8 hónap után kilépett, felét sem adták, amit ígértek.

47. Channa* (válaszként erre: 45. - Lapbarna)
2018. aug. 14. 19:14

Hidd el, hogy a fővárosban se.


Beír majd egy hatalmas bérigényt és majd csodálkozik, hogy fel sem hívják....

46. Channa* (válaszként erre: 43. - Kondygirl)
2018. aug. 14. 19:12

De irreális.

Banki szakemberek nem keresnek ennyit sokkal több tapasztalattal.


Én azt sem értem, hogy sokan miért tartják valaminek az OKJ-s végzettségeket.

Webfejlesztő végzettséget adó OKJ-t pár hónap alatt el lehet végezni és simán nem értenek semmihez. Ahhoz, hogy valaki értsen a szakmájához csinálni kell. A megszerzett végzettség 0 gyakorlattal olyan mintha nem lenne.


Ja, az ápolónő meg keressen havi 80 ezret, ugye?:S

45. lapbarna (válaszként erre: 40. - Fincsi5)
2018. aug. 14. 19:12

Látod, Fincsi, ennyi a különbség a főváros meg a vidék között.

(errefelé egy titkárnő sem keres 260 nettót, akkor sem, ha marketinges is)

44. delbuk
2018. aug. 14. 19:02
Érettségivel, és középfokú angollal sok a nettó 260. Ennyiért simán találnak felsőfokú végzettséggel, és/vagy nyelvtudással embert. Multinál dolgozom, hasonló munkakörben ennél jóval kevesebbért dolgoznak nálunk emberek, jobb végzettséggel. Egyébként pályázatnál érdemes intervallumot beírni, a legkevesebb összegtől, amiért még elvállalnád - addig amit szeretnél keresni+10%. De persze mindenképp sok sikert.
43. kondygirl (válaszként erre: 42. - Channa*)
2018. aug. 14. 18:55
Írta, hogy előnyt jelent a webfejlesztői tapasztalat. Sztem nem irreális ez a bér, mivel 5 év tapasztalata is van.
2018. aug. 14. 18:33

Hát nem tudom, hogy legtöbben hol éltek, de 260 ezer egy titkárnőnek, akinek bár van webes OKJ-se! ami semmit nem ér és a munkájához meg végképp nem kell, mire kapna ennyi fizetést?


De próba szerencse!


Fincsinek igaza van. Az egy dolog, hogy a híradóban arról beszélnek, hogy milyen magas bérek vannak, mert ennyit keresni Mo-n nem lehet. Még az informatikusok többsége sem kapja meg a 300-at, akkor egy titkárnő, hogy kapna 260 ezret?


Szerintem ebben a munkakörben a 160 ezer a reális, de akár meg is kaphatja a FI.


Az én véleményem: ne legyél kishitű, de ne csodálkozz majd, ha nem hívnak be.


Sok sikert!

41. vee86 (válaszként erre: 40. - Fincsi5)
2018. aug. 14. 18:05
Köszönöm szépen!
40. fincsi5 (válaszként erre: 39. - Vee86)
2018. aug. 14. 18:02

Nagyon jó.:)))

És sok sikert!

39. vee86 (válaszként erre: 38. - Fincsi5)
2018. aug. 14. 17:56
Visszajelzek majd!
38. fincsi5 (válaszként erre: 35. - Unom)
2018. aug. 14. 17:00

Szellemi munkáról kezdődött az egész beszélgetés, most elviszed.

De mindegy, mert a 260 nettó megszavazva!


Bár visszajelzés majd jól jönne, fórumindító.:)))

37. vee86 (válaszként erre: 36. - L.luiselotte)
2018. aug. 14. 16:32
Nem 23 vagyok, hanem 32 :( Annyira fiatal már nem vagyok
36. l.luiselotte (válaszként erre: 34. - Vee86)
2018. aug. 14. 16:12

Nem akartalak megbántani, csak az inditó hrsz-t olvastam. ( egyéb végzettségeidről igy nem tudtam, mert nem befolyásolt a többi hozzászólás. Éppen azért,

mert ilyen területen dolgozom, szeretnéám, javasolni, ha életrajzot nyujtasz be valahova, vagy munkát keresel, abban egy helyen soroljad fel iskoláidatz végzetségeidet, - ne igy részletekben - az előző

munkahelyeket, betöltött poziciókat - engem is ennek a hiánya tévesztett meg.

Ezesetben - Bp-i munkahelyet figyelembevéve természetesen megemelem az elvárható béredet ( de a 260.-t kicsit soknak tartom 23 éves létedre)



Még egy jó tanács : lehet hogy fényesek a magáncégek ajánlatai,. de szinte mindegyiknél kikviditási problémák jelentkeznek egy idő után, megrendelés hiányáéan késik a fizetés stb, jobban kiszolgáltatott a dolgozó.

Biztosabb az állami ha kevesebbet fizet akkor is

35. unom (válaszként erre: 32. - L.luiselotte)
2018. aug. 14. 15:48

Most egy munkaerőkölcsönző cégnek dolgozom, fizikai munkára keresnek embereket.

Ooerátornak minimum 150 ezer nettó/hó, targoncásnak 180, egy lakatosnak 250, plusz egyéb juttatások. Cafeteria 25 ezer, ingyen szállás, vagy 30 ezer albérlettámogatás.

Nagyon átrendeződtek a bérviszonyok az elmúlt pár évben.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook