Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jabil Tiszaújváros. Érdemes? fórum

Jabil Tiszaújváros. Érdemes? (tudásbázis kérdés)

2013. ápr. 9. 17:53

Sziasztok! Szörnyű, amit itt olvasok a Jabilról. Jó hogy mindenki csak hallotta, meg az ismerősének az ismerőse dolgozik ott.

Én immáron 5 éve vagyok a cégnél. Sem zombivá sem robottá nem váltam. Tudom milyenek a körülmények. Az a baj, hogy azok siránkoznak meg pocskondiáznak, akik sz*ros a munka. Ne haragudjatok, jobb lenne építkezésen kint a hidegben dolgozni, vagy postásként napi 12 órában hóban, fagyban menni, földeken kapálni a tűző napon? Sokkal rosszabb munkahelyek is vannak. A fizetést mindig utalják, napra pontosan. Cafeteria, utazási hozzájárulás, melegétel hozzájárulást fizetnek. Mit akartok még? A 47000 ft jobb? Árkot takarítani? Nem álom munka, nem mondom...biztos van jobb, de akkor az ember küzdjön érte, tanuljon, fejlessze magát. H vlakit meg kirúgnak 1-2 hónap múlva annak meg van oka! A felvett emberek 2/3 -a úgy áll a munkához hogy más is oda férjen. Itt a gond! Becsületesen, szorgalmasan kell dolgozni..ennyi! Ja és nehogy azt gondolja bárki, hogy egy műszakvezetőnek annyira jó dolga van. Hatalmas felelősége van és sokan nem látják azt, hogy már 5-re bent van és csak 7-kor hagyja el a gyárat. Ők csak azt látják, hogy nem összeszerel. Aki pedig akar és megvan hozzá az esze,az igenis tudd feljebb lépni, mert van lehetősége! A mai Magyarországi helyzetben, még ha vannak is néha elbocsájtások, a Jabil egy biztos pont Észak Ma-on. Rengeteg családnak ad munkát és ez nagy szó. Szerintem! ( Senkit nem akartam megsérteni, vagy bántani, ez az én véleményem! Vitázni meg semmiképp nem akarok )

2013. márc. 22. 12:01

A fiam se szeret ott dolgozni,de nincs más:(

2 év után véglegesítették.

Ő is azokat sorolja, amit fincsike.

252. csengu
2013. márc. 21. 20:38
Azért ennyire nem rossz ott... nem kéne ennyire leírni csak mert neked rosszak a tapasztalatok
251. Joe1017
2012. aug. 2. 16:23
sziasztok van valahol toborzási lehetőség Miskolc vagy Barcika...??? Jabilnál.... "Joe"
2012. júl. 12. 09:09
Az én lakásomba is Jabilosok laknak.Többnyire többen összefognak és úgy bérelnek lakást.Kb.20-30000-ért lehet kiadni.Attól függ mekkora,milyen állapotú és milyen fűtésű.Itt nagyon magasak a rezsi költségek,ha többért adod ki,nem bírják fizetni
249. Annette
2012. júl. 11. 14:59
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy akik itt dolgoztok, hol laktok, honnan jártok be? Tervezünk venni egy lakást Tiszaújvárosban, de még pár évig tuti nem lakna benne senki, ezért szeretnénk albérletbe kiadni. Azt mondták hogy a munka miatt biztosan lesz majd kereslet rá, de azért én kíváncsi vagyok a véleményetekre :) Ha messze laktok utazgattok, vagy itt béreltek lakást? Kb mennyit szánnátok ilyen esetben albérletre? Köszi előre is aki válaszol :)
2012. ápr. 25. 16:17

Sziasztok!

Inmárom már fél éve dolgozok az említett helyen és tőlem se kértek annak idején erkölcsit, sőt akitől kértek azoktól úgy hogy amikor beléptették akkor kérték le a cég dolgozói úgy hogy a cég fizette nekik... A munkavállalónak nem került pénzébe...

2012. márc. 6. 14:59

Kérnek erkölcsit majdnem minden munkakörhöz.

Ez is pénzbe kerül a dolgozónak,amit nem könnyű kigazdálkodni.

Ráadásul toborzás után 2-3 nappal beléptetik,tehát nincs idő megvárni,míg az erkölcsi lejön.

2012. márc. 6. 14:54
Sziasztok! Jabil ügyben: ha nem kérnek erkölcsit, az már gyanús. Azt csinálják, hogy felveszik az embereket, aztán fél, egy-két hónap után elküldik őket, és újakat vesznek fel. Szóval aki tartós fizetésre vágyik a Jabillal csak óvatosan!! -((
245. Klaramaria (válaszként erre: 229. - Encifinci)
2012. febr. 17. 14:42
Ne izguljatok van ennél durvább hely is. Egy másik elektronikai cégnél dolgoztam.A 24 éves beugrónő megkövetelte hogy asztalához menjünk engedélyt kérni ha szüneteken kivül mentünk. Általában minden második embert visszaküldött a helyére dolgozni. Aki kilépőkártyát kapott és 5 perc alatt nem ért vissza fegyelmi.
244. Soxe
2012. febr. 13. 16:13
Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, hogy lesz-e még a közeljövőben toborzás? Páromnak keresünk munkát, de a múlt heti miskolci toborzást lekéstük. :(
243. tom0014
2012. febr. 8. 19:14
Zárt körűre hol lehet jelentkezni????????
2012. febr. 7. 19:33
Ha lesz akkor csak zártkörű...
2012. febr. 6. 20:20
Sziasztok! Valaki meg tudná nekem mondani, hogy Miskolcon kívül lesz e toborzás más városba is? Polgár? Böszörmény? Fontos lenne!
2012. febr. 6. 08:28

Sziasztok! Na szóval amit ígértem február 8-án szerdán nyílt toborzás lesz miskolcon az ITC székházban. Az esemény 8:30 kor kezdődik, jelenleg javító műszerészt, összeszerelőt, beültetőgép-kezelőt és hibakereső operátort keresnek... a jelentkezéshez elegendő a 8 általános iskola és a bejegyzés mentes erkölcsi bizonyítvány. Remélem tudtam egy kicsit segíteni. További szép napot nektek...

sziasztok

2012. jan. 13. 21:17
Mit tudtok a Cafetéria átalakításáról?Már nem lehet a Tescóban levásárolni a melegétkezésit...:(
238. borsika24 (válaszként erre: 234. - Bogus75)
2011. nov. 5. 23:05

Szia!

Felvétel szerintem most nincs de szerződéses járat van mert én Egerből járok és én is itthon vagyok mert jelenleg anyaghiány van a cégél és nagyon kevesen járnak dolgozni. Honnan szeretnél jelentkezni?

237. nemigaz (válaszként erre: 230. - Brigád)
2011. nov. 5. 21:54
Szerintem több is van,én egy nőnél voltam.
236. nemigaz (válaszként erre: 235. - Rolll)
2011. nov. 5. 21:52
Szia roll!Figyeld az ujsághirdetéseket!Kb másfél ,2 héten belül is lesz.Bár most is hirdettek de mire a lap kijött lefujták.Ott telefonszámok is vannak és bármikor tudsz érdeklődni.
235. rolll
2011. nov. 4. 15:02
A toborzás engem is érdekelni. Nincs valakinek fülese, lesz e "zárt" vagy "nyílt" toborzási nap még ebben az évben?
234. Bogus75
2011. nov. 2. 20:54
Sziasztok! Azt meg tudná mondani valaki hogy jelenleg van-e felvétel a Jabilba és hogy ha igen szerződéses járat Heves megyéből van-e?
233. encifinci (válaszként erre: 232. - Zsofijjja)
2011. okt. 19. 10:31
minden műszak előtt indul elvileg.
2011. okt. 17. 12:16
Azt nem tudja valaki hogy mikor vagy inkább milyen időközönként indul a Tiszaújváros végállomásról a Jabilhoz szerződéses járat?
231. encifinci (válaszként erre: 230. - Brigád)
2011. okt. 15. 11:10
nem tom hogy kell leírni de Valerij Porozum...(kimondva)
230. brigád
2011. okt. 14. 17:40

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy ki a Jabil üzemorvosa?

229. encifinci (válaszként erre: 228. - Örök Vesztes)
2011. okt. 10. 09:18
Hááát,sztem azért nem oylan vészes a JAbil mint ahogy mondják,nem is leányálom ez igaz.Pláne nem mindegy melyik részen van az ember.Nekem soha nem volt oylan hogy nem tudtam kimeni wc-re,fizetésem soha nem késett,5-én fixre rajta van mindig,néha a túlóra elszámolás késett,de más oké volt eddig,jah és nem utolsó sorban bejelentett melóhely,nem sumákolják el.A fizetés pedig háát nekem azzal annyi votl a bajom hogy az újjak szinte annyit kapnak pár hónap mulva mint aki 5-10 éve ott van és semminek nem érzem így magam,de ez ellen nem tudok mit tenni,de azért több mint aminimálbér,pláne ha havi 1,2 túlórát bevállal az ember,márpedig én vállaltam.
2011. okt. 10. 07:15

Sziasztok!

Köszönöm, hogy őszintén leírtátok a tapasztalataitokat, megspóroltatok nekünk egy újabb nagy csalódást. Párom tegnap mondott fel a szörnyű munkahelyén, mert meg volt hirdetve Jabil toborzás a városunkban, és el akart menni rá, mindent egy lapra téve. De utána elolvastuk a fórumot, és ma bement visszakönyörögni magát. Mert a leírtak alapján a szörnyű jobb, mint a borzasztó. Legalább átértékelte a munkahelyét... Ahol ugyan a minimálbért sem keresi meg heti 7 nap, napi 12 órában, nehéz és veszélyes munkát végezve, de legalább kimehet wc-re, és ha visz magával vizet, ihat is. Ugyan hónapok óta nem is kapnak fizetést, de legalább még nem hagyták rosszul lenni és nem halt meg... Ma már ez is pozitívum egy munkahelyen?!

Sajnos nem egyedülálló a munkavállalók ilyen szintű kihasználtsága. Magyarországon ritkább a jó munkahely, mint az ilyen. Idén ez a harmadik munkahelye, és a másik kettő sem volt jobb. 2 napig beteg lett, kirúgták. Elfogyott a megrendelés, kirúgták. És mindenhol ordítás, hajtás, a semmiért. A fizetést egyik helyen sem adták időben, és sehol sem kereste meg a garantált minimálbért, pedig szakmája, és több éves tapasztalata van. Az én korábbi munkahelyemen nem is érték be ordítással, fizikai erőszakot is alkalmaztak. Persze minden ott dolgozó félt tanúskodni a munkáltatója ellen, inkább hamis tanúznak mellette, pedig ott bőgtek ők is a verekedés alatt.

Személyes tapasztalatom, hogy a hatóságok lusták és korruptak, nem nagyon érdemes hozzájuk fordulni. Az országos kereskedelmi média viszont ha rácsap egy ügyre, akkor ízekre szedi. Ha legalább széles nyilvánosságra kerülne mindez, ami ott folyik a Jabilban, elindulhatna egy folyamat a változás felé. Talán.

227. encifinci (válaszként erre: 226. - Zsofijjja)
2011. okt. 8. 19:40
Gratula és kitartást:),ki lehet bírni én már 5,5 éve vagyok ott:) igaz jelenleg táppénzen a másidik babaámat várom:)...de kicist sok volt ez ott egyszerre:)
2011. okt. 8. 16:00
Tudom, polgáron voltam... báár elég stresszes volt a dolog mert a tesztírás előtt egy hölgy epilepsziás rohamot kapott... de szerencsére nekem sikerült.. 6.nak hívtak be, nemtudom ez jelent-e valamit.. majd 17-én tudom meg hogy melyik műszakba osztanak meg ilyen kis apróságok...
2011. okt. 7. 18:43
nem nehéz a teszt sztem,2 napja Polgáron is volt toborzó vagy lehet tegnap:D:D nem is tudom,de rengetegen voltak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook