Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Játszótéri etikett fórum

Játszótéri etikett (beszélgetős fórum)

1 2 3
85. Ági05
2012. aug. 2. 23:32

Az a baj,hogy a fiam még kicsi,nem érti,hogy miért nem,ha másoknak szabad.Óriási hiszti van,ha nem engedem.

Az egyik anyukától tegnap megkaptam,hogy ne csak ő idegeskedjen már,hanem én is,hogy a gyerekek édességet esznek.Ő megvette a Smartiest a boltban,én nem veszek ilyesmit.

Lassan vége a nyárnak,akkor már nem sokan járnak le,remélem,ezzel megoldódik egy időre (legalábbis jövő nyárig) ez a probléma.

84. Daphnee (válaszként erre: 78. - Ági05)
2012. aug. 2. 22:28

Nekem a szomszédom ilyen, a kislánya állandóan nassol valamit, és a fiamat is mindig megkínálják. Kiborulok tőle, nálunk nincs nasi. Szerncsére a fiam eléggé bizalmatlan, legtöbbször meg se eszi amit adnak neki, de előfordult már olyan is hogy követelt még belőle.

Én meg szoktam mondani a csajnak hogy ne adjon neki. Már ismer, úgyhogy már megkérdez mielőtt kínálja őt.

A kislány amúgy jó úton halad hogy duci legyen mint anyukája aki szintén állandóan eszik valamit.

83. youlcsi (válaszként erre: 78. - Ági05)
2012. aug. 2. 21:31

játszótéren a gyerek nem ehet ilyeneket, hiszen piszkos a keze. de az enyém pl el sem fogadja mástól, csak az én kezemből :)


na meg mivel csak délután, uzsi után közvetlenül járunk játszótérre (amióta tombol a nyár, már oda sem, hanem strandra), nem is kell neki.

82. tilbog (válaszként erre: 78. - Ági05)
2012. aug. 2. 13:13
Szia, én is többször találkoztam olyannal, aki kólát, pezt, nápolyit adott a gyereknek... egy apuka meg be is szólt mosolyogva, mikor nem engedtem csipszet enni a lányom.
81. homern (válaszként erre: 79. - A14deb9047)
2012. aug. 2. 12:52
kuki,kukó,pufi..az a hosszúkás puffasztott kukoricaizé,általában sárga és enyhén sózott :)
80. 72f62a66ed (válaszként erre: 78. - Ági05)
2012. aug. 2. 12:36

Déleőtt max. gyümölcsöt szoktunk vinni a játszótérre.

Szerintem egyszerűen ne engedd hogy a gyereked vegyen belőle. Esetleg ha a többi szülő se engedi a sajátjának hogy vegyenek az édességből, akkor előbb-utóbb leesik az anyukáknak hogy talán nem kellenne ilyesmikkel tömni a gyerekeket.

A másik dolog, ha rendesen reggelizik a gyerek, elég ha ebédig már csak gyümölcsöt kap. Talán azok a gyerekek nem is esznek otthon rendesen, és az anyukák azt gondolják majd a játszótéren teletömik őket. Fura. Persze az is lehet hogy rossz evők a gyerekek, na de állandóan?

79. a14deb9047 (válaszként erre: 78. - Ági05)
2012. aug. 2. 11:49
Mi a kuki??? Már ami ehető... :D
78. Ági05
2012. aug. 2. 11:46
Egy másik problémát felvetnék,ami viszont nálunk gondot okoz.2-3 anyuka állandóan édességet,kukit,ropit,fornettit hoz délelőtt a játszótérre.Sorba kínálják a gyerekeket.Aztán itthon meg nem kell az ebéd.Ezt hogy lehet kivédeni?Beszélni már próbáltunk velük sikertelenül.
77. Ági05
2012. aug. 2. 11:43
Nálunk is közös minden a játszótéren,de meg szoktuk kérdezni egymást,hogy megnézhetjük-e,játszhatunk-e vele.Kivéve a homokozóban,fel sem merül ez a kérdés.Kicsiknél mi szülők kérdezünk,nagyobbaknál a gyerekek egymástól.Persze van vita is,nem adom,az enyém stb.De a másik dolgai mindig érdekesebbek.Gyerekek!Nekünk kell őket a helyes útra terelni.Nyilván akad 1-2 szülő,akivel nehezebb,de szerencsére nálunk a többség szót ért egymással.
76. egypt
2012. júl. 31. 23:24

Ezért nem szeretek játszótérre járni, mert mindenki szerint más illik és nem illik...

Engem abszolút nem zavar, ha a gyerekeim játékát elveszik vagy a motorjukat, bicajukat... Nehogy már valaki egy nyamvadt műanyag motort féltsen! Mi baja lesz, ha egy másik gyerek ráül? Szerintem a játszótéren minden játék közös, mert mindenkinek mindig a másé kell, így amit nem akarunk kölcsönadni, azt ne vigyük oda!

A motorok mindig ugye az egyik távoli részen vannak, odamegy a kicsi és felül valamelyikre, nem is tudom mindig megkérdezni, kié és szabad -e... Kezdjek el kiabálni, hogy hahó, kié ez a motor? Persze mondom mindig a picinek, hogy az nem az övé és ne üljön rá, de nem mindig érti meg. (Mivel kicsi.) Igyekszem persze, de a miénkre az ül fel, aki akar, abszolút nem izgat.

Hozzáteszem, arra nevelem én is a gyereket, hogy mindig mindent el kell kérni és meg kell kérdezni, szabad -e, de hogy egy felnőtt ilyenen fennakadjon, komolyan...


Azt röhejesnek találom, hogy valaki nem engedi a gyerekét homokozni, mert jaj, piszkos lesz a játék... Könyörgöm, arra való! Bele lehet tenni egy nejlontáskába, és a lakás nem lesz tőle koszos. A megvakulásos sztori is elég abszurd, ennyi erővel ki se engedjétek a lakásból, mert megcsípheti egy darázs, darázscsípésbe meg elég sok kisgyerek belehalt, több, mint aki a homoktól megvakult... Persze mindenki azt csinál, amit akar, de ilyesmik miatt nem engedni a homokozást, ami pedig elég jó fejlesztő tevékenység is... Oviba nem fog járni majd a gyerek? Mert ott homokozó tuti lesz...

75. cooltim (válaszként erre: 74. - A14deb9047)
2012. júl. 31. 10:58
Nekunk szerencsenk van, mert kb. 8 perc seta. Tenyleg nagyon jo!
74. a14deb9047 (válaszként erre: 72. - Cooltim)
2012. júl. 31. 10:12
Nagyon szerettünk odajárni. Kultúrált, tiszta... A fél várost átutaztuk azért a játszótérért, a társaságért, a látványért!
73. 72f62a66ed (válaszként erre: 58. - Filemon79)
2012. júl. 31. 07:41
Nálunk már összejött egy jó kis csapat. Mi nagyon sokszor együtt eszünk a játszótéren. Sőt ha látom hogy többen vannak lent, a boltban kapásból úgy vásárolok, hogy a többieknek is jusson. Tegnap például kiflit ettek füstölt pulykapárizsival :-) Erre egy másik anyuka hozott le sütit, persze azt is megették :-) Öröm volt nézni őket.
72. cooltim (válaszként erre: 30. - A14deb9047)
2012. júl. 30. 15:48
Mi is éppen arra a játszóra járunk. Igaz elég ritkán... :-)
71. youlcsi (válaszként erre: 2. - Gkreka)
2012. júl. 30. 15:45

igen, kivenni a kezéből, azt nem engedem... de neki sem engedem, hogy elvegye mástól.

de amíg mi hintázunk/labdázunk, miért ne tologathatná másik gyerek azt a dömpert?

70. youlcsi (válaszként erre: 1. - Hedi13)
2012. júl. 30. 15:43

nálunk a játszótéren minden közös. amikor megyünk, mindig elmondom: olyat hozzon, amivel nem baj, ha más is játszik.


kicsi még (19 hónapos), de jobb ezt most megtanulni. mivel ilyen kicsi, ő is szó nélkül (mert kérni még nem is tudja) elveszi másét. én olyankor szólok, hogy lenyúltuk a lapátot/labdát, akármit... de addigra már az övét is viszi más.


mindenen rajta van a gazdája neve, semmi nem tűnik el.

2012. júl. 30. 14:18

Sajnos én sem szívesen viszem a játékokat a játszóra, de ha mégis az első utam a fürdőkádhoz vezet hogy lemossam őket.

Nem szívesen, de oda szoktam adni a kisfiam játékait másoknak ha nem játszik vele. Viszont ha játszana, akkor ne vigyék már el... legtöbbször ettől vagyok ki. Végre játszik, erre elviszi valami sokkal nagyobb gyerek, aztán mikor indulunk haza úgy kell visszakönyörögnöm, vagy keresgélnem, mert ha megunta akkor sem hozza vissza :(

Na ezért inkább messze elkerülöm a játszóteret, főleg ha tele van.

68. debju (válaszként erre: 67. - Gkreka)
2012. júl. 30. 14:17
szerintem a szülőre sem kell mindig követ vetni. Ha az övé tudta, hogy ott lapul a nyalóka a szatyorban és szerette volna elővenni és megoszatni a többiekkel akkor neki sem volt más választása. Lehet, hogy azóta már tudja, hogy darabos dolgot nem visznek. Ez még a jó kategória, hogy nem úgy indul neki, hogy csak az övének van valami.
67. gkreka (válaszként erre: 65. - Filemon79)
2012. júl. 30. 14:11
szegényke! ezt egy gyerek szörnyű kirekesztésként éli meg. anyukának meg lehetett volna annyi esze, hogy előbb számol és utána kezd el osztogatni.
66. homern (válaszként erre: 61. - 72f62a66ed)
2012. júl. 30. 14:09
Igen,de azért szeretném a feltalálná magát,mostmár csak akkor lépek közbe ha látom nagyon nem tudnak megegyezni.Eléggé hátrányban van,mivel még nem beszél,de alakul a dolog :)
65. Filemon79 (válaszként erre: 62. - Gkreka)
2012. júl. 30. 14:06
Persze, mindenképp. Jártunk már úgy, hogy együtt játszottak a gyerekek, és az egyik kért nyalókát. Anyuka elővett egy csomaggal (valami akciós, egybecsomagolt volt), elkezdte kiosztani, de elfogyott, mikor az enyém következett volna. Nem fogom elfelejteni azokat a szemeket, amit meresztett a lányom, mikor rájött, hogy ő nem kap. És itt nem a nyalókáról van szó, hanem az együtt játszás, együtt evés élményéről. Amiből őt kirekesztették. Felült a hintára, és onnan nézte, hogy a többiek nyalókáznak.
64. 328aadd89f (válaszként erre: 54. - Homern)
2012. júl. 30. 14:05
Én ugyanígy látom, mint Te.
63. 72f62a66ed (válaszként erre: 60. - A14deb9047)
2012. júl. 30. 14:04
Igyekszünk, de nem egyszerű :-)
62. gkreka (válaszként erre: 58. - Filemon79)
2012. júl. 30. 14:03
ebben igazad van. de ebben az esetben fokozottan érvényes szerintem a szabály, hogy előbb illik, sőt kötelező a gyerekek szüleit megkérdezni, hogy nem bánják-e a kínálást.
61. 72f62a66ed (válaszként erre: 54. - Homern)
2012. júl. 30. 14:03
Mármint az a normális hogy próbálod megvédeni :-)
2012. júl. 30. 14:01
A szülőkön múlik a legtöbb.
59. Filemon79 (válaszként erre: 56. - 093a17e5d8)
2012. júl. 30. 14:00

Na, ha ott dől el, akkor az enyém tutira nem lesz sem önző, sem irigy. :)

(Húúúú, mennyi hatás fogja még érni, amiktől azzá válhat!)

2012. júl. 30. 13:59
Egyébként, ha már játszótér, én inkább azokon akadok ki, akik kaját hoznak a játszótérre, és más gyerek előtt etetik pl. csipsszel, nyalókával, stb-vel a sajátjukat. Az iszonyat rosszul tud esni egy gyereknek, ha a homokozó szélén ülő 6 gyerek közül 5 kap nyalókát (mert ismerősök), ő pedig hatodikként nem. Én ilyen esetben vagy adnék mindenkinek, vagy, ha nem jut, akkor a sajátomnak sem, esetleg félrevonulnék vele.
57. 72f62a66ed (válaszként erre: 54. - Homern)
2012. júl. 30. 13:59
teljesen normális
56. 093a17e5d8 (válaszként erre: 52. - Filemon79)
2012. júl. 30. 13:57
Pedig pontosan a homokmozóban dől el.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook