Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Játszótéri etikett fórum

Játszótéri etikett (beszélgetős fórum)

1 2 3
25. 328aadd89f (válaszként erre: 22. - 72f62a66ed)
2012. júl. 30. 13:40
Nálunk sajna nincsenek tárolóhelyiségek.:(
2012. júl. 30. 13:40
Mennyi irigy anyuka van itt. Soha nem zavar ha más kisgyerek játszik a gyerekeim dolgaival.
23. Filemon79 (válaszként erre: 1. - Hedi13)
2012. júl. 30. 13:39

Csak olyat viszünk le, amit nem sajnálunk kölcsön adni. A másé mindig szebb. Én megpróbáltam erről lenevelni a lányomat, ugyanis utálom, ha más játékáért kuncsorog, miközben nálunk is van egy zsáknyi, de sajnos nem sikerült. Ez van, a gyerekek ilyenek, ezért mi is kölcsön adjuk, mi is kérünk néha, de soha nem visszük el a játékot a gazdájától, és nem nyúlunk hozzá addig, amíg nem mondta, hogy szabad.

Azt viszont utálom én is, ha szó nélkül viszik el pl. motort, én ilyenkor vagy utána megyek és visszakérem, vagy fennhangon odaszólok, hogy "Igen, elviheted, de ide hozd vissza!"

22. 72f62a66ed (válaszként erre: 19. - 328aadd89f)
2012. júl. 30. 13:38
a lakás tisztasága nálunk is nagyon fontos, ezért is hagyjuk a homokozó és egyéb játékokat a tárolóba :-)
21. homern
2012. júl. 30. 13:37

Én sem viszek sosem játékot a játszótérre,hasonló okokból mint Amiras' ,mióta megvakult egy ismerős kisfiú az ottani ürülékből összeszedett fertőzés miatt.Így a homokozójátékok kiesnek,mást meg minek vinnék.

A kismotorját vittük egyszer.Nekem Gergely nagyon kis óvatos,vigyáz mindenére,sosem tett még kárt semmiben.Egy kissrác meg csak úgy elhúzott a motorunkkal,nem is vettem észre.Esztelenül bele a bokorba,neki a kerítésnek,majd amikor megunta fogta és levágta a betonra.Az anyját meg egyáltalán nem érdekelte,rezzenéstelen arccal nézte végig.El lehet képzelni hogy nézett ki a féltegetett kismotor,a gyerek csak ledöbbenve állt.Ilyen jelenetek mindennaposak,csak már nem velünk történnek.

te tanítsd meg Kristófnak mit hogy illik, és igenis rá lehet szólni finoman a másik gyerekre ha erőszakosan ki akar tépni valamit a gyerek kezéből.Engem nem érdekel,hogy megsértődik-e emiatt az anyuka,az ő dolga lett volna.Max nem leszünk barátnők :))

20. Hedi13 (válaszként erre: 17. - Dd874e511d)
2012. júl. 30. 13:36

szerintem is :)

vicces lenne, ha kikapkodnánk a kislapátot a másik gyerek kezéből :)

19. 328aadd89f (válaszként erre: 13. - Dd874e511d)
2012. júl. 30. 13:36

Nem kell sajnálni, az is hasonlóan nagy élmény nekik, hogy szinte minden nap eljárunk kacsákat etetni, vagy vízi biciklizni, néha kaladparkba.:) Heti többször meg a nagyszülők kertjében fedett homokzóban kijátszák magukat, vagy fürdenek a medencében.:) Ennyi.

Nekem fontos a lakásom tisztasága...

2012. júl. 30. 13:35
A homokozóba bárki, bármivel. Kivéve az olyan gyerek, aki soha semmit nem hoz ki magával. Szerencsére mi már kezdünk kinőni a homokozóból, de most meg vannak más játékok amikért megy a harc. A bicajokat például nem szívesen adjuk oda másnak, főleg olyannak nem, aki még alig tud bicajozni. Ahhoz kicsit drága volt, hogy más gyerek tönkre tegye. Ha a sajátom teszi tönkre, az más dolog, hiszen a sajátját tette tönkre, és max. én leszek rá mérges.
2012. júl. 30. 13:34
Amig normálisan a közeg, szerintem rendben van a minden játék közös dolog, hisz ha ülnek 10en a homokozóban és van 5 garnitura homokozókészlet és abból mondjuk 3 tök egyforma akkor elég nehéz lenne állandóan kikapni a gyerek kezébőkl ami nem az övé, de ez akkor is igaz ha nem egyformák. Hogy nézne már ki, hogy elveszed a gyerektől ami nem az övé, mástól azt ami az övé. A kismotorok meg biciklik azon meg (legalábbis nálunk) ugy működnek, hogy udvariasságból megkérdezzük a másiknak a tulajdonosát, hogy játszhatunk e vele. Szerintem ez igy teljesen rendben van.
2012. júl. 30. 13:33
Egyes anyukáknak sem ártana némi etikettet tanulni - úgy általánosságban -.
15. Hedi13 (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2012. júl. 30. 13:32
Jó lenne, ha így lenne! De sokszor nem ezt látom és nagyon idegesítő! Sokszor összetömörülnek a szülők és a gyerekek valahol a játszótér másik végén vannak.
14. gkreka (válaszként erre: 10. - Hedi13)
2012. júl. 30. 13:32

Azzal egyet értek, hogy meg kell tanítani a gyerekeknek az enyém-másé fogalmát és a kérem, köszönöm szavakat. Én is így nevelem a sajátjaimat. De más gyerekére nem fogok ezért rászólni. Ugyanis nem az én dolgom.


Amúgy, eleve olyan játékokat vittünk csak ki, amiért "nem kár".

13. dd874e511d (válaszként erre: 9. - 328aadd89f)
2012. júl. 30. 13:31
Húúú akkor aztán tényleg nagy élmény lehet a gyerekednek a játszóótérre járás. Szegény gyerek:( Nem viszel neki játékot mert nem akarod hazacipelni a homokot. Ezz igen.
12. tilbog
2012. júl. 30. 13:30

Az én lányom még nem tud beszélni, én a másik anyukát először megkérdezem, hogy szabad e. Meg szólok, hogy nem a tiéd, stb.

Azt már nem tetszett, hogy 2-3 évvel nagyobb fiúk elvitték a játékát és el akarták zavarni, mert ő lány...

A múltkor meg egy anyuka félrerúgta a lányom homokozós formáját :/

11. a14deb9047 (válaszként erre: 10. - Hedi13)
2012. júl. 30. 13:29
Ne a szülő kérdezze meg! Tanítsa meg a gyermekét elkérni (és megköszönni)!
10. Hedi13 (válaszként erre: 6. - Cooltim)
2012. júl. 30. 13:28
Igen, én is így gondolom, hogy nem vesszük el csak úgy, hanem minimum, hogy a szülő megkérdezi, hogy szabad -e. Legalábbis én ezt az elvet vallom és nem engedem a kisfiamnak sem, hogy másét elvigye, bár nem is szokta.
9. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - Hedi13)
2012. júl. 30. 13:27

Nem csak benned van rossz érzés. Én a másik oldalt képviselem, ugyanis nem szoktam játékokat vinni a játszótérre, hogy azután a róluk lehullo homokot, koszt becipeljem a lakásba, de nem is engedem a fiamnak, hogy más pici gyerkőc játékát elvegyék.

Az az igazság, hogy mi játszóterezni csak a hinta miatt járunk, a homokozóba soha nem engedem be a fiúkat, mert tartok az állati ürülékek okozta fertőzésektől (főleg, mióta egy kislány így megvakult).

2012. júl. 30. 13:26
Ha elkérik a játékot (gyerek vagy az anyukája), odaadjuk, ha csak úgy elviszi egy gyerek - főleg, ha nagyobb - na, azt én is utálom... azért minimum egy kérem, elvihetem stb. illene. Persze más az eset ha pici gyerekről van szó, aki csúszik-mászik, mindent megnéz, megfog stb.
2012. júl. 30. 13:26
A másik játéka mindig szebb, mutatósabb, kívánatosabb.
2012. júl. 30. 13:26

Engem nem szokott zavarni. Ahova mi jarunk - mar ismeros anyukak, gyerekek - ott altalaban az anyukak ilyenkor szolnak a gyerekeiknek, hogy el kell kerni a masik jatekait. Az en lanyom nem veszi el szo nelkul sosem, mindig megkerdezi, hogy szabad e.

En azt gondolom, meg kell tanulni a gyerekeknek, enyem-tied, szabad-nem szabad, kerem-nem kerem, stb.

Ebben nem latok semmi kivetnivalot.

5. Hedi13 (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2012. júl. 30. 13:25
Ez nagyon igaz!
4. Hedi13 (válaszként erre: 2. - Gkreka)
2012. júl. 30. 13:25

Pl homokozásnál engem sem zavar ha más kisgyerek is játszik a lapáttal, vödörrel, stb.

De az már igen, hogy ha szó nélkül elhúznak a kismotorral, a szülő meg a játszótér másik oldalán.

2012. júl. 30. 13:24
Pont ezért jó a játszótér: megtanulni szocializálódni, odaadni, kérni, lemondani, stb.
2012. júl. 30. 13:23
Engem nem zavart, ha a többi gyerek is játszott a fiaim játékaival, de azt nem hagytam, hogy valaki elvegye tőlük erőszakkal, ami az övék.
2012. júl. 30. 13:21
Sziasztok! Mindig van bennem egy rossz érzés, ha játszótérre megyünk a kisfiammal. Nem szeretem pl, ha egy másik gyerek szó nélkül elviszi a kisfiam motorját, egyéb játékát. Nem irigységből, csak úgy. Kíváncsi vagyok Ti hogy vagytok ezzel? Másban is van rossz érzés, vagy teljesen jó ez a "játszótéren minden játék közös" dolog?? (tudom, nem világrengető a probléma, de engem zavar)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook