Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jangee fogamzásgátló tabletta fórum

Jangee fogamzásgátló tabletta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
2011. márc. 8. 21:45

üdv!

én most kezdtem a jangee-t. jövő hét kedden veszem be az első levél utolsó tablettáját. kíváncsi leszek, hogy milyen lesz a mensi...?! hogy görcsölök-e, meg ilyesmik?! a hüvelygyűrű használata mellett nem görcsöltem soha, viszont annak idején, amikor nem használtam fogamzásgátlót, annál jobban.

ma először jelentkezett nálam is pecsételő vérzés, remélem ez csak pár napos, és egy-két hónapnyi használat után, már ennyi sem lesz.

2011. márc. 8. 20:12
Sziasztok!nektek is felment az ára a gyógyszernek?én eddig 5600ért vettem,ma pedig 6700-ba került,kicsit fura volt:D
2011. márc. 8. 09:47
Nekem nem volt végig egész hónapban pecsételő vérzésem,a mensim megjött és amikor elmúlt akkor volt kb. 2-3 napig. És annyi volt. Meg most megint van. Súlyváltozással kapcsolatban én fogytam tőle kb 4kg-ot. Hát pattanások...... Jöttek ki rajtam,csak nem tudtam eldönteni h a tabitól vagy azért mert alapból néha jönnek ki rajtam. Várok aztán ha igy folytatódik cserélek gyógyit :)
240. fruzs90 (válaszként erre: 239. - Évikee91)
2011. márc. 8. 07:26
Szerintem igen! legalábbis mintha ezt írná a tájékoztató is. tegnap mesélte az egyik barátnőm, hogy neki az első 3 hónapban végig volt pecsételő vérzése. Szóval nyugi:)
2011. márc. 7. 20:48

Sziasztok :)

Tegnap vettem be az utolsó szem tabit! Tegnap is és ma is pecsételő vérzésem volt :S Most várom h megjöjjön ..... Ez normális h ilyenkor is van ez a pecsételővérzés?

238. Tündérmaki (válaszként erre: 233. - Cinacska1)
2011. márc. 5. 21:28

Én is leírtam már a tapasztalataimat, testsúlyváltozással kapcsolatban annyit, hogy én fogytam tőle, pedig hízásra hajlamos alkat vagyok.

3-4 kg eltűnt, pedig ugyanannyit ettem, mint a tabi előtt.

237. fkriszz
2011. márc. 3. 18:22
sziasztok....3hónapja szedem a jangeet ma vettem be a 4.levél 2,szemét mesim a 4.napon jötte meg de még mindig tart vagyis ma a 6,napon ugye 1.hnapban vt pecsételő vérzésem ami most van az nagyon ahhoz hasonlít.vagy csak tovább tart a mesim? természetes ez? segítsetek
236. fkriszz (válaszként erre: 233. - Cinacska1)
2011. márc. 3. 18:14

szijja én mjuk elég vékony alkat vagyok hízni nem emiatt híztam és az is csak pár kiló volt.....

viszont az első 1 hónapban pecsételő vérzésem volt ami most a 4.lrvél kezdésénél mintha kezdene visszatérni de lehet csak a mesim húzódott el. rem ttam segíteni:)

2011. márc. 3. 16:24

sziasztok!


múlt héten szerdán kezdtem szedni a jangee-t, előtte nuvaring-et használtam. ma van a ciklusom 13. napja, és elég furcsa érzést érzek az alhasamban. mintha peteérésem lenne. :/ és van folyásom is. mondjuk, az előtte is volt, de a hüvelygyűrűnek tudtam be.

mondjuk védekezünk a barátommal most az első pár hétben másképp is, de hát akkor is...

lehetetlen, hogy peteérésem legyen, ha szedem a gyógyszert. nem?

234. keettee (válaszként erre: 233. - Cinacska1)
2011. márc. 3. 08:46

Szia!

Én pár sorral lejjebb leírtam a saját tapasztalatomat, röviden a rosszakról: pattik, fejfájás (pár hét alatt elmúlik), jah és cicifájás, ez mondjuk elég kellemetlen - nekem legalábbis. A jó az, hogy megnőtt a cicim, elég látványosan nah ennek ki ne örülne :) A hízásról: figyeld magam, hogy nő e az étvágyad, ha igen, akkor ne sodródj, hanem próbáld meg kontrollálni! Nekem speciel étvágyam se volt, tehát esélytelen a hízás :) Remélem segítettem! Ne aggódj, minden rendben lesz!

2011. márc. 2. 20:39

Sziasztok!


Én most fogom elkezdeni szedni a Jangeet(3 milligramm/0,02 milligramm, nem tudom ez így kinek ismerős).A kérdéseim a tipikusak lennének. Van-e valakinek ezzel kapcsolatban rossz tapasztala, illetve a legfontosabb, hogy lehet-e tőle hízni?Előre is köszönöm mindenkinek a segítő válaszát!

232. szandi*
2011. márc. 2. 19:59

Sziasztok!

Most szedek először fogamzásgátlót.( jangee) A menstruáció 3. napján vettem be az első szemet(mert a doki azt mondta) és még 2 db van hátra az első levélből. A betegtájékoztatóban az volt, hogy, ha a 2-5 napon veszem be akor utána 7 napig kell védekezni utána már nem. A barátommal védekezés nélkül voltunk együtt a 14. gyógyszer bevétele után(el is ment bennem). Az lenne a kérdésem, hogy a terhesség ugye kizárt? Szerintem nem lehetséges, ha a betegtájékoztazóban az állt, de ki tudja.. kicsit aggódok.Szerintetek? Nyugtassatok meg! :)

231. fruzs90 (válaszként erre: 229. - Fuglyties)
2011. febr. 28. 20:15
3-4 óra kell, hogy felszívódjon..szerintem nem kell pótolnod!
230. Évikee91 (válaszként erre: 224. - *Adri*)
2011. febr. 28. 17:45

Szia! Nekem pl a menstruációm 4.5 nap szokott lenni,most ez 7nap volt. És kb 5 napig volt pecsételő vérzésem,ami elmúlt vagyis úgy tűnik. De remélem ez igy is marad :D

Ne aggódj ez természetes dolognak mondható az első hónapokban :)

2011. febr. 28. 03:57
Sziasztok. Velem most az történt hogy beszedtem a bogyót 19:30kor, aztán kiderült hogy a pasim megcsal és buta módon jól leittam magam. Persze az elmaradhatatlan hányás megtörtént 23:00 környékén. Szerintetek be kell vennem új bogyót vagy hagyjam a fenébe és majd ma szedjem be a következőt rendesen?
228. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 226. - Pumukli89)
2011. febr. 27. 12:02

Hát sztem attól hamarabb megjön, de nem tudom, hogy ez mennyire jó :S mert a tájékoztatón csak olyan van, h. ha másik időpontra akarja tenni vki a menstruációját akkor hamarabb vegye be a tabit a gyóygszerszünet után semmiképpen sem később, de hát ehhez annyira nem kapcsolódik szóval nem tudom :/

ja a konyhaszekrényes meg..:D nekem is volt már ilyen de én azt kerestem v 1 óráig és meglett a bogyó, hát sztem iylenkor az van, hogy mindig csúszni fogsz 1 szemmel vagy kiegészítő védekezés... viszont nem tudom meddig én iylenkor inkább mindig tutira megyek és a következő levélig óvszert hazsnálunk :)

227. Tündérmaki (válaszként erre: 224. - *Adri*)
2011. febr. 26. 16:11

Szia!

Én is menstruáció első napján kezdtem el szedni, és a pecsételő vérzésem egészen addig tartott míg el nem fogyott a levél és meg nem jött rendesen a vérzésem. Most vagyok a második levél 4. tablettájánál, és mióta elmúlt a menstruációm, már semmi pecsételő vérzés nem jelentkezett.

Egyébként engem is zavart eleinte, de a párom megnyugtatott, hogy nincs ezzel semmi gond. Máskülönben zuhany alatt attól még lehet akciózni, úgy semmi kellemetlenség nem lesz, szerintem:)

226. pumukli89 (válaszként erre: 228. - Csiguszka18)
2011. febr. 26. 13:33

Köszi:D

De am, ha például kihagyom az utolsó 2 szemet, akkor elvileg meg kell jönnie hamarabb, nem?

Vagy ettől lesz vmi bajom?

225. self
2011. febr. 26. 13:00

sziasztok

kicsit fura lesz a kerdesem,de vegigolvasva a forumot nem talaltam meg ra valaszt.

2 honapja szedem a jangeet, semmi problemam nem volt vele, de egyik este mikor be akartam venni kiesett a kezembol a bogyo, es begurult a konyhaszekreny ala, ahonnan lehetetlenseg kiszedni, hacsak nem butorozzuk at az egesz konyhat. akkor meg potoltam a kovetkezo havi csomgabol, de most ott tartok, h el kellene kezdenem szedni a kovetkezo havi csomagot, amibol egy szem hianyzik. a kihagyom ezt az egyet, akkor hany napig tanacsos utana kiegeszito vedekezes? valakinek esetleg hasonlo tapasztalata volt mar? koszi elore is (azota nem a konyhaban veszem be a gyogyszert:))

224. *Adri*
2011. febr. 25. 13:26

Sziasztok!

Kb. két hete szedem a jangeet. Menstruációm első napján kezdtem el, de azóta pecsételő vérzésem van...és nagyon idegesít, mert így nem is tudok együtt lenni a barátommal.

Nektek mennyi ideig tartott a pecsételő vérzés? Volt akinek egyáltalán nem is volt??

223. Fuglyties (válaszként erre: 222. - 1727007a3a)
2011. febr. 23. 07:57
Szia! Már az első levél első szemétől védett vagy amennyiben azt a menstruációd első napján szedted be, a második levéllel meg aztán teljesen.
2011. febr. 22. 21:17
sziasztok! ha normálisan szedem a gyógyszert, és a 7 napos szünetben is megjött, akkor a 2. levél szedésekor már nem kell várnom napokat, és akkor már teljesen védett vagyok ugye?
221. Fuglyties (válaszként erre: 220. - Évikee91)
2011. febr. 22. 20:53
Én úgy tudom, a fájdalomcsillapítók nincsenek hatással a fogamzásgátlóra. Csak az antibiotikumoknál kell kiegészítő védekezést alkalmazni. ;)
2011. febr. 22. 09:59
Sziasztok! Fogfájás miatt vettem be tegnap fájdalomcsillapítót. Ez befolyásolhatja a tabi hatását? Ha igen mennyi ideig? Mert még ma is eszméletlenül fáj,de nem merek többet bevenni :S Szerdán párommal ünneplés lenne .......
219. fruzs90 (válaszként erre: 217. - Tündérmaki)
2011. febr. 22. 08:03
Húú, köszi! megnyugtattál:D Pedig elolvastam a tájékoztatót mikor megvettem, de ez valahogy nem ragadt meg bennem:D
2011. febr. 21. 20:48

Sziasztok, Mindenki! (:


Leírnék néhány tapasztalatot a tabiról.

Eddig egy levelet szedtem fel, most vagyok a szünetem 6. napján. A menstruációm első napján kezdtem el szedni a tabikat, így már onnantól kezdve védett voltam (elvileg), de a párommal csak néhány nap elteltével szeretkeztünk. Pecsételő vérzésem volt egész hónapban, eleinte zavart, de tisztasági betéttel orvosolható. (:

A mellékhatások érdekesek, ugyanis én fogytam 3-4kg-ot a tablettáktól! (annak ellenére, hogy teltebb alkat vagyok, és inkább hízásra hajlamos.) Viszont a melleim nőttek. Eleinte volt egy kis feszülő érzés is, de két hét alatt elmúlt. Szédülés, hányinger, fejfájás, depresszió nem jelentkezett, talán az első szem után egy kis émelygés(amit éppen kaja után vettem be).

Összegezve, nekem bevált, valószínűleg maradok ennél a típusnál! Remélem segítettem! (:

217. Tündérmaki (válaszként erre: 216. - Fruzs90)
2011. febr. 21. 20:34

Szia!


Egyáltalán nem kell aggódnod! Ha az összes tablettát rendeltetésszerűen vetted be, akkor a hét napos szünetedben is védett vagy! Ha nem hiszed, ajánlom figyelmedbe a betegtájékoztatót!


[link]


"....Ha így szedi a Jangee 3 milligramm/ 0,03 milligramm filmtablettát, védve van a terhesség ellen azon a 7 napon is, amikor nem szedi a tablettát...."


Szerintem ne higgyetek az ilyesfajta pletykáknak, az az igaz, ami a tájékoztatóban áll, és az, amit a doki mond!:)

216. fruzs90
2011. febr. 21. 18:35

Sziasztok!


Egy hónapja szedem a fogamzásgátlót, a 7nnapos szünet 4. napján meg is jött a menstruációm, nem is volt eddig semmi gond. Csak hogy ma tudtam meg, hogy az egy hetes szünetben kellett volna védekeznem a barátommal:s csütörtök este vettem be az utolsó szemem, és szombat reggel voltunk együtt. Nem élvezett belém. szerintetek kell aggódnom?:/

előre is köszönöm a válaszokat!

215. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 214. - Dorcikam)
2011. febr. 21. 17:21
Szia! nekem nem volt de mástól már hallottam bár ezek általában elmúltak hamarabb :)
2011. febr. 20. 22:02
sziasztok.4hónapja szeden a gyógyszert,és szinte azóta fájnak a melleim..nektek is van hasonló észrevételetek?
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook